Matt Damon Tomasz Lis 14_nasz-ranking_par_05.jpg Jude Law Johnny Depp
Matt Damon
ONS
Są przystojni i pociągający. Kobiety kochają ich jednak nie tylko za boski wygląd. Faceci w naszym rankingu są też fantastycznymi ojcami. a to dla wielu pań jest w nich... najseksowniejsze!
1/7
Matt Damon
ONS
Miejsce 7

Matt Damon – teraz córeczka, kariera potem
Kiedy w grudniu 2005 roku żenił się z Argentynką Lucianą Barroso, twierdził, że ojcostwo jest dla niego czymś bardzo odległym. Cieszył się jednak, że jego ukochana ma już 7-letnią córkę, bo da mu to okazję do sprawdzenia, jak radzi sobie w roli opiekuna. „Chciałbym mieć własne dzieci, ale nie za szybko. Muszę się nauczyć, jak być ojcem. Na razie wiem tylko, że jestem dobrym kompanem do zabawy” – mówił. Ciekawe, czy przeczuwał wtedy, że los nie da mu zbyt wiele czasu na naukę. Siedem miesięcy po weselu jego żona urodziła – nieco przed terminem – córeczkę Isabellę. Po przyjściu na świat dziecka Matt postanowił wyhamować trochę swoją karierę (nie przyjął roli nawet w kolejnym filmie o Batmanie – „The Dark Knight”), aby spędzać więcej czasu z rodziną. Ponieważ jednak miesięcznik „People” uznał go w tym roku za najseksowniejszego mężczyznę świata, możemy zaryzykować twierdzenie, że dokonał słusznego wyboru i to nie pozycja w Hollywood, a właśnie ojcostwo dodało mu uroku w oczach kobiet.

Ranking opracował Alek Rogoziński
2/7
Tomasz Lis
ONS
Miejsce 6

Tomasz Lis – każda wolna chwila dla dzieci
„Jest coraz więcej facetów, którzy nie tylko nie sądzą, że świadome ojcostwo umniejsza ich atrakcyjność, a wręcz przeciwnie – uważają, że stali się prawdziwymi mężczyznami właśnie dzięki temu, że zostali ojcami. Dla mnie spędzanie z córkami wakacji i weekendów, czytanie im książek i tłumaczenie świata oraz robienie setek ważnych i nieważnych rzeczy jest źródłem największej radości” – tak w wywiadzie dla „Polityki” deklarował dziennikarz wybrany przez internautów na najseksowniejszego polskiego prezentera. I choć jego rozwód z Kingą Rusin oraz związek i ślub z Hanną Smoktunowicz wywołują nieustanne kontrowersje, to akurat relacje, jakie ma z córkami, Polą i Igą, są idealne. Tomasz poświęca im każdą wolną chwilę, podobnie jak swoim dwóm pasierbicom – córkom Hanny Smoktunowicz. A znajomi pary twierdzą, że oboje są już gotowi na własne dziecko, którego im oczywiście serdecznie życzymy!

Ranking opracował Alek Rogoziński
3/7
14_nasz-ranking_par_05.jpg
ONS
Miejsce 5

Borys Szyc – od playboya do domatora
Choć Matka Natura nie obdarzyła go urodą klasycznego amanta, Polki go uwielbiają! Kiedyś za image „złego chłopca” (pamiętacie jego gorące sceny z Karoliną Gruszką w „Oficerze”?!), teraz – że stał się uroczym misiem pchającym przed sobą dziecięcy wózek. Do niedawna życie prywatne Szyca nie stanowiło wzoru do naśladowania. Mimo że dwa lata temu został ojcem Soni, nie zamienił się w statecznego rodzica i wolał biegać z imprezy na imprezę niż siedzieć w domu i zmieniać pieluchy. Jednak wypadek samochodowy, w którym aktor i jego córeczka uczestniczyli kilka miesięcy temu, sprawił, że Szyc przeszedł metamorfozę. Rzadziej można go spotkać w klubach, częściej na spacerach z Sonią. Mamy tylko nadzieję, że to przemiana na dobre, a nie tylko pourazowy zawrót głowy!

Ranking opracował Alek Rogoziński
4/7
Jude Law
ONS
Miejsce 4

Jude Law – casanova i przykładny ojciec
Krążą o nim dwie opinie. Pierwsza, że należy do facetów, którzy „żadnej kobiecie nie przepuszczą” (błękitnooki przystojniak złamał serce m.in. Kate Moss, Jessice Simpson, Lindsay Lohan i Cameron Diaz). Druga, że trudno znaleźć w Fabryce Snów bardziej troskliwego tatę (no, poza Bradem Pittem, ale do niego dojdziemy). Na obie solidnie zapracował. Z romansów rozliczymy go kiedy indziej, a jakim jest ojcem? Jude ma trójkę dzieci Z małżeństwa z Sadie Frost (zakończonego z powodu jego zdrady – żona złapała go na igraszkach z niańką ich pociech) – 11-letniego Rafferty’ego, 6-letnią Iris i 4-letniego Rudy’ego. Rozstanie z Sadie nie wpłynęło na relacje Lawa z dziećmi. „Kiedy ma trzy minuty wolnego czasu, spędza je z dziećmi – odpowiada jego przyjaciółka Gwyneth Paltrow. – Kiedyś chciałam go zaprosić na kolację, ale on wolał wsiąść w samolot i lecieć pół nocy, aby zdążyć na szkolny występ swojej córki”. Sam Jude twierdzi w wywiadach, że w jego życiu liczą się dzieci oraz aktorstwo i że tylko im pozostanie wierny do końca życia.

Ranking opracował Alek Rogoziński
5/7
Johnny Depp
ONS
Miejsce 3

Johnny Depp – tata wart Oscara
„Dzień narodzin córki dał mi życie. To, co robiłem przedtem, było tylko bezsensowną egzystencją” – zwierzył się w jednym z wywiadów odtwórca roli Don Juana de Marco, znany z tego, że nawet wystylizowany na kloszarda budzi kobiece okrzyki zachwytu. Chwila przyjścia na świat Lily Rose Melody stanowi cezurę w życiu Deppa. Koniec z narkotykami, koniec z cygańskim życiem. Na szczęście Johnny nie pożegnał się z aktorstwem, tyle że częściej zaczął grać w filmach dla młodszej publiczności. Wcielił się w ekscentrycznego kapitana piratów z Karaibów, potem w wariackiego właściciela Fabryki Czekolady i... świat oszalał na jego punkcie! Sam Depp wyznaje, że najbardziej przejęty był tym, jak jego role przyjmą Lily oraz 5-letni John Christopher. „Gala Oscarów nie była tak ekscytująca, jak reakcja moich dzieci, kiedy oglądały »Piratów«. Ich śmiech to najlepsza recenzja!” – twierdzi Depp. Aktor uwielbia opowiadać z właściwym sobie poczuciem humoru o swoich pociechach. „Kiedy dzieci są małe, sprawiają wrażenie miniaturowych pijaczyn. Musisz je podtrzymywać. Wpadają na rzeczy. Śmieją się, a zaraz potem płaczą. Sikają, gdzie popadnie. I nigdy za nimi nie nadążasz” – mówił. Ale gdy jego córka poważnie zachorowała, przerwał zdjęcia do filmu „Sweeney Todd” i przez tydzień wraz z żoną – francuską gwiazdą pop Vanessą Paradis – nie odstępował od jej łóżeczka. A imiona dzieci kazał sobie wytatuować!

Ranking opracował Alek Rogoziński
6/7
01_nasz-ranking_par_05.jpg
REPORTER
Miejsce 2

Paweł Małaszyński – zasady są najważniejsze
To dla niego tysiące Polek włączały telewizor, by go zobaczyć w roli mecenasa Korzeckiego w „Magdzie M.” Jest najbardziej popularnym i zaganianym polskim aktorem. Paradoksalnie twierdzi jednak, że jest... urodzonym domatorem i gdyby mógł, w ogóle nie chodziłby do pracy, tylko spędzał czas z żoną Joanną Chitruszko i 3-letnim synkiem Jeremiaszem. Paweł – Najpiękniejszy Polak 2006 roku zdaniem czytelniczek VIVY! – przyznaje też, że należy do grona rodziców tyleż nadopiekuńczych, co konsekwentnych w przestrzeganiu pewnych zasad. Wzorem Madonny nie pozwala synowi oglądać telewizji. Dlaczego? „Bo to wypacza umysł małego dziecka. Jedynym wyjątkiem są bajki, ale ustaliliśmy, że ich maksymalna dawka dzienna to 15 minut” – mówi w wywiadzie dla pisma „Naj” aktor, zdradzając, że znalazł dla synka inną rozrywkę. – „Czytam mu bajki. Całe setki! Uwielbia zwłaszcza te z cyklu »Legendarne polskie dobranocki« – o Reksiu czy Bolku i Lolku. Szkoda, że nikt od lat nie wznowił serii »Poczytaj mi, mamo, poczytaj mi, tato«. Wychowałem się na tych książeczkach i chętnie poczytałbym je Jeremiaszowi” – zwierza się. Zapytany o to, na jakiego człowieka chciałby wychować syna, odpowiada bez wahania: „Dobrego i takiego, który umie pozytywnie patrzeć na świat. Chciałbym też, żeby wyrósł na silnego faceta o mocnym kręgosłupie, by miał swoje zasady i pomysł na życie. I żeby kochał swojego ojca tak mocno, jak ja swojego”.

Ranking opracował Alek Rogoziński
7/7
Brad Pitt
ONS
Miejsce 1

Brad Pitt – ojciec ideał
„Dzieci dały mi to, czego nie potrafiły mi dać sława i pieniądze” – powiedział niedawno w programie „Good Morning America” dwukrotny laureat tytułu najseksowniejszego faceta świata. Nic dziwnego, że przy takim podejściu do rodzicielstwa Brad stara się być ojcem idealnym i... znakomicie mu to wychodzi! Największy komplement pod adresem jego ojcowskich talentów wygłosiła Angelina Jolie. Aktorka zwierzyła się, że nie chciała nigdy zajść w ciążę. Gdy jednak zobaczyła, z jaką miłością Pitt zajmuje się jej adoptowanym w Kambodży synem Maddoxem, wiedziała, że powinna dać mu dziecko. Tak się stało, a poza Maddoxem i ich biologiczną córeczką Shiloh para zdecydowała się na adopcję jeszcze dwójki maluchów – Etiopki Zahary oraz Wietnamczyka Paxa. Ich wychowanie spada na barki Brada, bo Angelina bardziej jest zajęta działalnością charytatywną, a ostatnio także ratowaniem podupadającej kariery niż spędzaniem czasu z dziećmi. Na szczęście Pitt daje sobie znakomicie radę w roli supertaty. „Ma cierpliwość Szymona Słupnika. Potrafi godzinami bawić się z dzieciakami i nigdy nie sprawia wrażenia zmęczonego. Jest mądrym i niezwykle opiekuńczym ojcem” - zdradziła jedna z przyjaciółek pary. Na koniec dołóżmy jednak do tego idyllicznego obrazka łyżkę dziegciu. Otóż Brad twierdzi, że z powodu dzieci staranniej dobiera role filmowe. Do tej pory nie wahał się grać szaleńców i degeneratów. Teraz z obawy, że dzieci zaczną się za niego wstydzić, odrzuca wiele propozycji. Brad powiedział np. twarde „nie” rozbierankom i ze swojego nowego filmu „Zabójstwo Jessego Jamesa” kazał wyciąć scenę, w której występował nago. Trochę szkoda...

Ranking opracował Alek Rogoziński