Dawid Kwiatkowski

Dawid Kwiatkowski to polski piosenkarz popowy i osobowość telewizyjna. Nagrał 7 solowych studyjnych albumów. Jego najpopularniejsze utwory to: "Bez ciebie", "Nieważne", "Proste", "Idziesz ze mną", "Biegnijmy". Dużą sympatię widzów przyniosła mu również rola jurora oraz trenera w programie rozrywkowym "The Voice Kids". Laureat wielu prestiżowych nagród, takich jak Bursztynowy Słowik, MTV Europe Music Awards, Telekamera. Użyczał swojego głosu w kilku filmach animowanych. Regularnie udziela się również charytatywnie.

Imię: Dawid

Nazwisko: Kwiatkowski

Nazwisko panieńskie: nie dotyczy

Pseudonim: Kwiat

Wzrost: 174 cm

Data urodzenia: 1.01.1996 r.

Znak zodiaku: Koziorożec

Zawód: piosenkarz

Osoby - związki: brak informacji

Rodzice: Jacek i Agnieszka Kwiatkowscy

Dzieci: nie posiada

Rodzeństwo: Michał Kwiatkowski, Mateusz Kwiatkowski

BIO: Dawid Kwiatkowski urodził się 1 stycznia 1996 roku w Gorzowie Wielkopolskim. Jako nastolatek był członkiem zespołu "Two of Us", w którym śpiewał. Razem z grupą wygrali konkurs "Askana łowi talenty" w 2012 roku, a za nagrodę pieniężną kupił sobie wówczas gitarę. W tym samym roku próbował dostać się do programu "Must Be the Music. Tylko muzyka", ale bezskutecznie. W 2013 roku wydał swój debiutancki album studyjny "9893", który otrzymał status złotej płyty. W 2014 roku doszedł do półfinału w programie "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami" razem z tancerką Janją Lesar. Piosenkarz użyczył swojego głosu w kilku filmach animowanych, jak: "SpongeBob: Na suchym lądzie", "Między nami, misiami: Film", "Sing". Wielokrotnie występował w popularnych programach śniadaniowych - "Dzień dobry TVN", "Onet Rano", "Pytanie na śniadanie". Artysta chętnie udziela się również charytatywnie. Wspiera między innymi Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, a w jednym z odcinków "Familiady" wygraną przekazał na ośrodek wychowawczy dla dzieci w miejscowości Bogumiłów.

Znany z: bycia jurorem i trenerem w popularnym programie typu talent show "The Voice Kids", gdzie zyskał sympatię nie tylko uczestników, lecz także widzów. Jest autorem takich hitów, jak: "Proste", "Bez Ciebie", "Biegnijmy", "Kochaj mnie", "Nieważne", "Idziesz ze mną". W 2019 roku wydał autorski kalendarz "Optymistyczny kalendarz", który był w dostępny w sprzedaży m.in. w Empiku. W 2020 roku nagrał teledysk do utworu "Bratnie dusze", który wykonał razem z Cleo, znanej między innymi z piosenki "My Słowianie" Donatana. Rok później wystąpił na Festiwalu w Sopocie, gdzie wykonał swój popularny utwór "Bez Ciebie", za który otrzymał nagrodę Bursztynowego Słowika. Artysta prowadzi swoje media społecznościowe. Jego profil na Instagramie obserwuje prawie 1,5 miliona fanów. Na początku swojej kariery muzycznej Dawid Kwiatkowski porównywany był do kanadyjskiego piosenkarza Justina Biebera. Sam przyznaje, że inspiracją jest dla niego Ellie Goulding oraz Rihanna.

Funkcja w filmie: brak

Płyty (albumy studyjne): - "9893" wydany w 2013 r.; - "9893 Akustycznie" i "Pop & Roll" wydane w 2014 r.; - "Element trzeci" wydany w 2015 r.; - "Countdown" wydany w 2016 r.; - "13 grzechów niczyich" wydany w 2019 r.; - "Dawid Kwiatkowski" wydany w 2021 r.

Książki: brak

Nagrody (najważniejsze):
 • Glam Awards w kategorii Odkrycie roku i Debiut Eska.pl (2013);
 • Nickelodeon Kids' Choice Awards w kategorii Ulubiona polska gwiazda (2014);
 • Nagroda czytelników "Plejady" w rankingu Plejada Top Ten (2014);
 • MTV Europe Music Awards w kategorii Najlepszy wykonawca z Polski i Najlepszy artysta wschodniej Europy (2014);
 • Nickelodeon Kids' Choice Awards w kategorii Ulubiona polska gwiazda (2015);
 • MTV Europe Music Awards w kategorii Najlepszy wykonawca z Polski (2017);
 • The Pop Hub Awards w kategorii ulubiona polska gwiazda (2018);
 • Telekamera dla najlepszego jurora (2019);
 • Bursztynowy Słowik za utwór "Bez Ciebie" (2021).


 • Link Instagram: @kwiatkowsky

  Link Facebook: @dawidkwiatkowskioff
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index