Bruce Willis

Bruce Willis to jeden z najbardziej rozpoznawalnych aktorów kina akcji. Jest znany z ról w takich produkcjach jak "Szklana pułapka" (wszystkie części), "Szósty zmysł" czy "Niezniszczalni". Oprócz tego ma na swoim koncie parę filmów własnej produkcji. Wśród nich są takie tytuły jak "Osaczony" czy "16 przecznic". Nie każdy wie, że Willis realizuje swój talent muzyczny w bluesowej kapeli "Bruce Willis and Blues Band", gdzie śpiewa i gra na harmonijce. Sprawdź, jak wygląda jego życie prywatne.

Imię: Walter Bruce

Nazwisko: Willis

Pseudonim: Bruce Willis

Wzrost: 183 cm

Data urodzenia: 19.03.1955 r.

Znak zodiaku: ryby

Zawód: aktor, producent filmowy, muzyk

Osoby - związki:
 • Żona Emma Heming - młodsza o ponad 20 lat modelka została żoną Willisa w 2009 r. Para ma dwie córki.
 • Była żona Demi Moore - z aktorką Bruce Willis był związany w latach 1987-2000. Małżonkowie doczekali się trójki dzieci.


 • Rodzice: matka Marlene Willis, pracownica banku i ojciec David Willis, żołnierz

  Dzieci: córka Rumer Glenn Willis (ur. 1988), córka Scout LaRue Willi (ur. 1991), córka Tallulah Belle Willis (ur. 1994), córka Mabel Ray Willis (ur. 2012), córka Evelyn Penn Willis (ur. 2014).

  Rodzeństwo: siostra Florence Willis, brat David Willis, brat Robert Willis

  BIO: Bruce Willis: aktor, muzyk, producent filmowy. Urodził się w Oberstein (Niemcy), gdzie jego ojciec służył jako żołnierz i pracował w tamtejszej bazie wojskowej. Gdy Bruce miał 2 lata, jego rodzina wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych i już tam pozostała. Przyszły gwiazdor kina dość długo pracował na swój sukces. Po szkole średniej był pracownikiem ochrony, a dopiero w 1975 r. rozpoczął studia na wydziale aktorskim. Swoją karierę rozpoczął na deskach lokalnego teatru, ale jego talent dość szybko został zauważony. W 1980 r. zagrał swoją pierwszą epizodyczną rolę w filmie "Pierwszy śmiertelny grzech". Przełomem w jego zawodowym życiorysie był udział w serialu "Na wariackich papierach", gdzie występował od 1985 r. do 1989 r. Rola Davida Addisona przyniosła mu sławę, szacunek środowiska aktorskiego i pierwsze wyróżnienia - nagrodę Emmy oraz Złoty Glob. Po tych wydarzeniach jego kariera nabrała prawdziwego rozpędu. Willis regularnie pokazywał się na dużym ekranie i sam wielokrotnie próbował swoich sił jako producent filmowy. Oprócz tego postanowił rozwijać swoje zdolności wokalne jako lider zespołu "Bruce Willis and Blues Band" - razem z tą formacją śpiewa utwory utrzymane w klimacie bluesa i gra na harmonijce.

  Znany z: trzymających w napięciu dreszczowców oraz filmów akcji takich jak: "Szklana pułapka" (wszystkie 5 części), "Szósty zmysł", "Niezniszczalny", "Aniołki Charliego" czy "Pulp fiction". Fani doskonale znają go także z ról w filmach komediowych, np. "I kto to mówi" i "Dzieciak". Pojawił się też gościnnie w popularnym serialu "Przyjaciele", za co otrzymał Złoty Glob. Pracował jako producent nad filmami: "Całe szczęście", "16 przecznic" czy "Szklana pułapka 4.0." Aktor jest też jedną z twarzy reklamy polskiej wódki Sobieski - nieprzypadkowo, ponieważ jest udziałowcem spółki Belvedere, która ją produkuje. Oprócz tego wystąpił w kampaniach reklamowych firmy odzieżowej Levi's, marek samochodowych Subaru i Honda oraz sieci telewizyjnej Sky.

  Funkcja w filmie:aktor w filmie "Pierwszy śmiertelny grzech" (1980)aktor w serialu "Na wariackich papierach" (1985-1989)aktor w filmie "Szklana pułapka" (1988)aktor w filmie "I kto to mówi" (1989)aktor w filmie "Szklana pułapka 2" (1990)główna rola w filmie "Hudson Hawk" (1991)aktor w filmie "Pulp fiction" (1994)aktor w filmie "Szklana pułapka 3" (1995)aktor w filmie "Piąty element" (1997)aktor w filmie "Kod Mercury" (1998)aktor w serialu "Przyjaciele" (2000)aktor w filmie "Niezniszczalny" (2000)aktor w filmie "Dzieciak" (2000)aktor w filmie "Aniołki Charliego: Zawrotna szybkość" (2003)producent i aktor w filmie "16 przecznic" (2006)producent filmu "Całe szczęście" (2007)producent i aktor w filmie "Szklana pułapka 4.0." (2007)aktor w filmie "Szklana pułapka 5" (2013)główna rola w filmie "McClane" (2021)

  Książka:

  Płyty: - "The return of Bruno" (1987) - "If It Don't Kill You, It Just Makes You Stronger" (1989) - "Classic Bruce Willis: The Universal Masters Collection" (2001)

  Nagrody:Złoty Glob w kategorii Najlepszy aktor w serialu komediowym za serial "Na wariackich papierach" (1987)Nagroda Emmy w kategorii Najlepszy aktor w serialu "Na wariackich papierach" (1987)Złoty Glob za najlepszy gościnny występ w serialu komediowym za sitcom "Przyjaciele" (2000)

  Link Instagram: @brucewillisbw


  Link FB: @BruceWillis
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index