Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
Alicja Janosz o Idolu w Madame
ONS
Newsy

Janosz o początkach kariery: Byłam znakomitym materiałem na gwiazdę pop. Wszystko bolało jak cholera

Ujawnia kulisy życia po wygranej w "Idolu"

Alicja Janosz jest pierwszą polską zwyciężczynią programu typu talent-show. Wokalistka wygrała w 2002 roku "Idola", i chociaż jej kariera związana była z wieloma sukcesami, po czterech latach świadomie wycofała się z pracy w show-biznesie. Na rynek z nową płytą "Vintage" wróciła niedawno, bo w 2012 roku. Obecnie śpiewa w zespole HooDoo Band, a także pracuje nad nową solową płytą.

Zobacz: Janosz o "Małych gigantach: "Porażki będą miały wpływ na dalsze życie dzieci"

Artystka co jakiś czas wraca wspomnieniami do czasów swojego udziału w "Idolu". Tym razem na łamach magazynu "Madame", w którym jest felietonistką, wyznała, że wygrana była najlepszą i najgorszą rzeczą jaka wówczas mogła jej się przytrafić:

Będąc młodą, naiwną i kompletnie nieasertywną osóbką, pozwoliłam innym decydować za mnie w wielu kwestiach. Ale konsekwencje wszystkich działań ponosiłam ja sama. Konfrontowałam się z tą zewsząd dochodzącą do mnie krytyką, nie mając przy tym zbytniej samoakceptacji, a wszystko to połączone ze sobą bolało jak cholera, bo niesprawiedliwość i krytyka po prostu bolą - zaczyna swój felieton JanoszW dalszej części Alicja wspomina jak bardzo zmieniło się nastawienie ludzi do niej przed i po programie:

Wygrałam pierwszy w Polsce talent-show i wszyscy się mną zachwycili. Minęło kilka tygodni i ci ludzie szydzili ze mnie. Dzisiaj wiem, że byłam znakomitym materiałem na gwiazdkę pop, ale z jakiegoś powodu za popularnością, którą osiągnęłam nie poszła dobra muzyka. Wtedy moje ego bardzo ucierpiało. (...) Mimo wygranej w "Idolu" nie czułam się silna i wartościowa. Pozwoliłam, aby inni lepili ze mnie kogoś, kim "powinnam" być, i nagrywałam piosenki, które narzucił mi człowiek z wytwórni. Wyszłam na tym marnieAlicja upatruje swoją porażkę w cechach charakteru, które chociaż na pozór są rzadkością w dzisiejszych czasach, wówczas stanowili przeszkodę w osiągnięciu celu:

Gdybym w tamtym czasie na miejscu pokory i ufności miała więcej typetu i egoizmu, nie pozwoliłabym sprowadzić siebie do roli produktu na jeden sezon. Czy to nie kwestia tEGO? - kończy swoją opowieść AlicjaByć może dlatego Janosz odrzuciła ofertę Polsatu, kiedy zaproponowano jej udział w "Must Be The Music". Przypomnijmy: Janosz poniżona przez Polsat

Alicja Janosz na pokazie najnowszej kolekcji Dawida Wolińskiego


 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Alicja Janosz o Mai Sablewskiej
ONS/Akpa
Newsy
Janosz o Sablewskiej: Mieszkałam z nią 2 lata. Była moim guru
Jaka była Maja zanim została gwiazdą?

Alicja Janosz po ponad 10 latach od zwycięstwa w "Idolu" wciąż radzi sobie dobrze na polskim rynku muzycznym - odnalazła swój styl i brzmienie, które konsekwentnie realizuje. Teraz szykuje się do premiery nowego klipu. Przypomnijmy: Alicja Janosz powraca! Seksowna i drapieżna na planie klipu Początki kariery Alicji wciąż wzbudzają duże zainteresowanie, ale niewiele osób wie, że jedną z postaci, które przewinęły się w przeszłości w życiu Janosz jest... Maja Sablewska . W rozmowie z AfterParty.pl, wokalistka wyznała, że bardzo przyjaźniła się z Sablewską i nawet razem mieszkały. Powiedziała też, że wówczas Maja była jej autorytetem.   Mogę zdradzić tyle, że jak tylko skończył się "Idol" to Maja stała się moją przyjaciółką, bardzo ważną osobą w moim życiu, ponieważ przez 2 lata nawet wynajmowałyśmy razem mieszkanie. Maja była dla mnie takim guru pod każdym względem - odżywiania, ubierania, czesania, makijażu. To był taki mój okres buntu, kiedy rodzice nie mieli w niczym racji, a Maja była moim guru. Ja później zaczęłam studia, a Maja poszła swoją drogą i tak się nasze drogi rozeszły - zdradziła w rozmowie z nami. Wiedzieliście o tym? Może dziewczyny powinny pomyśleć o nawiązaniu współpracy? ;) Cały wywiad z Alicją Janosz już wkrótce online! Zobacz: Alicja Janosz pokazała zdjęcia z romantycznych wakacji w Japonii   Alicja Janosz na planie nowego teledysku "Sisterhood":

AKPA
Newsy
Alicja Janosz: Miałam być wokalistką dla mas
Jak teraz wygląda jej kariera?

Po wygranej w "Idolu" Alicja Janosz odniosła komercyjnie ogromny sukces. Jej płyta, chociaż przez krytyków przyjęta chłodno, sprzedała się znakomicie. Popularność wyniosła ją na szczyty, a ona w kluczowym momencie kariery zdecydowała się... zniknąć. Dzisiaj Alicja zdradza jakie były powody takiej decyzji. Okazuje się, że dziewczęcy repertuar i promocja albumu wcale nie były zależne od niej (pisaliśmy o tym tutaj: Janosz szczerze o swoim debiucie ), chociaż "baty" spadły oczywiście na nią. Jak mówi w rozmowie z AfterParty.pl : - Nie był to łatwy czas, bo w dużej mierze pokutowałam za decyzje innych osób . Np. tekst do piosenki znanej jako "jajecznica" napisała Patrycja Kosiarkiewicz, wynajęta do tego przez wydawcę, a kpiny dotyczyły tylko i wyłącznie mnie samej. Okazuje się, że Alicja miała już w sobie zalążek artystki świadomej tego, w którym kierunku iść zaraz po wygraniu "Idola". Ostatecznie, wówczas 17-latka, przegrała z brakiem asertywności i zaufaniem do ludzi z branży. - Kiedy natomiast jeszcze przed nagraniem płyty, Piotr Banach zaniósł do mojej ówczesnej wytwórni kilka nagranych ze mną piosenek demo, jakie chcieliśmy zaproponować na moją pierwszy krążek, usłyszał, że materiał ten jest zbyt ambitny, a ja mam być wokalistką dla mas. Ufając ludziom z wytwórni - zgodziłam się na to. Kontrakt, który był nagrodą związał mnie na lata. Żałuję, że wówczas nie byłam jeszcze niezależna muzycznie i asertywna, ale nic się nie dzieje bez powodu - opowiada Alicja dziennikarzowi AfterParty.pl. Pojawiały się też momenty dla samej Alicji bardzo przykre: - Dyskusje na mój temat często prowadzono beze mnie , chociaż w danym momencie byłam w wytwórni, wypraszano mnie za drzwi . Na szczęście dla Alicji, po wielu latach starań udało się rozwiązać niekorzystny kontrakt. Na efekt jakim jest niezależność artystyczna przyszło jej...

Alicja Janosz Sisterhood teledysk
Newsy
Kipiąca seksem Alicja Janosz z mężem w nowym teledysku [WIDEO]
Podbije nim listy przebojów?

Alicja Janosz ponad 10 lat temu wygrała pierwszy w Polsce światowy format talent-show jakim był "Idol". Zwycięstwo zapewniło jej gigantyczną popularność i... sporo problemów w uwolnieniu się do kontraktu-nagrody. Na szczęście wokalistce udało się wywiązać z umowy z wytwórnią i postanowiła realizować solowe projekty wspólnie z zaprzyjaźnionymi muzykami. Zobacz: Finaliści Idola - 10 lat później Dwa lata temu do sklepów trafił album "Vintage", którym Janosz powróciła do świata muzyka. Album okazał się na tyle dobry, że współpracą z Alicją zainteresowały się duże wytwórnie. Dlatego nowa płyta artystki zostanie wydana być może jeszcze w tym roku, a promuje ją singiel "Sisterhood" , który swoją premierę miał jeszcze przed wakacjami. To jednak nie koniec muzycznych rewolucji w życiu wokalistki. Wkrótce trafi do sklepów płyta "HooDoo Unplagged", nagrana przez jej zespół HooDoo Band. Ale skupmy się na klipie. W teledysku do niezwykle energetycznej piosenki Alicja pokazuje swoje bardziej drapieżne wcielenie . W tak seksownym wydaniu chyba jej jeszcze nie widzieliśmy. Ciekawe jak publiczność odbierze nowy materiał Alicji? My już jesteśmy na tak :) Wkrótce na AfterParty.pl pełny wywiad z Alicją Janosz. O "Idolu", małżeństwie, muzyce i HooDoo Band. Póki co, mała zapowiedź: Zobacz: "Mieszkałam 2 lata z Mają Sablewską. Była moim guru" Tak Alicja Janosz bawiła się za kulisami teledysku:

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner