Rihanna

Rihanna to piosenkarka R'n'B i pop, która swoją karierę zaczęła już jako nastolatka. Po ogromnym sukcesie piosenki "Umbrella" Rihanna stała się znaną wokalistką, porównywaną często do Beyonce. Obecnie Rihanna zajmuje się głównie projektowaniem ubrań oraz tworzeniem kosmetyków.Imię: Robyn Rihanna

Nazwisko: Fenty

Nazwisko panieńskie: Fenty

Pseudonim: Rihanna

Wzrost: 173 cmData urodzenia: 20 lutego 1988 roku

Znak zodiaku: ryby

Zawód: piosenkarka, projektantka mody

Osoby - związki:Rihanna spotykała się ze sportowcami i piosenkarzami. W 2009 roku jej chłopakiem był raper Drake. Od 2010 do 2011 roku umawiała się z Mattem Kempem, gwiazdą baseballu. Od 2008 do 2013 roku - z Chrisem Brownem. Para wielokrotnie zrywała ze sobą. W 2009 roku ukazały się zdjęcia pobitej przez Chrisa Browna Rihanny. Okazało się, że piosenkarz stosuje wobec niej przemoc. Do tragicznych wydarzeń doszło w noc rozdania Grammy, gdy Rihanna przeczytała wiadomość od dawnej kochanki Browna. Mężczyzna zaczął grozić, że ją zabije. Na szczęście jeden z przechodniów wezwał pomoc. Ostatecznie za ten czyn raper został ukarany 5 latami pozbawienia wolności w zawieszeniu. W 2015 roku Rihanna spotykała się z Leonardem Di Caprio, a w latach 2017-2020 - z Hassanem Jameelem. W styczniu 2022 roku okazało się, że piosenkarka jest w ciąży z raperem ASAP Rocky.

Rodzice: Ronald Fenty, Monica Braithwaite

Dzieci: Rihanna jest w ciąży

Rodzeństwo: Rajad Fenty, Samantha Fenty, Rorrey Fenty, Jamie Fenty, Kandy Fenty

BIO: Rihanna dorastała na Barbadosie, skąd zaczęła czerpać muzyczne inspiracje. W wieku 16 lat udało jej się wygrać szkolny konkurs, a później przeniosła się do Stanów Zjednoczonych. Podpisała kontrakt z Def Jam i wydała pierwszy album "Music of the Sun". Piosenka "Pon de Replay" stała się hitem. Już miesiąc po wydaniu pierwszej płyty Rihanna zdecydowała się nagrywać kolejną. Utwór "A Girl like me" przypieczętował sukces piosenkarki, a hity takie jak "SOS" i "Unfaithful" na długo pozostały na wysokich miejscach list przebojów. Zdecydowanie najbardziej znanym przebojem Rihanny jest utwór "Umbrella", wydany w 2007 roku. Znajduje się na trzeciej płycie "Good Girl Gone Bad". Piosenka znalazła się na pierwszych miejscach list przebojów właściwie na całym świecie. Kolejne płyty także zdobyły wiele nagród. Od 2013 roku Rihanna zajmuje się przede wszystkim projektowaniem ubrań oraz rozwijaniem swojej marki kosmetycznej "Fenty Beauty". Rihanna występowała 5 razy w Polsce. W 2007 roku koncertowała w Krakowie. Bilety weszły do sprzedaży jeszcze przed wydaniem hitu "Umbrella", dzięki czemu ceny były bardzo atrakcyjne.

Znana z: przebojów takich jak "Umbrella", "Diamonds", "Take a bow", "We found love", a także marki kosmetycznej "Fenty Beauty"

Funkcja w filmie (wybrana filmografia): - jako ona sama w filmie "Dziewczyny z drużyny 3" (2006); - jako Cora Raikes w filmie "Battleship: Bitwa o Ziemię" (2012); - jako bogini księżyca w filmie "Annie" (2014); - jako Bubble w filmie "Valerian i miasto tysiąca planet" (2017); - jako Nine Ball w filmie "Ocean's 8" (2018); - jako Marion Crane w filmie "Bates Motel" (2017)

Płyty:"Music of the Sun" (2005);"A Girl Like Me" (2006);"Good Girl Gone Bad (Reloaded)" (2007);"Rated R" (2009);"Loud" (2010);"Talk That Talk" (2011);"Unapologetic" (2012);"ANTI" (2016)

Książki: brak

Nagrody:
 • American Music Awards - 4 nagrody;
 • Barbados Music Awards - 33 nagrody;
 • Billboard Music Awards - 18 nagród;
 • Brit Awards - 2 nagrody;
 • Grammy Awards - 9 nagród;
 • MTV EMA - 2 nagrody;
 • MTV VMA - 2 nagrody;
 • People's Choice Award - 5 nagród;
 • Teen's Choice Award - 5 nagród;
 • World Music Awards - 4 nagrody


 • Link Instagram: instagram.com/badgalriri/

  Link FB: f acebook.com/rihanna
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index