Andrzej Bargiel zjechał na nartach z ośmiotysięcznika Broad Peak
Facebook

Andrzej Bargiel zjechał na nartach z nagroźniejszego szczytu świata. Zobacz niesamowite WIDEO!

Andrzej Bargiel zjechał na nartach z ośmiotysięcznika Broad Peak
Facebook

Jedni uważają, że to skrajnie niebezpieczne, inni, że mistrzostwo świata. Polak Andrzej Bargiel został pierwszym człowiekiem, który zjechał na nartach ze szczytu Broad Peak, czyli z wysokości 8051 m. n.p.m.

Bargiel najpierw przez osiem godzin wspinał się samotnie na szczyt, a potem zjechał z niego na nartach. Zjazd odbył się 25 lipca i zajął aż trzy godziny (z godzinnym odpoczynkiem)! Dopiero dziś ukazało się zapierające dech w piersiach wideo z tego zjazdu.

Jest to szczególnie niebezpieczny szczyt do zdobycia, a co dopiero do zjazdu z niego na nartach! Dwa lata temu dwaj doświadczeni alpiniści: Maciej Berbeka i Tomasz Kowalski 6 marca 2013 roku pozostali na Broad Peaku już na zawsze.

Kim jest Andrzej Bargiel?


Pochodzi z Zakopanego, ma 28 lat i jest skialpinistą, czyli narciarzem wysokogórskim. Jest też biegaczem górskim i himalaistą. Od dwóch lat tworzy projekt Hic Sunt Leones, który zakłada zjazd z najwyższych szczytów świata. Na swoim koncie ma już w sumie cztery takie zjazdy.

A Wy jak uważacie: to fascynujący sport, czy jednak ryzykowanie życiem?

 

Zobaczcie!

Wideo Andrzej Bargiel zjeżdża z Broad Peak
 


 

13 000 TYSIĘCY!!!! dziękuje Wam bardzo za wsparcie i poweeer, który mi dajecie :) !!Hi5!--13 000 fans!! Thank you for...

Posted by Andrzej Bargiel on 21 lipca 2015


Więcej na temat Andrzej Bargiel
Przeładuj

Czy "rodzinka.pl" wróci?! Tomasz Karolak ma doskonały pomysł! Ale czy to możliwe?

zobacz 02:33