Projekt Lady

Polub stronę
Projekt Lady

opis

  • Tytuł oryginału:
    Ladette to Lady
"Projekt Lady" - oparte na brytyjskim formacie "Ladette to Lady" show stacji TVN to zaskakujące zderzenie odmiennych światów. Po jednej stronie, reprezentowanej przez bohaterki programu, królują: brak manier, imprezowanie, konflikty z otoczeniem oraz specyficzne pojmowanie kobiecości. Po drugiej - ułożona, stonowana i pełna jasnych zasad rzeczywistość. 12 pogubionych dziewczyn ma szansę zmienić swoje życie. Mogą udowodnić tym, którzy przestali w nie wierzyć, jak bardzo się mylili. Swoją metamorfozą zaskoczyć nie tylko bliskich, ale zwłaszcza same siebie. Pod czujnym i krytycznym okiem doświadczonych mentorek i ekspertów z różnych dziedzin, mają szansę wkroczyć w życie w zupełnie innym stylu. Pomaga im w tym również Małgorzata Rozenek, która wspiera je w ciężkich chwilach, dodaje otuchy, motywuje do walki, a także prowadzi szkolenia, m.in. z jazdy konnej.
 
Uczestniczki przez kilka tygodni mieszkają w Pałacu w Radziejowicach. Kamery obserwują je tam 24 godziny na dobę. Na początek muszą oddać wszystkie niepotrzebne rzeczy takie jak telefony komórkowe, tablety, wszystkie ozdoby łącznie z tipsami i sztucznymi rzęsami. Do skromnych mundurków zakładają naszyjniki z pereł - symbol damy. Potem każdego dnia wykazują się w zadaniach z wielu dziedzin. Uczęszczają na lekcje stylu, savoir-vivre'u, autoprezentacji, zajęcia dress code'u, etykiety biznesowej, rysunku, czy gotowania. Wszystko pod czujnym okiem mentorek, które przekazują swoją ekspercką wiedzę i wskazują odpowiednią drogę. Mentorki bezwarunkowo egzekwują przestrzegania panujących w szkole zasad, a wiele wyznaczanych przez nie zadań jest zaskakujących.
 
W każdym odcinku co najmniej jedna z dziewcząt opuszcza Pałac w Radziejowicach, a trzy z nich mierzą się w uroczystym finale. Ta, która sprosta wyzwaniom i poczyni największe postępy, otrzymuje wyjątkową nagrodę - trzymiesięczne stypendium w Eurocentres Language Cambridge School w Wielkiej Brytanii.
 
Prowadząca program "Projekt Lady":
 
 
Mentorki programu "Projekt Lady":
 
dr Irena Kamińska-Radomska
Tatiana Mindewicz-Puacz
 
Uczestniczki pierwszego sezonu programu "Projekt Lady":
 
Iza Szimke, 24 lata, Jasienica
Agata Szostek, 19 lat, Łódź
Vanessa Białek, 19 lat, Wrocław
Angela Karwowska, 23 lata, Warszawa
Pamela Szczepek, 20 lat, Zielonka
Patrycja Karczewska, 26 lat, Kraków
Róża Machtałowicz, 19 lat, Łódź
Agnieszka Jabłońska, 22 lata, Bydgoszcz
Marta Tomczak, 29 lat, Warszawa
Agnieszka Kowacz, 18 lat, Katowice
Patrycja Wieja, 24 lata, Bielsko-Biała/Niemcy
Roksana Nowak, 18 lat Falenica
 
Oficjalna strona progamu "Projekt Lady": http://projektlady.tvn.pl/