rodzinny wyjazd
©drubig-photo/Fotolia.com
Styl życia

Wyjazd zimowy z dzieckiem – najlepsze rozrywki dla najmłodszych

Najpopularniejszym pomysłem na ferie z dzieckiem są góry. W internecie jest wiele ofert atrakcji dla całej rodziny w takich miastach, jak Zakopane czy Krynica Górska. Można tam nauczyć się jeździć na nartach lub wjechać kolejką linową na Kasprowy Wierch. Ciekawym pomysłem jest też wyjazd nad morze, gdzie można szusować na nartach biegowych wzdłuż wybrzeża. Dobrym rozwiązaniem jest też wyjazd do ciepłych krajów.

Najpopularniejszym pomysłem na ferie z dzieckiem są góry. W internecie jest wiele ofert atrakcji dla całej rodziny w takich miastach, jak Zakopane czy Krynica Górska. Można tam nauczyć się jeździć na nartach lub wjechać kolejką linową na Kasprowy Wierch. Ciekawym pomysłem jest też wyjazd nad morze, gdzie można szusować na nartach biegowych wzdłuż wybrzeża. Dobrym rozwiązaniem jest też wyjazd do ciepłych krajów.

 

Zimowy wyjazd z dzieckiem jest okazją do przeżycia wyjątkowych, wspólnych chwil. Aby jednak była to udana podróż, należy wybrać ciekawą ofertę, która spełni potrzeby rodzica oraz pociechy.

Wyjazd z dzieckiem w góry

Najbardziej oczywistym kierunkiem wyjazdu w zimę są góry. W internecie jest ogromna liczba ofert górskich noclegów, które są w pobliżu wyciągu narciarskiego. Narty są dla dzieci najlepszą formą rozrywki w czasie zimy. Ważne jest dostosowanie warunków jazdy dla najmłodszych oraz zapewnienie im atrakcji. Pobyt w Zakopanem umożliwia wjazd kolejką na Kasprowy Wierch i spróbowanie prawdziwego oscypka na Krupówkach. Miasto jest też bogate w atrakcje dla dzieci, np. lodowiska, aqua park oraz przedszkola narciarskie. Te ostatnie przygotowują niedoświadczonych do jazdy na nartach. Dodatkową atrakcją w górach jest przejażdżka kuligiem z pochodniami. Warto też zwrócić uwagę na zagraniczne oferty górskich wycieczek. Najtańszą, a zarazem niezwykle ciekawą ofertą jest Poprad – słowacka miejscowość tuż za polską granicą. Są tam wyjątkowo dobre warunki narciarskie oraz liczne atrakcje dla dzieci, jak park linowy oraz ZOO.

Zimowe ferie nad morzem? Czemu nie!

Ciekawym kierunkiem na zimowy wyjazd z dzieckiem jest polskie morze. Morenowe ukształtowanie Pomorza umożliwia długie zjazdy na nartach w pięknych okolicach. Ponadto stoki nadmorskie są dużo niższe niż górskie, co sprzyja nauce jazdy. Najlepszym do tego miejscem jest Łysa Góra w Sopocie oraz okolice Szymbarku. Wyjazd w zimę nad morze jest też świetnym pomysłem dla zwolenników narciarstwa biegowego, ponieważ daje możliwość szusowania wzdłuż wybrzeża. Na Bałtyku powstają zimowe zatoczki, które tworzą naturalne lodowisko. Dodatkową atrakcją jest spacer po oblodzonej plaży.

Wyjazd do ciepłych krajów

Gdy dziecko ma już dość śniegu i zimy, warto rozważyć wyjazd do ciepłych krajów. Bardzo atrakcyjną ofertę rodzinną przedstawia Teneryfa oraz Wyspy Kanaryjskie. Można tam uprawiać sporty wodne na świeżym powietrzu lub po prostu odpoczywać na pięknej plaży. Ciekawą propozycją na zimowy wyjazd może być też Egipt. Wycieczki poza sezonem są tam niezwykle tanie. W zimę temperatura wynosi około 22 st. C, co daje idealne warunki do relaksu. Poza tym, w ofercie są liczne atrakcje dla dzieci. Można przejechać się na wielbłądzie, odbyć rejs w szklanej łodzi oraz przeżyć zabawne chwile w parku rozrywki.

Jak przygotować się do wyjazdu zimowego z dzieckiem?

Wybierając nocleg w górach, należy wybrać miejsce w pobliżu apteki i ośrodka zdrowia. Ważny jest też dobry zasięg telefonu komórkowego, ponieważ w górach znajdują się miejsca bez łączności. Ponadto należy wybrać miejsce bez hałaśliwych miejsc jak dyskoteki. Dobrze też kiedy nocleg ma oddzielną łazienkę. Jeśli wyrusza się z bardzo małym dzieckiem, należy upewnić się czy w wybranym obiekcie dostaniemy: wanienkę, krzesełko do karmienia, łóżeczko, nocnik lub ewentualnie wziąć te przedmioty ze sobą. Przyda się też podgrzewacz do butelek.

 

Na wyjazd w góry konieczne jest również zabranie kremu z filtrem UV, ponieważ śnieg zwiększa moc promieni słonecznych. Warto też wziąć jak najwięcej ubranek na zmianę. Konieczny jest kombinezon, polar, grube skarpety oraz buty na dobrej podeszwie. 

 

Jak spędzić ferie zimowe z dzieckiem
© Kandypix/Fotolia.com
Styl życia
Pomysły na wyjazd w ferie zimowe 2018 – góry, morze czy ciepłe kraje?
Kierunek podróży w ferie zimowe 2018 zależy od zasobów finansowych oraz od tego, czy rodzice mają możliwość spędzenia tego czasu z dziećmi. Decydując się na rodzinny wyjazd, warto rozważyć wizytę w ośrodku narciarskim lub nadmorskiej miejscowości. W przypadku braku urlopu, rozwiązaniem może być wysłanie pociech na zimowe obozowisko.

Kierunek podróży w ferie zimowe 2018 zależy od zasobów finansowych oraz od tego, czy rodzice mają możliwość spędzenia tego czasu z dziećmi. Decydując się na rodzinny wyjazd, warto rozważyć wizytę w ośrodku narciarskim lub nadmorskiej miejscowości. W przypadku braku urlopu, rozwiązaniem może być wysłanie pociech na zimowe obozowisko.    Ferie zimowe są dwutygodniową przerwą międzysemestralną dla wszystkich uczniów i przedszkolaków. W tym czasie rodzice organizują swoim pociechom różne formy wypoczynku . Najpopularniejszym kierunkiem zimowych wyjazdów są góry, gdzie największymi atrakcjami dla dzieci są: śnieg, górskie szczyty i stoki narciarskie.  Zimowy wypoczynek w górach  Ferie zimowe 2018 można spędzić w rozmaity sposób. Dla rodziców niemających w tym czasie urlopu bywają jednak problematyczne. Jedną z propozycji zorganizowania dzieciom czasu wolnego jest wysłanie ich na zimowe obozowisko w górach. W ten sposób zapewnia się swoim pociechom profesjonalną opiekę. Ponadto dziecko ma doskonale zorganizowany czas. Wyjątkowymi, górskimi atrakcjami dla najmłodszych są: jazda na nartach lub sankach, kuligi oraz zdobywanie górskich szczytów. Dodatkowo organizatorzy zimowych obozowisk zapewniają wycieczki do pobliskich miast turystycznych, np. do Zakopanego. W ofercie nierzadko pojawiają się wizyty w ośrodkach SPA, które udostępniają zjeżdżalnie wodne, brodziki oraz kaskady wodne. W przypadku, gdy rodzice mają możliwość wzięcia urlopu w okresie ferii zimowych dziecka, jest to doskonała okazja do wspólnego wyjazdu do malowniczej miejscowości górskiej. Rodzinny wyjazd w góry gwarantuje niezapomniane widoki na ośnieżone szczyty, aktywny wypoczynek oraz mnóstwo atrakcji dla najmłodszych i dorosłych.  ...

Para zakochanych ogląda górskie widoki.
©maryviolet/Fotolia.com
Styl życia
Pomysł na Walentynki w górach – aktywnie w ciągu dnia, spokojnie i romantycznie wieczorem
Planując weekend w górach w Walentynki, warto spędzić czas aktywnie. Górskie miejscowości oferują wczasowiczom takie atrakcje, jak: jazda na nartach, spacery na rakietach śnieżnych, kuligi i przejażdżki kolejkami linowymi. Wieczorem można odpocząć w basenach termalnych, hotelowych strefach Spa&Wellness lub przy romantycznej kolacji we dwoje.

Planując weekend w górach w Walentynki, warto spędzić czas aktywnie. Górskie miejscowości oferują wczasowiczom takie atrakcje, jak: jazda na nartach, spacery na rakietach śnieżnych, kuligi i przejażdżki kolejkami linowymi. Wieczorem można odpocząć w basenach termalnych, hotelowych strefach Spa&Wellness lub przy romantycznej kolacji we dwoje.   Wspólnie uprawiany sport i wyjazdy we dwoje wzmacniają związek . Warto więc w Walentynki sprawić ukochanej osobie prezent – wyjazd z aktywnym wypoczynkiem, który przysporzy pozytywnych wrażeń obydwojgu. Aktywny weekend dla dwojga w górach – narty, snowboard, snowtubing Weekend w górach to okazja do skorzystania z licznych wyciągów narciarskich. Pary, które wcześniej nie jeździły na nartach lub snowboardzie, mogą umówić się na lekcje jazdy z instruktorem , a niezbędny sprzęt wypożyczyć. Największe trasy narciarskie w Polsce znajdują się w Szczyrku, Szklarskiej Porębie, Karpaczu, Zakopanem, Krynicy-Zdroju, Świeradowie Zdroju. Duże ośrodki narciarskie, np. Bukowina Tatrzańska lub Wisła, oferują snowtubing. Są to specjalnie wydzielone trasy, po których zjeżdża się na gumowych oponach. Wycieczki we dwoje – rakiety śnieżne, biegówki, kolejki linowe, kuligi W ciągu dnia można wybrać się na wspólny spacer w rakietach śniegowych (karpelach), czyli specjalnym obuwiu przeznaczonym do chodzenia po śniegu. Rakiety umożliwiają spacerowanie po głębokim puchu, bez zapadania się w niego. Górzyste tereny można zwiedzać na nartach biegowych . Różnica między biegówkami a nartami zjazdowymi polega na tym, że w pierwszych pięta nie jest umocowana w wiązaniu, przez co ruchy są zbliżone do naturalnych ruchów stopy podczas chodzenia. Na nartach można poruszać się także na płaskim terenie. Turystyczne...

kobieta i mężczyzna trzymający-w-dłoniach kieliszki z szampanem
©Kzenon/Fotolia.com
Styl życia
Sylwester we dwoje – romantyczny wyjazd w góry, nad morze lub za granicę
Pomysłem na sylwestra we dwoje jest wyjazd w polskie lub zagraniczne góry. Warto zorganizować dodatkowe atrakcje w postaci zjazdu na nartach z górskiego szczytu czy wzięcia udziału w kuligu. Niebanalną propozycją jest wizyta w jednej z europejskich stolic, np. w Rzymie lub Paryżu.

Pomysłem na sylwestra we dwoje jest wyjazd w polskie lub zagraniczne góry. Warto zorganizować dodatkowe atrakcje w postaci zjazdu na nartach z górskiego szczytu czy wzięcia udziału w kuligu. Niebanalną propozycją jest wizyta w jednej z europejskich stolic, np. w Rzymie lub Paryżu. Sylwester jest wyjątkową nocą w roku. Można ją spędzić w gronie przyjaciół lub w towarzystwie ukochanej osoby. Propozycją dla zakochanych jest wyjazd we dwoje w góry lub nad morze, wynajęcie ekskluzywnego hotelu w SPA lub przytulnego domku z kominkiem. Romantyczny wyjazd we dwoje – gdzie warto pojechać? Sylwester kojarzy się przede wszystkim z szampańską imprezą do białego rana, widowiskowymi fajerwerkami, niezapomnianymi wyjazdami oraz spotkaniami z rodziną i przyjaciółmi. Zakochani często decydują się na romantyczny wyjazd we dwoje. Aby ta noc była wyjątkowa i niezapomniana, warto wszystko zaplanować przed czasem. Jedną z propozycji na niebanalnego sylwestra we dwoje jest wyjazd w malownicze góry i podziwianie ośnieżonych szczytów. Ciekawymi atrakcjami z pewnością będą spacer w urokliwej, zimowej scenerii, wybrania się na sanki, na narty lub wzięcie udziału w prawdziwym kuligu. Ukoronowaniem tego niezapomnianego wieczoru będzie romantyczna kolacja we dwoje przy świecach i blasku kominka w przytulnym, drewnianym domku . Po zjedzeniu można pomyśleć o zorganizowaniu dodatkowych rozrywek, np. tematycznego seansu filmowego czy wieczoru gier lub karaoke. Dla osób wolących luksus propozycją niezapomnianego wyjazdu w noc sylwestrową jest wynajęcie ekskluzywnego hotelu oferującego dostęp do SPA oraz kolację w restauracji przy lampce szampana. Alternatywą dla wyjazdu w góry jest spędzenie sylwestra z ukochaną osobą nad morzem. Wiele hoteli i restauracji nadmorskich organizuje imprezy i eleganckie bale sylwestrowe. Warto wybrać hotel znajdujący...

Nasze akcje

Poznaj Huawei Mobile Services i ciesz się wyjątkowymi funkcjami w przyjaznym ekosystemie

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Newsy

To zdrowy i ekologiczny nawyk, który pozwoli ci zadbać o siebie i środowisko

Partner
Newsy

Bo należy ci się komfort! Zabiegi EMSELLA i EXILIS ULTRA 360 na nietrzymanie moczu

Partner