radosne nastolatki
Image by LifetimeStock.com
Styl życia

Jak urządzić pokój dla nastolatki?

W pokoju młodzieżowym dla dziewczyny obowiązkowo musi znaleźć się kącik do nauki, spania i odpoczynku. Dla dziewczyn i odwiedzających je koleżanek liczy się oryginalny i efektowny wygląd pokoju.

W pokoju młodzieżowym dla dziewczyny obowiązkowo musi znaleźć się kącik do nauki, spania i odpoczynku. Dla dziewczyn i odwiedzających je koleżanek liczy się oryginalny i efektowny wygląd pokoju.

Aranżacja pokoju młodzieżowego dla dziewczyny

Pokój dla dziewczyny może być urządzony na wiele sposobów, ale to nastolatka powinna zadecydować jak ma wyglądać. Rodzice powinni wspierać przy tym swoje dziecko i dążyć do tego, aby pokój dla dziewczyny odzwierciedlał jej pasje i zainteresowania.

 

1. Kolor ścian – powinien odzwierciedlać charakter nastolatki. Należy wybrać takie barwy, aby dziewczyna czuła się w nich komfortowo, zarówno podczas odpoczynku, jak i nauki. Może to być odcień bieli z przeróżnymi dodatkami. Jeśli chcesz, aby pokój nastolatki był bardziej radosny możesz wybrać odcienie fioletu, wrzosu, różu, zieleni, czy żółci. Możesz połączyć ze sobą też dwa kolory, np. fiolet z bielą, czy ciemny róż z beżem. Pamiętaj, że ostateczna decyzja o kolorze ścian w pokoju należy do nastolatki.

 

2. Meble – najlepszym rozwiązaniem w pokoju młodzieżowym dla dziewczyny będą wielofunkcyjne meble. Powinny być one nie tylko ładne, ale i użyteczne, czyli takie aby można było je dowolnie zestawiać i po jakimś czasie zmieniać ustawienie. Co więcej, meble powinny zawierać dużą liczbę szafek, szuflad i półek, aby nastolatka mogła pomieścić w nich książki, ubrania i inne akcesoria. Dodatkowo można zainwestować w toaletkę z lustrem i stołkiem, przy której nastolatka będzie mogła czesać się, a potem malować. Jeśli dziewczyna nie potrzebuje specjalnych mebli, postaw na dużą szafę z lustrem.

 

3. Łóżko – wybór łóżka zależy od powierzchni pokoju. Jeśli pokój jest duży możesz kupić zwykłe łóżko z materacem. Jest ono wygodne z kilku powodów. Po pierwsze jest większe od łóżka piętrowego, a po drugie nie wymaga chowania pościeli. Łóżko stanie się idealnym kącikiem na wieczorne przemyślenia, czytanie książek, czy prowadzenie pamiętnika.

 

4. Dywan – powinien znajdować się na środku podłogi i nie może być zbyt duży. Najlepiej jakby był w kształcie jaja bądź prostokąta. Może to być zwykły, płaski dywan, który łatwo będzie odkurzać. Coraz częściej rodzice decydują się na dywany z włosem, które są miękkie i delikatne. Niestety, ciężko się je odkurza. Kolor wykładziny powinien być niewiele jaśniejszy bądź ciemniejszy od koloru ścian i najlepiej jakby był do niego zbliżony. Kiedy więc postawisz na wrzosową barwę ścian, najlepszy do nich okaże się dywan w kolorze fioletowym.

 

5. Oświetlenie – odpowiednie oświetlenie miejsca nauki jest jednym z najważniejszych celów w projektowaniu wnętrz dla nastolatek. Pomieszczenie powinno być jasne i mocno doświetlone światłem dziennym. Biurko należy oświetlić lampą. Dla dziecka leworęcznego sztuczne światło powinno padać z prawej strony, a dla dziecka praworęcznego z lewej. Nie należy ustawiać światła za plecami siedzącego przy biurku dziecka.

 

6. Dodatki – na ścianach możesz rozwiesić obrazy, plakaty idoli lub zdjęcia przedstawiające np. uśmiechnięte postacie czy zwierzęta. Dodatkowo regał czy półki możesz udekorować porcelanowymi ozdobami. Na ścianie można zawiesić także mapę świata bądź tablicę korkową, na której dziewczyna może umieszczać karteczki z ważnymi dla niej notatkami.

 

W pokoju nastolatki warto postawić ławę i pufki bądź siedziska. Nie zapominaj o tym, że ostateczny wybór aranżacji pokoju należy do nastolatki. 


Pokój chłopaka
©Photographee.eu/Fotolia
Styl życia
Aranżacja pokoju młodzieżowego dla chłopaka
Pokój młodzieżowy dla chłopaka rządzi się swoimi prawami. Dlatego podczas urządzania pokoju dla chłopca należy zwrócić uwagę na jego zainteresowania i hobby.

Pokój młodzieżowy dla chłopaka rządzi się swoimi prawami. Dlatego podczas urządzania pokoju dla chłopca należy zwrócić uwagę na jego zainteresowania i hobby. Wnętrze pokoju młodzieżowego dla chłopaka Pokój dla chłopaka może być urządzony na wiele sposobów. Wszystko zależy od tego, czym interesuje się nastolatek i jaki ma gust. Pokój młodzieżowy dla chłopaka musi być jednocześnie dla niego sypialnią, miejscem nauki, relaksu jak i rozrywki . Dlatego pozwól swojemu dziecku na czynne uczestnictwo w aranżacji pokoju.   1. Meble – powinny być funkcjonalne i najlepiej jeśli będą zawierać dużo półek i szuflad. Dzięki temu unikniesz bałaganu w pokoju chłopca. Co więcej, dodatkowe szafki będą ułatwiać segregację rzeczy. Można również zainwestować w pojemną szafę z lustrem na całą ścianę. W pokoju młodzieżowym będzie to nie tylko miejsce do przechowywania ubrań. Szafa powinna pomieścić buty, czapki, sprzęt sportowy i wiele innych drobiazgów . Zalecana jest duża szafa, podzielona na kilka przegródek. Pamiętaj, aby zainwestować w biurko, które przyda się do nauki i odrabiania lekcji. Biurko powinno być dobrze oświetlone, a co najważniejsze wygodne. Może być też miejscem na komputer .   2. Kolory ścian – chłopcy nie przepadają za pastelowymi kolorami, dlatego najbezpieczniejsze będą soczyste kolory, które podkreślą młodzieżowy charakter pomieszczenia. Może to być kolor niebieski, zielony, brązowy czy czerwony . Jeśli chcesz rozweselić pokój chłopca, jedną ścianę pomaluj na główny kolor, a drugą na biało. Dwa odcienie ścian w zupełności wystarczą. Ciemne i mocne barwy należy stosować z rozwagą, gdyż mogą one nadmiernie pobudzać i sprawią wrażenie bałaganu. Możesz też pomalować ściany w barwy ulubionego klubu...

Pokój dla dziewczynki
© Photographee.eu/Fotolia.com
Styl życia
Jak urządzić pokój marzeń dla dziewczynki
Pokój marzeń to miejsce idealne do pracy i odpoczynku. Pokój, który inspiruje i napełnia pozytywną energią. Zaangażuj dziecko w urządzanie własnej przestrzeni. To ono ma się w nim czuć komfortowo. Możesz podsuwać mu pomysły i dbać o praktyczne aspekty wystroju wnętrza.

Pokój marzeń to miejsce idealne do pracy i odpoczynku. Pokój, który inspiruje i napełnia pozytywną energią. Zaangażuj dziecko w urządzanie własnej przestrzeni. To ono ma się w nim czuć komfortowo. Możesz podsuwać mu pomysły i dbać o praktyczne aspekty wystroju wnętrza.   Urządzając pokój wspólnie wybierajcie zarówno meble, jak i elementy dekoracyjne, np. fototapetę albo naklejki do ozdabiania ścian. Ściany w pokoju dla dziewczynki Aranżację pokoju najczęściej zaczyna się od ścian. W wymarzonym pokoju nie wystarczy pomalować ich jednolitym kolorem. Jedną ze ścian warto zostawić odsłoniętą, przynajmniej częściowo, i kreatywnie zaaranżować. Przy ścianie można ustawić sofę albo łóżko. Nie powinno natomiast stać przy niej biurko, ponieważ widok na ścianie mógłby rozpraszać dziecko podczas nauki.   Na ścianie może znaleźć się fototapeta z ulubionymi zwierzętami dziecka, zdjęciem dna oceanu, pięknego zamku lub malowniczego krajobrazu, a także postać lub scena z ulubionej baśni, ulubionego filmu albo gry komputerowej, obrazek baśniowego miasta, galaktyka albo abstrakcyjny, kolorowy wzór. Zamiast fototapety na jednolitej ścianie można nakleić naklejki z wzorami lub grafikami , sylwetkami postaci i zwierząt. Na suficie można natomiast umieścić fluorescencyjne gwiazdki, które będą świeciły nocą, po zgaszeniu światła.   Ścianę bądź jej fragment można także pomalować farbą tablicową . Dzięki temu będzie można pisać po niej jak po szkolnej tablicy, np. kolorowymi kredami. Łóżko z baldachimem własnej roboty Wiele dziewczynek marzy o tym, żeby sypiać w łożu z baldachimem. Nie należy traktować tego wyłącznie jako kaprysu dziecka , baldachimy w pokoju dziecięcym mają też praktyczną funkcję. Pozwalają oddzielić przestrzeń do...

wnętrze pokoju na poddaszu
Flickr/eren {sea+prairie}/CC BY-SA 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/
Styl życia
Aranżacja pokoju na poddaszu
Skosy na poddaszu stanowią wyzwanie nawet dla dekoratora wnętrz, mimo to można na nim urządzić każde pomieszczenie: od kuchni, przez łazienkę, na sypialni kończąc. Pokój na poddaszu powinien być przede wszystkim funkcjonalny. Należy zatem odpowiednio zaplanować jego aranżację. Warto pozostawić otwartą przestrzeń niż dzielić ją na mniejsze części.

Skosy na poddaszu stanowią wyzwanie nawet dla dekoratora wnętrz, mimo to można na nim urządzić każde pomieszczenie: od kuchni, przez łazienkę, na sypialni kończąc. Pokój na poddaszu powinien być przede wszystkim funkcjonalny. Należy zatem odpowiednio zaplanować jego aranżację. Warto pozostawić otwartą przestrzeń niż dzielić ją na mniejsze części. Eksponowanie skosów i belek W czasie aranżowania pokoju na poddaszu nie powinno się ukrywać takich elementów jak skosy czy belki. Tworzą one niepowtarzalny klimat tej przestrzeni. Warto zrezygnować ze stropu, aby wyeksponować elementy konstrukcyjne. Oświetlenie w pokoju na poddaszu Jeśli sufit jest wysoki, można zdecydować się umieścić w centralnym punkcie pokoju żyrandol, w innej sytuacji trzeba wybrać oświetlenie punktowe – halogenowe i ledowe. Trzeba także pomyśleć o oświetleniu zakamarków, do których nie dociera światło górne. Przydatne będą lampy podłogowe i kinkiety. Najlepiej, by w pokoju na poddaszu zamontowane zostały okna połaciowe , które wpuszczają do pomieszczenia dwa razy więcej światła niż takich samych rozmiarów okna pionowe. Do pokoju na poddaszu powinno wpadać jak najwięcej naturalnego światła. Liczbę okien należy dostosować do typu pokoju – w sypialni potrzeba mniej światła niż w pokoju dziecka do nauki. Długość okna dobiera się do kąta nachylenia dachu – im bardziej płaski dach, tym dłuższe okno. Warto też pamiętać, że kilka okien równo rozmieszczonych lepiej doświetli wnętrze niż jedno duże okno. Kolorystyka ścian pokoju na poddaszu Wybór kolorów do pokoju na poddaszu jest uzależniony od światła. Jeżeli pomieszczenie jest dobrze oświetlone, to nie ma potrzeby dodatkowo go powiększać, zatem można zdecydować się na ciemniejszy kolor ścian. Inaczej jest na poddaszu, które jest...

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner