Stanisław Tym krytykuje kościół
ONS
Newsy

Słynny aktor kultowego "Misia" atakuje kościół. Napisał odważny felieton

Stanisław Tym nie przebiera w słowach

Kwestia wiary i przynależności do kościoła katolickiego to temat od dłuższego czasu będący w naszym kraju na tapecie. Głos w tej sprawie zabierają również celebryci, których można podzielić na tych głęboko wierzących, jak i tych, którzy nie mają o kościele najlepszego zdania, choć nie odżegnują się całkiem od wiary w Boga. Przypomnijmy: Farna krytykuje kościół: "Bagno i patologia"

Temat ten postanowił podjąć również Stanisław Tym, słynny aktor i odtwórca jednej z głównych ról w kultowym już filmie "Miś". W najnowszym wydaniu tygodnika "Polityka", Tym ostro krytykuje kościół i zarzuca mu zagarnianie pieniędzy. Aktor twierdzi, że nauczanie kościoła nie jest najrozsądniejsze, a odrzucanie przez niego podstawowych osiągnięć nauki uważa za prawdziwy absurd.
 

Uczenie teorii ewolucji i rozmowa z młodymi ludźmi o instynktach biologicznych właściwych człowiekowi – oddychaniu, jedzeniu i seksualności – jest objaśnieniem natury Wszechświata. Tak samo ważnym jak uczenie o prawach Newtona czy teoriach Einsteina. Zideologizowaniem natomiast jest wciskanie do głowy opowieści, że pewna kobieta dwa tysiące lat temu urodziła dziecko, choć była dziewicą, bo zapłodnił ją Duch Święty, a potem została wzięta do nieba, gdzie do dziś przebywa żywa, cała, zdrowa i szczęśliwa - czytamy w "Polityce".


Tym nie jest również optymistą w kwestii roli kościoła w Polsce w najbliższej przyszłości.
 

Gdy się urodziłem, Polska miała Kościół katolicki. Dziś Kościół katolicki ma Polskę. Kościół zagarnął za dużo władzy i za dużo pieniędzy. Czuje się z tym bardzo dobrze. Ale przecież czułby się lepiej, gdyby to jeszcze pomnażał. Niestety, przyszłość nie rysuje się różowo - podkreśla.


Padło dużo mocnych, ale chyba prawdziwych słów. Zgadzacie się ze Stanisławem Tymem?

Zobacz: Chyra o pedofilii w kościele: "Coś co tkwiło od dawna"

Stanisław Tym krytykuje kościół

Gwiazdy na pokazie Zienia w kościele:

"Hotel Paradise 6": Angelika zdradziła, co tak naprawdę działo się w szafie! "Byliśmy tam naprawdę długo"

Ewa Farna o kościele
ONS
Newsy
Farna krytykuje kościół: Bagno i patologia
Wokalistka postanowiła odwrócić się od wiary?

Od jakiegoś czasu opinia publiczna żyje skandalami jakie miały miejsce w kościele. Sprawy związane z pedofilią wśród księży czy nie tolerancją wobec osób homoseksualnych czy rozwodników bulwersują już nie tylko polityków, publicystów oraz dziennikarzy, ale i gwiazdy, który coraz chętniej włączają się do debaty społecznej. Zobacz: Chyra o pedofilii w kościele: Coś co tkwiło od dawna Pytania o stosunek znanych osób do religii i wiary pojawiają się już dość często w wywiadach. Oczywiście większość gwiazd nie ma problemu z odpowiedzią na takie pytanie. O swoim stosunku do kościoła niedawno opowiedziała Ewa Farna . Piosenkarka jest bardzo religijną osobą, czego dowodem jest jedna z piosenek z jej najnowszego albumu. Zobacz: Farna przeprasza Boga na płycie: To mój intymny utwór - Jestem osobą wierzącą, ale dla mnie to dwie inne sprawy, wiara i Kościół. Stało się to taką instytucją, która, myślę, dużo ludzi zniechęca do tej wiary i to mnie smuci, ale Kościół to są dwie inne sprawy. No ile takiego bagna się robi z powodu tego, ile patologicznych sytuacji jest w tym wszystkim - stwierdziła artystka w talk-show 20m2 Łukasza. Jak widać zmiany w kościele są potrzebne bardzo szybko, gdyż już pokolenie dwudziestolatków jest przewrażliwione na to, co dzieje się w sferach duchowieństwa. Ewa jest idolką wielu nastolatków, więc jej poglądy w tym temacie mogą zostać przyswojone przez pokaźną liczbę osób. Zgadzacie się ze stwierdzeniem piosenkarki? Zobacz: Fan obraził Farną: Ty suko, nie gwiazdorz! Ewa Farna pokazała ulubione miejsca w Pradze:

Linda krytykuje Polaków i kościół
ONS
Newsy
Linda ostro o Polsce: Prowincja, gdzie króluje wiocha z elementami wiejskimi
Aktor ma już dość życia w naszym kraju

Ostatnio w Polsce toczy się dość ostra dyskusja na temat tego, co dzieje się w naszym kraju. Wszystko za sprawą olbrzymiej nietolerancji, jaka występuje w społeczeństwie i wielu afer z kościołem w tle, który powoli przestaje być nietykalny. Na forum publicznym w nurtujących ostatnio Polaków tematach głos śmiało zabierają gwiazdy, które nie szczędzą ostrych słów krytyki na temat tego, co widzą w telewizji czy gazetach. Bogusław Linda w wywiadzie dla serwisu menstream.pl ubolewa nad tym, co dzieje się z naszym narodem i nie może pojąć, skąd wziął się ten cały jad dla ludzi mających inne poglądy czy przekonania. - Wymietliśmy najbardziej wartościową część społeczeństwa przez ostatnie 200 lat. Zrobiliśmy to my i odbyło się to też przy udziale cudzych rąk. Schamieliśmy totalnie, zrobiliśmy się prowincją, gdzie króluje wiocha z elementami szlacheckimi i wiejskimi. To połączenie sarmackiej swawoli i wioskowego showmeństwa jest naszą tragedią. Widać to w Sejmie i w Kościele. Nie potrafimy zaakceptować innego zdania, stylu życia. Aktor odniósł się również do ostatnich afer z księżmi w rolach głównych. - Jesteśmy wiochą, bo udawactwo wiary to jest coś przerażającego. Myślę, że chodzący do kościoła co niedzielę, w większości nie znają dziesięciu przykazań. Hierarchów też mamy specyficznych. W naszym kraju, w ciężkich czasach Kościół integrował i organizował. Kiedy skończyło się uciskanie, wyszła pycha i zarozumiałość. Zgadzacie się z Lindą. Aktor jest jednym z autorytetów w dziedzinie sztuki i kultury, dlatego jego słowa mogą być wyznacznikiem wartości dla wielu osób. Przypomnijmy, że w niedawnym wywiadzie dość ostro kościół skrytykowała Ewa Farna , która reprezentuje młode pokolenie Polaków. Zobacz: Bagno i patologia

Ida Nowakowska podzieliła się z fanami osobistym wyznaniem
Jan Bielecki/East News
Newsy
Katolicki tygodnik krytykuje Idę Nowakowską: "To nie wypada!". Co się stało?
Zachowanie Idy Nowakowskiej nie spodobało się dziennikarzom katolickiego tygodnika w którym opisali to, co wydarzyło się w kościele w Krakowie. Co zrobiła gwiazda TVP?

Tego nie spodziewał się chyba nikt. Ida Nowakowska została skrytykowana za swoje zachowanie po wyjściu z kościoła! Katolicki tygodnik zwrócił uwagę na to, co gwiazda TVP pokazała swoim fanom na Instagramie i bardzo dosadnie skomentował poczynania Idy Nowakowskiej. Sprawdźcie, co zrobiła prowadząca "Pytanie na śniadanie" i jak ocenili to dziennikarze "Dobrego  Tygodnia"! Ida Nowakowska skrytykowana za sesję zdjęciową w kościele Ida Nowakowska to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych gwiazd TVP. Prowadząca "Pytanie na śniadanie" i jurorka "Dance Dance Dance" nie ukrywa, że jest osobą wierzącą, a podczas swoich relacji na InstaStories pokazuje, że często modli się w kościele. Ostatnio Ida Nowakowska podczas podróży do Krakowa razem z mężem i synem również wybrali się do kościoła, jednak tym razem na zachowanie gwiazdy TVP zwrócili uwagę dziennikarze katolickiego tygodnika.  "Dobry Tydzień" opisał, co zrobiła Ida Nowakowska i skomentował wprost: "To nie wypada!" Dziennikarze "Dobrego Tygodnia" zwrócili uwagę na relację Idy Nowakowskiej, która pokazała swoje zdjęcie z kościoła, a chwilę później opublikowała rodzinną fotografię pod którą oznaczyła m.in. marki wózka dziecięcego i swoich butów. Tygodnik przyznaje, że Ida Nowakowska często daje świadectwo swojej wiary, jednak ostatnio- zdaniem dziennikarzy "Dobrego Tygodnia"- nieco się zapomniała. W świeżo wystylizowanej fryzurze i profesjonalnym makijażu zrobiła sobie sesję fotograficzną w miejscu świętym. Chwilę później na Instagram wrzuciła zdjęcia z chodnika przed kościołem, gdy pozuje w modnych ubraniach. Markę sponsora wyraźnie oznaczyła. To nie wypada- komentuje tygodnik katolicki. ...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik