Anja Rubik komentuje plotki o anoreksji
ONS

Rubik cierpi na anoreksję? Gwiazda i jej agentka tłumaczą wagę ważnym powodem

Anja Rubik komentuje plotki o anoreksji
ONS

Waga Anji Rubik wzbudza kontrowersje już od wielu lat. Każde publiczne pojawienie się modelki czy sesja zdjęciowa, w której eksponuje swoje szczupłe ciało wywołują lawinę komentarzy, wśród których nie brakuje naprawdę ostrych opinii. Ostatnio o jej sylwetce i wadze wypowiedział się na łamach jednego z dwutygodników specjalista. Przypomnijmy: Anja Rubik jest zbyt wychudzona? Jej wagę ocenił ekspert

Niektórzy poszli o krok dalej i jasno formułują bardzo mocny zarzut - Anja cierpi na anoreksję, a jej figura to efekt głodówek i zaburzeń w odżywianiu. Modelka długo ignorowała tego typu komentarze, ale w końcu postanowiła zabrać głos. W rozmowie z "Fleszem" twierdzi zdecydowanie, że nie ma anoreksji. Rubik tłumaczy, że gdyby była chora, nie dałaby rady tak intensywnie pracować.
 

Nie mam anoreksji! Gdybym chorowała, nie byłabym w stanie pracować w tej branży przez 15 lat. Gdybym nie jadła prawidłowo to nie dałabym rady tak intensywnie podróżować - zapewnia w rozmowie z "Fleszem" Anja.


Więcej na ten temat ma do powiedzenia jej agentka, Lucyna Szymańska. Właścicielka agencji D'Vision jest oburzona oskarżeniami o anoreksję i wszystkim komentującym radzi dobrze zapoznać się z definicją tej choroby.
 

Wystarczy logicznie pomyśleć. Ktoś, kto mówi o anoreksji, powinien zapoznać się dobrze z tematyką tej choroby, zanim po raz kolejny oskarży bez sensu Anję czy inny modelki. Opublikowana w jednym z pism wypowiedź dietetyka, że Anja przy tym wzroście powinna ważyć 13 kilo więcej, nie ma sensu. waga i wzrost to indywidualna rzecz. Nie musimy podawać jadłospisu Rubik bądź udowadniać, że ma ona dobre wyniki badań. Nie promuje niezdrowego stylu życia, nie mówi nikomu, co ten ma jeść i jak wyglądać. Każdy ma swój rozum i prawo wyboru. Anja jest modelką i musi mieć taką figurę. Tego oczekują od niej projektanci, bo szyją w takim, a nie innym rozmiarze ubrania w kolekcji. jeśli dyrektor artystyczny magazynu, stylista, fotograf czy projektant ma wizję pokazania modelki w konkretny sposób, to ona wykonuje po prostu swoją pracę - dodaje Lucyna Szymańska.


Po stronie Anji stanęła też jedna z najważniejszych postaci polskiej mody, redaktor naczelna magazynu "VIVA! Moda", Agnieszka Ścibior:

Od modelek wymaga się szczupłości, a od zawodników sumo otyłości. Dlaczego to nikogo nie razi? To chyba niebezpieczne dla ich zdrowia...


Myślicie, że to uciszy spekulacje o anoreksji?

Zobacz: "Seks z Anją jest cudowny!"

Anja Rubik na CFDA Awards 2014

Anja Rubik w Mediolanie:

Więcej na temat Anja Rubik
Przeładuj

Weronika Rosati odradzała Julii Wieniawa udział w "Tańcu z Gwiazdami". Dlaczego?!

zobacz 02:00