Portret Profesora Władysława Bartoszewskiego
1/17
Portret Profesora Władysława Bartoszewskiego

Profesor Władysław Bartoszewski zmarł 24 kwietnia w wieku 93 lat. Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata, żołnierz AK, więzień Auschwitz, działacz opozycyjny w czasach PRL, pisarz, publicysta, laureat wielu orderów, ambasador Polski, minister spraw zagranicznych, senator... - wszystkich zasług i osiągnięć Profesora Bartoszewskiego nie sposób wymienić jednym tchem, ani nawet kilkoma... Człowiek o tak bogatej biografii, że starczyłoby jej dla kilku osób. Ale pierwsze co przychodzi do głowy, wspominając go, to określenie DOBRY CZŁOWIEK.

2/17
Portret usmiechniętego Jana Kulczyka

Jan Kulczyk zmarł 28 lipca 2015 w wieku 65 lat. Przedwcześnie i nieoczekiwanie. Najbogatszy Polak i niezwykły biznesmen, niezwykły - bo umiał się swoim bogactwem dzielić, dzięki jego ogromnej dotacji mamy m.in. muzeum POLIN w Warszawie.

3/17
Bohdan Tomaszewski na zdjęciu z 2004 roku oraz podczas komentowania meczu w 1963 roku
Włodzimierz Wasyluk/REPORTER, WIESŁAW M. ZIELINSKI/EAST NEWS

Bohdan Tomaszewski zmarł 27 lutego w wieku 93 lat. Legendarny dziennikarz i komentator sportowy, autor scenariuszy filmowych, pisarz, przed wojną był tenisistą. Na zdjęciach: po lewej: w swoim mieszkaniu w 2004 r.; po prawej: podczas meczu lekkoatletycznego Polska-Niemiecka Republika Federalna w 1963 r. w Warszawie.

4/17
Martyna Ciechnowska Maddinka portret z instagramu
instagram.com/maddinka

Martyna Ciechnowska czyli Maddinka zmarła pod koniec czerwca, w wieku ledwie 27 lat. Była popularną blogerką modową. Uwielbiana przez swoich fanów. Po jej śmierci pojawiły się jednak zaskakujace i oburzające nienawistne komentarze wstawiane na jej profilu, pokazujące jak okrutny potrafi być anonimowy człowiek.

5/17
Tadeusz Konwicki portret w marynarce

Tadeusz Konwicki zmarł 7 stycznia, miał 88 lat. Wybitny prozaik, scenarzysta i reżyser, urodzony na Wieńszczyźnie. Autor m.in. „Małej Apokalipsy”, „Wiatr i Pył”, „Czytadło”.

6/17
Jackie Collins z siostrą Joan Collins stoją w wieczorowych sukniach na imprezie Vanity Fair
EAST NEWS

Jackie Collins zmarła 19 września w wieku 77 lat. Znana zarówno z bestsellerowych powieści obyczajowych, pełnych intryg i namietności, wydawanych w wielomilionowych nakładach w ponad 40 krajach, jak i z tego, że była siostrą Joan Collins, aktorki, polskiej publiczności znanej najbardziej z roli Alexis w serialu „Dynastia”.

7/17
Omar Sharif portret oraz kadr z filmu Doktor Żywago
Rex/East News, Everett/East News

Omar Sharif zmarł 10 lipca w wieku 83 lat. Nasze mamy i babcie wzdychały, gdy w telewizji leciał „Doktor Żywago” - jaki to on był przystojny. Aktor egipskiego pochodzenia, znany głównie starszemu pokoleniu polskich kinomanów. Zasłynął z filmów takich jak „Lawrence z Arabii” czy „Tajemnicza Wyspa”, w którym wcielił się w rolę Kapitana Nemo. Zagrał w ponad 100 filmach, w tym w „Biesach” Andrzeja Wajdy.

8/17
Marcin Wrona portret

Marcin Wrona zmarł 18 września, w wieku 42 lat. Reżyser i producent filmowy. Na zdjęciu powyżej w przededniu śmierci.

9/17
Anita Ekberg na kadrze z filmu La Dolce Vita (Słodkie Życie) z małym kotem oraz archiwalny portret
EAST NEWS (2)

Anita Ekberg zmarła 11 stycznia w wieku 83 lat. Nawet jeśli nie każdy dał radę obejrzeć do końca „Słodkie Życie Felliniego („La Dolce Vita”), to na pewno doczekał do momentu słynnej sceny kąpieli w fontannie. To własnie Anita Ekberg wcieliła sie w postać gwiazdy filmowej, której pożąda główny bohater filmu, zagrany przez Marcello Mastroianni'ego.

10/17
Bobby Kristina Brown portret oraz zdjęcie archiwalne z mamą Whitney Houston i z ojcem
EAST NEWS (2)

Bobbi Kistina Brown zmarła 26 lipca w wieku 22 lat. Córka Whitney Houston i Bobby Brown'a.

11/17
Henning Mankell portret z parasolką

Henning Mankell zmarł 5 października w wieku 67 lat. Nostalgiczne kryminały z Kurtem Wallanderem w roli głównej, przyniosły mu międzynarodową sławę. Postać szwedzkiego komisarza wpisała się w lekturę obowiązkową wszystkich miłośników literatury, na długo przed tym jak skandynawska proza zawojowała świat. Henning Mankell swoje życie podzielił miedzy Szwecję i Mozambik, gdzie prowadził m.in. teatr.

12/17
Jerzy Kamas siedzi na widowni

Jerzy Kamas zmarł 23 sierpnia, miał 77 lat. Występował w filmach i teatrze, m.in na deskach łódzkiego Teatru Powszechnego, Teatru Narodowego w Warszawie czy Ateneum. Niezapomniany Wokulski z "Lalki".

13/17
Józef Oleksy siedzi na fotelu z psem na kolanach, zdjęcie w domu
Zenon Zyburtowicz/FOTONOVA

Józef Oleksy zmarł 9 stycznia w wieku 68 lat. Jeden z najbardziej znanych nazwisk polskiej lewicy, były premier i marszałek sejmu.

14/17
Robert Leszczyński portret

Robert Leszczyński zmarł 1 kwietnia, w wieku 48 lat. Dziennikarz i krytyk muzyczny, zasłynął jako błyskotliwy i barwny członek jury jednego z pierwszych polskich talent show, gdzie zasiadał wraz z Jackiem Cyganem, Elżbietą Zapendowską i Kubą Wojewódzkim.

15/17
Christopher Lee portret oraz kadr z filmu Władca Pierścieni jako Saruman
EAST NEWS (2)

Christopher Lee zmarł 7 czerwca w wieku 93 lat. Brytyjski aktor i wokalista, znany nam przede wszystkim  jako Saruman we „Władcu Pierścieni” oraz wielokrotny odtwórca roli Drakuli.

16/17
B. B. King gra na gitarze

B. B. King zmarł 14 maja w wieku 89 lat. Nazywany Królem Blues'a był jednym z najlepszych gitarzystów wszech czasów.

17/17
Demis Roussos śpiewa na scenie z rozpostartymi ramionami w kolorowej szacie

Demis Roussos zmarł 25 stycznia w wieku 68 lat. Grecki piosenkarz wielokrotnie przyjeżdżał do Polski, jego hit „Goodbye, My Love, Goodbye" przyniósł mu miedzynarodowa sławę.