Lech Wałęsa jest homofobem. Lech Wałęsa krytykuje gejów
Newsy

Szok! Lech Wałęsa jest homofobem?: Geje powinni siedzieć za murem

Ostre wyznania laureata pokojowej nagrody Nobla

Ostatnio coraz częściej w mediach pojawia się temat równouprawnienia. Pa wielu latach życia w ukryciu ze strachu przed odrzuceniem, polscy homoseksualiści zdecydowali się zabrać głos i zawalczyć o swoje prawa. W sejmie, co prawda, odrzucono ustawę o związkach partnerskich, ale temat ten poparło swoim głosem wielu przedstawicieli świata polityki czy show-biznesu ("Ludzie nie są Bogiem"). Okazuje się, że do grona przeciwnych tej ustawie, ba, przeciwnych homoseksualistom w społeczeństwie należy... były prezydent RP, Lech Wałęsa.

W rozmowie z TVN24 w programie "Fakty po faktach" Wałęsa wyraził swoją opinię, którą chyba spokojnie możemy określić mianem homofobicznej:

- Nie może mniejszość wchodzić na głowę większości. Ja sobie nie życzę, żeby ta mniejszość, z którą się nie zgadzam wychodziła na ulice i moje dzieci i wnuki bałamuciła jakimiś tam mniejszościami


Dziennikarz, który rozmawiał z Lechem Wałęsą próbował przekonać go do uszanowania poglądów mniejszości, popierając to przykładami w postaci homoseksualnych polityków. Były prezydent nie miał skrupułów i przyznał otwarcie, że w polskim Sejmie homoseksualiści powinni siedzieć w ostatniej ławie sali plenarnej, a nie gdzieś na przodzie. Dodał na końcu dumny:

- A nawet jeszcze za murem.


Przypomnijmy, że Lech Wałęsa jest także laureatem prestiżowej pokojowej nagrody Nobla. Czy wypada mu prezentować tak ostre poglądy na forum publicznym?

Zobacz: "Nie mogę znieść tej głupoty"

Lech Wałęsa jest homofobem. Lech Wałęsa krytykuje gejów

Lech Wałęsa o śmierci syna Przemysława Wałęsy
Eastnews
Newsy
Lech Wałęsa dementuje informacje o tym, że jego syn popełnił samobójstwo! Zobacz, co napisał!
"Źle znosił kłamliwe napaści na Ojca", pisze były prezydent.

Przemysław Wałęsa popełnił samobójstwo? Jak podaje "Newsweek", Lech Wałęsa podczas konferencji naukowej IPN na temat Stanu Wojennego wyznał, że jego syn "skrócił sobie życie". Do tej pory nie była znana przyczyna, ani szczegółowe okoliczności śmierci Przemysława Wałęsy. Mówiło się o "niezdrowym stylu życia" i alkoholizmie. Były prezydent podczas swojego wystąpienia zasugerował, że jego syn odebrał sobie życie, ponieważ nie wytrzymał presji psychicznej. Mój syn nie wytrzymał psychicznie i przez Cenckiewiczów i innych skrócił sobie życie - słowa Lecha Wałęsy z konferencji cytuje "Newsweek" Zobacz też: Przemysław Wałęsa nie żyje. Co się stało? Są pierwsze informacje!   Przemysław Wałęsa odebrał sobie życie?  8 stycznia Przemysław Wałęsa został znaleziony martwy przez jednego z członków swojej rodziny w swoim mieszkaniu w Gdańsku. Miał 43 lata. Był jednym z pięciorga dzieci Lecha i Danuty Wałęsów. Pracował w straży granicznej. Nie udzielał się medialnie. Był żonaty, miał dwóch synów. Do tej pory oficjalnie nie podano przyczyny śmierci Przemysława Wałęsy. Poinformowano jedynie, że sekcja zwłok wykluczyła udział osób trzecich.    W czasie konferencji IPN, Lech Wałęsa niespodziewanie zabrał głos i w bardzo emocjonalnym wystąpieniu zdradził, że jego syn Przemysław odebrał sobie życie. Konferencja dotyczyła Stanu Wojennego. Były prezydent bronił się przed pomówieniami o rzekomą współpracę z służbami komunistycznymi. W swoim przemówieniu powiedział, że te oskarżenia przyczyniły się przedwczesnego zakończenia życia jego syna. Ja jestem czysty jak łza, nigdy nie pracowałem po tamtej stronie. Kiszczak kilka razy chciał mnie zabić - mówił Lech Wałęsa. Były prezydent w swojej wypowiedzi wspomniał profesora Sławomira Cenckiewicza, który w czasie konferencji miał...

Lech Wałęsa krytykuje Danutę Wałęsę w programie Tomasza Lisa
ONS
Newsy
Kontrowersyjne słowa Wałęsy: "Przegrałem wszystko. Nie o taką Polskę walczyłem, wybrałem prostą żonę"
Szczery wywiad z byłym prezydentem

Lech Wałęsa od jakiegoś czasu udziela wywiadów, w których mówi dużo, ale nie koniecznie z korzyścią dla siebie. Jego sławna opinia na temat homoseksualistów w sejmie spotkała się z oburzeniem nie tylko w Polsce, ale też za granicą. W Stanach zdecydowano się nawet na usunięcie ulicy sygnowanej nazwiskiem polityka. Teraz znów o Wałęsie będzie głośno, a to za sprawą wywiadu jakiego 77-latek udzielił w programie Tomasza Lisa. W bilansie życia zamiast opowiedzieć o sukcesie Solidarności, skupił się na gorzkich stronach swojego życia. Zaczęło się od polityki: Z męskich spraw zostało mi tylko golenie. Którejś nocy się nie obudzę i koniec. Więcej strat niż zysków . Wypełniłem testament rodziców, który brzmiał: odzyskacie utraconą wolność, odłączcie Polskę od Sowietów. Tyle że wywalczyłem i oddałem na źle przygotowany grunt. Właściwie przegrałem wszystko. Nie o taką Polskę walczyłem Jakby tego było mało, były prezydent Polski narzeka też na swoją relację z żoną. Jego zdaniem nie była wzorowa. Na koniec nie mogło zabraknąć do przytyku w kierunku głośnej biografii Danuty Wałęsy. Tu muszę przyznać, poniosłem największą stratę. Nie miałem czasu na zajmowanie się tym, tak jak powinienem. Nawet jak coś pomagałem, to było nieprzemyślane. A przez to bardziej zniszczone niż zbudowane. Z żoną się nie kłócimy. Nie ma pretensji, sporów czy wojny . Po prostu ona realizuje swoje, a ja swoje i nie wchodzimy sobie na odciski. W koncepcji małżeństwa, którą proponuje żona, mniej się kochamy niż w tej, która była na początku. Byłem wychowany w zupełnie innej koncepcji małżeństwa, a żona się z niej wyłamała. Wybrałem sobie żonę prostą, nie pisarkę .   Lech Wałęsa na wakacjach:

Lech Wałęsa jest homofobem. Lech Wałęsa krytykuje gejów
Newsy
Kolejny cios z USA dla Wałęsy. Ta decyzja z pewnością go zaboli
Wszystko przez homofobiczną wypowiedź

Lech Wałęsa nie jest już aktywnym politykiem, ale czasami pokusi się o skomentowanie bieżących wydarzeń. Szerokim echem odbiła się jego skrajnie homofobiczna wypowiedź o prawach osób homoseksualnych do zasiadania w Sejmie. Wywołało to duży skandal i to nie tylko w Polsce. Przypomnijmy: Afera o Lecha Wałęsę w USA. Chcą mu odebrać prestiżowe wyróżnienie Były prezydent jest w Stanach Zjednoczonych postacią rozpoznawalną i bardzo cenioną, ale afera mocno odbiła się na jego wizerunku. Jeszcze kilka miesięcy temu mieszkańcy San Francisco mogli spacerować ulicą imienia Lecha Wałęsy, ale teraz to już przeszłość. Radni amerykańskiego miasta zdecydowali o jednogłośnej zmianie, a powodem takiej decyzji jest przywoływana już homofobiczna wypowiedź Polaka.   To, co powiedział Wałęsa, jest po prostu skandaliczne. To rozczarowujące, że laureat pokojowej nagrody Nobla wygłasza tego typu uwagi pełne nienawiści wobec całych grup społecznych - argumentują radni San Francisco. Co więcej, ulicę Lecha Wałęsy nazwano teraz na cześć Toma Waddella - znanego aktywistę gejowskiego, który zmarł na AIDS w 1987 roku. Co sądzicie o takim geście? Zobacz: Szok! Lech Wałęsa jest homofobem?: "Geje powinni siedzieć za murem" Lech Wałęsa na wakacjach:

Nasze akcje
Newsy

Poznaj legendy miejskiego stylu w nowej kolekcji CCC

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner