Mama Anny Przybylskiej wspomina córkę
ONS

Wzruszające słowa mamy Anny Przybylskiej: „Mija rok odkąd zgasło radosne życie mojej córki”

Mama Anny Przybylskiej wspomina córkę
ONS

5 października minie rok od śmierci Anny Przybylskiej. Ten dzień będzie wyjątkowy, zwłaszcza dla najbliższych aktorki. W związku z nadchodzącą rocznicą mama gwiazdy, Krystyna Przybylska, wydała  oświadczenie na oficjalnym fanpage'u Ani na Facebooku.

Mama Anny Przybylskiej o śmierci córki

Dzień, w którym zmarła Anna Przybylska był najtragiczniejszym dniem w życiu jej mamy. Pani Krystyna prawie codziennie odwiedza grób córki. Jest wdzięczna wszystkim jej fanom za ogromne wsparcie i hołd, jaki składają prawie cały czas od śmierci Ani:

Już niebawem, bo 5 października 2015 roku, minie rok od tragicznego dnia, w którym zgasło radosne i uśmiechnięte życie mojej córki Ani Przybylskiej. Ten dzień przed rokiem był najtragiczniejszym w mym dotychczasowym życiu, a każdy następny nie potrafił przynieść ukojenia w bólu matczynego serca. Prawie każdego dnia odwiedzałam cmentarz, gdzie już na wieczność spoczywa Ania. Praktycznie każda z tych wizyt była dla mnie miłym zaskoczeniem, gdyż dzień po dniu rosła liczba osób, które w hołdzie mojej córce postanowiły nawiedzić jej grób.

Grób Anny Przybylskiej odwiedzają nie tylko okoliczni mieszkańcy, ale i przyjezdni z całej Polski i zza granicy:

Wielokrotnie miałam okazję spotykać się z odwiedzającymi, rozmawiać z nimi i zobaczyć, że nie przybywają oni wyłącznie z rodzinnej Gdyni, lecz także z wielu odległych zakątków Polski, a niektórzy nawet spoza jej granic. Liczba zniczy i kwiatów pozostawianych na przestrzeni mijającego roku to nie setki lecz tysiące. Te symboliczne dowody pamięci pozwoliły mi zrozumieć, jak wiele pozytywnej energii potrafiła wyzwolić moja córka. Za każdą chwilę poświęconą pamięci Ani pragnę z całego serca podziękować całej tej rzeszy anonimowych ludzi, którzy niekiedy zmieniali swoje plany urlopowe, by tylko zajrzeć na cmentarz. Pragnę podziękować również tym wszystkim, których zainspirowani życiem mojej córki, w ślad za nią postanowili czynić dobro i nie poprzestali na samym tylko postanowieniu. To wszystko naprawdę wiele dla mnie znaczy i pomaga mi godzić się z jej odejściem.

Msza w intencji Anny Przybylskiej

W rocznicę śmierci aktorki, czyli 5 października, odbędzie się msza święta w intencji gwiazdy w Kościele w Gdyni. Pani Krystyna zaprasza na nią wszystkich wielbicieli jej córki:

Tych wszystkich, dla których żywą jest pamięć o Ani, pragnę zaprosić do wspólnego uczestniczenia we Mszy Świętej, która celebrowana będzie za jej duszę w dniu 05 października 2015 roku o godzinie 18:30 w kościele parafialnym Parafii pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Gdyni przy ulicy Armii Krajowej 26.

Koncert ku pamięci Anny Przybylskiej

To jednak nie wszystko. Już 10 października 2015 będziemy obchodzić  Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej. Rodzina Anny po jej śmierci bardzo zaangażowała się w pomoc hospicjom. Dzień później, w gdyńskim klubie Atlantic, odbędzie się koncert poświęcony pamięci Anny Przybylskiej.

Ponadto chciałabym przypomnieć, że już 10 października obchodzić będziemy Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej, który w tym roku ma dla mnie wyjątkowo istotny wymiar ponieważ w jego ramach organizowany jest koncert dedykowany pamięci Anny Przybylskiej. Naturalnie będzie mi bardzo miło, jeżeli zdecydujecie się Państwo wraz ze mną współuczestniczyć w tym koncercie, odbywającym się 11 października o godzinie 19:00 w gdyńskim klubie Atlantic. Niemniej jednak jestem bardziej niż przekonana, że znacznie wartościowsze od wybrania się na koncert, będzie pochylenie się nad losem tych ludzi, których życie w bólu i cierpieniu chyli się ku końcowi, a którym hospicja pomagają w odbyciu tego ostatniego odcinka życiowej drogi. Samarytańska misja placówek hospicyjnych bezwzględnie wymaga naszego wsparcia. Oczywiście liczy się każda nawet symboliczna złotówka, lecz równie istotne jest dostarczanie produktów codziennej potrzeby oraz zaangażowanie wolontariackie. Bądźmy sobie braćmi i pomóżmy innym odchodzić godnie.

Piękne i wzruszające słowa...

 

Zobacz także: "Jest mi bardzo smutno, że nie mogę być z Państwem" - ostatnie publiczne wystąpienie Przybylskiej

 

Czytaj także:

 

Dziś pogrzeb Anny Przybylskiej. Żegna ją ponad 5 tysięcy osób

Olejnik oburzona zdjęciami grobu Przybylskiej. Skrytykowała też jej lekarza

Pieńkowska i Czarnecki finansowali leczenie Przybylskiej? Zaskakujące fakty

Korwin wspomina pierwsze spotkanie z Przybylską. Widziała ją też kilka miesięcy temu

Jaka Ania Przybylska była prywatnie? Przyjaciółka gwiazdy zdobyła się na zwierzenia

 

Anna Przybylska zmarła 5 października 2014 roku

Anna Przybylska za wcześnie umarła

Aktorka miała 35 lat

Anna Przybylska
ONS.pl

Więcej na temat Anna Przybylska
Przeładuj

Taniec z Gwiazdami. Czy były mąż Kuba Rzeźniczak kibicował Edycie Zając w finale? Odpowiedź modelki wymowna!

zobacz 01:43