Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Stanisław Tym krytykuje kościół
ONS
Newsy

Słynny aktor kultowego "Misia" atakuje kościół. Napisał odważny felieton

Stanisław Tym nie przebiera w słowach

Kwestia wiary i przynależności do kościoła katolickiego to temat od dłuższego czasu będący w naszym kraju na tapecie. Głos w tej sprawie zabierają również celebryci, których można podzielić na tych głęboko wierzących, jak i tych, którzy nie mają o kościele najlepszego zdania, choć nie odżegnują się całkiem od wiary w Boga. Przypomnijmy: Farna krytykuje kościół: "Bagno i patologia"

Temat ten postanowił podjąć również Stanisław Tym, słynny aktor i odtwórca jednej z głównych ról w kultowym już filmie "Miś". W najnowszym wydaniu tygodnika "Polityka", Tym ostro krytykuje kościół i zarzuca mu zagarnianie pieniędzy. Aktor twierdzi, że nauczanie kościoła nie jest najrozsądniejsze, a odrzucanie przez niego podstawowych osiągnięć nauki uważa za prawdziwy absurd.
 

Uczenie teorii ewolucji i rozmowa z młodymi ludźmi o instynktach biologicznych właściwych człowiekowi – oddychaniu, jedzeniu i seksualności – jest objaśnieniem natury Wszechświata. Tak samo ważnym jak uczenie o prawach Newtona czy teoriach Einsteina. Zideologizowaniem natomiast jest wciskanie do głowy opowieści, że pewna kobieta dwa tysiące lat temu urodziła dziecko, choć była dziewicą, bo zapłodnił ją Duch Święty, a potem została wzięta do nieba, gdzie do dziś przebywa żywa, cała, zdrowa i szczęśliwa - czytamy w "Polityce".


Tym nie jest również optymistą w kwestii roli kościoła w Polsce w najbliższej przyszłości.
 

Gdy się urodziłem, Polska miała Kościół katolicki. Dziś Kościół katolicki ma Polskę. Kościół zagarnął za dużo władzy i za dużo pieniędzy. Czuje się z tym bardzo dobrze. Ale przecież czułby się lepiej, gdyby to jeszcze pomnażał. Niestety, przyszłość nie rysuje się różowo - podkreśla.


Padło dużo mocnych, ale chyba prawdziwych słów. Zgadzacie się ze Stanisławem Tymem?

Zobacz: Chyra o pedofilii w kościele: "Coś co tkwiło od dawna"

Stanisław Tym krytykuje kościół

Gwiazdy na pokazie Zienia w kościele:

Ewa Farna o kościele
ONS
Newsy
Farna krytykuje kościół: Bagno i patologia
Wokalistka postanowiła odwrócić się od wiary?

Od jakiegoś czasu opinia publiczna żyje skandalami jakie miały miejsce w kościele. Sprawy związane z pedofilią wśród księży czy nie tolerancją wobec osób homoseksualnych czy rozwodników bulwersują już nie tylko polityków, publicystów oraz dziennikarzy, ale i gwiazdy, który coraz chętniej włączają się do debaty społecznej. Zobacz: Chyra o pedofilii w kościele: Coś co tkwiło od dawna Pytania o stosunek znanych osób do religii i wiary pojawiają się już dość często w wywiadach. Oczywiście większość gwiazd nie ma problemu z odpowiedzią na takie pytanie. O swoim stosunku do kościoła niedawno opowiedziała Ewa Farna . Piosenkarka jest bardzo religijną osobą, czego dowodem jest jedna z piosenek z jej najnowszego albumu. Zobacz: Farna przeprasza Boga na płycie: To mój intymny utwór - Jestem osobą wierzącą, ale dla mnie to dwie inne sprawy, wiara i Kościół. Stało się to taką instytucją, która, myślę, dużo ludzi zniechęca do tej wiary i to mnie smuci, ale Kościół to są dwie inne sprawy. No ile takiego bagna się robi z powodu tego, ile patologicznych sytuacji jest w tym wszystkim - stwierdziła artystka w talk-show 20m2 Łukasza. Jak widać zmiany w kościele są potrzebne bardzo szybko, gdyż już pokolenie dwudziestolatków jest przewrażliwione na to, co dzieje się w sferach duchowieństwa. Ewa jest idolką wielu nastolatków, więc jej poglądy w tym temacie mogą zostać przyswojone przez pokaźną liczbę osób. Zgadzacie się ze stwierdzeniem piosenkarki? Zobacz: Fan obraził Farną: Ty suko, nie gwiazdorz! Ewa Farna pokazała ulubione miejsca w Pradze:

Linda krytykuje Polaków i kościół
ONS
Newsy
Linda ostro o Polsce: Prowincja, gdzie króluje wiocha z elementami wiejskimi
Aktor ma już dość życia w naszym kraju

Ostatnio w Polsce toczy się dość ostra dyskusja na temat tego, co dzieje się w naszym kraju. Wszystko za sprawą olbrzymiej nietolerancji, jaka występuje w społeczeństwie i wielu afer z kościołem w tle, który powoli przestaje być nietykalny. Na forum publicznym w nurtujących ostatnio Polaków tematach głos śmiało zabierają gwiazdy, które nie szczędzą ostrych słów krytyki na temat tego, co widzą w telewizji czy gazetach. Bogusław Linda w wywiadzie dla serwisu menstream.pl ubolewa nad tym, co dzieje się z naszym narodem i nie może pojąć, skąd wziął się ten cały jad dla ludzi mających inne poglądy czy przekonania. - Wymietliśmy najbardziej wartościową część społeczeństwa przez ostatnie 200 lat. Zrobiliśmy to my i odbyło się to też przy udziale cudzych rąk. Schamieliśmy totalnie, zrobiliśmy się prowincją, gdzie króluje wiocha z elementami szlacheckimi i wiejskimi. To połączenie sarmackiej swawoli i wioskowego showmeństwa jest naszą tragedią. Widać to w Sejmie i w Kościele. Nie potrafimy zaakceptować innego zdania, stylu życia. Aktor odniósł się również do ostatnich afer z księżmi w rolach głównych. - Jesteśmy wiochą, bo udawactwo wiary to jest coś przerażającego. Myślę, że chodzący do kościoła co niedzielę, w większości nie znają dziesięciu przykazań. Hierarchów też mamy specyficznych. W naszym kraju, w ciężkich czasach Kościół integrował i organizował. Kiedy skończyło się uciskanie, wyszła pycha i zarozumiałość. Zgadzacie się z Lindą. Aktor jest jednym z autorytetów w dziedzinie sztuki i kultury, dlatego jego słowa mogą być wyznacznikiem wartości dla wielu osób. Przypomnijmy, że w niedawnym wywiadzie dość ostro kościół skrytykowała Ewa Farna , która reprezentuje młode pokolenie Polaków. Zobacz: Bagno i patologia

Maciej Zień o pokazie w kościele. Maciej Zień w Vivie!. Ile kosztował pokaz Macieja Zienia w kościele?
Viva/ONS
Newsy
Zień o skandalu z kościołem: Odpłynąłem totalnie. Taki pokaz kosztuje...
"Ci którzy krzyczeli, nie będą moimi klientami"

Jednym z najgłośniejszych skandali minionego roku był pokaz Macieja Zienia w kościele.Wydarzenie spotkało się z mieszanym odbiorem, a szczególnie oburzeni byli parafianie, którzy nawet modlili się za sprofanowany w ich mniemaniu kościół. Przypomnijmy: Zorganizowano specjalną mszę PRZEBŁAGALNĄ za pokaz Zienia w kościele Teraz projektant postanowił opowiedzieć o kulisach przygotowań do wydarzenia i swoim podejściu do kontrowersyjnego tematu. W (jak zajawiono na okładce) "spowiedzi z Piotrem Najsztubem" dla "Vivy!", Zień nie ukrywa, że pomysł na zaprezentowanie kolekcji w takim miejscu od początku budził sporo emocji w nim samym. - Początek kolekcji powstawał pod wpływem myślowych wędrówek. Odpłynąłem totalnie, zacząłem oglądać, szperać w Internecie, co może być ciekawego, i nagle natknąłem się na tematy bardzo kościelne. Zacząłem od Mieszka I, a później pomyślałem sobie: Matko święta, jaka potęga, jaka to jest niesamowita moc, jaka energia! Tylko jednego dnia trochę zwątpiłem, złapałem stracha. Zień utrzymuje, że miał wsparcie proboszcza w realizacji pomysłu: - Jak wszedłem do tego kościoła i powiedziałem do księdza proboszcza: "Trochę się boję, w sumie nie wiem jak to będzie odebrane". A on mówi: "Słuchaj, sam sobie wybrałeś taki trudny temat, więc teraz musisz go zrealizować" . Pokaz w kościele sporo kosztował artystę ( o czym pisaliśmy już jakiś czas temu ), w dosłownym znaczeniu tego słowa: - To jest około 150-200 tysięcy złotych . To jest coś co pozwala nam realizować nasze marzenia, bo bez pieniędzy nie spełnimy marzeń o pięknym pokazie. Czy Zień obawia się, że przez kontrowersyjny pokaz straci swoją klientelę? - Moja moda kierowana jest do tych innych ludzi. Ci którzy krzyczeli, nigdy nie będą moimi klientami. A od swoich klientek dostałem wiele gratulacji i jestem...

Nasze akcje
wyniki konkursu duplo 2021
Fleszstyle

KONKURS! Wygraj zaproszenie na największą imprezę modową w Polsce i inne supernagrody!

Partner
hada-labo-3d-lifting-mask
Fleszstyle

Sposób Japonek na zatrzymanie upływu czasu tkwi w prostocie kosmetyków

Partner
kosmetyki-neutrogena-bright-boost
Fleszstyle

TEST REDAKCJI: Sprawdziłyśmy kosmetyki Neutrogena® Hydro Boost® i Bright Boost!

Partner