Kobieta stoi tyłem do widza, ma długie, ciemne, rozwiane włosy.
©kei907/Fotolia.com

Modna i charakterystyczna fryzura w kształcie litery V, czyli włosy ścięte w szpic

Kobieta stoi tyłem do widza, ma długie, ciemne, rozwiane włosy.
©kei907/Fotolia.com

Włosy ścięte w szpic nazywa się również fryzurą w kształcie strzałki, trójkąta lub litery V.  Tego typu uczesanie najlepiej wygląda na długich, grubych, mocnych i zadbanych kosmykach, prostych lub pofalowanych. Fryzura w szpic sprawdzi się u kobiet o okrągłym, kwadratowym, prostokątnym lub owalnym kształcie twarzy.

 

Wybór fryzury powinien zależeć od struktury i kondycji włosów oraz kształtu twarzy. Kobietom o okrągłej twarzy pasują długie, wycieniowane fale i wysokie upięcia, natomiast panie z twarzą trójkątną mogą nosić boby, loki i grzywki.

Fryzura w szpic pasuje do długich i mocnych włosów

Fryzura w szpic to bardzo modne i ponadczasowe cięcie. Końcówki włosów cieniuje się tak, by ułożyły się na plecach w kształt trójkąta lub litery V. Uczesanie najlepiej wygląda na włosach długich, zadbanych, zdrowych i silnych, prostych lub pofalowanych. Loki mogą sprawić, że kształt trójkąta będzie się deformował. Cienkie i suche pasma spowodują natomiast oklapnięcie całej fryzury. Cięcie w szpic wyszczupla twarz, więc dobrze sprawdzi się u osób z buzią okrągłą, owalną, kwadratową albo prostokątną. W takiej fryzurze doskonale będą się czuły kobiety odważne, pewne siebie i kochające modę, gdyż mocno wycieniowane włosy zwracają uwagę innych osób.

Fryzurę w kształcie litery V najlepiej zrobić u fryzjera 

Fryzurę w szpic najlepiej wykonać u fryzjera. Specjalista zadba, by cieniowanie pasowało do struktury, długości i rodzaju włosów oraz kształtu twarzy, a także uwzględniało indywidualne upodobania klientki. Zabieg kosztuje kilkadziesiąt złotych. Samodzielne cieniowanie włosów wymaga wprawy, konkretnego pomysłu, zdolności manualnych oraz odpowiedniego sprzętu, na przykład nożyc fryzjerskich. Taki domowy zabieg może skutkować zniszczeniem kosmyków lub ścięciem zbyt dużej ich ilości.

Jak pielęgnować fryzurę w szpic

Włosy ścięte w szpic wymagają szczególnej pielęgnacji. Sekretem piękna fryzury jest jej unikatowy kształt, o który należy dbać. W przeciwnym razie każdy kosmyk będzie wyglądał inaczej. Włosy powinny być nawilżone i odżywione, dzięki czemu nie będą się rozdwajały, a w efekcie nie zdeformują uczesania. Przesuszone lub naelektryzowane kosmyki sprawią, że fryzura, zamiast kształtu litery V, będzie sprawiała wrażenie postrzępionej, zaniedbanej i niedopracowanej. Do najważniejszych zasad pielęgnacji fryzury w szpic należą:

  • regularne cieniowanie włosów tak, by zachowały kształt litery V (najlepiej robić to u doświadczonego fryzjera raz na kilka tygodni);
  • farbowanie włosów tylko wysokiej jakości preparatami i przy pomocy fachowca; 
  • mycie kosmyków szamponami nawilżającymi i zapobiegającymi rozdwajaniu, elektryzowaniu i puszeniu włosów;
  • wcieranie w kosmyki olejków, odżywek, serum i masek

Więcej na temat włosy pielęgnacja włosów
Przeładuj

Anna Mucha w półfinale "Czaru Par"! "Małżeństwo to jest obóz przetrwania"

zobacz 00:30