Mężczyzna patrzy na grzywkę
Image by Lifetimestock.com
Fleszstyle

Modne fryzury męskie dopasowane do kształtu twarzy

Modne fryzury męskie to nie te z wybiegów, ale przede wszystkim takie, które są dobrane do kształtu twarzy. Dzięki temu można ukryć mankamenty urody i podkreślić atuty. Nie wszyscy zatem powinni nosić fryzury zaproponowane przez światowych stylistów, bo nie są one uniwersalne.

Modne fryzury męskie to nie te z wybiegów, ale przede wszystkim takie, które są dobrane do kształtu twarzy. Dzięki temu można ukryć mankamenty urody i podkreślić atuty. Nie wszyscy zatem powinni nosić fryzury zaproponowane przez światowych stylistów, bo nie są one uniwersalne.

Trendy na sezon wiosna-lato 2021. Już za chwilę będziecie widzieć je wszędzie na ulicach

Modne fryzury męskie dla twarzy owalnej

Zaokrąglony podbródek i głowa szersza w okolicach czoła sprawiają, że mężczyzna będzie dobrze wyglądał w niemal każdej fryzurze. Pomysły na modne fryzury męskie w przypadku twarzy owalnej mogą więc być zaczerpnięte ze światowych wybiegów mody. Mężczyzna z owalną twarzą może zdecydować, który element urody chce podkreślić mocniej i ze względu na to ustalić kształt fryzury.

Fryzury dla mężczyzn o twarzy okrągłej

Twarz okrągła różni się od owalnej tym, że ma zbliżoną szerokość brody, szczęki i czoła. Fryzury męskie dla posiadaczy twarzy okrągłej powinny optycznie wydłużać twarz. Dlatego w takich przypadkach zaleca się włosy nieco dłuższe, najlepiej wycieniowane. Sprawdzi się połączenie dłuższych włosów na górze i krótkich po bokach głowy lub zapuszczenie zarostu na podbródku do innych typów fryzur. Mężczyznom z okrągłą twarzą nie pasują natomiast fryzury krótkie i te gładko przylegające do głowy.

Modne fryzury męskie dla posiadaczy pociągłej twarzy

Podłużna twarz nie powinna być optycznie mocniej wydłużana, dlatego mężczyznom o takim kształcie twarzy zaleca się grzywkę, a także fryzury bez cieniowania. Powinno się również unikać krótszych boków i bujnej czupryny na górze głowy, ponieważ to także dodatkowo wyciągnie twarz. Dotyczy to również długich prostych włosów.

Twarz o kształcie serca wymaga łagodzenia ostrych rysów

Twarz sercowata to twarz, która jest najszersza w okolicy oczu i kości policzkowych i zwęża się ku dołowi, tworząc ostry podbródek. Fryzury męskie dla tego typu twarzy powinny uwzględniać grzywkę zaczesaną na bok lub do przodu, ale równie dobrze włosy mogą być krótsze, byle nie było ich zbyt wiele na wysokości oczu. Dobra fryzura powinna łagodzić ostre rysy, dlatego posiadaczom twarzy w kształcie serca pasują włosy o długości do policzków i na końcach wywijające się na zewnątrz.

Modne fryzury męskie kontra twarz w kształcie diamentu

Szerokie kości policzkowe oraz wąskie broda i czoło sprawiają, że kształt twarzy przypomina kształt diamentu. Mężczyznom z taką twarzą zaleca się noszenie fryzur z górą przyciągającą uwagę, np. z grzywką. Z diamentowym kształtem twarzy dobrze współgrają włosy pofalowane, lepiej unikać włosów całkowicie prostych.

Modne fryzury męskie dla twarzy w kształcie gruszki/trójkąta

Kształt gruszki oznacza, że twarz jest bardzo szeroka na dole i o wiele węższa na górze. Fryzury męskie dla tego typu twarzy powinny maskować tę dysproporcję. Dlatego dobrze, jeśli na górze głowy włosy będą miały większą objętość, np. dzięki cieniowaniu lub codziennej stylizacji, by wyglądały na nastroszone. Natomiast lepiej unikać fryzur, w których włosy sięgają policzków i wywijają się na zewnątrz.

Kwadratowa twarz nie lubi bardzo długich ani bardzo krótkich włosów

Kanciaste kształty twarzy sprawiają, że wygląd może być bardzo surowy i poważny. Aby nieco złagodzić to wrażenie, mężczyzna o kwadratowej twarzy powinien nosić fryzurę o dużej objętości na górze i ewentualnie niezbyt masywną grzywkę. Dobrze z takim kształtem twarzy współgrają fale i postrzępione kosmyki. Lepiej natomiast unikać bardzo krótkiego obcinania włosów, ponieważ to jeszcze zaostrzy i tak ostre rysy.


©pololia/Fotolia
Fleszstyle
Rodzaje brody – dopasowanie wzoru do kształtu twarzy
Broda dodaje mężczyźnie męskości. Jednak nie wszystkim pasuje każdy rodzaj brody. Warto dopasować ją do kształtu twarzy. Najpopularniejsze rodzaje brody to kozia bródka (nosi ją Johnny Depp) i bokobrody (nosił je Elvis Presley).

Broda dodaje mężczyźnie męskości. Jednak nie wszystkim pasuje każdy rodzaj brody. Warto dopasować ją do kształtu twarzy. Najpopularniejsze rodzaje brody to kozia bródka (nosi ją Johnny Depp) i bokobrody (nosił je Elvis Presley). Bokobrody (baczki) Bokobrody, zwane także baczkami najczęściej pasują mężczyznom o podłużnej, prostokątnej twarzy. By je otrzymać należy zapuszczać zarost na bokach twarzy (mniej więcej przez miesiąc), po czym należy obciąć go na krótko . Bokobrody to zarost, który jest przedłużeniem fryzury i nie ma brody właściwej. Niektórzy mężczyźni, zapuszczając bokobrody decydują się także na wąsy. Kozia bródka Kozia bródka jest idealna dla panów mających kwadratowy i okrągły kształt twarzy. Dzięki odpowiedniemu zarostowi, mężczyźni będą mogli zakryć zbyt ostre rysy twarzy . By ją otrzymać, trzeba ogolić zarost na policzkach, a pozostawić na podbródku i wokół ust.. Tak obcięta bródka wydłuży twarz . Panowie o takim kształcie twarzy powinni unikać pełnej brody, która wizualnie jeszcze ją powiększy. Pełna broda Pełna broda nadaje się dla panów o owalnym kształcie twarzy, którzy mogą zapuszczać brodę na wszystkie możliwe sposoby. Najczęściej ten rodzaj brody przycięty jest równolegle po obu jej stronach. Broda jest długa i przeważnie gęsta. Podbródka Jest to broda okalająca podbródek. Ciągnie się ona z obu stron aż do linii przy uszach i tam łączy się z włosami. Nie posiada wąsika i włosów na policzkach. Ten typ brody zaleca się mężczyznom, którzy mają problemy z zapuszczeniem jakiegokolwiek owłosienia na twarzy. Attilio Atillio to kępka włosów występujących pod dolną wargą. Najczęściej decydują się na nią mężczyźni o owalnym i podłużnym kształcie twarzy. Gangsterska Broda gangsterska optycznie oddzieli podbródek od reszty twarzy. Przy brodzie...

Uśmiechnięta dziewczyna ze związanymi włosami w kucyk
©vadymvdrobot/Fotolia
Fleszstyle
Dobierz uczesanie do kształtu twarzy
Modne upięcia włosów niestety nie są uniwersalne i nie każda twarz będzie się w nich prezentowała zjawiskowo. Luźne modne warkocze, kucyki glamour czy wysoko upięte włosy to wygodne uczesania, które są hitem od kilku sezonów. Jak sprawić, żeby twarz prezentowała się doskonale w modnym uczesaniu?

Modne upięcia włosów niestety nie są uniwersalne i nie każda twarz będzie się w nich prezentowała zjawiskowo. Luźne modne warkocze, kucyki glamour czy wysoko upięte włosy to wygodne uczesania, które są hitem od kilku sezonów. Jak sprawić, żeby twarz prezentowała się doskonale w modnym uczesaniu? Określ swój kształt twarzy W celu rozpoznania kształtu własnej twarzy najlepiej po prostu odrysuj ją z odbicia na lusterku kredką do oczu. Pamiętaj, aby najpierw związać włosy w kucyk lub zaczesać je za uszy. Kształt, który uzyskasz będziesz mogła łatwo przyporządkować do jednej z czterech podstawowych kategorii. Modne upięcia włosów – twarz kwadratowa Posiadaczki kwadratowego obrysu twarzy powinny szukać fryzur, które zmiękczają wyraźnie zarysowaną linię żuchwy . W tym celu najlepiej czesać włosy w luźne warkocze , np. kłosy. W przypadku włosów krótkich lub półdługich doskonale sprawdzą się luźne koki upięte na karku z wypuszczonymi tuż przy twarzy kosmykami. Twarz kwadratowa pięknie prezentuje się w delikatnych falach , dlatego – jeśli włosy nie są naturalnie kręcone – pomyśl o wykonaniu np. beach waves zanim upniesz włosy. Zdecydowanie powinnaś zrezygnować z tapirowania włosów i wysokich koków. Najkorzystniejszy jest dla ciebie przedziałek na boku oraz asymetryczne długie grzywki. Modne upięcia włosów – twarz okrągła W przypadku twarzy okrągłej za pomocą upięcia włosów można wyszczuplić wydatne policzki . Dlatego doskonale sprawdzą się gładko zaczesane wysokie koki czy warkocze zaplecione na skos – zaczynające się nad jednym uchem a kończące się pod drugim. Bardzo korzystnie będzie również wyglądała fryzura tzw. kucyk glamour, który ma wiele odsłon. Może być upięty wysoko – co jest szczególnie korzystne dla okrągłej buzi ponieważ optycznie ja wysmukli. Tego rodzaju uczesanie polega na stworzeniu...

Czerwone okulary
©vladimirfloyd/Fotolia
Fleszstyle
Kocie, oversized i aviatory, czyli najmodniejsze oprawki okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych
Modne oprawki powinny przede wszystkim pasować do kształtu twarzy. Najmodniejsze okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne to oprawki typu oversized, kocie oprawki i aviatory.

Modne oprawki powinny przede wszystkim pasować do kształtu twarzy. Najmodniejsze okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne to oprawki typu oversized, kocie oprawki i aviatory. Okulary kujonki i oversized Najpopularniejsze i najczęściej wybierane oprawki to tzw. kujonki o kanciastym kształcie. Kujonki mają oprawki z plastiku, zwykle utrzymane w klasycznej czerni, bez dodatkowych ozdób. Są wykorzystywane zarówno do okularów korekcyjnych, jak i przeciwsłonecznych. Mają naśladować najprostszy i najpopularniejszy niegdyś kształt okularów, wybierany dawniej przez osoby, które zupełnie nie zważały na modę. Hipsterskie "bycie modnym dzięki lekceważeniu mody" sprawiło, że to, co dla rodziców było "szczytem obciachu" jest wybierane przez dzieci jako najmodniejsza stylizacja.   Kolejnym trendem są oprawki oversized. To ponadgabarytowe oprawki (większe niż tradycyjne oprawki sięgające brwi), które podkreślają urodę. Aviatory - modne, lecz lżejsze rozwiązanie, dla szerszych twarzy Producenci najbardziej prestiżowych marek proponują także aviatory jako rozwiązanie dla osób poszukujących okularów korekcyjnych lub przeciwsłonecznych. To okulary, których oprawki są bardzo cienkie i metalowe (przypominają druciki). Soczewki w takich okularach są bardzo duże, okrągłe i lekko wypukłe. Wśród pań największym zainteresowaniem cieszą się oprawki w stylu kocim. Kształtem przypominają kocie oczy, są okrągłe i lekko wyciągnięte ku górze w kierunku zewnętrznego kącika oka. Ten typ oprawek wyszczupla twarz i dodaje seksapilu. Jak wybrać oprawki? Decydując się na zakup okularów przeciwsłonecznych lub korekcyjnych należy przeglądać się w dużym lustrze, w którym widać sylwetkę do okolicy klatki piersiowej. W ten sposób łatwo zauważymy czy oprawy pasują do proporcji ciała. Osoby o cerze naczynkowej powinny unikać okularów w odcieniach czerwieni i...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner