Książę Harry i Meghan Markle
East News
Newsy

To one przejmą obowiązki Meghan i Harry'ego! Tego nikt się nie spodziewał!

Księżniczka Beatryce i księżniczka Eugenia przejmą obowiązki Harry'ego i Meghan Markle? Tak twierdzi konsultant historyczny

Odejście Harry'ego i Meghan Markle z rodziny królewskiej spowoduje wiele zmian w monarchii brytyjskiej. Początkowo spekulowano, że duża część obowiązków młodszego wnuka królowej Elżbiety II oraz jego małżonki spadnie na księcia Williama i księżną Kate, ale oni mają już swoje zobowiązania, które muszą wypełniać. Brytyjskie media donoszą, kogo królowa może wyznaczyć do pełnienia tych funkcji. To osoby, które dotychczas żyły w cieniu rodziny królewskiej. 

Zobacz także: Szokujące oświadczenie Harry'ego i Meghan! Wycofują się z rodziny królewskiej! Brytyjczycy wściekli na Meghan!

Wszystko, co powinniście wiedzieć o aferze z Meghan i Harrym. To koniec brytyjskiej rodziny królewskiej?

Kto przejmie obowiązki królewskie księcia Harry'ego i Meghan Markle?

"Daily Mail", powołując się na rozmowę z królewskim biografem, Robertem Lacey, konsultantem historycznym "The Crown", informuje, że obowiązki księcia Harry'ego i Meghan Markle przejmą księżniczka Beatrice i księżniczka Eugenia. Wnuczki Elżbiety II są kolejno dziewiąte i dziesiąte w kolejce do brytyjskiego tronu. Do tej pory żyły w cieniu rodziny królewskiej i nie wykonywały żadnych obowiązków w imieniu królowej. 

Według Roberta Lacey'a siostry zostaną przeniesione, ponieważ tego potrzebuje rodzina królewska po tym, jak książę i księżna Sussex postanowili wycofać się z życia królewskiego. 

W rozmowie z "Hello!" specjalista ujawnił, że siostry zostałyby "przeniesione" do rodziny królewskiej, gdyby były na to gotowe: 

Jeżeli dwóch wychodzi, to dwie osoby muszą wejść, a tymi dwoma będą Beatrice i Eugenia. 

Wdrożenie księżniczek w obowiązki królewskie zostało nazwane przez Roberta Lacey'a "konsekwencją odejścia Harry'ego i Meghan":

Tego potrzebuje rodzina królewska, ponieważ minie kolejne 15 lat zanim pokolenie księcia Jerzego dorośnie. 

Dodatkowo zwrócił uwagę na ironię sytuacji, ponieważ książę Harry wymieniał księżniczki Eugenię i Beatrice jako wzór życia, jakie chce prowadzić. 

Kim są księżniczka Beatrice i księżniczka Eugenia?

Księżniczka Beatrice i księżniczka Eugenia pracują w pełnym wymiarze godzin i nie są finansowane z funduszu rządu, który wspiera oficjalne obowiązki rodziny królewskiej. Księżniczka Beatrice znana jest jako Beatrice York i pracuje w prywatnym butiku. Skończyła studia historyczne na Uniwersytecie Goldsmith. Księżniczka Eugenia ukończyła Uniwersytet Newcastle w dziedzinie literatury angielskiej i historii sztuki. Aktualnie jest dyrektorem w galerii Hauser & Wirth w Mayfair. 

Zobacz także: Królowa Elżbieta zaplanowała odejście Meghan i Harry'ego z rodziny królewskiej?! To nie był przypadek!

Księżniczka Eugenia przejmie obowiązki, które wcześniej wykonywał książę Harry i jego małżonka? Wnuczka Elżbiety II jest dziesiąta w kolejce do brytyjskiego tronu

księżniczka Eugenia w białej sukience
East News

Księżniczka Beatrice również jest typowana do przejęcia obowiązków należących wcześniej do Harry'ego i Meghan. Jest dziewiąta w kolejce do brytyjskiego tronu. Podobnie jak Eugenia, do tej pory pozostawała w cieniu rodziny królewskiej. 

Jeżeli dwoje wychodzi, dwoje musi wejść, a tymi dwoma muszą być Beatrice i Eugenia - powiedział Robert Lacey w rozmowie z "Daily Mail". 

Princess Beatrice, Beatrycze
EastNews

 

Meghan Markle wpadka z Photoshopem na świątecznej kartce
Newsy
Który w kolejce do tronu jest książę Harry i Archie? Wiemy, co się zmieniło po ich odejściu z rodziny królewskiej
Który w kolejce do tronu jest książę Harry i Archie? Wiemy, co się zmieniło po ich odejściu z rodziny królewskiej

Książę Harry wycofał się z pełnienia obowiązków królewskich. Zapowiedział, że wraz z Meghan Markle będą dzielić życie pomiędzy Amerykę a Wielką Brytanię, wychowując syna w szacunku do królewskiej tradycji.  Wbrew pozorom decyzja księcia Harry'ego nie wpływa na pozycję ani jego ani Archiego w linii sukcesji do brytyjskiego tronu.  Książę Harry i Książę Archie w kolejce do brytyjskiego tronu Aktualna linia sukcesji do tronu, po śmierci królowej Elżbiety II, wygląda następująco: książę Karol, książę William, książę George, księżniczka Charlotte, książę Luis, książę Harry oraz książę Archie.  Rezygnacja księcia Harry'ego z obowiązków królewskich narazie nie zmienia nic w linii sukcesji. Royal Central, cytuje rozmowę z pisarką i historykiem Marlene Koenig: sukcesja na tronie opiera się na ustawodawstwie, w tym na ustawie o sukcesji na rzecz korony, która obejmuje akt osiedlenia się. Potrzeba by decyzji Parlamentu, aby usunąć osobę z linii sukcesji. Tak więc w linii sukcesji pozostają w kolejce, dopóki parlament nie zdecyduje inaczej Królowa nie przedstawiła jeszcze ostatecznej decyzji odnośnie księcia Harry'ego i Meghan Markle.  Po spotkaniu kryzysowym, które odbyło się w poniedziałek w pałacu Sandringham, Elżbieta II wydała oświadczenie, w którym wyjaśniła, że nie wiadomo, jak będzie wyglądała przyszłość książąt Sussex, ponieważ proces ograniczania ich obowiązków królewskich nie jest prosty. Podczas spotkania miała oznajmić, że opracowanie realnego planu niezależnej finansowo przyszłości Harry'ego i Meghan okazało się „skomplikowane” i w najbliższych dniach trzeba będzie opracować więcej szczegółów.  Czy...

Książę Harry zrezygnował z obowiązków królewskich
East News
Newsy
Media to przeoczyły! Książę Harry sygnalizował odejście z rodziny królewskiej tuż po narodzeniu syna
Media to przeoczyły! Książę Harry sygnalizował odejście z rodziny królewskiej tuż po narodzeniu syna

Decyzja Księcia Harry'ego i Meghan Markle o wycofaniu się z pełnienia obowiązków królewskich elektryzuje nie tylko Brytyjczyków ale cały świat. Megxit - bo tak właśnie nazwano zamieszanie wywołane przez księżną i księcia Sussex, rozkładane jest dziś na czynniki pierwsze przed media na całym świecie.  Okazuje się, że Książę Harry pierwsze sygnały o odejściu dawał już tuż po narodzeniu syna! Książę Harry sugerował odejście z rodziny królewskiej po narodzinach syna Książę Harry szykował się do rezygnacji z obowiązków królewskich tuż po narodzeniu Archiego. Jego decyzje odnośnie braku królewskich tytułów dla syna mogły na to wskazywać. Jak sugeruje Joe Little, redaktor naczelny  magazynu Majesty, była to część "szerszego planu":  Fakt, że Archie nie jest hrabią Dumbarton ani nie posiada tytułu królewskiego "Jego królewskiej wysokości", sprawia, że zastanawiam się, czy nie był już częścią jakiegoś szerszego planu".  Pełne imię i nazwisko niespełna rocznego Archiego brzmi: Archie Harrison Mountbatten-Windsor. Jako pierworodny syn księcia Harry'ego mógł przejąć tytuł hrabiego Dumbarton. Jednak para oświadczyła, że chłopiec będzie znany jako Master Archie, zgodnie z życzeniem ojca, który chciał, aby wychowywał się jako zwyczajny obywatel. W związku z tą decyzją Archie nie będzie tytułowany ani tytułem hrabiego ani tytułami królewskimi (His Royal Highness czyli Jego Królewska Wysokość).  Jednak to nie oznacza, że po śmierci królowej Elżbiety II wciąż nie będzie oczekiwał w kolejce do brytyjskiego tronu.  Zobacz także:  Wszystko, co powinniście wiedzieć o aferze z Meghan i Harrym. To koniec brytyjskiej rodziny królewskiej? Decyzja...

Meghan Markle i książę Harry w Australii
East News
Newsy
Syn Meghan Markle i księcia Harrego zostanie kiedyś królem? Wiemy, jakie ma szanse
Syn Meghan Markle i księcia Harrego zostanie kiedyś królem? Wiemy, jakie ma szanse

Meghan Markle urodziła syna! 6 maja rodzina księżnej i księcia Harry'ego powiększyła się. Informację potwierdził oficjalnie najpierw Pałac Buckingham, a potem sam szczęśliwy tatuś - książę Harry . Syn pary będzie potencjalnym następcą tronu. Nie ma jednak do niego blisko. Które w kolejce do tronu będzie dziecko Meghan i   Harry'ego ? Dziecko Meghan i młodszego syna księżnej Diany oraz księcia Karola ma szansę zostać kiedyś królem albo królową ? Szansa zawsze jest, ale niewielka, bowiem kolejka do tronu jest długa, a królowa Elżbieta II jest w dobrej formie i nie zamierza abdykować na rzecz swojego syna, księcia Karola. To właśnie on jest pierwszy w kolejce do tronu. A tak przedstawia się lista: 1. Książę Karol 2. Książę William 3. Książę George 4. Księżniczka Charlotte 5. Książę Louis 6. Książę Harry 7. Syn Meghan Markle i księcia Harry'ego 8. Andrzej, książę Yorku. Jeśli jednak książę William i księżna Kate zdecydują się na kolejne dziecko, książę Harry, jego dziecko i książę Andrzej spadną o jedno oczko w tej hierarchii. Wciąż też nie wiadomo, czy potomek Meghan i Harry'ego otrzyma tytuł księcia albo księżniczki . Ostatnie słowo należy do Elżbiety II, która będzie musiała wydać specjalny dekret, jeśli zdecyduje o nadaniu tytułu. Zgodnie z zasadą ustaloną lata temu, tytuł należy się wyłącznie najstarszemu dziecku książęcej pary. Gdyby Elżbieta II nie zainterweniowała, tytuł księcia otrzymałby tylko książę William, a Harry byłby lordem. Tak się jednak nie stało. Podobnie sytuacja wyglądała w przypadku dzieci Williama i Kate. Charlotte dostała tytuł Princess Charlotte of Cambridge, a Louis tytuł Prince Louis of Cambridge, bo po ich narodzinach Elżbieta II wydała specjalne dekrety na mocy,...

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner