Jacek Borkowski

Jacek Borkowski to aktor serialowy, filmowy i dubbingowy, który zyskał popularność dzięki roli Piotra Rafalskiego w serialu "Klan". Wystąpił także w filmach "Sceny dziecięce z życia prowincji" oraz "Przypadek". Wielokrotnie pracował również jako aktor dubbingowy, udzielając swojego głosu w polskich wersjach językowych filmów animowanych, takich jak "Książę Egiptu", "Pocahontas" czy "Pinokio". Oprócz tego jest wokalistą, który ma na swoim koncie kilka albumów studyjnych. Sprawdź, w jakich serialach można go jeszcze oglądać.

Imię: Jacek

Nazwisko: Borkowski

Pseudonim: brak

Wzrost: 188 cm

Data urodzenia: 16.04.1959 r.

Znak zodiaku: Baran

Zawód: aktor filmowy, serialowy i dubbingowy; wokalista

Osoby -- związki:
 • Żona Magdalena Gotowiecka (2009-2016) - zmarła z powodu białaczki;
 • była żona Katarzyna Borkowska;
 • była żona Elżbieta Jasińska - para wzięła ślub jeszcze na studiach.


 • Rodzice: Matka Jadwiga Borkowska; brak szczegółowych informacji na temat ojca - wiadomo jedynie, że z powodu jego alkoholizmu aktor miał trudne dzieciństwo.

  Dzieci: córki Karolina (ur. 1983) i Magda (ur. 2006), syn Jacek (ur. 2003)

  Rodzeństwo: brak informacji

  BIO: Jacek Borkowski: aktor filmowy, serialowy i dubbingowy, wokalista. Początkowo wszystko wskazywało na to, że wybierze karierę wokalną. Jako nastolatek brał udział w lokalnych festiwalach i został laureatem Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Ostatecznie zdecydował się rozwijać karierę aktorską i w 1980 roku odebrał dyplom Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Jeszcze przed zakończeniem studiów związał się z warszawskim Teatrem Ateneum. Na szklanym ekranie zadebiutował w 1978 roku w serialu "Rodzina Połanieckich", a dwa lata później można było oglądać go w filmie wojennym "Urodziny młodego warszawiaka". Jednak prawdziwą popularność przyniosła mu dopiero rola psychologa Piotra Rafalskiego w serialu "Klan". Borkowski pojawił się w pierwszym sezonie jako czarny charakter, ale z czasem jego postać została nieco "wybielona", a jego wątek jest kontynuowany także we współczesnych odcinkach. Aktor zagrał jeszcze w wielu innych serialach, wśród których można wymienić tytuły takie jak "Pierwsza miłość", "Na Wspólnej" oraz "Na dobre i na złe". W tej ostatniej produkcji grała również jego córka Karolina Borkowska. Odtwórca roli Piotra Rafalskiego ani na chwilę nie porzucił marzeń związanych ze śpiewaniem. Wydał albumy "Śpiewak tanga" i "17 kolęd i pieśni wigilijnych". Dał się poznać także jako aktor dubbingowy - użyczył swojego głosu w polskich wersjach językowych filmów animowanych "Pocahontas", "Pinokio" oraz "Książę Egiptu".

  Znany z: filmów i seriali, ale nie tylko. W 2009 roku aktor wystąpił w programie "Jak oni śpiewają", gdzie zaprezentował swoje umiejętności wokalne i ostatecznie zajął 8. miejsce (na 14 zawodników). W latach 90. był jedną z twarzy kampanii reklamowej Wedla. Jacek Borkowski jest aktywny w mediach społecznościowych. Na Instagramie zamieszcza posty dotyczące życia zawodowego i prywatnego. Dzięki opublikowanym fotografiom fani mogą zobaczyć m.in. to, jak wyglądają obecnie jego dzieci lub dowiedzieć się, kiedy szczepił się na COVID-19. Prywatnie aktor jest przeciwieństwem czarnych charakterów, które zazwyczaj gra.

  Funkcja w filmie:aktor w serialu "Rodzina Połanieckich" (1978)aktor w filmie "Urodziny młodego warszawiaka" (1980)aktor w filmie "Sceny dziecięce z życia prowincji" (1985)aktor dubbingowy w polskiej wersji językowej filmu "Pocahontas" (1995)aktor w serialu "Matki, żony i kochanki" (1995-1998)aktor w serialu "Klan" (od 1997 r.)aktor dubbingowy w polskiej wersji językowej filmu "Pinokio" (1997)aktor dubbingowy w polskiej wersji językowej filmu "Książę Egiptu" (1998)aktor w serialu "Na dobre i na złe" (2005-2008)aktor w serialu "Na Wspólnej" (2008-2009)aktor w serialu "Pierwsza miłość" (2008-2011)aktor w serialu "Ojciec Mateusz" (2008)aktor w serialu "W rytmie serca" (2019-2020)

  Płyty: - "Śpiewak tanga" (1995) - "17 kolęd i pieśni wigilijnych" (2015)

  Książki: brak

  Nagrody: brak informacji

  LINK Instagram: @jacekborkowskiart


  LINK Facebook: @jacek.borkowski.54
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index