Natalia Janoszek

Natalia Janoszek jest aktorką, producentką filmową i początkującą wokalistką, która cieszy się międzynarodową sławą. Była reprezentantką Polski podczas wielu konkursów piękności i zapisała się w historii jako pierwsza Polka na okładce francuskiego magazynu o modzie "L'Officiel Arabia". Można zobaczyć ją w produkcjach polskich i zagranicznych - "365 dni" i "The Swing of Things" Sprawdź, gdzie odbył się jej wokalny debiut i w jakim filmie zagrała główną rolę!

Imię: Natalia

Nazwisko: Janoszek

Pseudonim: brak

Wzrost: 165 cm

Data urodzenia: 15.06.1990 r.

Znak zodiaku: bliźnięta

Zawód: aktorka, producentka filmowa, wokalistka

Osoby - związki: brak informacji

Rodzice: brak informacji

Dzieci: brak

Rodzeństwo: brak informacji

BIO: Natalia Janoszek: aktorka, początkująca wokalistka, producentka filmowa. Urodziła się i wychowała w Bielsku-Białej, a jej kariera artystyczna rozpoczęła się bardzo wcześnie. Już jako trzyletnia dziewczynka występowała z Zespołem Pieśni i Tańca "Bielsko". Wraz z tą formacją jeździła na zagraniczne festiwale i zdobywała pierwsze nagrody. Była uczennicą bielskiej szkoły aktorskiej przy Teatrze Polskim. Odebrała solidne wykształcenie w ramach Lee Strasberg Theatre and Film Institute. Ukończyła również Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego z tytułem Magister International Business Program. Prawdziwą popularność przyniosły jej konkursy piękności, w których zaczęła startować już jako 16-latka. W swoim pierwszym konkursie Miss Polski Nastolatek została doceniona przez publiczność i zwrócono uwagę na jej talent. Łącznie wystąpiła w takich konkursach aż 40 razy i zgarniała kolejne tytuły jako reprezentantka Polski. Podczas wyborów Supermodel International 2012 w Bangkoku dostrzegli ją producenci indyjskich filmów Bollywood i zaproponowali współpracę. Jej efektem okazała się główna rola w filmie "Dreamz". Debiut aktorski w Hollywood miał miejsce w 2015 r. Natalia partnerowała wówczas Lindzie Blair w filmie dokumentalnym "The Green Fairy". Dała się poznać również jako autorka. W 2016 r. wydała książkę "Za kulisami Bollywood", w którym opisuje swoje doświadczenia przy indyjskich produkcjach. Warto wspomnieć, że Natalia Janoszek jako pierwsza polska aktorka dwukrotnie zdobyła prestiżową nagrodę JIFFA, przyznawaną najlepszej aktorce międzynarodowej. Zagraniczną popularność przyniosło jej wystąpienie podczas ceremonii otwarcia 72. Festiwalu Filmowego w Cannes w 2019 r. Jej wokalny debiut odbył się 31 grudnia 2018 r. w czasie "Sylwestra Marzeń" w Zakopanem, gdzie wykonała cover piosenki zespołu Snap! "Rythm is a Dancer".

Znana z: roli Karoliny w polskim filmie "365 dni", który nawiązywał do książki "50 twarzy Greya". Fani znają ją z wielu amerykańskich produkcji, takich jak "Chicken Curry Law", gdzie zagrała główną rolę, czy "The Swing of Things". Filmem "Beauty Queen: Follow Your Dream" (2015) zadebiutowała jako producentka. Jej twarz można było zobaczyć na okładkach najbardziej prestiżowych magazynów, np. "Cosmopolitan" czy "L'Officiel Arabia" - jako pierwsza Polka w historii pojawiła się na jego okładce. Aktorka, która ma ponad milion obserwatorów na Instagramie, wykorzystuje popularność do promowania akcji charytatywnych. Wzięła udział m.in. w projekcie ochrony oceanów WWF czy w inicjatywie UNICEF, mającej na celu walkę o prawa kobiet w Indiach i rozwój edukacji na Jamajce.

Funkcja w filmie:główna rola w filmie "Dreamz" (2013);aktorka w filmie "Coachella Massacre" (2013);aktorka w filmie "Flame: An Untold Love Story" (2014);aktorka w filmie "Death Rang" (2015);aktorka w filmie "The Green Fairy" (2016);główna rola w filmie "Chicken Curry Law" (2016);aktorka w filmie "The Swing of Things" (2020);aktorka w filmie "365 dni" (2020).

Płyta: brak

Książki: - "Za kulisami Bollywood" (2016).

Nagrody:
  • nagroda JIFFA w kategorii najlepsza aktorka międzynarodowa (2018);
  • nagroda JIFFA w kategorii najlepsza aktorka międzynarodowa (2019);
  • laureatka konkursu "Osobowość i Sukcesy Roku 2021" (2021).


  • LINK Instagram: @nataliajanoszek


    Link FB: @natalia.janoszek
    Advertisement MPU index
    Advertisement MPU index