Szczęśliwa para siedząca przy stoliku w kawiarni.
Flickr/Reiner Girsch/CC BY-ND 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/
Styl życia

Związek ze starszym mężczyzną

Związek ze starszym mężczyzną nadal należy w Polsce do rzadkości. Co ciekawe, częściej to starsi mężczyźni porzucają swoje młodsze kochanki. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy kobiety poza urodą nie miały nic do zaoferowania partnerowi.

Związek ze starszym mężczyzną nadal należy w Polsce do rzadkości. Co ciekawe, częściej to starsi mężczyźni porzucają swoje młodsze kochanki. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy kobiety poza urodą nie miały nic do zaoferowania partnerowi.

Różnica wieku w związku

Związek ze starszym mężczyzną na pewno ma szansę na przetrwanie, jeśli jedyną barierą jest kilka lat różnicy. Kobiety dojrzewają szybciej niż mężczyźni, więc zainteresowanie osobami o kilka lat starszymi jest w pełni zrozumiałe i uzasadnione. Zakłada się, że partner będzie w stanie przez długi czas opiekować się żoną i potomstwem. Sprawa zaczyna się komplikować, gdy różnica wieku między partnerami wynosi 10 lat lub więcej. Uznaje się, że im bardziej mężczyzna jest starszy od kobiety, tym dysproporcje wiekowe są trudniejsze do pogodzenia. Dobrze, aby partnerzy mieli podobne priorytety i zainteresowania.

Przyczyny wchodzenia w związek ze starszym mężczyzną

Satysfakcja z bycia w związku ze starszym mężczyzną w dużej mierze zależy od podłoża takiej relacji. Przede wszystkim partnerzy powinni darzyć się miłością. Jeśli kobieta decyduje się na związek ze starszym mężczyzną, ponieważ chce się ustabilizować finansowo, to może on trwać na zasadzie układu „coś za coś” (młodość za pieniądze). Kolejną przyczyną bycia w związku ze starszym mężczyzną jest poszukiwanie bezpieczeństwa. Bardzo często dziewczyny, które nie miały ojca szukają go w swoim partnerze. Jedno jest pewne – w żadnym związku pozbawionym miłości, nawet jeśli przetrwa on próbę czasu, partnerzy nie będą w pełni szczęśliwi.

Kasia gotuje z Polki.pl: klasyczne ciasto drożdżowe

Młode kobiety w związku ze starszym mężczyzną

Polski aktor i reżyser filmowy – Andrzej Łapicki, wziął za żonę o 60 lat młodszą Kamilę Mścichowską (miała wówczas 25 lat, a on był po 80). Reżyser mówił wprost, że walczy ze starością, z kolei Kamila zdradziła, że odnalazła w nim przyjaciela. Byli ze sobą szczęśliwi przez 3 lata, Łapicki zmarł w 2012 r. Z kolei żona amerykańskiego reżysera – Woody’ego Allena (Soon-Yi Previn) jest od niego młodsza o 35 lat. Są szczęśliwym małżeństwem od 1997 roku. Producent filmowy wyjawił m.in., że żona nie znosi jego codziennej gry na klarnecie, nie toleruje jazzu – uzasadnił to przepaścią kulturową, która dzieli partnerów.

 

Związek ze starszym mężczyzną ma szanse na przetrwanie, jeśli jest gruntownie przemyślany przez obojga partnerów. Na pewno potrzebny jest spokój, wyrozumiałość, empatia – te cechy powinny oczywiście występować w każdej relacji, ale wydaje się, że w związku ze starszym mężczyzną są szczególnie pożądane. Trzeba liczyć się z czynnikami kulturowymi, np. ciekawskimi spojrzeniami gapiów, uwagami rodzin oraz aspektami biologicznymi – gorszym zdrowiem partnera, niemożliwością posiadania potomstwa, czy problemami z potencją. Nie każda kobieta potrafi zaakceptować fakt, że jej wybranek ma własne dzieci, często w jej wieku.

Zakochani siedzą na kanapie
© Monkey Business/Fotolia.com
Styl życia
6 zalet bycia z młodszym mężczyzną
Związek z młodszym partnerem wzbudza mniej kontrowersji niż kiedyś, a ma wiele zalet. Randki są ciekawe, partner aż buzuje hormonami, a do tego… nie ma jeszcze złych nawyków.

Związek z młodszym partnerem wzbudza mniej kontrowersji niż kiedyś, a ma wiele zalet. Randki są ciekawe, partner aż buzuje hormonami, a do tego… nie ma jeszcze złych nawyków.   Podziel swój wiek przez 2, a następne dodaj do wyniku 7. Ile wyszło? Właśnie taka według zachodnich standardów powinna być dolna granica wieku twojego partnera . Z pewnością nie dzieje się tak bez powodu – związek z młodszym mężczyzną ma wiele profitów. Plusy związku z młodszym mężczyzną Seks, seks, seks! – mężczyźni osiągają swoją szczytową seksualną formę w okolicach dwudziestki, kiedy to produkcja testosteronu jest największa. Z kolei kobiety mają swoje najlepsze momenty w okolicy trzydziestki-czterdziestki. Młodszy facet ma ogólnie więcej energii i większą ochotę na to, by eksperymentować i próbować nowych rzeczy (nie tylko w łóżku, ale tam także). Wypróbowywanie nowinek zwiększa produkcję dopaminy, a to zwiększa pragnienie do spędzania razem czasu. Urozmaicone randki – młodsi mężczyźni, jak już wspomniano wyżej, lubią próbować nowych rzeczy. Dlatego też randki z nimi często nie są klasycznymi romantycznymi kolacjami, ale raczej smakowaniem życia na różne sposoby. Jednego dnia weźmie cię na spacer, innego wyciągnie na bungee. Kreatywne randki sprawią, że długo nie będziecie sobą znudzeni. Inspiracja – młodszy facet jest wulkanem energii , która jednocześnie inspiruje. Kiedy twój partner jest aktywny, działa, stara się realizować swoje marzenia, ty… zaczynasz robić to samo. Wygląd – młodsi mężczyźni krótko mówiąc dbają o siebie, swój wygląd i są atrakcyjniejsi. Ich wygląd jest ważny dla nich samych, ale także i dla partnerki, bo to podsyca namiętność w związku . Chęć do nauki...

Zakochana para siedzi na kanapie
© Monkey Business/Fotolia.com
Styl życia
Wady związku z młodszym partnerem
Związek z młodszym mężczyzną przestaje być czymś egzotycznym. Pary, w których to kobieta jest starsza są coraz popularniejsze – szczególnie u dwudziestolatków można zauważyć pewnego rodzaju fascynację starszymi od siebie kobietami.

Związek z młodszym mężczyzną przestaje być czymś egzotycznym. Pary, w których to kobieta jest starsza są coraz popularniejsze – szczególnie u dwudziestolatków można zauważyć pewnego rodzaju fascynację starszymi od siebie kobietami. Wady związku z młodszym mężczyzną Różnice w stylu życia – nie zdziw się, jeśli co jakiś czas (oby jak najrzadziej) zechce wziąć wolne i posiedzieć z kumplami, których traktuje jak braci. Poza tym – pewnie nie przełkniesz tego łatwo – 1 0 lat różnicy jest już właściwie zmianą pokoleniową , wasze dzieciństwa były kompletnie inne i czasem może być wam trudno znaleźć wspólny język. Ty jeszcze chodziłaś po drzewach, a on urodził się z telefonem pod pachą i od razu wrzucił selfie na instagrama? Oczywiście to się może udać, ale od razu musisz wiedzieć, że będą kłopoty. Presja – młodszy mężczyzna może czuć się osaczony, ponieważ nie czuje, że już nadszedł jego czas na poważne deklaracje i decyzje. Nie jest jeszcze gotowy na to, żeby wziąć odpowiedzialność za partnerkę np. decydując się na ślub . Bardziej może mu odpowiadać po prostu bycie parą i pełnienie roli chłopaka, a nie mężczyzny, narzeczonego czy męża. Jeszcze większa presja, czyli tykający zegar biologiczny – być może twój już tyka, ale jego niekoniecznie. Kobiety odczuwają potrzebę założenia rodziny szczególnie między 20. a 30. rokiem życia. U mężczyzn pojawia się ona kilka lat później, więc jeśli w dodatku twój facet jest od ciebie młodszy, pozostaje mieć nadzieję, że jest wyjątkiem potwierdzającym regułę albo cierpliwie czekać na obudzenie instynktu ojcowskiego. Pieniądze – prozaiczna sprawa, ale z czasem staje się coraz istotniejsza . Młodszy mężczyzna prawdopodobnie będzie miał niższe stanowisko od twojego,...

Karolina Pisarek w sukience w kwiaty
Newsy
Karolina Pisarek szczerze o związku ze starszym o 17 lat partnerem. Połączył ich jego 11-letni syn! 
Jak Karolina Pisarek poznała swojego chłopaka, starszego o 17 lat? Gwiazda Ameryka Express zdradziła wszystko!

Karolina Pisarek z " Top Model " jest znowu zakochana! Od kilku miesięcy jej serce należy do Jaime'go Camary, brazylijskiego kierowcy wyścigowego. To właśnie z nim zamieszkała w Stanach. Co mówi o związku z 17 lat starszym mężczyzną? Modelka po raz pierwszy zdradziła tak dużo szczegółów na temat swojej nowej miłości. Jak to możliwe, że połączył ich jego 11-letni syn?  Zobacz także:  Karolina Pisarek ma już nowego partnera! Jest od niej starszy o 17 lat! Karolina Pisarek szczerze o związku z 17 lat starszym Jaimem Camarą Nowy partner Karoliny Pisarek to Jaime Camara - zawodowy kierowca rajdowy pochodzący z Brazylii. Ukochany modelki ma 39 lat i opiekuje się 11-letnim synem Luccą. To właśnie dzięki niemu się poznali!  Lucca obserwował coś przez lornetkę na oceanie i zapytałam "Co tam oglądasz?" i poznałam Luccę i porozmawialiśmy. Nawet nie wiedziałam że Jaime jest jego tatą, potem się dopiero okazało. - wyznała podczas transmisji na żywo z Plejadą  Karolina i Jaime znają się dopiero od kilku miesięcy ale już zamieszkali razem. Co spowodowało podjęcie tak szybkiej decyzji o wspólnym zamieszkaniu? Tym bardziej, że ich domy dzielą tysiące kilometrów?  Jak poznałam Jaime'go to mówił od samego początku: "wprowadź się do mnie". Ja na początku mówiłam "słuchaj, ja wracam do Polski. Tam jest mój kraj, mój dom, moja praca" i wróciłam do Polski a on przyleciał za mną. Był w Polsce ok. 2 miesiące i uznaliśmy, że czas na Miami, żeby odwiedzić. Miałam przyjechać na 10 dni ale zostałam trochę dłużej bo... 2 miesiące i co będzie dalej to zobaczymy.  Karolina przyznała, że partner ujął ją swoją dojrzałością i szacunkiem do kobiet. Pokochała go za to, że jest...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik