Beata Tadla o zwolnieniach w TVP
Newsy

Beata Tadla bardzo OSTRO o "Wiadomościach" i zwolnieniu z TVP. Tak szczera jeszcze nie była!

"Jest mi przykro patrzeć na to, co dzieje się z tym programem", mówi Tadla.

Beata Tadla pierwszy raz tak szczerze opowiedziała o zwolnieniu z TVP! Dziennikarka udzieliła wywiadu w "Grazii", w którym opowiedziała o tym, jak czuje się po odejściu z Telewizji Publicznej i jak ocenia obecne wydania "Wiadomości", które wcześniej prowadziła. Od stycznia w TVP dokonano wielu zmian, a z posadą pożegnało się całe grono osób. W tym również Beata Tadla i Piotr Kraśko. W rozmowie z gazetą gwiazda zdradziła, czy zwolnienie ją zaskoczyło:

Nie. Dla nikogo nie było tajemnicą, że politycy za jeden z punktów honoru postawili sobie "uwolnienie" mediów publicznych od tak zwanego "zła". A to "zło" trzeba było ubrać w konkretne nazwiska i wmówić ludziom najgorsze rzeczy na nasz temat, by potem się tego "zła" pozbyć. To stary propagandowy mechanizm. Lista z naszymi nazwiskami krążyła już od jakiegoś czasu. 

Jacek Kurski, który został dyrektorem Telewizji Publicznej postanowił wymienić niemal cały skład prowadzących "Wiadomości". Beata Tadla prowadziła główne wydanie, a teraz, jak sama przyznaje rzadko je ogląda. Dlaczego?

Jest mi przykro patrzeć na to, co dzieje się z tym programem. Z dobrego produktu stał się wydmuszką, czymś wiadomościopodobnym, czymś w opakowaniu zastępczym. Gdy zobaczyłam materiał zrobiony po występie Macieja Stuhra na gali Polskich Orłów, uznałam, że nie umiem nawet nazwać tej formy dziennikarskiej. Niezależnie od tego, co myślę o programie, którego tworzenie było dla naszego zespołu wielką przyjemnością i ogromnym wyzwaniem, muszę powiedzieć jedno: czy jest się dziennikarzem, ekspedientką, czy prezesem banku, utrata pracy boli tak samo i wiąże się z ogromnym stresem. To naturalne. Praca jest fundamentem bezpieczeństwa naszego życia. To rodzaj straty, którą  - jak każde inne tego typu wydarzenie - trzeba przeżyć i przepracować. Musimy sobie dać czas, a potem zakasać rękawy i iść dalej. Dla mnie niesamowite było to, jak wiele dostałam wsparcia od ludzi. W dniu, w którym wręczono mi wypowiedzenie spędziłam kilkanaście godzin przy telefonie. Do tej pory, gdy ktoś rozpozna mnie w sklepie, windzie, albo na ulicy, potrafi podejść, klepnąć po ramieniu i powiedzieć miłe słowo.

Czy Beata Tadla przejmuje się finansami i tym, jak utrzyma rodzinę? Dziennikarka odpowiedziała bardzo szczerze:

Myślę o tym, co będzie w przyszłości. Zastanawiam się, co będzie z moją emeryturą. Ale prawda jest taka, że nawet, gdy miałam pracę też o tym myślałam, bo wykonuję zawód, w którym wiek jest ograniczeniem. Żyjemy w kulcie młodości i piękna. (...) Na szczęście jestem oszczędna. To się pewnie bierze z mojego wychowania, bo nigdy nie żyłam w zbytkach. Oboje z Jarkiem nie jesteśmy rozrzutni, a wszystko, co jest zbyt luksusowe, mnie onieśmiela. Mam sukienki, buty, torebki, które służą mi od lat. 

Żałujecie, że Beata Tadla nie poprowadzi już "Wiadomości"?

 

Zobacz: Beata Tadla i Jarosław Kret spędzą święta w nowym domu! Mamy jego zdjęcie i znamy cenę. Kwota powala...​

 

Beata Tadla pierwszy raz szczerze opowiedziała o rozstaniu

Beata Tadla, Jarosław Kret przytulają się na premierze
ONS

 

Co dziennikarka sądzi o obcenych Wiadomościach?

Beata Tadla w sądzie

Beata Tadla została "Debiutantką Roku" po 27 latach pracy w telewizji! Jak to możliwe?

Beata Tadla w czarnej sukience
ONS
Newsy
Beata Tadla dostała propozycję pracy od dużej stacji! Wróci do telewizji już wiosną?
Beata Tadla dostała propozycję pracy od dużej stacji! Wróci do telewizji już wiosną?

Czy Beata Tadla wróci do pracy w telewizji? Dziennikarka, która w styczniu została zwolniona z Telewizji Polskiej, być może już wkrótce znów wróci na ekrany telewizorów. Jak podał "Super Express", była prowadząca "Wiadomości", otrzymała bardzo ciekawą propozycję pracy. Jakiś czas temu, B eata Tadla zdradziła, że nie ma jeszcze konkretnych planów zawodowych, a  wolny czas zamierza poświęcić na wykończenie domu pod Warszawą, który kupiła razem ze swoim partnerem Jarosławem Kretem. Teraz jej plany mogą ulec zmianie. Według doniesień tabloidu, Beata Tadla dostała ofertę pracy od stacji TVN. Czy zdecyduje się ją przyjąć? Beata Tadla wróci do TVN? Beata Tadla została zwolniona z pracy z TVP publicznej po zmianie rządu. Roszady w TVP dotknęły również innych dziennikarzy m.in. Tomasza i Hannę Lisów i Piotra Kraśkę. Po odejściu z Telewizji Polskiej, Beata Tadla nie kryła swojego rozgoryczenia. Otwarcie mówiła o tym, że praca zawsze była jej wielką pasją, która została jej odebrana. Zabrano mi coś, co naprawdę kochałam. Myślę , że wszyscy o tym wiedzą. To tym bardziej upokarzające, że odbiera się nam coś, co było naszym życiem, naszą pasją- wyznała dziennikarka w NaTemat.pl. Czy teraz, gdy na horyzoncie pojawiła się propozycja powrotu do pracy w TVN, Beata Tadla będzie mogła wrócić do swojego zawodu? Okazuje się, że na chwilę obecną nie jest to takie proste. Wkrótce jednak sytuacja może się wyklarować. Do wiosny wiąże mnie z TVP kontrakt o zakazie konkurencji. To jest normalne i rutynowe. Dopiero po wiośnie mogę podejmować jakieś kroki w konkurencji.  Czy przechodzę? Nic nie mogę powiedzieć - powiedziała w rozmowie z "Super Expressem". Przypomnijmy, że Beata Tadla od 2007 do 2012 roku w duecie z Piotrem Marciniakiem prowadziła weekendowe wydanie "Faktów" w stacji TVN. W...

Beata Tadla prowadzi Wiadomości
Facebook
Newsy
Beata Tadla komentuje swoje zwolnienie z TVP: „Na naszych nazwiskach politycy dokonali publicznej chłosty”
Beata Tadla komentuje swoje zwolnienie z TVP: „Na naszych nazwiskach politycy dokonali publicznej chłosty”

Beata Tadla została zwolniona z Telewizji Polskiej. Jak podał portal Wirtualnemedia.pl, dziennikarka otrzymała wypowiedzenie dziś rano. Zaledwie wczoraj zawieszono ją w wykonywaniu obowiązków zawodowych.   AKTUALIZACJA: Dziennikarka wydała oświadczenie! Jak skomentowała swoje odejście z TVP? Kochani! To nie jest zły dzień! To jeden z najwspanialszych, jakie przeżywam. Telefon i skrzynka dają mi znać co sekundę. Tylu ciepłych słów i takiego wsparcia nie otrzymałam nigdy. I pięknie za to wszystko dziękuję. Kłaniam się nisko wszystkim, którym przygotowywane przez nas Wiadomości sprawiały przyjemność. Robiliśmy ten program dla widzów, nie dla polityków. I dlatego recenzje widzów były i pozostaną dla mnie jedyną oceną, jaką biorę pod uwagę. Przez lata tych ocen było mnóstwo - czasem surowe, ale najczęściej ciepłe i konstruktywne. Dziękuję za wszelkie wyrazy sympatii. Dziękuję całemu zespołowi - temu, który właśnie przestał istnieć. Drugiej takiej ekipy nie ma na świecie! Znikamy bez najmniejszego poczucia klęski. Na naszych nazwiskach niektórzy politycy dokonali publicznej chłosty. Rzekome zło zostało spersonalizowane i usunięte. Klasyka... Chciałabym jeszcze jedno dodać. Nigdy nie usłyszałam żadnego komplementu od polityka. Takowy uznałabym za policzek. A być w tak wybitnym gronie znienawidzonych przez władzę to dla dziennikarza zaszczyt! Moje rozstanie z TVP odbyło się bardzo kulturalnie. Ot, nie pasuję do koncepcji nowych Wiadomości. Czy mogłabym się z tym nie zgodzić? Ściskam wszystkich, ile tylko sił mi starczy. Jesteście wspaniali! Beata Tadla już nie poprowadzi "Wiadomości" "Zmiana koncepcji programu" takie słowa miała usłyszeć dziennikarka od Mariusza Pilisa, dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej w momencie otrzymania wypowiedzenia - napisał portal Wirtualnemedia.pl. O jej planowanym zwolnieniu pisało się od...

Beata Tadla w czarnej sukience
ONS
Newsy
"Zabrano mi coś, co naprawdę kochałam..." Beata Tadla w szczerym wywiadzie o zwolnieniu z TVP
"Zabrano mi coś, co naprawdę kochałam..." Beata Tadla w szczerym wywiadzie o zwolnieniu z TVP

Beata Tadla została zwolniona z Telewizji Polskiej. Prowadząca "Wiadomości" udzieliła portalowi NaTemat.pl obszernego wywiadu, w którym zdradziła kulisy swojego zwolnienia. Opowiedziała również czy żałuje zakończenia współpracy z TVP. Beata Tadla o swoim zwolnieniu z TVP O ewentualnym zwolnieniu Beaty Tadli z Telewizji Polskiej pisało się od dawna. Znana dziennikarka i lubiana gospodyni wieczornego wydania "Wiadomości" podzieliła los Hanny Lis, Piotra Kraśki i innych dziennikarzy. Najpierw Tadla została zawieszona w wykonywaniu obowiązków służbowych, by następnego dnia otrzymać informację o zwolnieniu. Jak to wyglądało? Wszystko odbyło się bardzo kulturalnie, grzecznie. Nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń, żadnego żalu. Powiedziano mi, że “Wiadomości” w TVP się zmieniają – zarówno programowo, jak i personalnie, a ja po prostu nie pasuję do tej koncepcji. Z tym akurat się zgadzam - powiedziała portalowi. Beata Tadla nie ukrywa, że praca była jej wielką pasją: Zabrano mi coś, co naprawdę kochałam. Myślę, że wszyscy o tym wiedzą. To tym bardziej upokarzające, że odbiera się nam coś, co było naszym życiem, naszą pasją. To była wspaniała ekipa, a jej już nie ma. Wspieraliśmy się, uzupełnialiśmy. Mieliśmy codzienne rytuały, codzienne dowcipy, ale przede wszystkim mnóstwo ciężkiej pracy. Ale tego już nie ma i nie będzie - wyznała w NaTemat.pl. Co Beata Tadla będzie robić po zwolnieniu z TVP? Jakie plany na przyszłość ma jedna z najbardziej znanych polskich dziennikarek? Z pewnością nie będzie się nudzić. Po krótkim odpoczynku, planuje zająć się nauką. Na razie muszę odpocząć. Poza tym chcę się bardziej oddać mojej działalności naukowej: sama kończę studia podyplomowe, a do tego wykładam na dwóch uczelniach. Na tym się skupię. Nie wiem, co będzie dalej, ale wiem, że będzie...

Nasze akcje
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy
Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy
Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!
Partner
Eva Longoria
Styl życia
Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!
Partner
Newsy
Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil
Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy
Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju
Partner
Newsy
Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem
Partner
Newsy
Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Kasia Cichopek pozuje na huśtawce na swoim balkonie
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Moda uliczna z nowojorskiego tygodnia mody wiosna/lato 2021
Fleszstyle
Modne fryzury wiosna 2021. Buttercream blonde to nowy trend dla fanek jasnych fryzur. Koloryzacja pasuje do większości karnacji
Marcelina Zielnik
Paul Costelloe wiosna/lato 2021
Fleszstyle
Te trzy trendy zdominowały makijaż na wiosnę i lato 2021
Marcelina Zielnik
Modelka z koloryzacją "terracotta hair"
Fleszstyle
Modne fryzury na wiosnę 2021. Koloryzacja "terracotta hair" to hit Instagrama. To najgorętszy trend
Anna Kusiak
Leonie Hanne
Fleszstyle
Ta fryzura to najgorętszy trend wiosny i lata 2021. Instagramerki ją uwielbiają
Marcelina Zielnik
Jessica Alba i soft bob
Fleszstyle
Modne fryzury na sezon wiosna-lato 2021. Soft bob odejmie ci minimum 10 lat
Anna Kusiak