Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Farba tablicowa
© Photographee.eu/Fotolia.com
Styl życia

Farba tablicowa – praktyczny i designerski hit

Farba tablicowa to matowa farba, dzięki której pomalowana powierzchnia zyskuje właściwości takie same, jak tablica szkolna. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, dzięki któremu wnętrze zyskuje niecodzienny i bardzo oryginalny charakter.

Farba tablicowa to matowa farba, dzięki której pomalowana powierzchnia zyskuje właściwości takie same, jak tablica szkolna. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, dzięki któremu wnętrze zyskuje niecodzienny i bardzo oryginalny charakter.

 

Farba tablicowa oprócz ścian nadaje się również do wykorzystania do tworzyw, takich jak drewno, szkło, metal czy ceramika. Dzięki temu liczba zastosowań tej niezwykłej farby rozszerza się w sposób niemal nieograniczony. Należy jedynie pamiętać o właściwym przygotowaniu podłoża zanim zaczniemy malować. W przypadku powierzchni błyszczących warto je najpierw zmatowić papierem ściernym o wysokim gradiencie.

Farba tablicowa – dziecięcy kącik lub tablica informacyjna

Dziecięcy pokój, w którym bez ograniczeń można malować i pisać po ścianach to marzenie niejednego malucha. Jeżeli pokój jest mały, można wygospodarować jedynie niewielki obszar, który będzie pełnił rolę tablicy. Jednak dzięki dostępności szerokiej gamy kolorystycznej farb tablicowych nie musimy się martwić, że przyciemnimy wesoły, dziecięcy pokój czarną powierzchnią. Pomalowanie farbą tablicową fragmentu ściany, drzwi czy np. drewnianej ozdoby wykonanej z europalety to super rozwiązanie. Taką drewnianą tablicę możemy powiesić nad biurkiem lub w przedpokoju koło wieszaka na ubrania i notować na niej ważne rzeczy – listę zakupów lub wiadomości do pozostałych domowników.

Idealne rozwiązanie do kuchni – farba tablicowa na frontach szafek

Farba tablicowa jest szczególnie praktycznym rozwiązaniem w kuchni. Doskonale sprawdza się jako miejsce na rodzinne notatki, można nią pomalować również fronty szafek, lodówki a nawet pojemniki na kasze czy makarony. Jej dużym atutem jest to, że napis lub rysunek z łatwością zetrzemy używając suchej lub mokrej gąbki czy szmatki.

Kolory farby tablicowej

Najpopularniejsze barwy farb tablicowych to biała, czarna i szara. Jednak w tej kwestii obecnie nie ma już ograniczeń. Dostaniemy ją w wielu barwach takich jak, np. szary, fioletowy, niebieski, pomarańczowy, zielony, czerwony. Oczywiście najlepiej w tym przypadku sprawdzają się ciemne i nasycone kolory. Dzięki temu rysunki i napisy wykonane na pomalowanej taką farbą powierzchni są lepiej widoczne i czytelne.

Farba tablicowa - cena i sposób malowania

Cena farby tablicowej uzależniona jest od jej jakości, producenta oraz od pojemności opakowania. Przykładowo za 1 litr farby wiodącej marki zapłacimy około 90 zł. Gdzie kupić farbę tablicową? Dostaniemy ją obecnie w większości sklepów z artykułami remontowymi oraz w dużych marketach budowlanych i sklepach internetowych. Najczęściej konieczne jest naniesienie dwóch warstw farby, by powierzchnia była idealnie nią pokryta. Farby tablicowe są gęste dlatego proces malowania może być nieco trudniejszy niż w przypadku zwykłej farby ściennej. Malowanie nimi wymaga większej staranności. Najlepiej w tym celu używać wałka, ponieważ daje nam lepszą strukturę farby po naniesieniu jej na ścianę.

 

Bardzo ważne jest, aby farba nie ścierała się w momencie, gdy będziemy zmazywać narysowane za pomocą kredy rysunki. Dlatego warto zwrócić uwagę podczas zakupu, by była wodoodporna i niesypiąca.

 

Pomalowanie ściany farbą magnetyczną i dodatkowo farbą tablicową daje nam powierzchnię, po której nie tylko możemy pisać kredą, ale również przyczepiać różnego rodzaju ozdoby czy notatki za pomocą magnesów.

Wykorzystaj kody rabatowe Bonito i zamów farby akrylowe we wszystkich kolorach tęczy bez obaw o koszty.

Sypialnia
Pixabay/JamesDeMers/CC0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Styl życia
Pomysł na niebanalne wnętrze – farba magnetyczna
Farba magnetyczna to propozycja dla osób, które cenią sobie nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania. Zamiast przyklejać karteczki na lodówce można wygospodarować w przedpokoju lub kuchni fragment ściany, na której – po pomalowaniu farbą magnetyczną będziemy umieszczać informacje dla pozostałych domowników, złote myśli, rachunki albo rysunki dzieci.

Farba magnetyczna to propozycja dla osób, które cenią sobie nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania. Zamiast przyklejać karteczki na lodówce można wygospodarować w przedpokoju lub kuchni fragment ściany, na której – po pomalowaniu farbą magnetyczną będziemy umieszczać informacje dla pozostałych domowników, złote myśli, rachunki albo rysunki dzieci. Farba magnetyczna – zastosowanie Farby magnetyczne to farby podkładowe, oznacza to, że należy je pokryć warstwą farby dekoracyjnej. Farbą magnetyczną można pokryć tynki, powierzchnię cementową, murowaną oraz wykonaną z płyty gipsowej czy gipsowo–kartonowej. Dzięki zastosowaniu farby magnetycznej uzyskujemy na pomalowanej nią powierzchni powłokę przyciągającą magnes. Im więcej położymy warstw tym większa będzie siła przyciągania. Optymalne jest położenie 3 - 4 warstw farby magnetycznej. Farba magnetyczna - zalety Farba magnetyczna nie zawiera rozpuszczalników ani ołowiu. Zawarte w niej (nietoksyczne) cząsteczki żelaza są odpowiedzialne za przyciąganie magnesów. Jest to farba w pełni bezpieczna, rozpuszczalna w wodzie. Jej odcień jest szary i nadaje się do pokrycia każdym kolorem farby emulsyjnej. Dzięki zastosowaniu farby magnetycznej rezygnujemy z mocowania plakatów czy zdjęć za pomocą inwazyjnych pinezek lub taśm, na rzecz niepozostawiających śladów magnesów. W każdej chwili można zmienić aranżację takiej ściany, mocując do niej inne elementy. Dzięki połączeniu farby magnetycznej z farbą tablicową uzyskamy efekt tablicy szkolnej, po której można również pisać. Wady farby magnetycznej Za wadę farby magnetycznej można uznać jej konsystencję oraz to, że należy położyć kilka warstw. Jest ona gęsta i trudno się rozprowadza, dlatego pomalowanie nią dużych powierzchni może być uciążliwe – ale nie...

Malowanie pokoju
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Malowanie pokoju krok po kroku
Aby pomalować pokój bez szkód, wynieś z pomieszczenia wszystkie obrazy, meble, dekoracje. To, czego nie możesz usunąć, przykryj folią malarską – najlepiej kup kilka sztuk, ułóż jedna na drugiej i przyklej taśmą.

Aby pomalować pokój bez szkód, wynieś z pomieszczenia wszystkie obrazy, meble, dekoracje. To, czego nie możesz usunąć, przykryj folią malarską – najlepiej kup kilka sztuk, ułóż jedna na drugiej i przyklej taśmą. Najlepszy czas na malowanie mieszkania Najlepiej malować ściany, kiedy temperatura wynosi 10-25 stopni . Idealną porą jest wiosna lub jesień. W pomieszczeniu będzie odpowiednia wilgotność, a na zewnątrz na tyle ciepło, aby dobrze wywietrzyć mieszkanie po malowaniu. Malowanie ścian pokrytych starą farbą Żeby rozpocząć malowanie pokoju, najpierw musisz uporać się ze starą farbą. Jeśli farba zostawia ślad na dłoni, to najprawdopodobniej farba klejowa , którą trzeba namoczyć i usunąć. Trudniej usuwa się ze ścian emalię olejną. Niezbędny będzie specjalistyczny środek do usuwania tego rodzaju farb oraz papier ścierny. Po oczyszczeniu ściany ze starej farby należy położyć gładź gipsową. Malowanie pokoju a zabrudzenia na ścianie Aby pomalować pokój, koniecznie trzeba pozbyć się plam . Da się to zrobić za pomocą gąbki z płynem do naczyń lub wodą z mydłem malarskim. Pył usuniesz szczotką. Aby pomalować pokój szybciej, można zastosować farbę podkładową, dzięki której unikniesz mechanicznego czyszczenia ścian. Jak pomalować pokój – wałkiem czy pędzlem? Do malowania pokoju potrzebne będą zarówno wałki, jak i pędzle. Najlepiej kilka, różnych wielkości. Jeśli malujesz gładką powierzchnię, runo wałka może być mniejsze (do długości jednego centymetra). W przypadku powierzchni o dużych zrogowaceniach i zniekształceniach, konieczne będzie runo dwa razy dłuższe. Jaką farbę do malowania pokoju wybrać? Żeby raz pomalowany pokój przez kilka lat dobrze wyglądał, istotny jest dobór farby. Najważniejsze, żeby przeczytać...

mebel malowany
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Rodzaje farb do mebli: akrylowa, ftalowa, kredowa i kazeinowa
Farby do mebli stosuje się, żeby odnowić mebel lub zmienić jego wygląd. Do malowania mebli stosuje się farby akrylowe, ftalowe, a także naturalne farby kredowe i kazeinowe. Dobór farby zależy od efektu, jaki chce się uzyskać i przeznaczenia danego mebla.

Farby do mebli stosuje się, żeby odnowić mebel lub zmienić jego wygląd. Do malowania mebli stosuje się farby akrylowe, ftalowe, a także naturalne farby kredowe i kazeinowe. Dobór farby zależy od efektu, jaki chce się uzyskać i przeznaczenia danego mebla. Czy farba akrylowa nadaje się do malowania mebli? Spoiwem farby akrylowej jest żywica poliakrylowa. W żywicy znajdują się cząstki pigmentu nadającego farbie określony kolor.   Farba akrylowa jest powszechnie dostępna w wielu kolorach i odcieniach. Tworzy na meblu gładką, jedwabistą powłokę, matową lub błyszczącą . Szybko schnie, pomalowana powierzchnia jest sucha już po godzinie, kolejną warstwę farby można położyć już po 4 godzinach od nałożenia poprzedniej. Farbą akrylową oprócz drewna można pomalować też elementy metalowe mebla .   Farba akrylowa najlepiej nadaje się do malowania powierzchni, które nie są narażone na zbyt intensywne użytkowanie. Farbą akrylową można pomalować komodę, regał lub półkę, ale do pomalowania np. siedziska krzesła lepiej wybrać bardziej trwałą farbę olejną.   Wadą tańszych farb akrylowych jest dość intensywny zapach. Farby z wyższej półki cenowej często mają jednak neutralny zapach. Czy farba ftalowa (olejna) nadaje się do malowania mebli? Farba ftalowa to farba, której spoiwem jest żywica alkidowa, a podstawowym składnikiem olej, zazwyczaj roślinny, np. lniany. W oleju zawieszone są cząstki pigmentu. Farba ftalowa jest bardzo trwała i odporna na działanie czynników zewnętrznych . Z tego względu nadaje się do malowania mebli, które są intensywnie używane i których powierzchnia jest narażona na ścieranie, np. blatu biurka, siedziska krzesła. Farba olejna może też być wykorzystywana do malowania mebli ogrodowych . Można pomalować nią także elementy metalowe i...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner