Katarzyna Sokołowska

Katarzyna Sokołowska to najpopularniejsza reżyserka pokazów mody w Polsce. Współpracowała z czołowymi projektantami, m.in. z Dawidem Wolińskim czy Mariuszem Przybylskim. Jest jurorką programu "Top Model. Zostań modelką". Prywatnie spotyka się z Arturem Kozieją, z którym prowadzi hotel & spa nieopodal Karpacza.

Imię: Katarzyna

Nazwisko: Sokołowska

Nazwisko panieńskie: SokołowskaPseudonim: nie ma

Wzrost: 173 cm

Data urodzenia: 23.02.1973

r.

Znak zodiaku: ryba

Zawód: reżyserka, choreograf i producent pokazów mody, osobowość telewizyjna

Osoby - związki: Życiowym partnerem Katarzyny Sokołowskiej jest Artur Kozieja - biznesmen, milioner, właściciel spółki Europlan, która specjalizuje się w budownictwie. Para pokazała się pierwszy raz publicznie w 2017 r. podczas balu charytatywnego telewizji TVN. Nie są bywalcami "salonów". Można ich spotkać sporadycznie na imprezach charytatywnych i biznesowych. Reżyserka w jednym z wywiadów wspomniała: "Artur bardzo się postarał, żeby mnie poznać i namówił do tego pośrednika, tak zwaną swatkę. Dopiero będąc w taksówce, poznałam imię osoby, z którą się umówiłam".

Rodzeństwo: Wiadomo, że Sokołowska dorastała wśród braci. Nie ma informacji o ich personaliach.

Rodzice: brak informacji

Dzieci: nie ma

BIO: Katarzyna Sokołowska urodziła się w 1973 r. w Lubartowie (niewielkie miasto w województwie lubelskim). W dzieciństwie była wokalistką zespołu muzyki dawnej o nazwie "Scholares Minores pro Musica Antiqua". Grupa koncertowała w kraju i za granicą. Sokołowska już jako ośmiolatka wyjeżdżała bez rodziców z domu na półtora miesiąca w trasę z zespołem. W ciągu roku nie było jej w domu średnio przez trzy miesiące. Z zespołem była związana przez 15 lat.Sokołowska jest absolwentką Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi. Ukończyła reżyserię i aktorstwo. Kształciła się również na kierunku dziennikarstwo i kulturoznawstwo. Podczas studiów zajmowała się modelingiem. Debiutancki pokaz mody Katarzyna Sokołowska wyreżyserowała dla studentów projektujących stroje. Kolejne lata przyniosły intensywny rozwój jej kariery. Dopiero udział w "Top model. Zostań modelką" sprawił, że zyskała na popularności. Z uwagi na duże zaangażowanie w to, co robi, silny charakter i pewność siebie nazywana jest w pracy "Miss Perfection", "Generał", "Caryca", "Czołg". Sokołowska stroni od dzielenia się informacjami na temat życia prywatnego.

Znana z: Katarzyna Sokołowska znana jest jako juror w programie "Top Model. Zostań modelką". Wcześniej zajmowała się przygotowaniem pokazów w finałowych odcinkach show. Zawodowo zajmuje się reżyserowaniem pokazów mody. Ma na koncie współpracę z takimi projektantami, jak duet Paprocki & Brzozowski, Dawid Woliński, Mariusz Przybylski. Przygotowała kilkaset pokazów. Reżyseruje również rozdania nagród, premiery i inne wydarzenia. Jest też dyrektorem artystycznym "The Designer Gallery" Galerii Mokotów, która jest strefą dla miłośników mody, designu i sztuki. W 2015 r. Katarzyna Sokołowska została ambasadorką marki biżuterii Apart. Razem z partnerem Arturem Kozieją założyli hotel Lake Hill Resort & Spa w Sosnówce. Sokołowska jest w nim dyrektorem artystycznym, a Kozieja - inwestorem.

Funkcja w telewizji: Katarzyna Sokołowska od 2013 r. zasiada w jury programu "Top Model. Zostań modelką", który emitowany jest na antenie TVN. Zastąpiła miejsce Karoliny Korwin-Piotrowskiej. W "Top Model. Zostań modelką" współpracuje z Joanną Krupą, Dawidem Wolińskim, Marcinem Tyszką. Była gościem programu "W roli głównej" prowadzonego przez Magdę Mołek.

Płyty: nie ma

Książki: nie ma

Nagrody: Katarzyna Sokołowska w 2019 r. została uhonorowana nagrodą Kobiety Roku Glamour w kategorii "Biznes". W 2017 r. otrzymała nagrodę Gwiazda Stylu (portal Plejada).

Link na Instagram: @kasiasokolowska\_official

Link FB: @kasia.sokolowska.official
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index