Party Stories
szyszki i bombki
©russiandoll64/Fotolia
Styl życia

Cztery sposoby na ozdobienie okien na święta

W okresie świąt Bożego Narodzenia wiele domów jest przystrajanych. Na zewnątrz świecą się kolorowe lampki, a w środku stoi pięknie przybrana choinka. Równie popularnym sposobem na dekorację świąteczną będzie wystrój okien. Barwne witraże, świecące gwiazdy i choinki czy stroiki zawieszane na oknie będą cieszyły wzrok każdego przechodnia.

W okresie świąt Bożego Narodzenia wiele domów jest przystrajanych. Na zewnątrz świecą się kolorowe lampki, a w środku stoi pięknie przybrana choinka. Równie popularnym sposobem na dekorację świąteczną będzie wystrój okien. Barwne witraże, świecące gwiazdy i choinki czy stroiki zawieszane na oknie będą cieszyły wzrok każdego przechodnia.

1. Wiszące w oknie bombki i szyszki

W oknie będą się pięknie prezentować różnokolorowe i o różnych rozmiarach bombki zawieszone na kolorowych wstążkach. Wstążki również nie muszą być o takiej samej długości. Bombki należy przymocować do wstążki robiąc supełek, następnie powiesić je na samoprzylepnych wieszakach umocowanych na futrynie i gotowe.

 

W podobny sposób można przymocować przy oknie szyszki. Szyszki dla urozmaicenia można pomalować zielonym, złotym albo srebrnym sprayem, a dodatkowo można także przykleić do nich kolorowe koraliki.

2. Kolorowe wycinanki na okno

Wycinanki z papieru są dość pracochłonne, ale efekt końcowy będzie wart tej pracy. Na początku trzeba wybrać wzór, jaki ma się znajdować na oknie. Mogą to być na przykład różnego rozmiaru choinki, domy, renifery albo gwiazdki. Do wykonania tej ozdoby trzeba przygotować papier, najlepiej biały brystol, nożyczki i taśmę bezbarwną. Przygotowany wzór należy starannie wyciąć i przykleić do okna za pomocą bezbarwnej taśmy.

3. Świąteczny witraż

Świąteczny witraż można wykonać przy pomocy farbek do okien. Można je kupić w każdym sklepie plastycznym wraz z szablonami. Jeśli nie ma odpowiedniego, świątecznego szablonu, można go wykonać samodzielnie. Aby wykonać taki okienny witraż, należy najpierw narysować czarną farbą kontury wybranego szablonu (kształtu), a następnie wypełnić je kolorami.

4. Sztuczny śnieg

Kiedy w Święta Bożego Narodzenia brakuje śniegu, można go sobie zastąpić sztucznym. Taki śnieg kupuje się w sprayu albo w woreczku. Aby wykorzystać sztuczny śnieg do ozdobienia okna, można przygotować kilka szablonów gwiazdek albo choinek, przykleić na chwilę do okna, po czym spryskać całe okno śniegiem. Kiedy śnieg będzie się dobrze trzymał, naklejone wzory trzeba usunąć. Na oknie wyjdzie swego rodzaju świąteczny witraż, który będzie namiastką prawdziwego śniegu.

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Kobieta pakuje świąteczny prezent dla bliskiej osoby.
©DragonImages/Fotolia.com
Styl życia
Własnoręcznie wykonane ozdoby bożonarodzeniowe jako prezenty
Stroiki świąteczne i bombki mogą być wspaniałym prezentem od serca dla najbliższych z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Własnoręcznie wykonane świąteczne ozdoby wymagają pracy i zaangażowania, dlatego tym bardziej są doceniane jako podarunki.

Stroiki świąteczne i bombki mogą być wspaniałym prezentem od serca dla najbliższych z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Własnoręcznie wykonane świąteczne ozdoby wymagają pracy i zaangażowania, dlatego tym bardziej są doceniane jako podarunki.   Ozdoby bożonarodzeniowe wykonane własnoręcznie można podarować lub wykorzystać do dekoracji własnego domu. Styropianowe bombki wyróżniają się na choince, nadając jej niepowtarzalny, osobisty charakter, stroiki z szyszek , świec i wstążki mogą zdobić stół wigilijny i tworzą świąteczny nastrój.   Stroiki świąteczne DIY z szyszek, iglaków, świecy i elementów ozdobnych   Stroiki świąteczne można wykonać na bazie gąbki florystycznej, styropianowego okręgu czy samych gałązek świerkowych , jodłowych albo innego stelaża w formie wianka czy prostokąta. Do styropianowej formy wystarczy klejem na gorąco przymocować szyszki różnej wielkości, tak żeby zakrywały w całości wianek, jedna obok drugiej. Potem wystarczy spryskać szyszkowy wianek złotą farbą w spreju i dokleić ozdoby, np. niewielkie czerwone albo niebieskie kuleczki różnej wielkości. W środku takiego stroika można ustawić świecę.   Stroiki świąteczne na gąbce florystycznej można wykonać z żywych gałęzi jodły, świerku lub innych drzew iglastych – należy je powtykać blisko siebie, tworząc żądany kształt. W takim wypadku najlepiej użyć wąskich świeczek, które łatwo wbić w miękkie podłoże. Stroik można ozdobić małymi bombkami, figurkami aniołków czy drobnymi kuleczkami w różnych kolorach. Obdarowany może wykorzystać taki prezent np. jako ozdobę na wigilijny stół czy element dekoracyjny w sypialni.   Bombki styropianowe ze wstążkami – sposób wykonania   Bombki ze wstążek wykonuje...

Dekoracja z szyszek
© Studio-FI/Fotolia.com
Styl życia
Stożek, klej na gorąco i szyszki sosnowe – choinka z szyszek krok po kroku
Wykonanie choinki z szyszek nie jest trudne, a taka ozdoba nie tylko przykuje uwagę i nada świątecznego charakteru wnętrzom, ale też może być doskonałym pomysłem na prezent. Do jej zrobienia potrzeba szyszek sosnowych o różnej wielkości, stożka, kleju na gorąco i ozdób.

Wykonanie choinki z szyszek nie jest trudne, a taka ozdoba nie tylko przykuje uwagę i nada świątecznego charakteru wnętrzom, ale też może być doskonałym pomysłem na prezent. Do jej zrobienia potrzeba szyszek sosnowych o różnej wielkości, stożka, kleju na gorąco i ozdób. Szkielet choinki z brystolu Potrzebujesz podstawy, do której przymocujesz szyszki. Z brystolu zrób stożek i podstawę do niego. Jeśli masz dużo szyszek bądź jeśli są one pokaźnych rozmiarów, potrzebujesz większego stożka. Podstawę przyklej na zakładki, dzięki temu zyskasz pewność, że będzie się dobrze trzymała i wzmocni konstrukcję choinki z szyszek. Konstruowanie „gałązek” – przyklejanie szyszek Najlepiej będzie wyglądała choinka zrobiona z różnej wielkości i rozwiniętych szyszek sosnowych. Rozwinięte szyszki to takie, które spadły z drzewa i uwolniły nasiona, otwierając się. Szyszki posortuj według wielkości i przyklejaj od największych na dole poprzez średnie coraz wyżej aż do małych na czubku. Musisz posmarować każdą szyszkę klejem na gorąco i przykleić do stożka. Szyszki staraj się przyklejać tak, by pomiędzy nimi pozostawały jak najmniejsze prześwity. Ozdabianie choinki Gdy okleisz już cały stożek, pora na udekorowanie powstałego drzewka. Klejem na gorąco przyklej w niektórych miejscach kolorowe perełki, które będą pełniły rolę bombek. Możesz też przykleić inne ozdoby albo spryskać choinkę z szyszek brokatem. Pięknie będzie wyglądała też pomalowana białą farbą akrylową. Jeśli lubisz minimalizm, do ozdobienia drzewka możesz użyć jedynie błyszczącego łańcucha. Własnoręcznie zrobiona choinka z szyszek może być zarówno ozdobą, jak i pomysłem na prezent. Choinka w pingwiny i bałwany? Oryginalne bombki świąteczne: jak zrobić bombkę z żarówki...

Choinki wykonane z włóczki
©noemosu/Fotolia
Styl życia
Choinka stożek: wykonanie ozdoby świątecznej krok po kroku
Materiałów, z których można wykonać choinkę stożek, jest wiele. Można użyć do tego włóczki, sznurka albo miękkiego drutu. Poniżej kilka sposobów na utworzenie choinki stożka przy użyciu wybranych surowców.

Materiałów, z których można wykonać choinkę stożek, jest wiele. Można użyć do tego włóczki, sznurka albo miękkiego drutu. Poniżej kilka sposobów na utworzenie choinki stożka przy użyciu wybranych surowców. Choinka stożek z włóczki Do przygotowania choinki stożka potrzebna będzie włóczka, papier brystol albo stożkowy styropian oraz wybrane dekoracje. Nie ma znaczenia, jakiego koloru będzie włóczka – jej wybór zależy od upodobań wykonującego choinkę.   Na stożek z brystolu albo ze styropianu należy nawinąć przygotowaną włóczkę. Nie trzeba się starać, aby włóczka była nawinięta równomiernie – im bardziej fantazyjnie, tym lepiej. Kiedy włóczka zostanie nawinięta, trzeba ją utwardzić klejem. Najlepiej nada się do tego klej w płynie. Jeszcze zanim klej wyschnie, można udekorować choinkę, przyczepiając niewielkie dekoracje. Następnie trzeba odczekać, aż klej całkowicie wyschnie, po czym należy zdjąć powstałą choinkę ze styropianowego albo papierowego szkieletu i ustawić w widocznym miejscu. Tak powstaje włóczkowa choinka w kształcie stożka. Choinka stożek ze sznurka Aby stworzyć choinkę stożek ze sznurka, potrzebny jest dłuższy kawałek sznurka, klej, styropianowy gotowy stożek oraz cekiny bądź suszone owoce do dekoracji.   Na przygotowany i nasmarowany klejem stożek należy równomiernie nawijać sznurek. Trzeba robić to dokładnie, pamiętając, aby zza sznurka nie był widoczny styropian. Sznurek należy nawijać od góry ku dołowi stożka.   Kiedy sznurek zostanie nawinięty, choinka jest właściwie gotowa. Aby ją jednak jeszcze upiększyć, należy ozdobić ją przygotowanymi ozdobami. Mogą to być suszone owoce albo cekiny imitujące bombki. Choinka stożek z szyszek Do przygotowania choinki stożka z szyszek potrzebne będą: gotowy stożek wykonany ze styropianu lub brystolu, szyszki, klej na...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner