Andrzej Bargiel zjechał na nartach z ośmiotysięcznika Broad Peak
Facebook

Andrzej Bargiel zjechał na nartach z nagroźniejszego szczytu świata. Zobacz niesamowite WIDEO!

Andrzej Bargiel zjechał na nartach z ośmiotysięcznika Broad Peak
Facebook

Jedni uważają, że to skrajnie niebezpieczne, inni, że mistrzostwo świata. Polak Andrzej Bargiel został pierwszym człowiekiem, który zjechał na nartach ze szczytu Broad Peak, czyli z wysokości 8051 m. n.p.m.

Bargiel najpierw przez osiem godzin wspinał się samotnie na szczyt, a potem zjechał z niego na nartach. Zjazd odbył się 25 lipca i zajął aż trzy godziny (z godzinnym odpoczynkiem)! Dopiero dziś ukazało się zapierające dech w piersiach wideo z tego zjazdu.

Jest to szczególnie niebezpieczny szczyt do zdobycia, a co dopiero do zjazdu z niego na nartach! Dwa lata temu dwaj doświadczeni alpiniści: Maciej Berbeka i Tomasz Kowalski 6 marca 2013 roku pozostali na Broad Peaku już na zawsze.

Kim jest Andrzej Bargiel?


Pochodzi z Zakopanego, ma 28 lat i jest skialpinistą, czyli narciarzem wysokogórskim. Jest też biegaczem górskim i himalaistą. Od dwóch lat tworzy projekt Hic Sunt Leones, który zakłada zjazd z najwyższych szczytów świata. Na swoim koncie ma już w sumie cztery takie zjazdy.

A Wy jak uważacie: to fascynujący sport, czy jednak ryzykowanie życiem?

 

Zobaczcie!

Wideo Andrzej Bargiel zjeżdża z Broad Peak
 


 

13 000 TYSIĘCY!!!! dziękuje Wam bardzo za wsparcie i poweeer, który mi dajecie :) !!Hi5!--13 000 fans!! Thank you for...

Posted by Andrzej Bargiel on 21 lipca 2015


Więcej na temat Andrzej Bargiel
Przeładuj

Występ 14-letniej Wiktorii poruszył jurorów "The Voice Kids"! To ona wyra show TVP?

zobacz 00:47