Andrzej Grabowski żegna Paździocha
Grzegorz Gołębiowski
Newsy

Andrzej Grabowski żegna Ryszarda Kotysa: "Panie Paździoch, nie był pan mendą"

Wzruszające pożegnanie Ryszarda Kotysa. Serialowy Paździoch nie żyje. Aktor zmarł w wieku 88 lat, żegna go Andrzej Grabowski!

Andrzej Grabowski pożegnał Ryszarda Kotysa w bardzo wyjątkowy sposób. Dziś media obiegła informacja o śmierci serialowego Paździocha ze "Świata według Kiepskich". Aktor miał 88 lat, zmagał się z licznymi chorobami. Grabowski i Kotys grali ze sobą ponad 20 lat w hitowym serialu Polsatu. Słowa aktora wzruszają do łez.

Rap Andrzeja Dudy rozgrzał internet! Znane gwiazdy skomentowały wykon prezydenta!

Andrzej Grabowski żegna Ryszarda Kotysa

W "Świecie według Kiepskich" stworzyli niezapomniany duet. Choć Ferdek Kiepski (Andrzej Grabowski) i Marian Paździoch (Ryszard Kotys) wyzywali się od najgorszych ("menda", "pijak", "wrzód"), to jednocześnie byli najlepszymi przyjaciółmi, którzy wspierali się w trudnych momentach, a wspólny język znajdowali przy kieliszku w kuchni Kiepskich. Grabowski jest zasmucony śmiercią serialowego kolegi. Żegnając Kotysa, sparafrazował słynne powiedzenie:

On nie zgrywał się w tych rolach, on był tą postacią, którą grał. Nikt nie zastąpi Ryśka. Panie Paździoch, nie był pan mendą, ani wrzodem na zdrowym organizmie narodu - powiedział w rozmowie z TVN 24 Grabowski.

Ryszarda pożegnała także Joanna Kurowska, serialowa Foka, prezesowa Kozłowska. 

Odszedł Rysiu Kotys. Powiedzieć że jest mi smutno.... to jakby nic nie powiedzieć. Był taką jasną postacią. Nauczył mnie szybkiej puenty , inteligentnej riposty i tego, aby siedzieć cicho, kiedy nie ma się nic do powiedzenia. Bo Rysiu przeważnie milczał.....ale za to jak pięknie milczał. A jak już się odezwał to słowa spadały tam gdzie chciał. Ach jakiż On był błyskotliwy. Wszyscy znają Go z ekranu, z ostatniej roli Paździocha, i można by przypuszczać że był ,, Paździochowaty” , bo ludzie kojarzą aktora z Jego rolą. Nic z tego. Rysiu był odwrotnością swojej postaci. I dlatego była to kreacja. Był człowiekiem skromnym, lojalnym , a jak czasami zdarzało się nam w garderobie na kimś psy wieszać , to On nigdy nie zawodził w naszym chórze , ale zawsze śpiewał swoim głosem,zawsze znalazł dobre słowo, aby usprawiedliwić tę osobę. Szanowaliśmy Rysia. ❤️❤️❤️❤️❤️❤️Są takie osoby w życiu, przy których czujemy się na tyle dobrze , aby się przed nimi otworzyć. Tak miałam właśnie z Rysiem. Wiedziałam, że mogę powiedzieć mu co chcę a On nigdy tego nie wykorzysta....... och Rysiu.....😢😢😢😢😢 Tylu już mi bliskich odeszło z Kiepskich, zagrajcie tam ładnie na Zielonych Pastwiskach, a pozdrów pięknie naszego Boczka, Malinowską, babcię, listonosza....... jakoś pusto się robi. Za pusto......... - napisała Kurowska.

 

Ryszard Kotys miał 88 lat.

Ryszard Kotys
Grzegorz Gołębiowski

 

Ryszard Kotys, czyli serialowy Paździoch ze "Świata według Kiepskich"
screen YouTube.com ATM Grupa
Newsy
Aktor grający Paździocha poważnie choruje. Odejdzie ze "Świata według Kiepskich"?
Aktor grający Paździocha poważnie choruje. Odejdzie ze "Świata według Kiepskich"?

W mediach pojawiła się niepokojąca informacja dotycząca Ryszarda Kotysa, czyli serialowego Paździocha ze "Świata według Kiepskich" ! Według najnowszych doniesień, aktor ma poważne problemy ze zdrowiem. Media już w 2018 roku informowały, że Ryszard Kotys przeszedł zapalenie płuc, a ostatnio okazało się, że jego żona musiała zatrudnić wykwalifikowaną opiekunkę, która pomaga aktorowi w codziennych obowiązkach. Niestety, teraz pojawiły się plotki, że Ryszard Kotys będzie musiał pożegnać się z rolą Paździocha w "Świecie według Kiepskich"!  Serialowy Paździoch zniknie z serialu? Ryszard Kotys od 1999 roku wciela się w serialowego Paździocha, sąsiada głównego bohatera w kultowym serialu "Świat według Kiepskich". Czy w związku z pogarszającym się stanem zdrowia 87-letni aktor zniknie z hitu Polsatu? Według doniesień Wirtualnej Polski Ryszard Kotys najprawdopodobniej już wkrótce będzie musiał pożegnać się z rolą Paździocha! Portal donosi, że miejsce Mariana Paździocha być może zajmie jego serialowy syn, Janusz Paździoch.   Moda dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Sprawdź promocje najnowszych kolekcji na Adidas.pl wyprzedaż .   Przypominamy, że na początku ubiegłego roku Ryszard Kotys udzielił szczerego wywiadu, w którym opowiedział o swoich problemach i pogarszającej się pamięci. To prawda, gubię się dosłownie wszędzie. Na przykład wchodzę do jakiegoś mieszkania, a wychodząc nie mogę trafić we właściwe drzwi. Bardzo często gubię się też w obcym mieście. Idąc do kogoś, nie kieruję się na klatkę schodową, tylko na przykład do piwnicy. Wtedy jestem potwornie przerażony - przyznał w rozmowie z "Rewią".  Wyobrażacie sobie serial "Świat według Kiepskich" bez Mariana Paździocha? Ryszardowi Kotysowi...

Świat według Kiepskich
Mat. prasowe
Newsy
Nigdy nie zgadniesz, kto miał zagrać Ferdka Kiepskiego! Ciężko wyobrazić sobie go w tej roli...
Nigdy nie zgadniesz, kto miał zagrać Ferdka Kiepskiego! Ciężko wyobrazić sobie go w tej roli...

" Świat według Kiepskich " to jeden z najpopularniejszych seriali Polsatu. Od lat codzienne życie Ferdka Kiepskiego, jego rodziny i sąsiadów bawi miliony widzów. Wydaje się też, że nikt inny nie mógłby lepiej zagrać roli Ferdka niż Andrzej Grabowski . A jednak początkowo do głównej roli typowany był zupełnie inny aktor! Nigdy nie zgadniecie który!   Zobacz:  Oni też grali w Świecie według Kiepskich: Kożuchowska, Dorociński i wiele innych! ZDJĘCIA   Kto miał zagrać Ferdka Kiepskiego? Okazuje się, że na początku scenarzyści widzieli w roli Ferdka... Ryszarda Kotysa, czyli Mariana Paździocha! Nie doszło jednak do tego tylko z powodu wieku aktora! - Scenarzyści serialu pamiętali mnie z występów na deskach wrocławskiego teatru i z filmów. Zapomnieli tylko, że już trochę inaczej wyglądam, mam więcej lat. A Ferdka Kiepskiego miał zagrać człowiek będący czterdziestoletnim małżonkiem i ojcem rodziny. Ja miałem wtedy 67 lat - powiedział Kotys, cytowany przez swiatseriali.pl. Ryszardowi Kotysowi zaproponowano jednak rolę Mariana Paździocha. Początkowo miał być to tylko epizod, ale jak wiadomo, jego rola stała się jedną z głównych i najbardziej lubianych. Wyobrażacie sobie  "Świat według Kiepskich" bez Ryszarda Kotysa w roli Mariana, za to w roli Ferdka?   Przeczytaj też:  Finał sezonu serialu "Świat według Kiepskich"! Mamy dla Was WPADKI prosto z planu! My śmialiśmy się do łez   Polecamy:  Nowy kochanek Marioli, seksowny Ferdek?! Zobaczcie nowy zwiastun "Świata według Kiepskich"!   Ryszard Kotys jako Ferdek Kiepski?! Ciężko to sobie wyobrazić!   Ryszard Kotys jest w końcu niezastąpionym Marianem Paździochem

Grzegorz Golebiowski
Seriale
Jedna z głównych postaci odchodzi z serialu "Świat według Kiepskich"?! Znamy prawdę!
Jedna z głównych postaci odchodzi z serialu "Świat według Kiepskich"?! Znamy prawdę!

Smutna wiadomość dla fanów serialu "Świat według Kiepskich". W najnowszej serii nie zobaczymy postaci Mariana Paździocha! Po 18 latach występowania w serialu "Świat według Kiepskich", Ryszard Kotys  nie wziął udziału w zdjęciach do najnowszej serii serialu. Z jakiego powodu? Aktor był mocno przeziębiony i nie mógł przyjeżdżać na plan. "Świat według Kiepskich" kręcony jest we Wrocławiu, a zdjęcia trwają około 3 tygodnie. Ryszard Kotys  nie wyzdrowiał w tym czasie, dlatego pierwszy raz nie zobaczymy go na ekranie. Jak donosi "Super Express" podobno również nie zobaczymy Kotysa w kolejnej serii serialu. Czy to prawda?   Zobacz:  Jak rozpoznać i wyleczyć płatowe zapalenie płuc?   Paździoch odchodzi z serialu "Świat według Kiepskich"? Rysiu nie wziął udziału w zdjęciach tylko do obecnie emitowanej serii, ale zamierza dalej grać w serialu. Kolejną serię kręcimy w maju - mówi nam osoba z produkcji "Świata według Kiepskich". Ryszard Kotys miał grać w serialu tytułowego Ferdka Kiepskiego, jednak ostatecznie zagrał epizod, który z czasem rozrósł się do jednaj z najbardziej lubianych postaci. Teraz pan Ryszard czuje się świetnie i już nie moze się doczekać wielkiego powrotu na plan już w maju.   Zobacz także:  Gwiazdy na gali z okazji 500. odcinków "Świata według Kiepskich"! Kto jeszcze przyszedł świętować?   Ryszard Kotys ma 85 lat.   Ryszard Kotys gra w serialu 18 lat Mariana Paździocha, nie zobaczymy go jednak w kolejnej serii serialu.

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner