Barbara Sienkiewicz, najstarsza matka w Polsce, ochrzciła swoje bliźnięta. Jak donosi Super Express ceremonia odbyła się w środę w jednym z warszawskich kościołów. Na uroczystość aktorka zaprosiła najbliższe osoby. Wśród gości znaleźli się jedynie rodzice chrzestni dzieci, matka Barbary Sienkiewicz, opiekunka bliźniąt oraz Olgierd Łukaszewicz. Najstarsza matka w Polsce w rozmowie z tabloidem zdradziła kogo wybrała na rodziców chrzestnych małej Ani i Piotra. Przy okazji przyznała, że to jeden z najszczęśliwszych dni w życiu.

Reklama

- To odpowiednie osoby, bo to rodzina katolicka. Nasze babcie, czyli moja i Doroty, były rodzonymi siostrami. A chrzestny Waldemar jest mężem Doroty. Mówi się, że to najszczęśliwszy dzień w życiu, ale to jest jednocześnie spokój takiej pewności, że dzieci pójdą już drogą, która jest pewną drogą na całe życie. Myślę, że chrzest mógł być wcześniej o kilka miesięcy, bo z tym nie należy zwlekać, ale rodzice zazwyczaj chrzczą dzieci do roku, więc cieszę się, że zmieściłam się w tym kanonie.

Po mszy aktorka zaprosiła swoich gości do restauracji, gdzie według prasy, wznieśli toast za ochrzczone dzieci.
Przypominamy, że kilka tygodni temu Barbara Sienkiewicz w Pytaniu na śniadanie przyznała, że wybrała już opiekunów prawnych, którzy zajmą się dziećmi kiedy ona sama nie będzie się już mogła nimi opiekować. Są to właśnie rodzice chrzestni bliźniaków.

- Jest tak zwany opiekun prawny. Ja myślę o tym. Dzieci będą chrzczone, są już rodzice, jest małżeństwo dwudziestoparoletnie, które zostanie chrzestnymi dwójki dzieci.

Zobacz również: Barbara Sienkiewicz odpowiada na krytykę jej późnego macierzyństwa: "Skąd tyle nienawiści?"

Barbara Sienkiewicz

Barbara Sienkiewicz

Zobacz także
Reklama

Barbara Sienkiewicz z dziećmi w programie "Pytanie na śniadanie"

Reklama
Reklama
Reklama