Występ Celine Dion na scenie podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu był nie lada wydarzeniem i cały świat patrzył na gwiazdę, która po czterech latach przerwy znów zaśpiewała mimo walki z ciężką, przewlekłą chorobą. Piosenkarka zaśpiewała "Hymn o miłości" z repertuaru Edith Piaf na wieży Eiffla, a fani z całego świata wstrzymali wtedy oddech. Od tego czasu minęło już kilka miesięcy, podczas których piosenkarka nie była zbyt aktywna w przestrzeni publicznej. Teraz to się zmieniło i wróciła ze swoim wsparciem podczas wyjątkowej Gali City of Hope Spirit Of Life 2024, a poruszeni fani piszą:

WIDEO

player placeholder

Celine, Twój udział w Gali City of Hope Spirit Of Life 2024 to więcej niż zaszczyt dla nas wszystkich, to symbol nadziei i siły. Twoja muzyka zawsze poruszała serca na całym świecie, ale Twoja obecność na tym wydarzeniu wykracza poza scenę. Reprezentujesz odporność, wiarę i siłę zjednoczenia się dla większych spraw. czytamy w komentarzu pod relacją z wydarzenia

Tak dziś wygląda Celine Dion

Celine Dion od kilku lat zmaga się z nieuleczalną chorobą związaną ze sztywnością ciała. Zespół Moerscha-Woltmanna to bardzo rzadkie schorzenie o podłożu neurologicznym, na które dotąd nie wynaleziono skutecznego leku. Choroba objawia się trudności w zginaniu się, obracaniu i poruszaniu. Artystka długo ukrywała, że cierpi na tak poważną chorobę, a jej pierwsze objawy miała odczuwać już od 2008 roku, ale dopiero w 2022 roku zdecydowała się otwarcie o tym poinformować, a jakiś czas poszła o krok dalej i podzieliła się swoją historią w poruszającym dokumencie. Fani udzielili artystce ogromnego wsparcia i wierzą, że uda jej się jeszcze nie raz stanąć na scenie. Próbkę tego mieliśmy podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich, a teraz okazuje się, że to jeszcze nie koniec. Celine Dion po kilkumiesięcznej przerwie znów wróciła i swoją osobą uświetniła galę Spirit of Life Music. Gwiazda pojawiła się na scenie, aby wręczyć nagrodę i przy okazji okazałą wparcie wszystkim osobom, które są w bardzo trudnej sytuacji. Sama gwiazda doskonale wie, jakie to uczucie i z wielką życzliwością dzieli się wparciem:

To był dla mnie zaszczyt dzielić scenę z gościem honorowym, Jayem Marciano, i podobnymi do mojego drogiego przyjaciela @eltonjohn na naprawdę niezapomniany wieczór. City of Hope to fenomenalna organizacja badająca raka i bycie częścią tak inspirującej nocy poruszyło moje serce głęboko. Jestem bardzo wdzięczna za zaproszenie. Razem możemy coś zmienić. - Celine xx....napisała Celine Dion na Instagramie.

Fani artystki są poruszeni jej publicznym wystąpieniem i nie ukrywają, że każde takie wyjście Celine Dion daje im nadzieję na to, że artystka skutecznie walczy z chorobą i nie zamierza się poddawać. Gwiazda na scenie zebrała owacje na stojąco, a ona sama nie ukrywa, że z przyjemnością wspiera takie projekty. Jak wiadomo, organizacja City of Hope zajmuje się badaniami nad rakiem i nowatorskimi metodami leczenia.

Zobacz także:

Wygląda coraz lepiej

Jak zawsze jesteś niesamowicie piękna, Céline!

Całkowicie oszałamiające. Gdy ją widzę, moje serce się rozpływa

To nasza królowa powoli, dzień po dniu, krok po kroku i wraca

Celine Dion wystąpi na otwarciu Igrzysk Olimpijskich w Paryżu?
CYRIL PECQUENARD/SIPA/SIPA/East News

Na scenie Celne Dion zaprezentowała się w czarnej aksamitnej sukni z błyszczącą, przezroczystą górą i w butach na wysokim obcasie. Gładko zaczesane włosy sprawiły, że piosenkarka wyglądała bardzo elegancko i z klasą, jednak dla jej fanów najważniejsze jest to, że na jej twarzy widać było uśmiech. Co więcej, wydaje się, że Celine Dion jest w coraz lepszej formie. Porównując jej zdjęcia sprzed kilku lat, to różnica jest naprawdę widoczna. Być może leczenie i rehabilitacja przynoszą pożądane efekty i już niebawem znów zobaczymy gwiazdę na scenie.

Celine Dion ma wystąpić na otwarciu Olimpiady
Rex Features/East News