Viola Piekut

Viola Piekut jest znaną, polską projektantką mody. Tworzy eleganckie suknie ślubne i kreacje, które świetnie sprawdzają się na bankietach i czerwonym dywanie. Nic więc dziwnego, że uwielbiają ją polskie gwiazdy telewizyjne, muzyczne i filmowe. Sukienki Violi Piekut nosiły takie sławy jak m.in. Małgorzata Kożuchowska, Grażyna Torbicka oraz Sylwia Grzeszczak. Sprawdź, co warto wiedzieć o projektantce i jej twórczości.

Imię: Viola

Nazwisko: Piekut

Nazwisko panieńskie: Piekut

Pseudonim: brak

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 15.06.1978 r.

Znak zodiaku: Bliźnięta

Zawód: projektantka mody specjalizująca się w tworzeniu kreacji wieczorowych i sukni ślubnych

Osoby - związki:Projektantka Viola Piekut niewiele zdradza na temat życia osobistego. Chroni prywatność swoją i swoich najbliższych. Rzadko udziela wywiadów i nie opowiada o swoich sprawach sercowych. Wiadomo jednak, że ma męża Igora, który odgrywa ważną rolę w jej firmie modowej.

Rodzice: brak informacji

Dzieci: Viola Piekut ma dwóch synów ze swoim mężem. Dość rzadko udostępnia wizerunek dzieci czy informacje na temat ich imion oraz wieku. Wiadomo jednak, że starszy z nich to Nikodem urodzony w 2001 roku.

Rodzeństwo: brak informacji

BIO: Viola Piekut urodziła się w Wyszkowie, małym mieście w województwie mazowieckim. Okazało się jednak, że pisany jest jej wielki świat.Niewiele wiemy na temat tego, gdzie Piekut pobierała edukację. Jej życie prywatne owiane jest tajemnicą. Wiadomo jednak, kiedy na poważnie zaczęła myśleć o tym, by zająć się projektowaniem ubrań. Było to w 2002 roku, gdy nigdzie nie mogła znaleźć idealnej sukni na własny ślub, przez co zaprojektowała ją sama. Stało się to iskrą, która popchnęła Violę Piekut do podjęcia decyzji o założeniu własnego atelier, w którym mogłaby tworzyć wymarzone kreacje już nie tylko dla siebie, lecz także dla innych.W pełni udało się jej zrealizować ten plan. Obecnie Piekut uznawana jest za jedną z najpopularniejszych i najbardziej lubianych przez gwiazdy projektantek mody w Polsce. Prowadzi też nie jeden, a trzy salony, w których sprzedaje swoje kreacje. Dwa lokale o nazwie Atelier Viola Piekut zlokalizowane są w Warszawie, trzeci natomiast znajduje się w Poznaniu.W 2015 roku wokół jej projektów wytworzyła się atmosfera skandalu. Violi zarzucano plagiat, wskazując, że niektóre z nich są zbyt podobne do stworzonych wcześniej kreacji innych projektantów. Przykładem miała być sukienka Agnieszki Jastrzębskiej łudząco podobna do kreacji Gwyneth Paltrow z 2012 roku oraz strój Katarzyny Glinki, który przywodził na myśl projekt Elie Saab. Viola Piekut nie skomentowała jednak tych zarzutów.Jeśli chodzi o życie prywatne, projektantka skrzętnie ukrywa większość informacji na ten temat. Viola Piekut rzadko decyduje się na udzielanie wywiadów. Twierdzi również, że woli skupić się na modzie i zadbać o zadowolenie swoich klientek. Choć prowadzi media społecznościowe, na głównych profilach można znaleźć wyłącznie jej projekty. Odrobinę życia osobistego Viola Piekut pokazuje na swoim drugim koncie na Instagramie.

Znana z: projektowania pięknych kreacji wieczorowych oraz zjawiskowych sukni ślubnych. Tworzone przez nią kolekcje zyskują uznanie zarówno modowych ekspertów, jak i klientek, również tych ze świata szeroko rozumianego show-biznesu. Suknie wieczorowe Violi Piekut nosiła m.in. Edyta Górniak, Doda, Sylwia Grzeszczak, Anna Guzik, Agnieszka Hyży, Alicja Węgorzewska, Agnieszka Popielewicz, Maria Niklińska, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Agnieszka Kaczorowska oraz Anna Kalczyńska. Jedną z ulubionych postaci medialnych Violi Piekut jest także Grażyna Torbicka, która wielokrotnie pojawiała się na różnych eventach w kreacjach od tej sławnej projektantki. Miała na sobie jej sukienki podczas aż trzech Festiwali Filmowych w Cannes.

Funkcja w filmie: brak

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody: brak

LINK Instagram: @violapiekut; @violapiekuthome


LINK Facebook: @Viola.Piekut
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index