Bruce Willis zakończył karierę, zdjęcie uliczne z 2022 roku
Backgrid/East News
Newsy

Czym jest afazja, na którą choruje Bruce Willis? "Niczego nie rozumiesz, nie możesz czytać, pisać, ani mówić"

Specjalistka opisuje najpoważniejsze objawy afazji. Jak potwierdziła rodzina, chorobę zdiagnozowano u Bruce'a Willisa. Według mediów, jego stan zdrowia od dawna już sprawiał mu problemy na planie.

Dla fanów kina akcji ta informacja była prawdziwym ciosem. Jedna z największych gwiazd Bruce Willis nie zagra już w kolejnym filmie! W środowym oświadczeniu rodzina aktora potwierdziła, że zmaga się on z poważnymi problemami zdrowotnymi - niedawno zdiagnozowano u niego afazję. Choć nie ujawniono na razie z jakim typem afazji zmaga się aktor i na ile poważny jest jego stan, wiadomo, że objawy schorzenia uniemożliwiają mu wykonywanie zawodu aktora.

"Hotel Paradise": Klaudia El Dursi komentuje rozstanie Nany i Łukasza. "Jest mi przykro, bo..."

Bruce Willis od dawna zmagał się z objawami choroby

Niestety, z oświadczenia rodziny Bruce'a Willisa wynika, że aktora nie zobaczymy już w nowych filmach.

Jako rodzina chcieliśmy się podzielić informacją, że nasz ukochany Bruce ma problemy ze zdrowiem i niedawno zdiagnozowano u niego afazję, która wpływa na jego zdolności poznawcze - czytamy.

Dla żony Emmy i całej rodziny to druzgocąca diagnoza. Z szacunku dla fanów Bruce'a zdecydowali się nie ukrywać informacji o stanie zdrowia popularnego aktora.

To naprawdę trudny czas dla naszej rodziny i jesteśmy bardzo wdzięczni za waszą nieustającą miłość, współczucie i wsparcie. Przechodzimy przez to jako silna rodzina i chcieliśmy poinformować o tym jego fanów, ponieważ wiemy, jak wiele on dla Was znaczy, tak jak Wy dla niego. Bruce zawsze powtarza "Żyj pełnią życia" i razem zamierzamy to właśnie zrobić - napisali bliscy w oświadczeniu.

Tymczasem według mediów, Bruce Willis już od lat miał zmagać się z problemami zdrowotnymi na planach filmów, w których grał. Jak pisze "Daily Mail", Willis grał ze słuchawką w uchu z podpowiedziami kwestii na długo przed tym, jak jego rodzina ogłosiła, że zdiagnozowano u niego chorobę. Na dowód pokazuje zdjęcia z planu "American Siege", do którego zdjęcia kręcono dwa lata temu. W uchu Willisa rzeczywiście widać małą słuchawkę. Kłopoty miał mieć też już podczas kręcenia filmu "Glass" w 2019 roku, kiedy to obsługa planu kazała mu dogrywać pojedyncze kwestie, gdyż miał problemy z ich zapamiętaniem lub wypowiedzeniem. 

Zobacz także: Oscary 2022: Will Smith spoliczkował na scenie Chrisa Rocka! Potem zalał się łzami

Bruce Willis zakończył karierę, zdjęcie z planu
Everett Collection/East News

Amerykański portal Page Six podaje, że pogarszający się stan aktora był tajemnicą poliszynela w Hollywood. Sam aktor miał wielokrotnie mieć problemy na planie.

Stawało się oczywiste, że ma poważne kłopoty... i nie może już dalej grać - twierdzi źródło, na które powołuje się portal.

Czym jest afazja, na którą choruje Bruce Willis?

Tymczasem afazja wcale nie jest tak rzadkim schorzeniem. W samych Stanach Zjednoczonych cierpi na nią około miliona ludzi. I co roku diagnozuje się kolejnych 180 tys. przypadków. U ponad jednej trzeciej chorych powoduje ona również poważną depresję.  

Wyobraź sobie, że zostałeś zrzucony do kraju, gdzie nie znasz języka - niczego nie rozumiesz, nie możesz czytać, pisać, ani mówić. To wpływa na wszystkie twoje interakcje. Konsekwencje życia z zaburzeniami językowymi mogą zmienić czyjeś zachowanie i światopogląd - tłumaczy obrazowo w "Daily Mail" Darlene Williamson, prezes Narodowego Stowarzyszenia Afazji. 

W tym samym brytyjskim dzienniku dr Brenda Rapp z Uniwersytetu Johna Hopkinsa mówi, że afazja to często skutek wylewu, ale może wystąpić również z powodu innych urazów mózgu. Może wpływać na mowę, zdolność pisania, a nawet rozumienia innych. 

Istnieją różne typy afazji. Może to być umiejętność tłumaczenia myśli na właściwe słowa, zdolność fizycznego wypowiadania słów, a także umiejętność interpretowania i rozumienia mowy innych osób. Jak podaje specjalistka, mimo tego, chory jest nadal taką samą.

Myśli, przekonania i uczucia wobec swoich bliskich pozostają, nawet jeśli radzenie sobie z tym stanem może być frustrujące i alienujące zarówno dla pacjenta z afazją, jak i dla jego otoczenia - mówi dr Rapp.

Rodzina Willisa nie ujawniła na razie, z jakim typem afazji zmaga się aktor.

Bruce Willis nie może już grać w filmach
Rex Features/East News

Bruce Willis kończy karierę aktorską
Frank Micelotta/PictureGroup/REX/Shutterstock/EAST NEWS
Newsy
Bruce Willis kończy karierę z powodu ciężkiej choroby
To koniec kariery aktorkiej Bruce'a Willisa. Gwiazda amerykańskiego kina, u której zdiagnozowano poważną chorobę, nie zagra już więcej w filmie.

Choć Bruce Willis ma zarówno mnóstwo fanów, jak i krytyków, to nie można zaprzeczyć, że niewątpliwie aktor stał się legendą, która zapisała się w historii światowego kina. Na jego półce z nagrodami znajdują się Złote Globy oraz Emmy, ale także Złote Maliny za najgorsze występy (organizatorzy wymyślili mu nawet specjalną, oddzielną kategorię). Dlatego informacja o zakończeniu jego kariery to z pewnością smutna wiadomość - zwłaszcza dla miłośników amerykańskiego kina akcji. Lekarze zdiagnozowali u gwiazdy poważną chorobę, która uniemożliwia mu dalszą pracę na planie filmowym. Bruce Willis kończy karierę z powodu choroby. Aktor cierpi na afazję Niestety Bruce Willis nie zagra już w kolejnym filmie o ratowaniu świata przed zagładą. Rodzina aktora właśnie opublikowała oświadczenie, w którym potwierdziła, że gwiazda Hollywood zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Bliscy gwiazdy zdradzili, że niedawno zdiagnozowano u niego afazję. Objawy schorzenia uniemożliwiają mu wykonywanie zawodu. Zobacz także:   Jest oświadczenie Willa Smitha! "Moje czyny nie odzwierciedlają tego, jakim mężczyzną chcę być" Jako rodzina chcieliśmy się podzielić informacją, że nasz ukochany Bruce ma problemy ze zdrowiem i niedawno zdiagnozowano u niego afazję, która wpływa na jego zdolności poznawcze - czytamy w komunikacie. Z oświadczenia podpisanego przez jego żonę Emmę dowiadujemy się, że aktor oraz jego rodzina bardzo przeżywają diagnozę lekarzy oraz decyzję o zakończeniu kariery. Bliscy stwierdzili, że z szacunku do fanów Bruce'a Willisa nie będą ukrywali informacji o jego stanie zdrowia. To naprawdę trudny czas dla naszej rodziny i jesteśmy bardzo wdzięczni za waszą nieustającą miłość, współczucie i wsparcie. Przechodzimy przez to jako...

Bruce Willis
Brian Douglas/EFO Films/MoviePass Films/Potato Eater Productions
Newsy
Dramatyczne doniesienia na temat stanu zdrowia Bruce'a Willisa: "Bardzo trudny okres"
Bruce Willis zakończył karierę z powodu problemów zdrowotnych. Pojawiły się niepokojące doniesienia o aktorze. "To strasznie smutne", powiedział przyjaciel, Sylvester Stallone.

Wiadomość o zakończeniu kariery Bruce'a Willisa zszokowała media na całym świecie. Rodzina ikony amerykańskiego kina akcji przekazała, że gwiazdor zmaga się z afazją. Zaburzenia mowy sprawiły, że aktor nie jest już w stanie pracować na planie. Już wcześniej pojawiały się informacje, że artysta ma trudności w zapamiętywaniu dialogów. Niestety, jego stan się pogarsza, co niedawno potwierdził przyjaciel legendy, Sylvester Stallone. Odtwórca roli Rocky'ego Balboy zdradził, że Bruce Willis większość czasu spędza samotnie i źle znosi trudną sytuację. Bruce Willis "przebywa w odosobnieniu". Sylvester Stallone podzielił się poruszającym wyznaniem Jeszcze niedawno Bruce Willis za dzień zdjęciowy brał dwa miliony dolarów . Dzisiaj telefon aktora milczy. Gwiazdor znany z takich filmów jak "Szklana pułapka" i "12 małp" z powodu afazji nie jest już w stanie przyjmować kolejnych zleceń, choć w 2023 roku zobaczymy jeszcze jedną produkcję z jego udziałem. Zobacz także:  Nergal przebrany za Buce'a Willisa kpi z choroby aktora. Fani w szoku Niedawno do mediów trafiły doniesienia o aktualnym stanie zdrowia Bruce'a Willisa. Wiarygodne informacje przekazał na łamach "Hollywood Reporter" przyjaciel artysty, Sylvester Stallone. Ujawnił, że widok aktora napełnia go smutkiem. Bruce przechodzi przez bardzo, bardzo trudny okres. Dlatego przebywa w odosobnieniu. Niemożność rozmawiania z nim mnie dosłownie zabija. To strasznie smutne — powiedział Stallone. Zobacz także:  Matthew Perry z "Przyjaciół" opowiedział o uzależnieniach. Wylądował na odwyku 15 razy Nad Brucem Willisem czuwa jego żona, Emma Heming. To ona za pośrednictwem mediów społecznościowych wyznała, że jej mąż jest zmuszony do porzucenia aktorstwa. Czym jest afazja, na którą choruje Bruce...

Nergal kpi z dramatu Bruce'a Willisa
Wojciech Olszanka/East News
Newsy
Nergal przebrany za Buce'a Willisa kpi z choroby aktora. Fani w szoku
Po ogłoszeniu wiadomości, która poruszyła świat Hollywood, Nergal postanowił zażartować z choroby Bruce'a Willisa. Nie wszystkim fanom spodobał się ten dowcip.

Znany z kontrowersyjnych zachowań Nergal opublikował zdjęcie, które nawiązuje do Bruce'a Willisa. Rodzina legendy Hollywood niedawno poinformowała, że aktor jest zmuszony zakończyć swoją karierę, ponieważ nie jest już w stanie pracować ze względu na swoją chorobę. Polski muzyk postanowił upodobnić się do amerykańskiej gwiazdy i... zażartować z jej schorzenia. Fani są wyraźnie zszokowani jego dowcipem. Zobaczcie, co zrobił artysta. Nergal żartuje z choroby Bruce'a Willisa. Fani: "Bóg cię opuścił?" Już wielokrotnie Nergal udowadniał, że lubi żartować z kontrowersyjnych rzeczy. Muzyk swoimi różnymi zachowaniami ściągał na siebie nie tylko krytykę ze strony fanów, ale również stawał przed sądem, oskarżany o obrazę uczuć religijnych. Tym razem artysta postanowił zażartować z Bruce'a Willisa . Warto przypomnieć, że gwiazda Hollywood i jego rodzina w ostatnim czasie przechodzą osobisty dramat z powodu choroby aktora, która uniemożliwia mu dalszą pracę na planie. Zobacz także:   Najstarsza córka Bruce'a Willisa opublikowała wzruszające zdjęcia z ojcem. Jak wygląda dziś Rumer Willis?         Wyświetl ten post na Instagramie                       Post udostępniony przez Adam Nergal Darski (@nergal69) Nergal opublikował na swoim Instagramie zdjęcie z wygoloną głową i w okularach. Na fotografii muzyk przypomina wyglądem amerykańskiego aktora. W dołączonym opisie dorzucił jeszcze żart z choroby legendy kina, przekręcając na koniec jej imię i nazwisko. Niedawno dowiedzieliśmy się, że Bruce Willis choruje na afazję , która wiąże się z utratą...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik