Party Stories
Anja Rubik jest wegetarianką
ONS
Newsy

Rubik apeluje: Diety są tworzone dla zarabiania pieniędzy

Gwiazda opowiedziała o zmianach w odżywaniu się

Anja Rubik niedawno zapewniała, że je mięso, ma słabość do kurczaków i nie interesują jej kalorie. Okazuje się, że gwiazda zweryfikowała swoje żywieniowe poglądy, bowiem w nowym "Glamour" opowiedziała o sporej zmianie w życiu. Rubik przeszła na wegetarianizm, co nie było dla niej wielkim wyczynem. Organizm Anji bez większych problemów odrzucił mięso kosztem warzyw.

Zobacz: "Ja stosuję dietę 'wszystko w umiarze'"

Niedawno przeszłam na wegetarianizm. Nigdy nie jadłam zbyt wiele mięsa, kurczak raz na tydzień. Aż przyszedł dzień, kiedy zamówiłam rybę i nie mogłam jej przełknąć. Mój organizm sam się od tego rodzaju jedzenia odsunął. Potem obejrzałam parę filmów o tym, w jaki sposób hodowane i traktowane bywają, i to też nie pozostało bez wpływu na mój wybór. Poczytałam, jak w dzisiejszych czasach zrównoważyć brak mięsa w diecie, a można to zrobić w całkiem prosty sposób. Trzeba tylko wiedzieć, jak zastąpić minerały, których nie dostarczamy organizmowi, eliminując coś ze swojego talerza


Przy okazji Anja Rubik kolejny raz pochwaliła się, że nie stosuje żadnej diety. Nigdy nie była też entuzjastką takich prób osiągnięcia idealnej figury. Zdaniem Polki, pomysłodawcy diet nie tworzą ich z troski o nas, a o... swój portfel.

W latach 50. trąbiono o mleku i jego zaletach, a przecież dla dorosłych mleko nie jest zdrowe. Nikogo nie przekonuję do swoich racji, bo wegetarianizm też nie jest dla każdego. I nigdy nie odchudzam się dietą. Wszystkim dziewczynom polecam ćwiczenia, jedzenie dużej ilości owoców i warzyw, w tym soczewicy, quinoa i własnoręcznie przygotowanego humusu. Ludzie wciąż tworzą jakieś diety, taką, śmaką, a to tylko motor do zarabiania pieniędzy. Najważniejszy jest balans i samokontrola


Co ciekawe, jeszcze dwa lata temu mama Anji przekonywała w jednym z wywiadów, że córka mocno okraja swoje dzienne menu. Zobacz: "Potrafi zjeść osełkę masła dziennie"

Anja Rubik z mężem w Nowym Jorku:

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Anja Rubik na diecie. Anja Rubik wpadka. Anja Rubik dieta. Anja Rubik słodycze. Anja Rubik TVN
ONS
Newsy
Anja Rubik przyłapana z bardzo kalorycznymi smakołykami. Czym się zajadała?
Zaskakujące zdjęcia paparazzi

Anja Rubik osiągnęła sukces o jakim inne polskie modelki mogą tylko pomarzyć. Nawiązała współpracę z największymi projektantami, jej twarz pojawia się na okładkach największych modowych magazynów. Przyjaźni się z największymi osobowościami świata mody z całego świata. Od wiosny zaś będziemy mogli oglądać ją w nowym programie TVN "Project Runway". Zobacz: Anja Rubik poprowadzi nowy program w TVN Rubik nie zrezygnowała jednak z zawodu modelki. Niedawno w celu zachowania świetnej sylwetki porzuciła mięso, które tak uwielbiała i została wegetarianką, mimo, że jak sama podkreśla szczupłą sylwetkę zawdzięcza genom i ćwiczeniom. Przypomnijmy: Anja Rubik została wegetarianką Gwiazda nie stosuje żadnej diety, przeciwnie - nie odmawia sobie drobnych przyjemności w postaci słodyczy i wysokokalorycznych napojów. Po niedawnej konferencji TVN została przyłapana przez fotografów z butelką coca coli, słonymi paluszkami i wodą mineralną. Jak widać, mimo tak tuczących przekąsek wciąż zachowuje nienaganną sylwetkę. W przeciwieństwie do Rubik, niewielka liczba modelek może sobie pozwolić na takie dodatki do diety. Do kanonu przeszedł już przecież mit, że modelki jedzą waciki nasączone wodą. Zazdrościmy Anji i gratulujemy świetnej sylwetki! ;) Zobacz Rubik i inne gwiazdy w drodze na konferencję TVN:

Warzywa w koszyku
©Juri/Fotolia
Styl życia
Diety wegetariańskie i pseudowegetariańskie
Wegetarianizm to wykluczenie z jadłospisu produktów pochodzenia zwierzęcego. W zależności od odmiany diety roślinnej dopuszczane jest jedzenie nabiału, miodu i jajek. Diety pseudowegetariańskie to takie, które polegają na eliminacji różnych produktów pochodzenia zwierzęcego z diety, w ten sposób kłócąc się z głównym założeniem wegetarianizmu. Zaliczany do nich jest m.in. pescowegetarianizm, semiwegetarianizm czy insektowegetarianizm.

Wegetarianizm to wykluczenie z jadłospisu produktów pochodzenia zwierzęcego. W zależności od odmiany diety roślinnej dopuszczane jest jedzenie nabiału, miodu i jajek. Diety pseudowegetariańskie to takie, które polegają na eliminacji różnych produktów pochodzenia zwierzęcego z diety, w ten sposób kłócąc się z głównym założeniem wegetarianizmu. Zaliczany do nich jest m.in. pescowegetarianizm, semiwegetarianizm czy insektowegetarianizm. Co to jest wegetarianizm? Korzenie wegetarianizmu sięgają II w p.n.e. wówczas na subkontynencie indyjskim stosowany był głównie z pobudek religijnych nawiązujących do hinduizmu. Od VI wieku p.n.e. wegetarianizm jest znany również w Europie. Za jego europejskich prekursorów uważa się Pitagorejczyków, którzy na pierwszym miejscu stawiali względy etyczne. Wegetarianizm to dieta polegająca na wykluczeniu z jadłospisu mięsa zarówno ssaków, ptaków, jak i innych stworzeń, łącznie z rybami, skorupiakami i owadami. Na wegetarianizm decydujemy się z różnych powodów, a jego zwolennicy wyznają popartą badaniami naukowymi zasadę, że wszystkie składniki odżywcze można pozyskać z pożywienia przy jednoczesnym wykluczeniu mięsa.   Jak podaje WHO: właściwie skomponowana dieta wegetariańska dostarcza organizmowi człowieka wszystkich niezbędnych składników odżywczych na każdym etapie życia oraz może uchronić przed większością chorób cywilizacyjnych.   Obecnie istnieje wiele odmian wegetarianizmu, znane są również diety, które mylnie zaliczane są do tej grupy – określane są mianem pseudowegetariańskich. Diety wegetariańskie Laktoowowegetarianizm (owolaktarianizm) – to najpopularniejsza odmiana wegetarianizmu. Eliminowane jest mięso natomiast dopuszczone w jadłospisie są produkty pochodzenia zwierzęcego takie jak: nabiał, jajka oraz miód. Laktowegetarianizm – spożywanie miodu, mleka i jego...

Miska z warzywami
Image by Lifetimestock.com
Styl życia
Wegetarianizm: wady i zalety rezygnacji z mięsa
Wegetarianizm to sposób żywienia się z wyłączeniem produktów mięsnych. Stał się modnym stylem życia, będąc jednocześnie bardzo prozdrowotnym i proekologicznym. Krytycy wegetarianizmu uważają, że osoby, które świadomie rezygnują ze spożywania mięsa, działają wbrew własnej naturze i sami sobie szkodzą.

Wegetarianizm to sposób żywienia się z wyłączeniem produktów mięsnych. Stał się modnym stylem życia, będąc jednocześnie bardzo prozdrowotnym i proekologicznym. Krytycy wegetarianizmu uważają, że osoby, które świadomie rezygnują ze spożywania mięsa, działają wbrew własnej naturze i sami sobie szkodzą.   Wegetarianizm to świadome wyeliminowanie mięsa z diety. Wywodzi się z kręgu kulturowego Indii i stał się jednym z filarów religii – buddyzmu i hinduizmu . Jego początki można również upatrywać w kulturze starożytnej Grecji, gdzie pierwsze wzmianki o diecie na bazie roślin pojawiły się „Odysei” Homera. Wegetarianizm: zalety Jest wielu zwolenników wegetarianizmu, którzy uważają, że przygotowywanie bezmięsnych posiłków to ich klucz do zdrowia i dobrego samopoczucia. Jakie jeszcze korzyści płyną z niejedzenia mięsa: dieta wegetariańska jest o wiele zdrowsza : zawiera mniej cholesterolu, nasyconych kwasów tłuszczowych, mniejsze ryzyko zachorowania na choroby serca , choroby metaboliczne, cukrzycę, mniejsze ryzyko otyłości , osoby stosujące dietę wegetariańską twierdzą, że od kiedy przestały jeść mięso, to poprawiło się ich samopoczucie , wzmacnia układ odpornościowy człowieka, obecnie spożywane mięso często jest chemicznie „polepszane”, a zwierzęta na ubój są masowo hodowane często w niewłaściwych warunkach i źle dokarmiane, zrównoważona i świadoma dieta wegetariańska jest bogata we wszystkie składniki odżywcze , które utrzymują organizm w dobrej kondycji, np. luteinę (w brokułach), żelazo (w burakach) czy likopen, znajdujący się w pomidorach, przejście na wegetarianizm poszerza wiedzę na temat ochrony i praw zwierząt oraz dbania o ekologię. Wegetarianizm: wady Mimo wielu korzyści płynących ze stosowania diety wegetariańskiej, zauważa się również kilka wad...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner