Beata Tadla została zwolniona z Telewizji Polskiej. Jak podał portal Wirtualnemedia.pl, dziennikarka otrzymała wypowiedzenie dziś rano. Zaledwie wczoraj zawieszono ją w wykonywaniu obowiązków zawodowych.

Reklama

AKTUALIZACJA:
Dziennikarka wydała oświadczenie! Jak skomentowała swoje odejście z TVP?

Kochani!
To nie jest zły dzień! To jeden z najwspanialszych, jakie przeżywam. Telefon i skrzynka dają mi znać co sekundę. Tylu ciepłych słów i takiego wsparcia nie otrzymałam nigdy. I pięknie za to wszystko dziękuję. Kłaniam się nisko wszystkim, którym przygotowywane przez nas Wiadomości sprawiały przyjemność. Robiliśmy ten program dla widzów, nie dla polityków. I dlatego recenzje widzów były i pozostaną dla mnie jedyną oceną, jaką biorę pod uwagę. Przez lata tych ocen było mnóstwo - czasem surowe, ale najczęściej ciepłe i konstruktywne. Dziękuję za wszelkie wyrazy sympatii. Dziękuję całemu zespołowi - temu, który właśnie przestał istnieć. Drugiej takiej ekipy nie ma na świecie! Znikamy bez najmniejszego poczucia klęski. Na naszych nazwiskach niektórzy politycy dokonali publicznej chłosty. Rzekome zło zostało spersonalizowane i usunięte. Klasyka... Chciałabym jeszcze jedno dodać. Nigdy nie usłyszałam żadnego komplementu od polityka. Takowy uznałabym za policzek. A być w tak wybitnym gronie znienawidzonych przez władzę to dla dziennikarza zaszczyt! Moje rozstanie z TVP odbyło się bardzo kulturalnie. Ot, nie pasuję do koncepcji nowych Wiadomości. Czy mogłabym się z tym nie zgodzić? Ściskam wszystkich, ile tylko sił mi starczy. Jesteście wspaniali!

Beata Tadla już nie poprowadzi "Wiadomości"

"Zmiana koncepcji programu" takie słowa miała usłyszeć dziennikarka od Mariusza Pilisa, dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej w momencie otrzymania wypowiedzenia - napisał portal Wirtualnemedia.pl. O jej planowanym zwolnieniu pisało się od dawna. Zaraz po otrzymaniu wypowiedzenia powiedziała portalowi Fakt24.pl:

Muszę pozbierać myśli. Na pewno dam oficjalne oświadczenie na Facebooku. Na razie mam jedynie dziesięć minut na spakowanie rzeczy i opuszczenie biura.

Beata Tadla prowadziła "Wiadomości" na antenie TVP1 od listopada 2012 roku. Jest kolejną osobą zwolnioną ostatnio z telewizji publicznej. Wcześniej pożegnali się m.in. Hanna Lis oraz Piotr Kraśko.

Zobacz także

Na profilu na Facebooku dziennikarki pojawiły się słowa wsparcia od jej przyjaciół, którzy napisali:

Ogromna szkoda dla Wiadomości!! :( Zabraknie najlepszej prezenterki o niesamowitym głosie. Powodzenia!!

Trzymaj się. To będzie dla Ciebie na pewno dobra zmiana!

Duże buziaki!!!!! Trzymaj się mocno kochana!

Zobacz też: Krystyna Pawłowicz: "Kraśko, Tadla, oboje Lisowie i reszta kłamczuchów dostaną skierowanie na kursy do Ojca Dyrektora"

Kochani!To nie jest zły dzień! To jeden z najwspanialszych, jakie przeżywam. Telefon i skrzynka dają mi znać co sekundę...
Posted by Beata Edyta Tadla on 14 stycznia 2016

Beata Tadla nie poprowadzi już "Wiadomości" w TVP

Dziennikarka została zwolniona z Telewizji Polskiej

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama