Dzień Dziecka to ważna data, najmłodsi wyczekują jej z utęsknieniem. Warto przygotować wtedy coś wyjątkowego. Najlepiej wcześniej zaplanować wszystkie atrakcje. Klocki, lalka czy gra to prezenty, które można ofiarować na wiele innych okazji. W tym wyjątkowym dniu warto skupić się na tym, by najmłodsi zapamiętali go jako coś niezwykłego.

Reklama

Prezent jest wyrazem miłości i troski, To również powód do uśmiechu i doskonała okazja do wspólnego spędzenia chwil. Zabawy w gotowanie, wycieczka do kina lub spacer po nieznanych zakątkach miasta to pomysły, które mogą bardzo spodobać się dzieciom.

Prezenty na Dzień Dziecka dla najmłodszych

Wybierając prezent dla maluszków, można skupić się na zabawkach lub ubrankach. Nietypowe zabawki można przygotować samodzielnie, ale to luksus zarezerwowany dla osób uzdolnionych manualnie. Ręcznie szyte poduszki z wyszytym imieniem pociechy, kocyki, przytulanki z miękkich i naturalnych tkanin to bardzo cenny podarunek. Osoby, które decydują się na zakup prezentu, mogą wybierać spośród szerokiej oferty sklepów internetowych. Najlepsze są te, w których można znaleźć maskotki i przedmioty codziennego użytku wykonane bardzo starannie z materiałów najlepszej jakości. Mogą to być drewniane klocki, kolorowe pacynki oraz pościel przedstawiająca bajkowe postaci.

Prezent na Dzień Dziecka dla przedszkolaków i uczniów

Wybierając podarunek dla przedszkolaka, trzeba wziąć pod uwagę jego temperament i zainteresowania. Konstruktor i wynalazca z pewnością ucieszy się z zestawu „zrób to sam”, ale doceni też wycieczkę do muzeum, w czasie której rodzice opowiedzą mu tajemnicze fakty, np. dotyczące historii miasta.

Nawet jeżeli 1 czerwca wypada w środku tygodnia, można wygospodarować kilka godzin na wspólną wycieczkę do kina, na spektakl, spacer, w czasie którego to dziecko będzie królem i przewodnikiem. W tym wyjątkowym dniu można oddać mu władzę i pozwolić decydować o formie spędzania wolnego czasu. Jest to dosyć nietypowy prezent, który może stać się domową tradycją. Dziecko, które uwielbia modę i różnego typu przebieranki można w tym dniu mianować kreatorem mody, który ubierze wszystkich członków rodziny według własnego pomysłu. Kulminacją może być rodzinny pokaz mody. Ciekawym sposobem na spędzenie tego wyjątkowego dnia, jest również wspólne przygotowanie posiłku, odgrywanie scenek z ulubionych bajek, zabawa w kalambury, konkurs śpiewu, a na koniec - lody na kolację! Dzieci kochają różnego typu namioty, dlatego wybudowanie w domu fortu lub zamku z krzeseł, kocyków i poduszek z pewnością sprawi maluchom wielką przyjemność.

Zobacz także

Prezent z okazji Dnia Dziecka dla nastolatków

Nastolatki to grupa wiekowa, która niekoniecznie chętnie świętuje Dzień Dziecka. Warto jednak zadbać, by czuły otaczającą je miłość i zainteresowanie. Ciekawym pomysłem jest zafundowanie wycieczki młodemu człowiekowi. Jeżeli nastolatek jest jednostką bardzo zbuntowaną, warto w tym dniu dać mu spokój i pozwolić by spędził go tak, jak ma na to ochotę – oczywiście w granicach zdrowego rozsądku. Można też przygotować prezentację, w której zostaną zebrane wszystkie wspólne zdjęcia, filmy oraz anegdoty. Tego rodzaju pomysł z pewnością wywoła wzruszenie i radość.

Reklama

Prezentem na Dzień Dziecka wcale nie musi być najnowsza gra komputerowa, drogi sprzęt czy wyszukane gadżety. Wspólne przeżycie tych chwil pozostawi wspomnienia na lata, dlatego warto czasem spędzić czas w nietuzinkowy sposób i samemu też poczuć się jak dziecko.

Reklama
Reklama
Reklama