George Michael
EastNews

Niesamowity sekret George'a Michaela. Nie mówił o tym otwarcie za życia, wszystko wyszło po jego śmierci

George Michael
EastNews

George Michael zmarł niespodziewanie w wieku 53 lat. Po jego śmierci na jaw wychodzą niesamowite fakty, które miały zostać utrzymane w tajemnicy... George Michael nie mówił za życia o tym otwarcie, ale tylko nieliczni wiedzieli, że artysta był filantropem - wspierał potrzebujących, kiedy tylko było to możliwe. Oto tylko kilka z nielicznych przypadków, kiedy Michael anonimowo wspomógł najbardziej potrzebujących. Artysta był zagorzałym zwolennikiem in vitro. Jedną ze swoich ofiar pieniężnych (15 tysięcy funtów) przekazał właśnie kobiecie, która bardzo chciała mieć dziecko, ale nie było jej stać na zapłodnienie tą metodą.

George Michael przekazał 25 tysięcy funtów potrzebującej!

Ale to tylko jeden z nielicznych przypadków, kiedy George Michael pomógł potrzebującym. Kiedyś widziano go w kawiarni, kiedy zobaczył kobietę płaczącą nad swoimi długami - kiedy to zobaczył, poprosił kelnerkę, by ta przekazała kobiecie 25 tysięcy funtów, kiedy tylko on wyjdzie z kawiarni, by nikt nie wiedział, że to on jest darczyńcą.

 

Zobacz też: Na koncertach dawał z siebie wszystko. Zobacz jeden z ostatnich koncertów George'a Michaela​

Sprawdź też: Na co zmarł George Michael? Długoletni menedżer artysty zdradza, jaka jest prawda SZCZEGÓŁY​

Więcej: To był fatalny rok dla świata muzyki. Wczoraj pożegnaliśmy kolejnego mistrza - George'a Michaela​

 

George Michael pomagał również anonimowo w schronisku dla bezdomnych. Prosił wolontariuszy, by zachowali to w sekrecie. Chciał uniknąć rozgłosu. Poinformowała o tym fakcie dopiero jedna z wolontariuszek, która napisała to po jego śmierci.

To nie koniec niesamowitych czynów George'a Michaela. George Michael wpłacił w sumie nawet kilka milionów funtów na specjalną linię dla dzieci, która działa 24 godziny na dobę. Dopiero po śmierci Michaela założycielka ChildLine powiedziała, że piosenkarz prosił, by nie przekazywać tej informacji dalej, ponieważ nie chciał robić niepotrzebnego rozgłosu wokół siebie. 

 

Sprawdź: Dwie największe miłości George'a Michaela. Kim byli jego partnerzy? ZDJĘCIA​

 

Jest jeszcze wiele ciekawostek dotyczącej charytatywnej działalności. George'a Michaele, jednak jedna z nich jest naprawdę wyjątkowa. Michael kupił za 1,45 miliona funtów pianino, na którym John Lennon skomponował "Imagine". George Michael przekazał potem to pianino Muzeum Beatlesów, które znajduje się w Liverpoolu. 

 

Wiedzieliście, że to wszystko zrobił George Michael? Za jego życia nikt nawet nie podejrzewał, że artysta aż tak udzielał się charytatywnie...

 

Zobacz też: Fani żegnają George'a Michaela. Wzruszające sceny pod domem gwiazdora ZDJĘCIA​

 

George Michael zmarł w wieku 53 lat.

George Michael
EastNews

 

Wspomagał finansowo akcje charytatywne.

George Michael
East News

Więcej na temat George Michael
Przeładuj

Taniec z Gwiazdami. Czy były mąż Kuba Rzeźniczak kibicował Edycie Zając w finale? Odpowiedź modelki wymowna!

zobacz 01:43