Party Stories
Doda z mężem Emilem Stępniem
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Szczęśliwa para siedząca przy stoliku w kawiarni.
Flickr/Reiner Girsch/CC BY-ND 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/
Styl życia

Związek ze starszym mężczyzną

Związek ze starszym mężczyzną nadal należy w Polsce do rzadkości. Co ciekawe, częściej to starsi mężczyźni porzucają swoje młodsze kochanki. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy kobiety poza urodą nie miały nic do zaoferowania partnerowi.

Związek ze starszym mężczyzną nadal należy w Polsce do rzadkości. Co ciekawe, częściej to starsi mężczyźni porzucają swoje młodsze kochanki. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy kobiety poza urodą nie miały nic do zaoferowania partnerowi.

Różnica wieku w związku

Związek ze starszym mężczyzną na pewno ma szansę na przetrwanie, jeśli jedyną barierą jest kilka lat różnicy. Kobiety dojrzewają szybciej niż mężczyźni, więc zainteresowanie osobami o kilka lat starszymi jest w pełni zrozumiałe i uzasadnione. Zakłada się, że partner będzie w stanie przez długi czas opiekować się żoną i potomstwem. Sprawa zaczyna się komplikować, gdy różnica wieku między partnerami wynosi 10 lat lub więcej. Uznaje się, że im bardziej mężczyzna jest starszy od kobiety, tym dysproporcje wiekowe są trudniejsze do pogodzenia. Dobrze, aby partnerzy mieli podobne priorytety i zainteresowania.

Przyczyny wchodzenia w związek ze starszym mężczyzną

Satysfakcja z bycia w związku ze starszym mężczyzną w dużej mierze zależy od podłoża takiej relacji. Przede wszystkim partnerzy powinni darzyć się miłością. Jeśli kobieta decyduje się na związek ze starszym mężczyzną, ponieważ chce się ustabilizować finansowo, to może on trwać na zasadzie układu „coś za coś” (młodość za pieniądze). Kolejną przyczyną bycia w związku ze starszym mężczyzną jest poszukiwanie bezpieczeństwa. Bardzo często dziewczyny, które nie miały ojca szukają go w swoim partnerze. Jedno jest pewne – w żadnym związku pozbawionym miłości, nawet jeśli przetrwa on próbę czasu, partnerzy nie będą w pełni szczęśliwi.

Młode kobiety w związku ze starszym mężczyzną

Polski aktor i reżyser filmowy – Andrzej Łapicki, wziął za żonę o 60 lat młodszą Kamilę Mścichowską (miała wówczas 25 lat, a on był po 80). Reżyser mówił wprost, że walczy ze starością, z kolei Kamila zdradziła, że odnalazła w nim przyjaciela. Byli ze sobą szczęśliwi przez 3 lata, Łapicki zmarł w 2012 r. Z kolei żona amerykańskiego reżysera – Woody’ego Allena (Soon-Yi Previn) jest od niego młodsza o 35 lat. Są szczęśliwym małżeństwem od 1997 roku. Producent filmowy wyjawił m.in., że żona nie znosi jego codziennej gry na klarnecie, nie toleruje jazzu – uzasadnił to przepaścią kulturową, która dzieli partnerów.

 

Związek ze starszym mężczyzną ma szanse na przetrwanie, jeśli jest gruntownie przemyślany przez obojga partnerów. Na pewno potrzebny jest spokój, wyrozumiałość, empatia – te cechy powinny oczywiście występować w każdej relacji, ale wydaje się, że w związku ze starszym mężczyzną są szczególnie pożądane. Trzeba liczyć się z czynnikami kulturowymi, np. ciekawskimi spojrzeniami gapiów, uwagami rodzin oraz aspektami biologicznymi – gorszym zdrowiem partnera, niemożliwością posiadania potomstwa, czy problemami z potencją. Nie każda kobieta potrafi zaakceptować fakt, że jej wybranek ma własne dzieci, często w jej wieku.

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Zakochana para siedzi na kanapie
© Monkey Business/Fotolia.com
Styl życia
Wady związku z młodszym partnerem
Związek z młodszym mężczyzną przestaje być czymś egzotycznym. Pary, w których to kobieta jest starsza są coraz popularniejsze – szczególnie u dwudziestolatków można zauważyć pewnego rodzaju fascynację starszymi od siebie kobietami.

Związek z młodszym mężczyzną przestaje być czymś egzotycznym. Pary, w których to kobieta jest starsza są coraz popularniejsze – szczególnie u dwudziestolatków można zauważyć pewnego rodzaju fascynację starszymi od siebie kobietami. Wady związku z młodszym mężczyzną Różnice w stylu życia – nie zdziw się, jeśli co jakiś czas (oby jak najrzadziej) zechce wziąć wolne i posiedzieć z kumplami, których traktuje jak braci. Poza tym – pewnie nie przełkniesz tego łatwo – 1 0 lat różnicy jest już właściwie zmianą pokoleniową , wasze dzieciństwa były kompletnie inne i czasem może być wam trudno znaleźć wspólny język. Ty jeszcze chodziłaś po drzewach, a on urodził się z telefonem pod pachą i od razu wrzucił selfie na instagrama? Oczywiście to się może udać, ale od razu musisz wiedzieć, że będą kłopoty. Presja – młodszy mężczyzna może czuć się osaczony, ponieważ nie czuje, że już nadszedł jego czas na poważne deklaracje i decyzje. Nie jest jeszcze gotowy na to, żeby wziąć odpowiedzialność za partnerkę np. decydując się na ślub . Bardziej może mu odpowiadać po prostu bycie parą i pełnienie roli chłopaka, a nie mężczyzny, narzeczonego czy męża. Jeszcze większa presja, czyli tykający zegar biologiczny – być może twój już tyka, ale jego niekoniecznie. Kobiety odczuwają potrzebę założenia rodziny szczególnie między 20. a 30. rokiem życia. U mężczyzn pojawia się ona kilka lat później, więc jeśli w dodatku twój facet jest od ciebie młodszy, pozostaje mieć nadzieję, że jest wyjątkiem potwierdzającym regułę albo cierpliwie czekać na obudzenie instynktu ojcowskiego. Pieniądze – prozaiczna sprawa, ale z czasem staje się coraz istotniejsza . Młodszy mężczyzna prawdopodobnie będzie miał niższe stanowisko od twojego,...

Zakochani siedzą na kanapie
© Monkey Business/Fotolia.com
Styl życia
6 zalet bycia z młodszym mężczyzną
Związek z młodszym partnerem wzbudza mniej kontrowersji niż kiedyś, a ma wiele zalet. Randki są ciekawe, partner aż buzuje hormonami, a do tego… nie ma jeszcze złych nawyków.

Związek z młodszym partnerem wzbudza mniej kontrowersji niż kiedyś, a ma wiele zalet. Randki są ciekawe, partner aż buzuje hormonami, a do tego… nie ma jeszcze złych nawyków.   Podziel swój wiek przez 2, a następne dodaj do wyniku 7. Ile wyszło? Właśnie taka według zachodnich standardów powinna być dolna granica wieku twojego partnera . Z pewnością nie dzieje się tak bez powodu – związek z młodszym mężczyzną ma wiele profitów. Plusy związku z młodszym mężczyzną Seks, seks, seks! – mężczyźni osiągają swoją szczytową seksualną formę w okolicach dwudziestki, kiedy to produkcja testosteronu jest największa. Z kolei kobiety mają swoje najlepsze momenty w okolicy trzydziestki-czterdziestki. Młodszy facet ma ogólnie więcej energii i większą ochotę na to, by eksperymentować i próbować nowych rzeczy (nie tylko w łóżku, ale tam także). Wypróbowywanie nowinek zwiększa produkcję dopaminy, a to zwiększa pragnienie do spędzania razem czasu. Urozmaicone randki – młodsi mężczyźni, jak już wspomniano wyżej, lubią próbować nowych rzeczy. Dlatego też randki z nimi często nie są klasycznymi romantycznymi kolacjami, ale raczej smakowaniem życia na różne sposoby. Jednego dnia weźmie cię na spacer, innego wyciągnie na bungee. Kreatywne randki sprawią, że długo nie będziecie sobą znudzeni. Inspiracja – młodszy facet jest wulkanem energii , która jednocześnie inspiruje. Kiedy twój partner jest aktywny, działa, stara się realizować swoje marzenia, ty… zaczynasz robić to samo. Wygląd – młodsi mężczyźni krótko mówiąc dbają o siebie, swój wygląd i są atrakcyjniejsi. Ich wygląd jest ważny dla nich samych, ale także i dla partnerki, bo to podsyca namiętność w związku . Chęć do nauki...

Iwona Cichosz w Tańcu z gwiazdami  ze Stefano Terrazzino
ONS/Instagram
Newsy
Iwona Cichosz gorzko o swoim byłym: "Często mnie krytykował. Wymagał, żebym była idealna". Z kim była w związku?
Iwona Cichosz gorzko o swoim byłym: "Często mnie krytykował. Wymagał, żebym była idealna". Z kim była w związku?

Iwona Cichosz miała partnera o 24 lata starszego! Miss Świata Głuchych jeszcze nigdy nie zdradziła tak wielu szczegółów ze swojego życia prywatnego. Okazuje się, że piękna gwiazda ma za sobą długoletni związek z dużo starszym od niej mężczyzną. W rozmowie z "Vivą" zdradziła kulisy relacji z "dyrektorem pewnego teatru". Pracowałam tam wiele lat, byłam aktorką, asystentką dyrektora i jego partnerką. Ale czy byłam szczęśliwa? Dziś wiem, że ten związek nie był dla mnie dobry, za bardzo się różniliśmy.  Iwona Cichosz o związku ze starszym mężczyzną! Iwona Cichosz zdradziła również, że jej ówczesny partner był osobą słyszącą. Jak się ze sobą porozumiewali? Porozumiewaliśmy się bez przeszkód, ale dzieliły nas 24 lata różnicy wieku, no i on jest artystą, a ja konkretna, realistka. Byłam więc nie tylko sekretarką i partnerką, ale i gospodynią domową. Zbyt wiele miałam na głowie, to mnie wypaliło. Często mnie krytykował, prawie wszystko robiłam źle, wymagał, żebym była idealna. Nie miałam prawa mieć złego dnia. Codziennie powinnam być piękna i radosna. Na szczęście Iwona Cichosz odnalazła prawdziwą miłość u boku przystojnego Norwega. Para jest bardzo szczęśliwa, a w jednym z wywiadów uczestniczka "Tańca z Gwiazdami" zdradziła, że jest pewna tego, że to ten jedyny.  Zobacz:  Iwona Cichosz będzie pozować dla "Playboya"? Zobaczcie jej gorące ZDJĘCIA! Iwona Cichosz opowiedziała o związku ze starszym partnerem Aktualnie Iwona Cichosz jest z Norwegiem

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner