Anita Werner

Anita Werner to jedna z najbardziej znanych twarzy stacji TVN. Od wielu lat prowadzi "Fakty", przeprowadza wywiady i tworzy reportaże. Otrzymała szereg nagród i wyróżnień. Jednak nie zawsze zajmowała się dziennikarstwem. Co robiła, zanim trafiła do telewizji? Pracowała przed kamerą, ale w zupełnie innym charakterze. Była aktorką. Sprawdź, w jakich produktach zagrała i dlaczego zrezygnowała z występowania na scenie.

Imię: Anita

Nazwisko: Werner

Nazwisko panieńskie: Werner

Pseudonim: brak

Wzrost: 182 cm

Data urodzenia: 28 marca 1978 roku

Znak zodiaku: baran

Zawód: dziennikarka i aktorka

Osoby - związki:
 • Eryk Mełgwa - dziennikarz, pracował w redakcji motoryzacyjnej TVN. W 2005 roku został zastępcą redaktora naczelnego miesięcznika "Sukces". Od kilku lat związany jest z TVP Sport;
 • Kacper Godycki-Ćwirko - fotograf, pisarz i podróżnik. Para poznała się dzięki Martynie Wojciechowskiej. Szybko połączyło ich gorące uczucie. Dziennikarka towarzyszyła ukochanemu w licznych wyprawach. Idyllę przerwała jednak wielka tragedia. Mężczyzna zmarł nagle w wieku 35 lat. Nie wiadomo, co było dokładną przyczyną jego śmierci;
 • Michał Kołodziejczyk - dziennikarz sportowy. Pracował z czasopismami, takimi jak: "Piłka Nożna", "Przegląd Sportowy" oraz "Rzeczpospolita". Był redaktorem naczelnym serwisu internetowego WP Sportowe Fakty (2015-2019). Od czerwca 2020 roku jest dyrektorem redakcji sportowej Canal+. W 2019 roku otrzymał Nagrodę im. Bohdana Tomaszewskiego.


 • Rodzice: Bożena i Jerzy Wernerowie

  Dzieci: brak informacji

  Rodzeństwo: brak informacji

  BIO: Anita Werner przyszła na świat w Łodzi. Pierwszy raz stanęła przed kamerą jako 17-latka. Zadebiutowała w "Dziejach mistrza Twardowskiego". Kilka miesięcy później dostała pierwszą główną rolę. Wcieliła się w postać Pauliny Wrońskiej w filmie fabularnym Władysława Pasikowskiego "Słodko-gorzki". Wystąpiła u boku Bogusława Lindy, Rafała Olbrychskiego i Rafała Mochra. Potem pojawiła się na ekranie jeszcze kilka razy, ale zrezygnowała z aktorstwa. Dlaczego podjęła taką decyzję? Traktowała występowanie przed kamerą jak przygodę i nigdy nie wiązała swojej przyszłości z tym zajęciem. Przeszła do mediów. Zaczęła pracować w pierwszej sportowej stacji - "Wizja Sport". W 2001 roku dołączyła do zespołu TVN24. Stała się jedną z najważniejszych twarzy stacji. Od wielu lat prowadzi programy informacyjne - "Fakty po południu" oraz "Fakty po faktach". W 2016 roku razem z Jowitą Baraniecką nakręciła film dokumentalny "Miss więzienia". W 2021 roku prowadziła rozmowy w cyklu "Tokio. Cena sukcesu". Wywiady zostały wyemitowane na antenie TVN Style oraz na platformie streamingowej TVN24 GO. W wolnym czasie Anita Werner pisze książki i naucza. Od 2017 roku wykłada na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego.

  Znana z: filmu Władysława Pasikowskiego "Słodko-gorzki", a także z działalności dziennikarskiej. Prowadziła programy, takie jak: "Dama Pik", "Poranek TVN24", "Prosto z Polski", "Magazyn 24 godziny", "Raport wieczorny", "Studio 24", "Studio Europa". "Wybory 2005". Jest jedną z najważniejszych twarzy TVN24.

  Funkcja w filmie:aktorka w filmie "Dzieje mistrza Twardowskiego" (1995);aktorka w filmie "Słodko-gorzki" (1996);aktorka w serialu "Zostać miss" (2001).

  Płyty: brak

  Książki:współautorka publikacji "Dwa ognie" (2010);współautorka zbioru reportaży "Dama pik" (2011);autorka publikacji "Nieoficjalnie" (2012);współautorka publikacji "Mecz to pretekst. Futbol, wojna, polityka" (2020).

  Nagrody: - Wiktor (2003, 2009, 2010); - laureatka plebiscytu Telekamery "Tele Tygodnia" (2010, 2017, 2018); - Złota Telekamera (2019); - laureatka plebiscytu MediaTory (2009, 2010, 2016); - Nagroda im. Kazimierza Dziewanowskiego 2016 (2017).

  LINK Instagram: https://www.instagram.com/anita_werner_official/?hl=pl


  Link FB: Brak informacji na temat oficjalnego profilu.
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index