Lipowska grała w "M jak miłość" 17 lat żonę Pyrkosza "Scenariusz pozwalał powiedzieć 'kocham cię', tego już nie będzie"
Newsy

Lipowska o 17 latach grania żony Pyrkosza "Scenariusz pozwalał nam powiedzieć 'kocham cię', tego już nie będzie"

"Nie mam ani mojego męża prawdziwego, ani filmowego..."

Witold Pyrkosz, niezapomniany Lucek z "M jak miłość", serialowy mąż Teresy Lipowskiej, nie żyje. Aktor zmarł w wieku 90 lat. Wiadomo, że przez ostatnie tygodnie leżał w szpitalu, jego stan był ciężki - o czym mówiła m.in. Ilona Łepkowska. Mimo to, każdy wierzył że przyjdzie cud i stan aktora się poprawi.

 

Przez 17 lat Witold Pyrkosz był związany z rolą Lucjana z "M jak miłość", grał udane małżeństwo z Teresą Lipowską, serialową Barbarą. Jak Witolda Pyrkosza wspomina Teresa Lipowska? Czego będzie jej najbardziej brakować?

Dużo wiedzieliśmy o sobie. On się do mnie czasem otwierał, a był to bardzo zamknięty człowiek. Witold Pyrkosz był profesjonalistą – na nic nie narzekał, nie skarżył się, jeśli na planie były trudne warunki - tak mówiła o Pyrkoszu Teresa Lipowska dla TVP.

Zobacz także: Historia miłości Witolda Pyrkosza i jego żony. 19 lat różnicy wieku nie przeszkodziła im być razem

Czy po śmierci Pyrkosza Lipowskiej w "M jak miłość" będzie mniej? "Jesteśmy na dalszym planie..."

Teresa Lipowska: "Scenariusz pozwalał nam powiedzieć sobie 'Kocham cię'"

Aktorzy mieli do siebie ciepły stosunek, wspierali się wzajemnie i byli przyjaciółmi również w życiu prywatnym.

Scenariusz pozwolił nam mieć do siebie ciepły stosunek – umieć się pogłaskać, mieć powiedzieć sobie – w wieku 80, 90 lat – »ja cię kocham«. Teraz już tego nie będzie. Nie mam ani mojego męża prawdziwego, ani filmowego. Tego już nikt nie powie – mówiła Teresa Lipowska. - Te wszystkie nasze przytulenia – oczywiście to była gra, ale z drugiej strony to była jakaś prawdziwa serdeczność. Tam nie było fałszu. Nie wiem, jak to będzie dalej pisane – nawiązała do zmian w scenariuszu serialu – ale myślę, że będzie bardzo ciężko. – Wczoraj mi było ciężko wrócić na plan. W poniedziałek idę i usiądę na tym miejscu, gdzie on siedział... – dodała aktorka.

My również nie możemy sobie wyobrazić dalszych odcinków "M jak miłość" bez Witolda Pyrkosza. Wszystkim będzie go brakować...

 

Zobacz: Łepkowska wspomina Witolda Pyrkosza. "Liczyliśmy się z tym, miał 90 lat, ale i tak wydawało się, że będzie wieczny..."

 

Zobacz więcej: Nie żyje Pyrkosz. "Miał problemy ze zdrowiem, ale kochał życie" Wspomnienia aktorów i przyjaciół

 

Witold Pyrkosz miał 90 lat. Aktorzy "M jak miłość" nie mogą pogodzić się ze stratą.

Marcin Mroczek żegna Pyrkosza

 

Aktor grał z Teresą Lipowską zgrane małżeństwo.

Marcjanna Lelek, Piotr Nerlewski, Iga Krefft, Teresa Lipowska, Marek Mostowiak
Facebook

Witold Pyrkosz zmarł w wieku 90 lat
Eastnews
Newsy
Znamy przyczynę śmierci Witolda Pyrkosza. Na co chorował słynny aktor?
Ostatnie tygodnie życia spędził w szpitalu. Dlaczego tam trafił?

Znamy przyczynę śmierci Witolda Pyrkosza . 22 kwietnia, w sobotę, w mediach pojawiła się smutna wiadomość o śmierci słynnego aktorka. Kilka godzin później Ilona Łepkowska w rozmowie z TVN24 przyznała, że Witold Pyrkosz od jakiegoś czasu przebywał w szpitalu, gdzie walczył z chorobą. Nikt wówczas nie wiedział, na co zachorował jeden z ulubionych gwiazdorów serialu "M jak miłość". Portal Viva.pl podał, co było przyczyną śmierci Witolda Pyrkosza. Okazuje się, że aktor trafił do szpitala z zapaleniem płuc.  Zobacz także:  Lipowska o 17 latach grania żony Pyrkosza "Scenariusz pozwalał nam powiedzieć 'kocham cię', tego już nie będzie" Przyczyny śmierci Witolda Pyrkosza Według doniesień portalu Witold Pyrkosz trafił do szpitala z zapaleniem płuc. Niestety, w trakcie leczenia pojawiły się komplikacje. Słynny, 90-letni aktor doznał udaru, który doprowadził do jego śmierci. Odejście Witolda Pyrkosza wstrząsnęło jego kolegami z pracy. W rozmowie z Super Expressem ekipa "M jak miłość" z ogromnym wzruszeniem wspomina aktora, który przez wiele lat wcielał się w postać serialowego Lucjana Mostowiaka.  Spodziewaliśmy się, że może się tak zdarzyć, ale zawsze się myśli, że może jednak jakoś inaczej się to skończy. Jest mi bardzo smutno, bardzo przykro  - w rozmowie z Super Expressem przyznała Ilona Łepkowska.  Jestem zaszokowana, bo to się stało nagle. Nie wiedziałam o jego stanie zdrowia, bo mieliśmy dwa miesiące przerwy w nagraniach serialu. Parę dni temu dowiedziałam się, że był chory. Jak przyszłam w piątek na plan, dowiedziałam się, że będą zmiany w tekście. Okazało się, że to właśnie z powodu choroby Witka. Teraz okazuje się, że nie żyje - w rozmowie z tabloidem zdradziła Teresa Lipowska. Zobacz także:  Witold Pyrkosz zmarł w wieku 90 lat. Jak zyskał miano „króla polskich seriali”? Witold...

Ilona Łepkowska o Witoldzie Pyrkoszu
Newsy
Łepkowska wspomina Witolda Pyrkosza. "Liczyliśmy się z tym, miał 90 lat, ale i tak wydawało się, że będzie wieczny..."
Łepkowska wspomina Witolda Pyrkosza. "Liczyliśmy się z tym, miał 90 lat, ale i tak wydawało się, że będzie wieczny..."

Witold Pyrkosz nie żyje. Popularny aktor w Wigilię ubiegłego roku skończył  90 lat, a ekipa „M jak Miłość” wyprawiła mu huczne urodziny. To był naprawdę piękny dzień... Nikt się nie spodziewał, że już 4 miesiące póżniej będziemy musieli pożegnać serialowego Lucjana Mostowiaka... W tym dniu towarzyszyła mu między innymi Ilona Łepkowska. Jak go wspomina?   Zobacz też: "Król polskich seriali" nie żyje. Wspominamy kultowe role Witolda Pyrkosza w filamch i serialach   Więcej: Witold Pyrkosz nie żyje. W Wigilię skończył 90 lat. Tak świętował z aktorami z "M jak miłość"...   Ilona Łepkowska o Witoldzie Pyrkoszu w "M jak miłość" Ilona Łepkowska o Witoldzie Pyrkoszu: Piękny ciepły człowiek. Tym zjednywał sympatię widzów. Miał w sobie pewien rodzaj naturalności, która zjednywała sympatię widzów. Miałam przyjemność obsadzić go w roli, którą kreował przez ostatnie kilkanaście lat. Niezmierny żal odczuwam. Liczyliśmy się z tym, bo miał 90 lat, w takim wieku trzeba się liczyć z odejściem, ale on grał i był aktywny i wydawało się że będzie wieczny, ale nie był - powiedziała Ilona Łepkowska o Witoldzie Pyrkoszu. Łączymy się w bólu po stracie Witolda Pyrkosza z jego najbliższymi .   Nie żyje Pyrkosz. "Miał problemy ze zdrowiem, ale kochał życie" Wspomnienia aktorów i przyjaciół   Witold Pyrkosz nie żyje.   Wspomina go Ilona Łepkowska.

Do kiedy Lucjan Mostowiak będzie w M jak miłość?
Seriale
Wiemy, do kiedy będziemy oglądać Witolda Pyrkosza w "M jak miłość"!
Co dalej z Lucjanem Mostowiakiem w "M jak miłość"?

Witold Pyrkosz zmarł 22 kwietnia 2017 roku. Wybitny aktor, "król polskich seriali", miał 90 lat! Od jakiegoś czasu gwiazdor przebywał w szpitalu ze względu na zapalenie płuc. Niestety, organizm nie pokonał choroby.  Zobacz: Anna Mucha żegna Witolda Pyrkosza TYM zdjęciem, a fani oburzeni! "To smutne, że nawet w takich chwilach..." Pyrkosz miał na koncie setki świetnych ról w filmach i serialach, ale w sercach wielu widzów został zapamiętany jako ciepły i kochany senior rodu Mostowiaków, Lucjan, w serialu "M jak miłość". Co dalej z jego postacią?  Do kiedy będziemy oglądać Witolda Pyrkosza w "M jak miłość"? Witold Pyrkosz w serialu "M jak miłość" grał od samego początku, czyli od 17 lat. Widzowie nie wyobrażają sobie tej produkcji bez Lucjana Mostowiaka, seniora rodu, który znany był m.in. z poczucia humoru. Na fanpejdżu "emki" pojawiła się informacja, do kiedy będziemy mogli oglądać postać Pyrkosza na ekranie. Okazuje się, że aż do października: Był z nami od samego początku... od 17 lat. Wspierał swoim talentem, przyjaźnią, tym, że po prostu był. Na zawsze pozostanie w naszych sercach, a na ekranach telewizorów będziemy mogli oglądać Go aż do października.  Karolina Baranowska z PR-u MTL MAXFILM MTL Maxfilm, firmy produkującej serial, mówi zaś: Witolda Pyrkosza będzie można oglądać w „M jak miłość” jeszcze przez kilka tygodni (najbliższy odcinek z jego udziałem jest w emisji jutro tj. 25 kwietnia). Dopiero jesienią widzowie pożegnają się ostatecznie z postacią Lucjana Mostowiaka. Szczegółów nie mogę w tej chwili podać, bo trwają prace nad zmianą gotowych już wcześniej scenariuszy. Do zeszłego tygodnia ekipa miała dłuższą przerwę w pracy - jak co roku w oczekiwaniu na wiosnę -  i nikt z nas nie spodziewał się, że aktor nie pojawi się już na planie. Witold Pyrkosz już jakiś czas temu...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik