Tomasz Wolny

Tomasz Wolny, mimo że nie ukończył studiów kierunkowych, jest bardzo dobrym dziennikarzem i prezenterem telewizyjnym. Popularność zyskał w 2014 roku, kiedy został prezentem Panoramy w TVP2. Później można go było oglądać w programie "Pytanie na śniadanie". Bardzo szybko zdobył sympatię telewidzów, o czym świadczą zdobyte dwa lata z rzędu nagrody Telekamer w kategorii: Prezenter informacji. Poznaj więcej na temat Tomasza Wolnego.

Imię: Tomasz

Nazwisko: Wolny

Pseudonim: -

Wzrost: 187 cm

Data urodzenia: 05.10.1980 r.

Znak zodiaku: waga

Zawód: dziennikarz, prezenter telewizyjny

Osoby - związki: od 2009 w związku małżeńskim z Agatą Tomaszewską (ur. 1979 r.), dziennikarką TVN

Rodzice: brak informacji

Dzieci: córka Zofia (ur. 2010 r.), syn Tymon (ur. 2012 r.), córka Halszka (ur. 2014 r.)

Rodzeństwo: starszy brat, siostra

BIO: Tomasz Wolny urodził się w Poznaniu, gdzie dorastał. We wczesnej młodości poszedł w ślady brata i zapisał się do harcerstwa, które bardzo mocno ukształtowało jego charakter i światopogląd. Będąc w liceum, planował wyjazd na misje kościelne do Ameryki Południowej. Wykształcenie wyższe zdobył na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza na kierunku stosunki międzynarodowe. Po studiach wyjechał do USA, gdzie pracował na budowie oraz jako kelner i instruktor narciarstwa.Po powrocie do Polski rozpoczął karierę dziennikarską w TVN, a konkretnie w portalu tvn24.pl. Od 2008 roku został prezenterem stacji TVN24. W 2010 roku Tomasz Wolny podjął pracę w Telewizji Polskiej. Rozpoczynał od prowadzenia programu informacyjnego "Telekurier" w poznańskim oddziale TVP, a także innego programu informacyjnego - "Teleskop". W 2014 roku został prezenterem "Panoramy" emitowanej na antenie programu TVP2, a później TVPInfo. Rok później został współprowadzącym poranny magazyn "Pytanie na śniadanie".W kolejnych latach zaczął pojawiać się w projektach o bardziej rozrywkowym charakterze. W 2016 roku był prowadzącym program "Kochanie, ratujmy nasze dzieci", który określano mianem telewizyjnego spektaklu zdrowia. Jego główną ideą było wprowadzenie odpowiednich nawyków żywieniowych w rodzinie. W 2020 roku zaproponowano mu udział w programie rozrywkowym "To był rok". Oparty jest on na rywalizacji dwóch drużyn, które biorą udział w quizach dotyczących jednego wybranego roku. Tomasz Wolny w ramach trzeciej edycji programu był kapitanem jednej z drużyn.Tomasz Wolny aktywnie działa również w obszarze promowania historii Polski. Był pomysłodawcą koncertu "Wielkopolanie śpiewają niepodległej. W chwilach próby zwycięstwo", za co otrzymał nagrodę konkursu BohaterON w 2019 roku.

Znany z: Tomasz Wolny popularność zyskał jako prezenter programów informacyjnych, ale rozpoznawalny stał się dzięki udziałowi w programie "To był rok", w którym został kapitanem jednej z drużyn.

Funkcja w filmie: -

Płyty: -

Książki: -

Nagrody: - 2012 - wyróżnienie w "Przeglądzie i Konkursie oddziałów terenowych TVP" za "Najlepszego newsa"; - 2013 - wyróżnienie w "Przeglądzie i Konkursie oddziałów terenowych TVP" za "Najlepszą relację na żywo"; - 2014 - laureat nagrody Róży dwutygodnika "Gala" w kategorii "Media"; - 2019 - laureat Złotego BohterONa Publiczności za promocję setnej rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego; - 2019 - laureat Srebrnego BohaterONa Kapituły za promocję setnej rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego; - 2019 - Telekamera tygodnika "Teletydzień" w kategorii "Prezenter informacji"; - 2020 - Telekamera tygodnika "Teletydzień" w kategorii "Prezenter informacji".

LINK Instagram: https://www.instagram.com › tomaszwolny_tej


Link FB: https://www.facebook.com/tomaszwolnydziennikarz
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index