Zamach we Francji
East News
Newsy

Zamachy terrorystyczne w Paryżu: Francja zamyka granicę i wprowadza stan wyjątkowy!

Zamachy terrorystyczne w Paryżu: Francja zamyka granicę i wprowadza stan wyjątkowy!

Tragiczne wieści z Paryża, w którym doszło do serii zamachów terrorystycznych. W stolicy Francji doszło do kilku strzelanin, w którym zginęło, jak podają francuskie media, 60 osób. Na początku doszło do strzelaniny w restauracji Camodge. Atak nastąpił również w pobliżu stadiony Stade De France, gdzie odbywał się mecz piłki nożnej Francja-Niemcy. Z miejsca został ewakuowany prezydent, Francois Hollande, którym natychmiast zwołał konferencję prasową, na której ogłosił stan wyjątkowy oraz zamknięcie granic kraju:

Zostanie wprowadzony stan wyjątkowy na całym terytorium Francji. Będą przeszukania w całym regionie. Druga decyzja - zamknięcie granic, musimy się upewnić, że nikt nie wyjedzie i wjedzie do Francji. Jest to straszne przeżycie. Wiemy, kim są terroryści, kryminaliści. Tak w trudnych momentach musimy myśleć o ofiarach. Musimy wykazać się jednością.

Będziemy Was informować na bieżąco o tym, co dzieje się w Paryżu. Prezenterka Dzień dobry TVN Anna Kalczyńska jest na miejscu i relacjonuje wydarzenia.

 

Atak terrorystyczny w Paryżu

Zamach we Francji
East News

Ewakuacja na stadionie, gdzie miał miejsce jeden z ataków

Zamachy terrorystyczne we Francji
East News

Zamachy w Brukseli
East News
Newsy
Dramatyczne zdjęcia z Brukseli! Po wybuchach na lotnisku i w metrze jest wielu zabitych i rannych
Dramatyczne zdjęcia z Brukseli! Po wybuchach na lotnisku i w metrze jest wielu zabitych i rannych

Szokujące sceny na lotnisku

Hakerzy z Anonymous zapowiadają atak na Państwo Islamskie
Screen Youtube
Newsy
Świat jednoczy się przeciw terrorystom! Hakerzy z Anonymous zapowiadają atak na Państwo Islamskie w Internecie!
Świat jednoczy się przeciw terrorystom! Hakerzy z Anonymous zapowiadają atak na Państwo Islamskie w Internecie!

Francja i cały świat oddają hołd ofiarom . Francuskie wojsko ostrzeliwuje ośrodek rekrutacyjny Państwa Islamskiego w Rakka. Tymczasem hakerzy z grupy Anonymous zapowiadają wojnę cyfrową! W opublikowanym w Internecie filmie przedstawiciel hakerów poinformował, że zaczynają wojnę cyfrową z Państwem Islamskim. Każdy zwolennik dżihadystów i członek Państwa Islamskiego będzie tropiony, a strony internetowe służące do rekrutacji nowych bojowników i rozpowszechniania propagandy zostaną zaatakowane! „Anonymous z całego świata wytropią was. Powinniście wiedzieć, że znajdziemy was i nie odpuścimy” - zapowiada na filmie francuski haker.   Co się dzieje w Paryżu Świat w szoku i w żałobie. W atakach terrorystycznych w Paryżu w nocy z soboty na niedzielę zginęły według najnowszego bilansu 132 osoby. Co najmniej, bo tragiczny bilans jeszcze może wzrosnąć - spośród 350 osób rannych w zamachach, niemal 100 jest w stanie krytycznym. Wieczorem w niedzielę prawdziwe tłumy zebrały się w Paryżu. W pewnym momencie na Placu Republiki doszło do wybuchu paniki. Ludzie zaczęli uciekać po tym jak słychać było wybuch. Jak podała policja, na szczęście był to tylko wybuch petardy. W niedzielę wieczorem władze francuskie poinformowały o zbombardowaniu ośrodka rekrutacyjnego Państwa Islamskiego w Rakka. To właśnie Państwo Islamskie wzięło na siebie odpowiedzialność za ataki.   Ale wróćmy do tego co stało się w piątkowy wieczór w Paryżu. Gdzie uderzyli terroryści Zamachowcy uderzyli w 6 miejscach - strzelali na ulicach i w restauracjach w 10. i 11. dzielnicy Paryża, wysadzili też ładunki wybuchowe przy stadionie, na którym trwał właśnie mecz towarzyski Francji z Niemcami. Przebywał tam w tym czasie prezydent Francois Hollande, który natychmiast został ewakuowany. Najbardziej krwawa część tej tragedii rozegrała się w klubie Bataclan, gdzie...

Świat składa kondolencje Francji
East News
Newsy
Świat solidaryzuje się z Francją: "To była jedna z najokrutniejszych nocy w historii Europy" ZDJĘCIA
Świat solidaryzuje się z Francją: "To była jedna z najokrutniejszych nocy w historii Europy" ZDJĘCIA

Cały świat jest pogrążony w żałobie po piątkowych zamachach terrorystycznych w Paryżu, w których zginęło co najmniej 140 osób . W mediach od razu pojawiły się apele o modlitwę za Francję , a ludzie na całym świecie solidaryzują się dziś z jej stolicą.   Zamachy terrorystyczne w Paryżu wstrząsnęły całym światem. Przywódcy największych państw natychmiast zabrały głos w sprawie, zapewniając o solidaryzowaniu się z Francją i chęci pomocy. Prezydent Barack Obama zadeklarował Francji pomoc w walce z terroryzmem:   To nie jest tylko atak na Paryż i naród francuski, ale atak na całą ludzkość i uniwersalne wartości, które nas łączą - mówił prezydent USA.  Kanclerz Niemiec, Angela Merkel, również solidaryzuje się z Paryżem:   To była jedna z najokrutniejszych nocy w historii Europy. Chciałabym zapewnić, że my, niemieccy przyjaciele, jesteśmy po stronie Francji. Będziemy wspólnie prowadzić walkę z tymi, którzy zrobili coś tak okrutnego - mówiła w specjalnym oświadczeniu Donald Tusk, szef Rady Europejskiej, chce natychmiast podjąć działania nad strategią walki z terroryzmem:   Konieczna jest europejska strategia walki z terroryzmem, by Unia mogła sprostać wyzwaniom w przyszłości Ludzie z całego świata składają kondolencje. Pod ambasadami Francji w różnych krajach pojawiają się tony kwiatów oraz znicze. Iglica wieży World Trade Center (stojąca obok strefy ZERO - miejsce wież WTC, które runęły podczas zamachów terrorystycznych w 2001 roku) w Nowym Jorku rozświetliła się w kolorach flagi Francji.     One World Trade Center is lit up in France's tricolors tonight: red, white and blue https://t.co/Ds8Rqs1SUe #Paris pic.twitter.com/4b02C8NzRp — CNN (@CNN) listopad 14, 2015 Francuskie dzienniki oczywiście w całości poświęciły swoje wydania...

Nasze akcje

Poznaj Huawei Mobile Services i ciesz się wyjątkowymi funkcjami w przyjaznym ekosystemie

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Newsy

To zdrowy i ekologiczny nawyk, który pozwoli ci zadbać o siebie i środowisko

Partner
Newsy

Bo należy ci się komfort! Zabiegi EMSELLA i EXILIS ULTRA 360 na nietrzymanie moczu

Partner