Wczoraj media obiegła smutna informacja na temat śmierci Ryszarda Kotysa. Wybitny aktor zmarł w wieku 88 lat. Przez 20 lat bawił widzów jako Marian Paździoch w kultowej już komedii "Świat według Kiepskich". Jego serialowa rodzina pożegnała go we wzruszających słowach. Głos zabrała także Marzena Kipiel-Sztuka, czyli Halinka Kiepska.

Reklama

To jeden z tych mężczyzn, o których mówi się dżentelmen - wspomniała zmarłego przyjaciela w rozmowie z "Faktem".

Zobaczcie wzruszające wspomnienie aktorki.

Zobacz także: Ryszard Kotys nie żyje. Gwiazdor "Świata według Kiepskich" zmarł w wieku 88 lat

"Świat według Kiepskich": Marzena Kipiel-Sztuka żegna Ryszarda Kotysa

Ryszard Kotys od lat zmagał się z problemami zdrowotnymi. Śmierć uwielbianego przez miliony Mariana Paździocha ze "Świata według kiepskich" wstrząsnęła miłośników kultury i kina. Serialowa rodzina i przyjaciele Paździocha z bloku przy "Ćwiartki 3" pożegnali go we wzruszających słowach.

Nikt nie zastąpi Ryśka. Panie Paździoch, nie był pan mendą, ani wrzodem na zdrowym organizmie narodu - sparafrazował kultowy tekst w rozmowie z TVN 24 Grabowski.

Zmarłego Ryszarda Kotysa wspominała serialowa Foka, Joanna Kurowska , a także Renata Pałys, serialowa żona, Helena Paździoch. Aktorka przyznała, że o złym stanie zdrowia przyjaciela dowiedziała się kilka dni temu. Początkowo wszyscy mieli nadzieję, że Kotys wróci do zdrowia, jednak liczyli się z tym, że mogą to być jego ostatnie chwile.

Zobacz także

We wzruszających słowach Ryszarda Kotysa wspomniała również serialowa Halinka Kiepska, czyli Marzena Kipiel-Sztuka:

Ryszard Kotys był cudownym, ciepłym człowiekiem i fantastycznym kolegą. Dla mnie zaszczytem było to, że mogłam z nim być po imieniu. Zaszczytem było przebywać w jego towarzystwie, pracować z nim, czy jeść po prostu obiad na stołówce. To jeden z tych mężczyzn, o których mówi się dżentelmen - powiedziała w rozmowie z "Faktem".

Trudno nie kryć wzruszenia na myśl o śmierci Ryszarda Kotysa. Pod koniec 2020 roku pożegnaliśmy również serialowego Boczka. Dariusz Gnatowski zmarł z powodu koronawirusa w wieku 59 lat.

Zobacz także: Andrzej Grabowski żegna Ryszarda Kotysa: "Panie Paździoch, nie był pan mendą"

Marzena Kipiel-Sztuka wspomina zmarłego Ryszarda Kotysa. W "Świecie według Kiepskich" grali wspólnie ponad 20 lat.

Grzegorz Gołębiowski

"Dla mnie zaszczytem było to, że mogłam z nim być po imieniu" - wspomina Marzena Kipiel-Sztuka

East News
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama