Związki

bio

 • Wiek:
  31 lat
 • Data urodzenia:
  7 kwietnia 1989
 • Pochodzi z:
  Poznań
 • Znany/a z...:
  wykonawczyni piosenki "Małe szczęścia"
 • Zawód:
  piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka
 • Wzrost:
  168cm
 • Znak zodiaku:
Sylwia Grzeszczak – pochodząca z Poznania wokalistka muzyki pop, kompozytorka i autorka tekstów. Swoje pierwsze kroki stawiała w popularnym programie „Od przedszkola do Opola”. Wystąpiła w nim w wieku pięciu lat. Jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Poznaniu w klasie fortepianu.
Karierę rozpoczęła od zajęcia pierwszego miejsca w konkursie "Drzwi do kariery" (2004). W 2005 roku wzięła udział w czwartej edycji programu „Idol”, a także wygrała konkurs poezji śpiewanej. Rok później w 2006 roku nagrała trzy piosenki na płytę grupy Ascetoholix. Współpracowała też z Agnieszką Włodarczyk przy jej debiutanckim albumie "Nie dla oka".
 
Największą sławę Sylwia Grzeszczak osiągnęła dzięki współpracy z Marcinem Piotrowskim – Liberem. Wspólnie w 2008 roku nagrali płytę „Ona i On”. Dwie piosenki z tego krążka - „Co z nami będzie” i „Nowe szanse” otrzymały wiele nagród, przynosząc jej ogromny sukces. Kolejne single „Małe rzeczy” i „Sen o przyszłości” z następnej płyty Sylwii Grzeszczak również zatytułowanej "Sen o przyszłości" były jednymi z najczęściej granych piosenek w radiu (oba dotarły na 1. miejsce w rankingu AirPlay). Piosenką "Małe rzeczy" Sylwia Grzeszczak zwyciężyła w konkursie na najlepszy utwór Radia ZET i TVP2. W 2011 roku Sylwia Grzeszczak zaśpiewała na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze, gdzie za wykonanie utworu „Za Toboj” zajęła trzecie miejsce i zdobyła Brązowy Samowar. Największym hitem Sylwii Grzeszczak z trzeciego albumu artystki "Komponując siebie" stała się piosenka "Pożyczony", w teledysku do której wokalistka wystąpiła u boku Tomasza Ciachorowskiego. Na miano hitów zasłużyły też utwory "Flirt" i "Księżniczka". W 2014 roku, odbierając siódmą statuetkę Eska Music Awards, Sylwia Grzeszczak pobiła rekord największej ilości otrzymanych nagród (w 2016 roku dołożyła do tego wyniku jeszcze dwie statuetki Eska Music Awards). Ma na swoim koncie również cztery Superjedynki. Rok później Sylwia Grzeszczak zajęła dwunaste miejsce w Plebiscycie RMF FM na artystę 25-lecia. W drugiej połowie 2015 roku wycofała się z działalności koncertowej ogłaszając, że zostanie mamą. W trakcie przerwy skomponowała muzykę do filmu "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach", a singiel "7 rzeczy" pochodzący z tej płyty został hitem radiowym. 25 listopada 2016 roku na rynku ukazał się czwarty album artystki zatytułowany "Tamta dziewczyna", który uzyskał status podwójnie platynowej płyty. Z kolei tytułowy singiel ma status podwójnego diamentu. W 2017 roku artystka wzięła udział w Polsat SuperHit Festiwal 2017. W 2017 roku została ambasadorką sieci T-Mobile,  w spotach której użyto piosenki "Tamta dziewczyna". W maju 2017 roku udzieliła pierwszego bardzo szczerego wywiadu o swoim życiu, karierze i córce w magazynie "Pani". 
 
 

Sylwia Grzeszczak prywatnie

Sylwia Grzeszczak jest związana z Marcinem Piotrowskim - Liberem nie tylko zawodowo. Parę połączyło uczucie i 28 lipca 2014 roku wzięli ślub. 5 grudnia 2015 roku urodziła im się córka Bogna. To jej zadedykowała płytę "Tamta Dziewczyna". 
 

Dyskografia Sylwii Grzeszczak

- Ona i On (z Liberem; 2008)
- Sen o przyszłości (2011)
- Komponując siebie (2013)
- Tamta dziewczyna (2016)
 
Oficjalna strona Sylwii Grzeszczak: sylwiagrzeszczak.pl