Party Stories
Artur Przygoda
farba/Facebook
Newsy

Nie żyje muzyk zespołu Farba, twórców hitu „Chcę tu zostać”

Nie żyje muzyk zespołu Farba, twórca jednej z najpopularniejszych, romantycznych polskich piosenek. Informację o śmierci przekazał jego przyjaciel.

Nie żyje Artur Przygoda. Gitarzysta, założyciel kultowej "Farby" i muzyk wielu trójmiejskich zespołów odszedł w wieku 57 lat. Nie podano przyczyny jego śmierci. Informację o odejściu artysty przekazał na Facebooku Tomasz "Konfi" Konfederak, lider zespołu "Ha-Dwa-O"!

"Dance Dance Dance": Który występ dla Roksany Węgiel był najtrudniejszy? "Przekroczyłam swoje bariery"

Nie żyje Artur Przygoda. Zespół "Farba" żegna przyjaciela

Artur Przygoda pochodził z Gdyni. Tam właśnie założył zespół Farba, z którym stworzył jeden z hitów lat 90. "Chcę tu zostać". Artur nagrał z zespołem dwie płyty i szybko osiągnął sporą popularność. Pod postem, który opublikował Tomasz Konfederek pojawiło się mnóstwo kondolencji, także muzyków zespołu "Farba" i wielu jego fanów. Autorzy hitu "Chcę tu zostać" napisali wzruszające pożegnanie:

Trudno pisać, żal i łzy ściskają gardło [...] Nie byłoby Farby bez Ciebie Artur. Byłeś od początku i każdy dźwięk gitary na pierwszej i drugiej płycie Farby pochodził z Twojego serca. A było ono wielkie. Energia na scenie, którą dawałeś i pasja, z jaką grałeś to coś, czego nie doświadczyliśmy z żadnym innym gitarzystą. Byłeś prawdziwym rokendrollowcem z krwi i kości - wspomniała w uroczym wpisie Joanna Kozak. 

Joanna Kozak wspomina długie lata współpracy z Arturem Przygodą. Mimo że muzycy od dłuższego czasu nie trzymali ze sobą kontaktu, wciąż mieli nadzieję na zagranie kilku wspomnieniowych koncertów:

Razem spędziliśmy setki godzin na próbach, zagraliśmy setki koncertów, razem snuliśmy marzenia o muzycznej karierze...przeżyliśmy z Tobą wiele przygód...i choć już jakiś czas temu nasze muzyczne drogi się rozeszły...to jednak skrycie mieliśmy nadzieję, że jeszcze nie raz kiedyś spotkamy się na scenie i że znowu zagrasz razem z nami "Chcę tu zostać", "Zagubiony książę", "Daleko", "Nie warte nic" czy "A jeśli to nie to nieprawda?", gdzie zagrałeś jedną z najpiękniejszych solówek. Ciężko nam się pogodzić z tym, że Ciebie nie ma [...] Artur nie żegnamy się z Tobą, bo Twoja muzyka, twoje dźwięki zostają tu z nami. P.S. Rozkręć tam w górze na maksa wzmacniacze i graj na swojej ukochanej gitarze to co zawsze Ci w duszy grało!" - dodaje Joanna Kozak. 

Pod postem zespołu pojawiły się kolejne komentarze, szczególnie tych, którzy muzyki "Farby" słuchali w latach młodości, fala wspomnień mieszała się z kondolencjami. Mimo że zespół z Arturem Przygodą w składzie nie działał już od wielu lat, wciąż ma wielu wiernych fanów. 

Zobacz także: Menadżer Krzysztofa Krawczyka podsumował relację artysty z Edytą Górniak. Zaskakujące słowa!

Artur Przygoda zmarł w wieku 57 lat. 

 

Dziś bardzo smutny dzień:((( Odszedł założyciel i pierwszy gitarzysta Farby Artur Przygoda. Trudno pisać, żal i łzy...

Opublikowany przez Farba Wtorek, 4 maja 2021

 

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Krzysztof Cugowski i Romuald Lipko
East News
Newsy
Krzysztof Cugowski żegna Romualda Lipko: "Kompozytor, Muzyk, Przyjaciel..."

W nocy z czwartku na piątek dotarła do nas tragiczna wiadomość o śmierci Romualda Lipko , lidera jednego z najważniejszych zespołów w hostorii polskiej muzyki rozrywkowej - "Budki Suflera". Współtwórca wielu wielkich przebojów tej grupy zmarł około północy, po wielomiesięcznej walce z nowotworem . O jego śmierci poinformowali koledzy z zespołu: Dnia 6 lutego koło północy, po przegranej walce z nowotworem, odszedł Romuald Lipko, jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej końca XX i początku XXI w., współtwórca i kreator zespołu Budka Suflera, autor wielu wielkich polskich przebojów. Z ogromnym żalem i smutkiem zawiadamiają Rodzina i przyjaciele z zespołu Budka Suflera - napisali na Facebooku. Krzysztof Cugowski o śmierci Romualda Lipko Informacja o śmierci muzyka i kompozytora poruszyła rzesze fanów artysty. W social mediach żegnają go koledzy muzycy, w tym również ci, którzy byli z Lipko mocno związani zawodowo. Na swoim profilu facebookowym wspomnienie o Romualdzie Lipko napisał również były kolega z zespołu Budka Suflera - Krzysztof Cugowski. Co napisał? Odszedł Wielki - Kompozytor, Muzyk, Przyjaciel.... Żegnaj Romku... Nie jest tajemnicą, że panowie jakiś czas temu mieli dość ostry konflikt. Po zakończeniu działalności "Budki Suflera", Krzysztof Cugowski niechętnie podchodził do planów jego reaktywacji. Lipko i inni muzycy grali więc bez niego. Tymczasem w mediach pojawiały się wypowiedzi członków zespołu świadczące o tym, że sytuacja między panami jest mocno napięta. Po tym jak ukazały się informacje o chorobie Romualda Lipko mówiło się, że doszło do pojednania. Potwierdzały to częściowo słowa Cugowskiego, który podczas uroczystego koncertu z...

Romuald Lipko nie żyje
Newsy
Nie żyje Romuald Lipko! Lider kultowej "Budki Suflera" miał 69 lat 

Nie żyje Romuald Lipko, lider Budki Suflera. Słynny muzyk - kompozytor i multiinstrumentalista zmarł wieku 69 lat. O śmierci kolegi poinformował w nocy z czwartku na piątek oficjalny profil zespołu na Facebooku. Lipko od wielu miesięcy  zmagał się z chorobą nowotworową . Romuald Lipko nie żyje Tragiczną wiadomość podano w nocy. Dnia 6 lutego koło północy, po przegranej walce z nowotworem, odszedł Romuald Lipko, jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej końca XX i początku XXI w., współtwórca i kreator zespołu Budka Suflera, autor wielu wielkich polskich przebojów. Z ogromnym żalem i smutkiem zawiadamiają Rodzina i przyjaciele z zespołu Budka Suflera - czytamy na profilu na Facebooku. Romuald Lipko był autorem lub współautorem największych przebojów Budki Suflera. To m.in. jemu zawdzięczamy takie hity jak: "Bal wszystkich świętych", "Jolka, Jolka pamiętasz", "Takie tango", "Cień wielkiej góry", czy "Za ostatni grosz". Ale Lipko nie ograniczał się tylko do Budki Suflera. Komponował dla Anny Jantar - to on stworzył np. "Nic nie może wiecznie trwać", Maryli Rodowicz, Urszuli - niezapomniane "Dmuchawce latawce wiatr", albo "Malinowego króla", czy Izabeli Trojanowskiej - i "Wszystko, czego dziś chcę". We wrześniu 2019 roku na stronie zespołu opublikowano oświadczenie: Bez ostrzeżeń i gróźb… Romek Lipko, jeden z najważniejszych twórców Polskiej muzyki rozrywkowej ostatniego półwiecza, kreator drogi muzycznej Budki Suflera, nasz przyjaciel, walczy z chorobą nowotworową. Kilka tygodni temu postawiono wstępną diagnozę. Następnie Romek przebywał w warszawskim szpitalu przy Banacha, a ostatnie dwa tygodnie w...

Romuald Lipko nie żyje
Newsy
Pogrzeb Romualda Lipko. Wiadomo kiedy i gdzie odbędzie się ostatnie pożegnanie artysty
Nie żyje Romuald Lipko. Poznaliśmy datę i miejsce ostatniego pożegnania artysty.

Nie żyje Romuald Lipko - słynny muzyk, kompozytor i multiinstrumentalista zmarł w nocy 6 lutego w wieku 69 lat. Artysta przegrał wielomiesięczną walkę z chorobą nowotworową . Znane są już szczegóły dotyczące pogrzebu muzyka. Informacje przekazała Budka Suflera za pośrednictwem mediów społecznościowych.  Zobacz także:  Krzysztof Cugowski żegna Romualda Lipko: "Kompozytor, Muzyk, Przyjaciel..." Pogrzeb Romualda Lipko - poznaliśmy datę i miejsce ostatniego pożegnania muzyka Wiadomość o śmierci Romualda Lipko obiegła media w nocy z czwartku na piątek. Na oficjalnym profilu zespołu Budka Suflera pojawiła się informacja o odejściu artysty.  Dnia 6 lutego koło północy, po przegranej walce z nowotworem, odszedł Romuald Lipko, jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej końca XX i początku XXI w., współtwórca i kreator zespołu Budka Suflera, autor wielu wielkich polskich przebojów. Z ogromnym żalem i smutkiem zawiadamiają Rodzina i przyjaciele z zespołu Budka Suflera. Znane są już szczegóły dotyczące pogrzebu muzyka. Informacje dotyczące ostatniego pożegnania artysty także zostały przekazane przez zespół Budka Suflera. Romuald Lipko spocznie w swoim rodzinnym mieście, Lublinie. Pogrzeb odbędzie się w najbliższą środę, 12 lutego o godzinie 13:00. Msza żałobna zostanie odprawiona w Archikatedrze Lubelskiej.  Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że uroczystości pogrzebowe Romualda Lipko odbędą się w najbliższą środę, 12 lutego. Nabożeństwo żałobne rozpocznie się o godzinie 13.00 w Archikatedrze Lubelskiej, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na Cmentarz przy ul. Lipowej w Lublinie - czytamy w komunikacie zespołu Budka Suflera. Śmierć tak wybitnego muzyka jest ogromną stratą dla środowiska artystycznego i...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner