Dzieci ubrane na imprezę
©svetaorlova/Fotolia
Styl życia

Pomysły na spędzenie wieczoru z dziećmi

Dzieci można włączyć do wspólnej zabawy już na etapie przygotowania do spotkania ze znajomymi, np. zrobienie transparentu witającego gości będzie już okazją do zabawy.

Dzieci można włączyć do wspólnej zabawy już na etapie przygotowania do spotkania ze znajomymi, np. zrobienie transparentu witającego gości będzie już okazją do zabawy.

Wspólne przygotowanie wieczoru

Zaangażowanie dzieci w przygotowania może być pierwszym krokiem do wspólnej zabawy. Dzieci, w zależności od wieku, można zaangażować w przygotowanie kolorowych prostych przekąsek (na przykład koreczków czy kanapek w różnych kształtach), włączyć się też mogą w udekorowanie mieszkania. Dużo frajdy sprawi dmuchanie balonów, które potem można ciekawie pomalować. Samodzielnie dzieci mogą też wykonać imprezowe czapeczki, w których przywitają gości.

Znane i lubiane zabawy

Dobrze wcześniej przygotować listę kilku zabaw, aby wiedzieć, jakie materiały mogą się przydać. Do większości zabaw wystarczającymi materiałami będą kartki, flamastry i taśma klejąca czy nożyczki. Do wyboru są m.in. kalambury (w wersji rysunkowej lub polegającej na pokazywaniu), zgadywanka „Jaką rzeczą jestem?” (na plecach dzieci przypina się kartkę z nazwą lub rysunkiem jakiegoś przedmiotu, a dziecko ma za zadanie za pomocą pytań dowiedzieć się od pozostałych uczestników zabawy jakim jest przedmiotem) czy malowanie na plecach (dzieci rysują palcem na plecach określone rzeczy, a osoba, której plecy służą za płótno, musi zgadnąć co jest na rysunku).

Kreatywny wieczór

Wcześniej można przygotować duże arkusze papieru, pisaki oraz stare kolorowe gazety. Zadanie dzieci będzie polegało na stworzeniu kolażu z wycinków z gazet i własnych rysunków. Można połączyć tę zabawę z napisaniem piosenki – dzieci same układają tekst piosenki do znanej i lubianej przez nie melodii. Jeśli dzieci jest więcej, można podzielić je na dwie grupy, tak, aby każda z grup zajęła się jedną zwrotką piosenki. Jeszcze inną możliwością jest tworzenie żywych rzeźb: dzieci rozchodzą się po pokoju w rytm muzyki i w momencie zatrzymania muzyki mają za zadanie stworzyć rzeźbę na przykład jakiegoś wydarzenia lub sytuacji.

Dwóch chłopców
Image by Lifetimestock.com
Styl życia
Urodzinowe zabawy na kinderbal
Urodziny to wyjątkowa okazja, którą dzieci często zapamiętują na całe życie, dlatego warto zadbać o uatrakcyjnienie uroczystości. Oprócz tortu świetnym pomysłem jest zaproszenie rówieśników dziecka i zachęcenie do wspólnej zabawy. Gry dla dzieci na urodziny powinny być zróżnicowane – dawać im możliwość wybiegania się, a z drugiej strony pobudzać wyobraźnię.

Urodziny to wyjątkowa okazja, którą dzieci często zapamiętują na całe życie, dlatego warto zadbać o uatrakcyjnienie uroczystości. Oprócz tortu świetnym pomysłem jest zaproszenie rówieśników dziecka i zachęcenie do wspólnej zabawy. Gry dla dzieci na urodziny powinny być zróżnicowane – dawać im możliwość wybiegania się, a z drugiej strony pobudzać wyobraźnię. Gry dla dzieci na imprezę urodzinową Kinderbal to sprawdzian kreatywności organizatorów. Na urodziny pociechy można wynająć animatora lub samodzielnie zorganizować czas dzieciom. 1. Zabawa dla dzieci na urodziny - biedronki Należy wyciąć z zielonego papieru liście dla każdego uczestnika urodzin, a następnie je ponumerować (z wyjątkiem jednego). Liść powinien być takiej wielkości, żeby dziecko zdołało na nim stanąć. Liście rozkładamy na podłożu i włączamy muzykę. Zadaniem dzieci jest biegać koło liści, a kiedy muzyka ucichnie, stanąć na jednym z nich. Kiedy każde dziecko zatrzyma się na liściu, ponownie włączamy muzykę. Dziecko, które po wyciszeniu muzyki nie zdoła wejść na jeden z liści, zabiera liść i odczytuje numer, jaki się pod nim znajduje – pod każdym numerem ukrywa się jakiś dowolny prezent. Za każdym razem dziecko, które nie zdążyło wejść na kolorowy papier, zabiera ze sobą jeden liść i otrzymuje upominek. Zabawa toczy się aż do momentu, kiedy zostanie jeden liść i jeden uczestnik. Kolorowy papier nienumerowany przeznaczony jest dla zwycięzcy – powinien otrzymać największą nagrodę. 2. Zabawa dla dzieci na urodziny - przewidywanie przyszłości Dzieci lubią odkrywać przyszłość. Warto przygotować tyle pudełeczek, ile jest dzieci i w każdym schować jeden atrybut (symbol), np. pędzel – jako znak, że dziecko będzie malarzem, pióro – pisarzem, lizak do zatrzymywania pojazdów – policjantem, widelec – kucharzem itd. Przedmioty można...

Grupa dzieci bawi się na kinder party.
©Mat Hayward/stock.adobe.com
Styl życia
Kinder party na Dzień Dziecka - jak z pomysłem ugościć najmłodszych?
Na Dzień Dziecka czeka tak naprawdę każdy. Jednak to dla najmłodszych członków rodziny jest on szczególnie wyjątkowy. Dla rodziców to dzień spełniania dziecięcych marzeń. Dlatego warto zastanowić się nad organizacją kinder party - przyjęcia dla najmłodszych gości.

Na Dzień Dziecka czeka tak naprawdę każdy. Jednak to dla najmłodszych członków rodziny jest on szczególnie wyjątkowy. Dla rodziców to dzień spełniania dziecięcych marzeń. Dlatego warto zastanowić się nad organizacją kinder party - przyjęcia dla najmłodszych gości.   Kinder party z okazji Dnia Dziecka można zorganizować z grupą zaprzyjaźnionych rodziców. Wówczas nie tylko rozłożą się koszty przedsięwzięcia, ale też znacznie łatwiej będzie wybrać atrakcje, które trafią w gust najmłodszych gości. Przy okazji również rodzice zyskają nieco czasu na nadrobienie towarzyskich zaległości.   Kinder party - w domu czy na świeżym powietrzu?   Jeśli tylko pogoda na to pozwoli, najlepszym rozwiązaniem jest zabawa na świeżym powietrzu np. podczas zorganizowanego pikniku dla najmłodszych. Wówczas czas wolny można wypełnić sportowymi konkurencjami, zgodnie z zasadą, że ruch to zdrowie. Równie dobrym rozwiązaniem jest organizacja zabawy dla dzieci w domu z ogrodem. Nawet jeśli pogoda pokrzyżuje nam plany, można przenieść się pod dach domu lub altanki. To świetna okazja do wspólnego grillowania z dziećmi , które mają okazję przygotować zarówno te ulubione, jak i właśnie wymyślone potrawy. Ponadto dzieci nigdy nie nudzą się w towarzystwie rówieśników.   Jeśli kinder party odbywa się w domu u jednego z rodziców, warto pamiętać, aby nie pozostawiać go samego z całą organizacją. Można umówić się np. na wspólne przygotowanie zdrowych przekąsek czy ustalić wcześniej składkę na catering. Trzeba pamiętać, że grupa dzieci to również ryzyko, że jedno z nich ma uczulenie na niektóre pokarmy lub nie toleruje niektórych składników. Dlatego też warto wcześniej przeprowadzić odpowiedni...

Mężczyzna grający w paintball na specjalnym polu do gry
©dbunn/Fotolia
Styl życia
Co robić na wieczorze kawalerskim?
Aby wieczór kawalerski był czymś innym niż tylko zwykłe spotkanie kolegów przy piwie, świadek musi zadbać o wyjątkową atmosferę imprezy i wcześniej zaplanować rozrywki. Warto mieć przygotowane różne scenariusze na wypadek zmiany składu uczestników czy załamania pogody.

Aby wieczór kawalerski był czymś innym niż tylko zwykłe spotkanie kolegów przy piwie, świadek musi zadbać o wyjątkową atmosferę imprezy i wcześniej zaplanować rozrywki. Warto mieć przygotowane różne scenariusze na wypadek zmiany składu uczestników czy załamania pogody.   Organizacja wieczoru kawalerskiego to nie tylko postawienie na stole skrzynki piwa i paczki czipsów. Aby jeden z ostatnich wieczorów, które przyszły pan młody spędzi bez swojej wybranki, był udany, warto wcześniej przygotować szereg gier i zabaw. Umilenie spędzonego wspólnie z kumplami czasu to zadanie dla świadka. Żeby ułatwić mu pracę, zebraliśmy poniżej ciekawsze rozrywki na wieczór kawalerski:   Męski weekend w wynajętym domku w leśnej głuszy. A do kompletu grill z dużą ilością mięsnych przysmaków i łowienie ryb. O dużej ilości piwa nie trzeba wspominać. Paintball, ścianka wspinaczkowa, tor kartingowy, strzelnica, park linowy, skoki na bungee – co najbardziej odpowiada całemu towarzystwu. Wieczór pokerowy lub brydżowy bądź turniej w kręgle . Mecz ulubionej drużyny sportowej, a następnie wyprawa do klubu.   Jeżeli to nie wystarczy, możemy uatrakcyjnić wieczór kawalerski następującymi śmiesznymi zabawami:   Piwna rosyjska ruletka . Ustawiamy uczestników tyłem i mocno wstrząsamy jedną z puszek piwa . Odwracają się, rozdajemy im puszki i każdy z nich otwiera jedną na swojej głowie. Flip cup. Gra, która pochodzi z amerykańskich college'ów. Dzielimy zawodników na 2 drużyny i ustawiamy na stole w 2 rzędach kubki z piwem w ilości równej uczestnikom zabawy. Na dany sygnał zaczynamy z jednej strony: zadanie polega na jak najszybszym wypiciu zawartości plastikowych kubków przez którąś z drużyn,...

Nasze akcje
Dua Lipa, Rihanna, Alessandra Ambrosio
Newsy
Te gwiazdy wiedzą jak stworzyć niezapomniane stylizacje!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy
Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!
Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy
Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!
Partner
Eva Longoria
Styl życia
Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!
Partner
Newsy
Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil
Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy
Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju
Partner
Newsy
Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik