dziecko otwierające prezent
©olgachan/Fotolia.com
Styl życia

Oryginalny prezent z okazji Dnia Dziecka – nietypowe pomysły

Dzień Dziecka to ważna data, najmłodsi wyczekują jej z utęsknieniem. Warto przygotować wtedy coś wyjątkowego. Najlepiej wcześniej zaplanować wszystkie atrakcje. Klocki, lalka czy gra to prezenty, które można ofiarować na wiele innych okazji. W tym wyjątkowym dniu warto skupić się na tym, by najmłodsi zapamiętali go jako coś niezwykłego.

Dzień Dziecka to ważna data, najmłodsi wyczekują jej z utęsknieniem. Warto przygotować wtedy coś wyjątkowego. Najlepiej wcześniej zaplanować wszystkie atrakcje. Klocki, lalka czy gra to prezenty, które można ofiarować na wiele innych okazji. W tym wyjątkowym dniu warto skupić się na tym, by najmłodsi zapamiętali go jako coś niezwykłego.

Prezent jest wyrazem miłości i troski, To również powód do uśmiechu i doskonała okazja do wspólnego spędzenia chwil. Zabawy w gotowanie, wycieczka do kina lub spacer po nieznanych zakątkach miasta to pomysły, które mogą bardzo spodobać się dzieciom.

Prezenty na Dzień Dziecka dla najmłodszych

Wybierając prezent dla maluszków, można skupić się na zabawkach lub ubrankach. Nietypowe zabawki można przygotować samodzielnie, ale to luksus zarezerwowany dla osób uzdolnionych manualnie. Ręcznie szyte poduszki z wyszytym imieniem pociechy, kocyki, przytulanki z miękkich i naturalnych tkanin to bardzo cenny podarunek. Osoby, które decydują się na zakup prezentu, mogą wybierać spośród szerokiej oferty sklepów internetowych. Najlepsze są te, w których można znaleźć maskotki i przedmioty codziennego użytku wykonane bardzo starannie z materiałów najlepszej jakości. Mogą to być drewniane klocki, kolorowe pacynki oraz pościel przedstawiająca bajkowe postaci.

Kasia gotuje z Polki.pl: babka-zebra na Boże Narodzenie

Prezent na Dzień Dziecka dla przedszkolaków i uczniów

Wybierając podarunek dla przedszkolaka, trzeba wziąć pod uwagę jego temperament i zainteresowania. Konstruktor i wynalazca z pewnością ucieszy się z zestawu „zrób to sam”, ale doceni też wycieczkę do muzeum, w czasie której rodzice opowiedzą mu tajemnicze fakty, np. dotyczące historii miasta.

Nawet jeżeli 1 czerwca wypada w środku tygodnia, można wygospodarować kilka godzin na wspólną wycieczkę do kina, na spektakl, spacer, w czasie którego to dziecko będzie królem i przewodnikiem. W tym wyjątkowym dniu można oddać mu władzę i pozwolić decydować o formie spędzania wolnego czasu. Jest to dosyć nietypowy prezent, który może stać się domową tradycją. Dziecko, które uwielbia modę i różnego typu przebieranki można w tym dniu mianować kreatorem mody, który ubierze wszystkich członków rodziny według własnego pomysłu. Kulminacją może być rodzinny pokaz mody. Ciekawym sposobem na spędzenie tego wyjątkowego dnia, jest również wspólne przygotowanie posiłku, odgrywanie scenek z ulubionych bajek, zabawa w kalambury, konkurs śpiewu, a na koniec - lody na kolację! Dzieci kochają różnego typu namioty, dlatego wybudowanie w domu fortu lub zamku z krzeseł, kocyków i poduszek z pewnością sprawi maluchom wielką przyjemność.

Prezent z okazji Dnia Dziecka dla nastolatków

Nastolatki to grupa wiekowa, która niekoniecznie chętnie świętuje Dzień Dziecka. Warto jednak zadbać, by czuły otaczającą je miłość i zainteresowanie. Ciekawym pomysłem jest zafundowanie wycieczki młodemu człowiekowi. Jeżeli nastolatek jest jednostką bardzo zbuntowaną, warto w tym dniu dać mu spokój i pozwolić by spędził go tak, jak ma na to ochotę – oczywiście w granicach zdrowego rozsądku. Można też przygotować prezentację, w której zostaną zebrane wszystkie wspólne zdjęcia, filmy oraz anegdoty. Tego rodzaju pomysł z pewnością wywoła wzruszenie i radość.

Prezentem na Dzień Dziecka wcale nie musi być najnowsza gra komputerowa, drogi sprzęt czy wyszukane gadżety. Wspólne przeżycie tych chwil pozostawi wspomnienia na lata, dlatego warto czasem spędzić czas w nietuzinkowy sposób i samemu też poczuć się jak dziecko.

Jak zaplanować dzień dziecka?
© Rido/Adobe Stock
Styl życia
Najlepsze pomysły na rodzinne popołudnie z okazji Dnia Dziecka
Dzień Dziecka jest tym wyjątkowym w roku, który możemy całkowicie poświęcić naszym pociechom. Warto zaplanować go z wyprzedzeniem, aby zapewnić dzieciom długo oczekiwane atrakcje. Jeśli nie możemy poświęcić na wspólne świętowanie całego czasu - piątek jest dniem pracującym, pamiętajmy że w tym roku mamy do dyspozycji jeszcze weekend.

Dzień Dziecka jest tym wyjątkowym w roku, który możemy całkowicie poświęcić naszym pociechom. Warto zaplanować go z wyprzedzeniem, aby zapewnić dzieciom długo oczekiwane atrakcje. Jeśli nie możemy poświęcić na wspólne świętowanie całego czasu - piątek jest dniem pracującym, pamiętajmy że w tym roku mamy do dyspozycji jeszcze weekend.   Dzień Dziecka to data, którą pamiętają przede wszystkim najmłodsi i to dla nich organizuje się prezenty i niespodzianki. Każdy rodzic chce, aby jego pociecha poczuła się w tym dniu wyjątkowo. Dlatego zgadzamy się na różne pomysły i zachcianki najmłodszych - wszystko, aby zobaczyć uśmiech na ich twarzach. Jak zaplanować rodzinne popołudnie? Ponieważ piątek, poza tym, że jest pracujący, oznacza też, że dziecko musi iść do szkoły, daje rodzicom wygodę spokojnego powrotu z pracy i planowania dopiero wspólnego popołudnia . Wcześniejsze atrakcje gwarantuje zwykle szkoła lub przedszkole. W tym czasie zazwyczaj zamiast zajęć organizowane są pikniki, wycieczki np. do kina czy festyny. Nauczyciele również starają się pokazać, że pamiętają o uczniach - dlatego nie musimy dopytywać dziecka, czy odrobiło na ten dzień pracę domową lub przygotowało się do sprawdzianu.   Popołudnie to już okazja do wspólnego świętowania w gronie rodziny i warto je tak zaplanować, aby poświęcić dziecku maksimum uwagi. Jeśli pozwoli pogoda, można udać się na wspólny spacer na lody, przejażdżkę rowerami czy wypad na plac zabaw. Jeśli mamy w domu nastolatków - często zadowala ich otwarcie prezentów, a wieczór wolą spędzić w towarzystwie znajomych. Nie zmuszajmy ich na siłę do pozostania w domu. Weekend z dzieckiem Jeśli w ostatnim czasie mieliśmy naprawdę mało czasu dla najmłodszych, warto pomyśleć, aby zorganizować weekend specjalnie...

Mikołajki – jak przygotować je w domu?
© lily/Adobe Stock
Styl życia
Jak zorganizować mikołajki dla dzieci w domowych warunkach?
Przypadający na 6 grudnia dzień świętego Mikołaja dla większości dzieci jest jednym z najważniejszych dni w roku. Właśnie wtedy mogą one liczyć na prezenty, które przynosi im gruby pan z białą brodą ubrany w charakterystyczny czerwony strój. O to, aby święto dla najmłodszych było udane muszą zadbać sami rodzice. Można zrobić to w ciekawy sposób we własnym domu.

Przypadający na 6 grudnia dzień świętego Mikołaja dla większości dzieci jest jednym z najważniejszych dni w roku. Właśnie wtedy mogą one liczyć na prezenty, które przynosi im gruby pan z białą brodą ubrany w charakterystyczny czerwony strój. O to, aby święto dla najmłodszych było udane muszą zadbać sami rodzice. Można zrobić to w ciekawy sposób we własnym domu.   Najprostszym rozwiązaniem dla rodziców jest podłożenie przez nich prezentów nocą. Dziecko po przebudzeniu dostrzega prezent i myśli, że podrzucił mu go św. Mikołaj. Ci, którzy chcieliby urozmaicić dziecku przeżycie tego dnia mogą to zrobić bez dużych wydatków. Jak przygotować w domu atrakcyjny dzień św. Mikołaja dla dziecka? Aby 6 grudnia był dla dziecka wyjątkowym dniem i aby zapamiętało go na długo, wcale nie trzeba kupować mu efektownego prezentu z najwyższej półki. Sam podarunek może być symboliczny, ale jeśli będzie odpowiednio przekazany, to sprawi więcej radości niż drogi prezent . Od rodziców wymaga to jednak poświęcenia więcej czasu i to nie tylko w dniu na który przypadają Mikołajki.   Przygotowania powinny rozpocząć się już kilka dni przed 6 grudnia. Warto wtedy usiąść ze swoją pociechą, poopowiadać jej o tym święcie i osobie św. Mikołaja oraz napisać do niego list , w którym dziecko przedstawi swoją prośbę o prezent. Trzeba również wytłumaczyć, że brodaty pan nie zawsze jest w stanie spełnić wszystkie życzenia, ale zawsze nagradza grzeczne dzieci prezentami. List dziecko może zostawić na oknie lub przekazać go rodzicom, aby go wysłali.   Jeśli chodzi o samo wręczenie prezentu , to można to zrobić na dwa sposoby: albo pozostawić prezent pod osłoną nocy w określonym wcześniej miejscu albo zaangażować członka rodziny, by ten wcielił się w rolę...

szczęśliwe dziecko po otrzymanym prezencie mikołajkowym wraz z rodzicami
©JenkoAtaman/Fotolia.com
Styl życia
Jaki wybrać prezent dla niemowlaka, przedszkolaka czy dziecka w wieku szkolnym?
Wybierając prezent mikołajkowy, należy dopasować go do wieku i zainteresowań dziecka. Dla niemowlaków można kupić pluszaka, matę edukacyjną lub klocki. Przedszkolaki (od 3 do 6 r.ż.) będą zachwycone, gdy dostaną wózek dla lalek, mikrofon (dla dziewczynek) lub sterowane samochody (dla chłopców). Dzieciom w wieku szkolnym zaleca się gry rozwijające ich pasje: piłkarzyki lub matę do tańczenia.

Wybierając prezent mikołajkowy, należy dopasować go do wieku i zainteresowań dziecka. Dla niemowlaków można kupić pluszaka, matę edukacyjną lub klocki. Przedszkolaki (od 3 do 6 r.ż.) będą zachwycone, gdy dostaną wózek dla lalek, mikrofon (dla dziewczynek) lub sterowane samochody (dla chłopców). Dzieciom w wieku szkolnym zaleca się gry rozwijające ich pasje: piłkarzyki lub matę do tańczenia.   Zarówno mikołajki, jak i gwiazdka to świetne okazje na podarowanie swoim pociechom czegoś wyjątkowego. Wybór prezentu mikołajkowego dla dzieci Prezent mikołajkowy najlepiej dostosować do wieku, temperamentu i zainteresowań dziecka. Świetnym pomysłem jest też wcześniejsze napisanie z dzieckiem listu do Świętego Mikołaja . Dzięki temu rodzice będą wiedzieli, czego dziecko pragnie na mikołajki lub Święta Bożego Narodzenia. Od ceny prezentu znacznie ważniejsza jest atmosfera świąt, więc warto otoczyć wręczenie prezentu magiczną aurą, która jest powiązana z nadejściem Świętego Mikołaja. Dobrym pomysłem jest schowanie prezentu np. w skarpecie powieszonej na ścianie lub przy kominku, w bucie, pod poduszką, pod łóżkiem lub w innym „tajnym” miejscu. Należy też piękne zapakować podarunek, aby już sam wygląd sprawiał dziecku przyjemność. Prezent mikołajkowy dla niemowlaka Prezent dla niemowlaka (do 1 roku) powinien być bezpieczny i wspierać jego rozwój. W tym okresie dzieci są bardzo ciekawe świata, więc pomysłowy podarunek pomoże im to zaspokoić. Dobrym pomysłem na prezent mikołajkowy będzie edukacyjny pluszowy miś, który mówi i śpiewa. Dzieci świetnie bawią się przy tego typu zabawkach, a zarazem uczą się pierwszych zdań. Ciekawym rozwiązaniem jest też edukacyjny stolik, który jest wyposażony w podświetlane postacie, które uczą dziecko poruszania się i...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik