Laura Łącz i Jacek Borkowski o Agnieszce Kotulance Laura Łącz Jacek Borkowski został okradziony Agnieszka Kotulanka Agnieszka Kotulanka zmarła w wieku 61 lat
Laura Łącz i Jacek Borkowski o Agnieszce Kotulance
Eastnews/ONS
1/5
Laura Łącz i Jacek Borkowski o Agnieszce Kotulance
Eastnews/ONS

W sobotę dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci Agnieszki Kotulanki. Aktorka zmarła 20 lutego, miała 61 lat. W latach 1997 do 2013 roku grała w serialu "Klan", gdzie wcielała się w postać Krystyny Lubicz. Kotulanka od lat zmagała się z chorobą alkoholową. O śmierci aktorki poinformowała jej rodzina, zamieszczając nekrolog w internecie. Pogrzeb aktorki odbędzie się 27 lutego w Legionowie. Aktorzy znani z serialu "Klan", którzy przez lata grali z Kotulanką w ciepłych słowach wspominają aktorkę. Co o niej mówią? Znajdziecie ich wypowiedzi na kolejnych slajdach! 

 

Więcej na temat śmierci Agnieszki Kotulanki: 

Agnieszka Kotulanka przez lata była zakochana w Pawle Wawrzeckim. Aktor złamał jej serce? „To spowodowało jej problemy”

Rozstanie z ukochanym, nagłe odejście z "Klanu", choroba alkoholowa - ostatnie lata życia Agnieszki Kotulanki były bardzo trudne

Agnieszka Kotulanka jako Krystyna Lubicz z "Klanu". To była jej najsłynniejsza rola! Zobaczcie zdjęcia

Stockinger komentuje śmierć Agnieszki Kotulanki: "Smutno było od 15 lat przez problemy Agnieszki z alkoholem, a teraz jest bardzo smutno"

„Ten spektakl, który szykujecie w obłokach będzie wspaniały!” Przyjaciele i znajomi żegnają Agnieszkę Kotulankę

2/5
Laura Łącz
ONS

Laura Łącz znała Agnieszkę Kotulankę od początku jej kariery. Grały też razem w serialu "Klan".

Z Agnieszką Kotulanką znałyśmy się jeszcze z początku kariery aktorskiej. Była bardzo miłą i przede wszystkim niezwykle utalentowaną koleżanką. Dziś mogę powiedzieć, że mimo ogromnego talentu nie została do końca doceniona. Myślę, że gdyby nie dostała roli w „Klanie”, to dziś byśmy nie rozmawiali... W ostatnich latach niestety nie miałam z nią kontaktu. Nasze drogi się rozminęły - mówi Laura Łącz dla "Faktu".

 

ZOBACZ: „Wyglądała świetnie. Myślę, że zwalczyła w sobie chorobę.” Ostatnie chwile życia Agnieszki Kotulanki. Wydawało się, że wróci na ekrany

3/5
Jacek Borkowski został okradziony
East News

Jacek Borkowski pracował z Agnieszką Kotulanką nie tylko na planie "Klanu", ale też w teatrze. Jak ją wspomina?

Cóż, na razie sam nie mogę jeszcze tego przełknąć. Zbyt wiele razy występowaliśmy razem. Zawsze graliśmy parę. I w teatrze, i w telewizji, i w kinie. Ja Agnieszkę bardzo ceniłem zawodowo. Szkoda jej bardzo, bo to była niesamowicie zdolna osoba, a tak jej się życie nie poukładało... - powiedział Jacek Borkowski.

4/5
Agnieszka Kotulanka
East News

Tomasz Stockinger nie ukrywa, że od wielu lat nie miał kontaktu ze swoją serialową żoną, ale bardzo przeżywa informację o śmierci aktorki. 

Smutno było od 15 lat przez problemy Agnieszki z alkoholem, a teraz jest bardzo smutno. Nie miałem z nią kontaktu od wielu lat, ale doszła do mnie przykra wiadomość, że ona nie żyje. Tylko przypuszczam, że doszło do wycieńczenia organizmu wskutek wyniszczającej choroby, jaką jest alkoholizm - powiedział Tomasz Stockinger w rozmowie z WP. 

5/5
Agnieszka Kotulanka zmarła w wieku 61 lat
East News

Swój wpis w internecie o Kotulance zostawiła też Paulina Holtz czyli serialowa córka Krystyny Lubicz.

 

Wczoraj, z ogromnym smutkiem, przyjęłam wiadomość o śmierci Agnieszki Kotulanki. Cudna kobieta i aktorka, której świat za bardzo doskwierał. Agnieszko, wiem że ten spektakl, który szykujecie w obłokach będzie wspaniały! Do zobaczenia.