Ewa Rempała

Szatynka na tle róż.
Fleszstyle

Najlepszy makijaż i stylizacje dla szatynek

Ewa Rempała
człowiek wycierający nos chusteczką
Choroby

Wszystko o okresie zasiłkowym: kiedy i komu przysługuje, ile trwa oraz jakie daje uprawnienia

Okres zasiłkowy to czas, w którym mamy prawo najpierw do wynagrodzenia chorobowego, następnie zaś do zasiłku chorobowego z ZUS. Trwa co do zasady 182 dni, natomiast w wyjątkowych przypadkach okres ten jest przedłużony do 270 dni – dzieje się tak w wypadku ciąży lub chorowania na gruźlicę.
Ewa Rempała

Jakie ulgi podatkowe przysługują niepełnosprawnym?

Niepełnosprawni mogą liczyć na szereg ulg, jeśli wydatki ponieśli na leczenie i środki konieczne do funkcjonowania.
Ewa Rempała
Pozew o alimenty
opieka nad dzieckiem

Pozew o alimenty na dziecko: jak przygotować?

Pozew o alimenty należy złożyć do sądu rejonowego właściwego ze względu na miejsce zamieszkania osoby zobowiązanej, czyli rodzica, od którego domagamy się alimentów lub ze względu na miejsce zamieszkania uprawnionego, czyli dziecka.
Ewa Rempała
Wiek metaboliczny
trening
zdrowe diety

Wiek metaboliczny, czyli ile lat ma nasze ciało? Jak sprawdzić wiek metaboliczny

Wiek metaboliczny mówi nam o tym, w jakiej kondycji jest w rzeczywistości nasz organizm. Jeśli jest niższy od naszego wieku metrykalnego, to bardzo dobrze. Jeśli wyższy – powinniśmy zmienić nasze codzienne nawyki.
Ewa Rempała
Czarne porzeczki
owoce
przepisy
napoje

Domowe sposoby na przygotowanie pysznego, zdrowego soku z czarnej porzeczki

Sok z czarnej porzeczki ma dużo witaminy C, cenne antyoksydanty, a także jest bardzo smaczny. Można go przygotować również bez użycia sokownika. Owoce gotujemy lub tłoczymy sok na zimno.
Ewa Rempała
spragniona kobieta pije wodę z butelki
badanie moczu

Przyczyny i leczenie moczówki prostej

Moczówka prosta, czyli moczówka podwzgórzowo-przysadkowa, jest rzadką chorobą. Wynika z niedoboru hormonu o nazwie wazopresyna. Chory oddaje duże ilości rozrzedzonego moczu, a także towarzyszy mu trudne do zaspokojenia pragnienie.
Ewa Rempała
trzy probówki wypełnione krwią
anemia
badania krwi

Przyczyny i objawy niskiego poziomu hemoglobiny we krwi

Objawy niskiej hemoglobiny we krwi to anemia, senność, zaburzenia koncentracji, omdlenia. Przyczynami mogą być niedobory żelaza, witaminy B12 lub kwasu foliowego, ale także różnorakie zakażenia organizmu, oraz choroby nerek i nowotwory.
Ewa Rempała
Kobieta po kąpieli ogląda swoją twarz w lustrze.
pielęgnacja
maseczki domowe

Ciemniejsze plamy na skórze - objawy i leczenie melanizmu

Melanizm to ciemne zabarwienie skóry, wynikające ze zwiększonej ilości melaniny. Ten barwnik skóry produkowany jest przez melanocyty, występujące w naskórku i tęczówce oka. Przeciwieństwem melanizmu jest albinizm.
Ewa Rempała
siedzący zamyślony mężczyzna
badanie moczu

Jak sobie radzić z moczeniem nocnym u dorosłych?

Moczenie nocne u dorosłych znacznie obniża jakość życia chorych. Powody tej dolegliwości mogą być różne, najczęściej podłoże schorzenia jest wieloczynnikowe. Pomocne jest zarówno leczenie farmakologiczne, jak i zmiana trybu życia i wsparcie psychologiczne.
Ewa Rempała
Pół twarzy mężczyzny, pół twarzy kobiety
Choroby

Co to jest obojnactwo?

Obojnactwo u człowieka, czyli hermafrodytyzm, to występowanie u jednej osoby męskich i żeńskich narządów rozrodczych. Dzieli się na obojnactwo prawdziwe, a także obojnactwo rzekome męski bądź żeńskie. Nie jest to jednak ścisły podział.
Ewa Rempała
Butelka i szklany kieliszek.
impreza
przepisy
napoje

Kolorowe shoty – 5 pomysłów na urozmaicenie imprezy

Aby urozmaicić shoty, wystarczy wódkę zamienić na inny mocny alkohol lub wymieszać ją z kolorowymi sokami i syropami. Warstwowe kolorowe shoty wymagają nieco więcej wprawy.
Ewa Rempała
Kobieta leży na kanapie i trzyma się za brzuch.
Choroby

Grypa żołądkowa, czyli jelitówka – jak się objawia i jak ją leczyć?

Grypa żołądkowa, zwana inaczej jelitówką, to bardzo nieprzyjemna choroba, często mylona z zatruciem pokarmowym. Nie ma skutecznego leku przeciwwirusowego, można jednak łagodzić objawy grypy żołądkowej.
Ewa Rempała
Dwa drinki z rumem i kostkami lodu.
przepisy
napoje
drink

6 łatwych drinków z rumem na domową imprezę – Cuba Libre, Daiquiri, Pina Colada, Mohito, Banana Cow i Long Island Iced T

Przygotowanie klasycznych drinków z rumem, czyli Cuba Libre czy Pina Colady, wymaga naprawdę niewiele wysiłku, a drinki są po prostu pyszne. Wielbiciele słodkości pokochają drink Banana Cow, natomiast na upalne, letnie dni najlepiej pasuje Mojito lub Long Island Iced Tea.
Ewa Rempała
4 szoty tequili.
przepisy
napoje

Tequila Sunrise, Margarita, Pinequila, Texas Tea i Long Island Iced Tea, czyli najlepsze drinki z tequilą

Tequilę tradycyjnie pije się postaci shota, z użyciem cytryny lub limonki, aby zneutralizować jej niezwykle ostry aromat. Można jednak pić tequilę w postaci drinków – jej dodatek zawsze dodaje napojowi charakteru.
Ewa Rempała
Choroby
Grypa

Objawy i diagnozowanie grypy żołądkowej, czyli jelitówki

Grypa żołądkowa, zwana inaczej jelitówką, objawia się uporczywą biegunką wymiotami, gorączką i osłabieniem organizmu. Objawy możemy leczyć samodzielnie, stosując leki bez recepty. Nie odkryto dotychczas skutecznego leku antywirusowego na tę chorobę. Jelitówka jest szczególnie groźna dla małych dzieci.
Ewa Rempała
Choroby
Grypa

Grypa żołądkowa, czyli jelitówka – jak się objawia i jak ją leczyć?

Grypa żołądkowa, zwana inaczej jelitówką, to bardzo nieprzyjemna choroba, często mylona z zatruciem pokarmowym. Nie ma skutecznego leku przeciwwirusowego, można jednak łagodzić objawy grypy żołądkowej.
Ewa Rempała
hormon wzrostu
hormony

Wpływ hormonu wzrostu na organizm człowieka

Somatotropina to hormon wzrostu. Produkowany jest przez przysadkę mózgową, wydzielany jest z różną intensywnością w zależności od wieku i płci. W razie niedoboru tego hormonu można podawać somatropinę, czyli hormon rekombinowany, uzyskiwany dzięki inżynierii genetycznej.
Ewa Rempała
biznesmen w pracy
podatki

Jak obliczyć wymiar podatku należnego i podatku naliczonego?

Podatek należny i podatek naliczony to często mylone pojęcia. Oblicza się je na różnej podstawie – podatek należny wynika z przychodu firmy. Podatek naliczony to suma zapłaconego podatku od towarów i usług. Pomniejsza on podatek należny. Różnica między jednym a drugim zostaje później uregulowana – na rzecz Urzędu Skarbowego, lub na rzecz podatnika.
Ewa Rempała
świeże owoce i warzywa
odchudzanie
zdrowe diety

Dieta South Beach, czyli nauka zdrowego odżywiania

Dieta South Beach, wymyślona przez amerykańskiego kardiologa, składa się z trzech faz – każda kolejna jest mniej restrykcyjna. Polega na wyrabianiu zdrowych nawyków żywieniowych, które warto utrzymać przez resztę życia. Podczas jej stosowania możemy dowolnie wybierać spośród długiej listy zdrowych produktów. Utrata wagi nie jest tak spektakularna, jak przy dietach cud, nie grozi nam jednak efekt jo-jo i ciągłe uczucie osłabienia.
Ewa Rempała
pieniądze i faktura
podatki
Faktury

Faktura uproszczona – kiedy się ją wystawia?

Faktura uproszczona wystawiana jest wtedy, gdy wartość sprzedaży nie przekracza 450 złotych lub 100 euro. Jest to uprawnienie podatnika, a nie jego obowiązek – możliwość wystawienia faktury uproszczonej nie wyłącza możliwości wystawienia faktury zwykłej.
Ewa Rempała
zeznanie podatkowe i świnka skarbonka
podatki

Zgłoszenie działalności gospodarczej do podatku VAT – kiedy się opłaca?

W przypadku prowadzenia działalności bywa, iż zgłoszenie się jako płatnik VAT jest obowiązkowe. Istnieje jednak szereg przypadkiem, gdy to od przedsiębiorcy zależy, czy dokona takiego zgłoszenia. W niektórych wypadkach okaże się to opłacalne.
Ewa Rempała
kobieta na diecie
odchudzanie
dieta
zdrowe diety

Dieta błonnikowa doktora Siegala – co jeść a czego unikać?

Dieta błonnikowa to dobry sposób na zdrowe odchudzanie. Zakłada przede wszystkim jedzenie dużej ilości warzyw i owoców oraz produktów z pełnych zbóż. Dzięki dużej zawartości błonnika w posiłkach zapewnia poczucie sytości, mimo niskiej kaloryczności dań.
Ewa Rempała
bankowość online
podatki

Wymagania wobec faktur elektronicznych oraz korzyści z wykorzystania tej formy

Faktura elektroniczna może być wystawiana, jeśli klient wyraził zgodę na jej otrzymanie. Wówczas przesyła się ją przez internet, co przynosi wiele korzyści, takich jak oszczędność czasu i pieniędzy czy ułatwienia w zarządzaniu dokumentacją.
Ewa Rempała
zdrowe produkty
odchudzanie
zdrowe diety

Dieta bezbiałkowa dla alergików – czego nie można jeść?

Dieta bezbiałkowa, a właściwie bezmleczna, przeznaczona jest dla osób nietolerujących białka pochodzącego z mleka krowiego i wszelkich produktów pochodnych. Osoby uczulone powinny wyeliminować z diety szereg produktów, zastępując je innymi, bogatymi w białko z innych źródeł.
Ewa Rempała
kobieta czytająca paragon
podatki
Faktury

Zasady wystawiania faktury do paragonu

Faktury VAT wystawiane są w razie zadeklarowania celów gospodarczych dokonanego zakupu. Klient będący osobą fizyczną otrzymuje zasadniczo jedynie paragon, może jednak zażyczyć sobie wystawienia faktury imiennej.
Ewa Rempała
mężczyzna rozliczający podatek
podatki
Faktury

Faktura bez VAT: podatnik zwolniony z opodatkowania

Istnieje kilka przypadków, gdy na fakturze brak jest podanej kwoty VAT. Jednym z nich jest sytuacja, gdy podatnik zwolniony jest z opodatkowania podatkiem VAT ze względu na nieprzekroczenie limitu obrotu, który wynosi 150 00 zł.
Ewa Rempała
banknoty, monety i rachunki
podatki

Kiedy można wystawić fakturę marża?

Faktura VAT marża to dokument potwierdzający sprzedaż opodatkowaną od wysokości marży, nie zaś od całej kwoty sprzedaży. Nie zawiera ona niektórych elementów, które obowiązkowe są według zasad ogólnych.
Ewa Rempała
monety i rachunki
podatki

Faktura zbiorcza – kiedy się ją wystawia?

Faktura zbiorcza to możliwość wprowadzona do polskiego systemu prawnego w 2013 roku w ramach implementacji przepisów unijnych. Oznacza możliwość ujęcia na jednej fakturze VAT większej liczby transakcji, jeśli dokonywane są one w trakcie jednego miesiąca.
Ewa Rempała
tablet z rozliczeniami
podatki

Wady i zalety podatku liniowego: kiedy się opłaca?

Podatek liniowy to forma opodatkowania działalności gospodarczej, z której skorzystać mogą podatnicy. Nie wszystkim opłaci się zastosowanie tej metody naliczania podatku, gdyż jego stawka jest stała i wynosi 19%.
Ewa Rempała
Nasze akcje
Dua Lipa, Rihanna, Alessandra Ambrosio
Newsy
Te gwiazdy wiedzą jak stworzyć niezapomniane stylizacje!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy
Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!
Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy
Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!
Partner
Eva Longoria
Styl życia
Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!
Partner
Newsy
Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil
Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy
Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju
Partner
Newsy
Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem
Partner