"Świat według Kiepskich": Marzena Kipiel-Sztuka wspomina Ryszarda Kotysa
East News
Newsy

"Świat według Kiepskich": Serialowa Halinka Kiepska wspomina Ryszarda Kotysa. Jej słowa wyciskają łzy

Marzena Kipiel-Sztuka wzruszająco wspomina Ryszarda Kotysa. W "Świecie według Kiepskich" grali razem przez ponad 20 lat.

Wczoraj media obiegła smutna informacja na temat śmierci Ryszarda Kotysa. Wybitny aktor zmarł w wieku 88 lat. Przez 20 lat bawił widzów jako Marian Paździoch w kultowej już komedii "Świat według Kiepskich". Jego serialowa rodzina pożegnała go we wzruszających słowach. Głos zabrała także Marzena Kipiel-Sztuka, czyli Halinka Kiepska. 

To jeden z tych mężczyzn, o których mówi się dżentelmen - wspomniała zmarłego przyjaciela w rozmowie z "Faktem". 

Zobaczcie wzruszające wspomnienie aktorki. 

Zobacz także: Ryszard Kotys nie żyje. Gwiazdor "Świata według Kiepskich" zmarł w wieku 88 lat

Kipiel-Sztuka opowiedziała wróżce o swoich problemach: Nie radzę sobie

"Świat według Kiepskich": Marzena Kipiel-Sztuka żegna Ryszarda Kotysa

Ryszard Kotys od lat zmagał się z problemami zdrowotnymi. Śmierć uwielbianego przez miliony Mariana Paździocha ze "Świata według kiepskich" wstrząsnęła miłośników kultury i kina. Serialowa rodzina i przyjaciele Paździocha z bloku przy "Ćwiartki 3" pożegnali go we wzruszających słowach. 

Nikt nie zastąpi Ryśka. Panie Paździoch, nie był pan mendą, ani wrzodem na zdrowym organizmie narodu - sparafrazował kultowy tekst w rozmowie z TVN 24 Grabowski.

Zmarłego Ryszarda Kotysa wspominała serialowa Foka, Joanna Kurowska , a także Renata Pałys, serialowa żona, Helena Paździoch. Aktorka przyznała, że o złym stanie zdrowia przyjaciela dowiedziała się kilka dni temu. Początkowo wszyscy mieli nadzieję, że Kotys wróci do zdrowia, jednak liczyli się z tym, że mogą to być jego ostatnie chwile. 

We wzruszających słowach Ryszarda Kotysa wspomniała również serialowa Halinka Kiepska, czyli Marzena Kipiel-Sztuka: 

Ryszard Kotys był cudownym, ciepłym człowiekiem i fantastycznym kolegą. Dla mnie zaszczytem było to, że mogłam z nim być po imieniu. Zaszczytem było przebywać w jego towarzystwie, pracować z nim, czy jeść po prostu obiad na stołówce. To jeden z tych mężczyzn, o których mówi się dżentelmen - powiedziała w rozmowie z "Faktem". 

Trudno nie kryć wzruszenia na myśl o śmierci Ryszarda Kotysa. Pod koniec 2020 roku pożegnaliśmy również serialowego Boczka. Dariusz Gnatowski zmarł z powodu koronawirusa w wieku 59 lat. 

Zobacz także: Andrzej Grabowski żegna Ryszarda Kotysa: "Panie Paździoch, nie był pan mendą"

Marzena Kipiel-Sztuka wspomina zmarłego Ryszarda Kotysa. W "Świecie według Kiepskich" grali wspólnie ponad 20 lat. 

Ryszard Kotys
Grzegorz Gołębiowski

"Dla mnie zaszczytem było to, że mogłam z nim być po imieniu" - wspomina Marzena Kipiel-Sztuka

Ryszard Kotys i Marzena Sztuka
East News

Zobacz także
Renata Pałys i Ryszard Kotys na planie Świata według Kiepskich

Na co zmarł Ryszard Kotys? Serialowa żona Paździocha zdradziła, jak wyglądały jego ostatnie chwile

Ryszard Kotys i Kamila Sammler, żona

Ryszard Kotys nie żyje. Paździoch ze "Świata według Kiepskich" miał żonę... młodszą od jego syna! Jak to możliwe?

 

Aktorzy na planie "Świata według Kiepskich"
East News
Seriale
„Świata według Kiepskich” bez Boczka i Paździocha. Aktorzy wrócili na plan. „Nikt nie zapełni po nich pustki”
Jak wygląda praca na planie "Świata według Kiepskich" bez Dariusza Gnatowskiego i Ryszarda Kotysa? Poruszające wyznanie Marzeny Kipiel-Sztuki.

" Świat według Kiepskich " to jeden z najpopularniejszych polskich seriali, a odkąd 22 lata temu, dokładnie 16 marca 1999 roku, na antenie Polsatu wyemitowano jego pierwszy odcinek, zebrał całą masę fanów. Niestety, jego widzowie w ostatnich miesiącach pożegnali jedne z dwóch największych gwiazd produkcji - 20 października 2020 roku media obiegła wieść o śmierci Dariusza Gnatowskiego , który wcielał się w postać Arnolda Boczka, a 28 marca 2021 roku zmarł Ryszard Kotys , który odgrywał rolę Mariana Paździocha. Po tych tragicznych informacjach wielu zastanawiało się, co będzie dalej ze "Światem według Kiepskich". Jak się okazuje, aktorzy wrócili na plan serialu, by nakręcić jego dalsze odcinki. Marzena Kipiel-Sztuka zdradziła, jaka atmosfera panowała podczas pracy. Choć nikt nie ma wątpliwości, że Paździoch i Boczek są niezastąpieni, produkcja postanowiła wprowadzić do scenariusza nowe postaci.  Marzena Kipiel-Sztuka o "Świecie według Kiepskich" bez Boczka i Paździocha Choć po śmierci Dariusza Gnatowskiego i Ryszarda Kotysa fani "Świata według Kiepskich" nie byli pewni, czy serial będzie kontynuowany, już w marcu Polsat poinformował o nagraniach do kolejnych odcinków, a  aktorzy wrócili na plan produkcji. Jak przekazała sama Nina Terentiew, w tej kwestii najwięcej zależy od Andrzeja Grabowskiego: Świat według Kiepskich" się kręci i nadal będzie. Mamy nowe, bardzo dobre scenariusze. Dołączyli nowi aktorzy. Gramy dalej. Dopóki jeden z najwybitniejszych polskich aktorów - Andrzej Grabowski, chce grać tę rolę, to warto pisać te scenariusze choćby tylko dla niego.  Dla wielu z nich, jak dla Marzeny Kipiel-Sztuki, która zmagała się z trudną sytuacją finansową i depresją , był to prawdziwy powód do radości. Jednak...

Andrzej Grabowski żegna Paździocha
Grzegorz Gołębiowski
Newsy
Andrzej Grabowski żegna Ryszarda Kotysa: "Panie Paździoch, nie był pan mendą"
Wzruszające pożegnanie Ryszarda Kotysa. Serialowy Paździoch nie żyje. Aktor zmarł w wieku 88 lat, żegna go Andrzej Grabowski!

Andrzej Grabowski pożegnał Ryszarda Kotysa w bardzo wyjątkowy sposób. Dziś media obiegła informacja o śmierci serialowego Paździocha ze "Świata według Kiepskich". Aktor miał 88 lat, zmagał się z licznymi chorobami.  Grabowski i Kotys grali ze sobą ponad 20 lat w hitowym serialu Polsatu. Słowa aktora wzruszają do łez. Andrzej Grabowski żegna Ryszarda Kotysa W "Świecie według Kiepskich" stworzyli niezapomniany duet. Choć Ferdek Kiepski (Andrzej Grabowski) i Marian Paździoch (Ryszard Kotys) wyzywali się od najgorszych ("menda", "pijak", "wrzód"), to jednocześnie byli najlepszymi przyjaciółmi, którzy wspierali się w trudnych momentach, a wspólny język znajdowali przy kieliszku w kuchni Kiepskich. Grabowski jest zasmucony śmiercią serialowego kolegi. Żegnając Kotysa, sparafrazował słynne powiedzenie: On nie zgrywał się w tych rolach, on był tą postacią, którą grał. Nikt nie zastąpi Ryśka. Panie Paździoch, nie był pan mendą, ani wrzodem na zdrowym organizmie narodu - powiedział w rozmowie z TVN 24 Grabowski.         Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez Andrzej Grabowski (@andrzejgrabowski_official) Ryszarda pożegnała także Joanna Kurowska, serialowa Foka, prezesowa Kozłowska.  Odszedł Rysiu Kotys. Powiedzieć że jest mi smutno.... to jakby nic nie powiedzieć. Był taką jasną postacią. Nauczył mnie szybkiej puenty , inteligentnej riposty i tego, aby siedzieć cicho, kiedy nie ma się nic do powiedzenia. Bo Rysiu przeważnie milczał.....ale za to jak pięknie milczał. A jak już...

Andrzej Grabowski żegna Paździocha
Grzegorz Gołębiowski
Seriale
"Świat według Kiepskich": wiadomo, kto zastąpi Mariana Paździocha. W serialu pojawi się... nowy Paździoch!
Wreszcie dobra wiadomość dla fanów serialu "Świat według Kiepskich"! W produkcji Polsatu pojawi się na stałe postać, która choć w pewnym stopniu zastąpi nieodżałowanego Mariana Paździocha. Sprawdźcie szczegóły!

Wreszcie dobra wiadomość dla fanów serialu "Świat według Kiepskich" ! W produkcji Polsatu pojawi się na stałe postać, która choć w pewnym stopniu zastąpi nieodżałowanego Mariana Paździocha, granego przez zmarłego w ostatnich dniach stycznia Ryszarda Kotysa. Do obsady na stałe dołączy Sławomir Szczęśniak, grający syna Paździocha, Janusza. To popularny niegdyś satyryk, którego publiczność może kojarzyć z hitów lat 90. Zobacz także:  "Świat według Kiepskich": Serialowa Halinka Kiepska wspomina Ryszarda Kotysa. Jej słowa wyciskają łzy   Świat według Kiepskich: do serialu dołączy na stałe syn Paździocha Po tragicznych doniesieniach o śmierci aktorów grających kluczowe dla serialu postaci, wydawało się, że bardzo ciężko będzie znaleźć pomysł, który wypełni powstałą po nich lukę. Zarówno grany przez Dariusza Gnatowskiego Arnold Boczek (aktor zmarł w październiku ub. roku ), jak i Marian Paździoch - świetna aktorska kreacja Kotysa , to postaci właściwie niemożliwe do podrobienia. Pojawiły się nawet mocne głosy, że serial należy zakończyć . Scenarzyści i producenci postanowili jednak sięgnąć po inny pomysł.  Janusz Paździoch, czyli nieślubny syn Mariana, pojawił się już w „Świecie według Kiepskich”. Grał dotąd jedynie epizody. Jak podaje "Super Express", po śmierci Ryszarda Kotysa, Sławomir Szczęśniak ma na stałe dołączyć do obsady serialu. Będzie stałym lokatorem kamienicy przy ul. Ćwiartki 3 – potwierdza "Super Expressowi" osoba z produkcji. A to znaczy, że Janusz prawdopodobnie wprowadzi się do mieszkania po ojcu i to on teraz będzie sąsiadem Kiepskich. Myślicie, że to dobry pomysł? Sławomir Szczęśniak to satyryk znany niegdyś świetnie z takich hitów...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik