Kupiec Wenecki w Operze Narodowej
Newsy

Wielka premiera "Kupca Weneckiego" w Operze Narodowej

Dzielą nas już tylko dni!

Już 24 października w Operze Narodowej odbędzie się polska premiera "Kupca Weneckiego". Pierwszy raz zostanie wystawiony punktualnie o godzinie 19.00. Zaś kolejne spektakle odbędą się 26, 28 i 30 października.
 

Kilka słów o "Kupcu Weneckim":

"Kupiec wenecki" to opera napisana przez Andrzeja Czajkowskiego ponad ćwierć wieku temu. Całość oparta jest na tekście Williama Shakespeare'a. Jest to utwór rozpisany na 3 akty i epilog wykonywany przez orkiestrę. To opera, która zachwyca mistrzostwem dramaturgii i charakterystyki postaci. Pisany absolutnie serio, potrafi zaskoczyć muzycznym dowcipem. Mamy na myśli choćby szekspirowską scenę wyboru narzeczonej.
 

Obsada:

Jessica - Marisol Montalvo
Portia - Sarah Castle
Nerissa - Verena Gunz
Antonio - Christopher Robson
Bassanio - Charles Workman
Lorenzo - Jason Bridges
Shylock - Lester Lynch
Salerio - Adrian Clarke
Solanio - Rafał Pawnuk
Gratiano - Philip Smith
Książę Wenecji - Dariusz Machej
Chłopiec - Katarzyna Trylnik
Książę Maroka - Gregory Lockett
Książę Aragonii/Freud - Juliusz Kubiak


Światowa premiera "Kupca Weneckiego" odbyła się w lipcu 2013 roku.

Kinga Rusin o pechu Mariusza Trelińskiego
ONS
Newsy
Wielki pech Trelińskiego i Herbuś w USA. Ubolewa nad tym sama Rusin
To miało być wielkie wydarzenie

Od kilku tygodni Edyta Herbuś chwali się swoim życiem w Nowym Jorku. To tam jej partner, słynny na całym świecie reżyser, Mariusz Treliński miał wystawić premierowo operę w najsłynniejszej operze na świecie w Nowym Jorku - "Metropolitan Opera". Przypomnijmy: Herbuś wiązała duże nadzieje z karierą za granicą. Pierwsze recenzje są bezlitosne Specjalnie na to wydarzenie do Nowego Jorku pojechała Kinga Rusin . Dziennikarka jest zachwycona faktem, że Mariusz jest pierwszym reżyserem, który wystawi swoją operę w tym prestiżowym miejscu. Niestety, z powodu fatalnej pogody wczorajsze premiera została odwołana. Dyrektor powiedział jej, że to drugi taki przypadek w historii "Metropolitan Opery": Z powodu burzy śnieżnej odwołano w Nowym Jorku dzisiejszą premierę Jolanty/Zamku Sinobrodego w reżyserii Mariusza Trelińskiego:(. Dyrektor Metropolitan Opera, Peter Gelb powiedział mi, że to drugi taki przypadek w stu kilkudziesięcioletniej historii nowojorskiej opery. Premierę przełożono na czwartek. Mariusz jest pierwszym polskim reżyserem w MET (jedna z najbardziej prestiżowych scen operowych świata), a reżyserowana przez niego opera to pierwsza na tej scenie kooprodukcja polsko-amerykańska. Wiele osób czekało na ten dzień. Teraz nie pozostaje nic innego jak trzymać kciuki za poprawę pogody... - pisze zmartwiona Na szczęście Edyta Herbuś na swoim Instagramie uspokoiła wszystkich, pisząc, że premiera odbędzie się dziś. Oby nic nie popsuło tego wydarzenia. Zobacz: Bal Dziennikarzy już za kilkanaście dni. Poprowadzą go trzy gwiazdy konkurencyjnych stacji   Wakacje Kingi Rusin:

"PSALM" w teatrze OPERA MODERN! To wydarzenie muzyczne w roku! Znamy daty i szczegóły
Kasia Chmura
Newsy
"PSALM" w Teatrze Studio! To wydarzenie muzyczne w roku! Znamy datę premiery!
"PSALM" w Teatrze Studio! To wydarzenie muzyczne w roku! Znamy datę premiery!

Teatr OPERA MODERN, który powstał w tym roku w Warszawie z inicjatywy reżysera Jerzego Lacha, planuje realizować współczesne spektakle operowe łączące różne gatunki sztuki. Pierwszą premierą Teatru będzie PSALM na podstawie powieści „My, marzyciele” Mbue Imbolo oraz wybranych tekstów z "Księgi Koheleta", Apokalipsy św. Jana i Psalmów.   Muzykę do spektaklu skomponował Krzysztof Kozłowski, absolwent UMFC w Warszawie w klasie fortepianu prof. Anny Jastrzębskiej-Quinn, laureat nagród na konkursach pianistycznych i kompozytorskich. Premiera powstanie na podstawie scenariusza i libretta oraz w reżyserii Jerzego Lacha, reżysera i poety, twórcy Teatru im. Alberta Tison, z którym zrealizował ponad dwadzieścia spektakli teatralnych, widowisk plenerowych i ulicznych, w tym legendarny spektakl „Ratujcie nasze dusze”, okrzyknięty manifestem pokolenia przełomu. Lach jako dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej (2012-2016) wyreżyserował między innymi „Operetkę” Michała Dobrzyńskiego według dramatu W. Gombrowicza prezentowaną na Festiwalu Armel w Wiedniu oraz „Immanuela Kanta” Leszka Możdżera według dramatu Thomasa Bernharda. W 2015 roku dla Opery Bałtyckiej wyreżyserował „Olimpię z Gdańska” Zygmunta Krauzego.     PSALM, którego premiera odbędzie się 31 sierpnia w Teatrze Studio w Warszawie, jako wydarzenie towarzyszące Festiwalu Warszawa Singera, będzie współczesnym spektaklem operowym, z udziałem solistów oraz aktorów z Warszawskiego Centrum Pantomimy Bartłomieja Ostapczuka oraz z muzyką wykonaną przez zespół Hashtag Ensamble, założony w 2013 roku przez flecistkę Anię Karpowicz, łączący wybitnych młodych wykonawców i kompozytorów. Członkowie Hashtag Esnemble mają w dorobku łącznie 72 prawykonania, 103 nagrody w konkursach jako wykonawcy muzyki klasycznej oraz występy na 78 polskich i międzynarodowych festiwalach muzycznych. Zespół...

Edyta Herbuś i Mariusz Treliński na premierze "Jolanta, Zamek Sinobrodego" w Metropolitan Opera
ONS
Newsy
Treliński wystawił w końcu operę w Nowym Jorku! Herbuś wyglądała jak milion dolarów
Edyta jest dumna z partnera

Edyta Herbuś od kilku tygodni przebywa w Nowym Jorku, gdzie wyczekuje na premierę opery swojego ukochanego, Mariusza Trelińskiego , która miała się odbyć w najsłynniejszej operze na świecie - "Metropolitan Opera". Niestety, z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych spektaklu nie wystawiono w terminie, nad czym ubolewała m.in. Kinga Rusin . Zobacz:  Wielki pech Trelińskiego i Herbuś w USA. Ubolewa nad tym sama Rusin Na szczęście wczoraj premiera doszła do skutku, a tancerka i aktorka może być dumna ze swojego partnera, ponieważ jest to pierwsza, polska produkcja, która została wystawiona w Metropolitan Opera. Herbuś w tym szczególnym dniu wyglądała zjawiskowo i zaprezentowała się w długiej, dopasowanej sukni. Jak zawsze pokazała klasę i styl, a przepiękny makijaż i biżuteria dopełniły całość. Piękną Polkę rozpierało szczęście, dlatego na Instagramie podzieliła się kilkoma zdjęciami, a jedno z nich podpisała: 29.01.2015r. Wreszcie :) "Jolanta" i "Zamek Sinobrodego".Pierwsza w historii, Polska produkcja w Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Gratulujemy sukcesu. Zobacz:  Agnieszka Szulim prosto z wakacji poleciała do USA. Na miejscu czekała na nią niemiła niespodzianka     Herbuś jak gwiazda filmowa:

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner