Olejnik krytykuje lekarza Przybylskiej
ONS
Newsy

Olejnik oburzona zdjęciami grobu Przybylskiej. Skrytykowała też jej lekarza

Nie zostawia na nich suchej nitki

Bardzo nieoczekiwanie bohaterem tabloidów w ostatnich dniach stał się onkolog zmarłej Anny Przybylskiej, Dariusz Zadrożny. Ogromne kontrowersje wzbudził bowiem telewizyjny występ lekarza, który nie szczędząc szczegółów, opowiedział dość szczegółowo o chorobie nowotworowej gwiazdy. Nie spotkało się to z aprobatą ludzi związanych z show-biznesem, choć w obronę wzięli go etycy. Przypomnijmy: Lekarz Przybylskiej tłumaczy się z opowiadania o jej chorobie. Głos zabrali też etycy

Głos w tej sprawie postanowiła zabrać również Monika Olejnik. Dziennikarka napisała obszerny tekst, który znalazł się na łamach "Gazety Wyborczej" i nie szczędzi w nim słów krytyki pod adresem Zadrożnego. Jej zdaniem, lekarz mocno przekroczył swoje kompetencje i powiedział przed kamerami za dużo. Podkreśla, że Przybylska prosiła go o dyskrecję, a taki wywiad ciężko uznać za dotrzymanie tej obietnicy.
 

Opowiadał Piotrowi Kraśce o swoich relacjach z aktorką, o tym, że zamierzała mieć dzieci, a w takim przypadku tomografia jest bardzo szkodliwa. Nie wiem, co powodowało lekarzem. Czy był tak wstrząśnięty śmiercią swojej pacjentki? Czy chciał nas przestrzec przed chorobą trzustki? Z tego, co powiedział, wcale to nie wynikało. Pan doktor poszedł o jeden most za daleko, mówił widzom: "Widziałem, jak wyła z bólu". Czy życzymy sobie, żeby lekarze opowiadali o naszej chorobie? Czy pan doktor nie zdawał sobie sprawy, że jego słowa zostaną wykorzystane przez tabloidy? Czy zapomniał o rodzinie aktorki, o jej dzieciach? Sam mówił, że aktorka prosiła go o dyskrecję. Pan doktor dyskretny nie był - pisze Olejnik.


Monika jest też wstrząśnięta publikacją "Super Expressu", który zamieścił zdjęcia pustego grobu, w którym spoczęła gwiazda.


W jednym z tabloidów można było dwa dni przed pogrzebem dokładnie obejrzeć grób, w którym wczoraj spoczęła Anna Przybylska. Rodzina prosiła o nieskładanie kondolencji, o nierobienie zdjęć, nieprzynoszenie kwiatów. Czy ktoś lub coś powstrzyma tych, którzy chcą za wszelką cenę sprzedać gawiedzi intymność czyjegoś życia? Nie wiem, co powodowało panem doktorem Zadrożnym, ale myślę, że sam bardzo tego żałuje - ocenia.


Zgadzacie się z Moniką? Nie pochwalamy publikacji "Super Expressu", ale warto przy okazji zauważyć, że jej rodzima stacja czyli TVN24 relacjonowała wczoraj pogrzeb aktorki przez kilka godzin - pokazując ujęcia z cmentarza i grobu czy robiąc nawet przed nim wywiady. Tam nie było "śmierci na żywo"?

Zobacz: Lekarz Przybylskiej ujawnił drastyczne szczegóły jej choroby. Teraz jest w ogniu krytyki

Gwiazdy o śmierci Anny Przybylskiej:

Lekarz Przybylskiej krytykowany za występ w telewizji
ONS/TVP Info
Newsy
Lekarz Przybylskiej ujawnił drastyczne szczegóły jej choroby. Teraz jest w ogniu krytyki
Nie dochował tajemnicy lekarskiej?

Anna Przybylska jedynie zdawkowo poruszała temat swojej choroby. Aktorka nie chciała wchodzić w szczegóły, podkreślając jedynie, że sytuacja w której się znalazła jest bardzo trudna. Po śmierci gwiazdy poznaliśmy dramatyczny przebieg choroby nowotworowej, z którą się zmagała, a opowiedział o nim w telewizji jej lekarz. Przypomnijmy: "Wyła z bólu. Chciała jeszcze mieć dzieci" Zaskakujące wystąpienie dra hab. Dariusza Zadrożnego spotkało się już z ogromną falą krytyki ze strony internautów, którzy stwierdzili, że lekarz zbyt obrazowo i szczegółowo zdradził kulisy walki Przybylskiej z chorobą. Podobnego zdania jest Jacek Żakowski, który swoje oburzenie wyraził podczas audycji w radiu TOK FM. Żakowski twierdzi, iż zdarza się wprawdzie słyszeć rodziny zmarłych opowiadające o chorobie ich bliskich, ale lekarz zawsze powinien na ten temat milczeć.   Muszę powiedzieć, że byłem w szoku, czytając w tabloidzie wypowiedzi lekarza o przebiegu choroby jego pacjentki. Nie wiem, co gremia lekarskie na to, ale to narusza elementarny wymóg pewności, że intymność naszej relacji z lekarzem będzie w sposób bezwzględny przestrzegana. Często chorzy i ich bliscy opowiadają o chorobie, żeby wspierać innych pacjentów lub by ostrzec. Ale bez względu na to, mam głębokie przekonanie, że lekarz powinien milczeć jak kamień, kiedy pada nazwisko pacjenta. Jeśli lekarz nie będzie milczał, w pacjentach będzie się rodziła obawa przed pójściem do lekarza. Bo, a nuż się wygada, powtórzy sąsiadce, sąsiadowi, żonie kto u niego był i z czym. Ufam, że pan doktor zrobił to w dobrej intencji, ale trzeba pytać o odpowiedzialność doktora Zadrożnego, o relacje między polskimi pacjentami i lekarzami. To niezwykle ważne - mówi oburzony Żakowski. Ostro zareagował też wokalista zespołu "Video", Wojciech Łuszczykiewicz . Sytuację skomentował na portalu...

Dorota Wróblewska krytykuje lekarza Anny Przybylskiej
ONS
Newsy
Wróblewska krytykuje lekarza Przybylskiej: Brak szacunku dla osoby zmarłej
Nie spodobał się jej wywiad doktora w telewizji

W poniedziałek wieczorem w TVP Info nieoczekiwanie pojawił się lekarz Anny Przybylskiej , dr hab. Dariusz Zadrożny . Opowiedział on bardzo szczegółowo o chorobie zmarłej pacjentki, nie szczędząc przy tym dość drastycznych szczegółów. Jego występ został już mocno skrytykowany przez internautów i nie tylko. Przypomnijmy: Lekarz Przybylskiej ujawnił drastyczne szczegóły jej choroby. Teraz jest w ogniu krytyki Do tego grona dołączyła teraz Dorota Wróblewska . Producentka ma w zwyczaju komentowanie wydarzeń ze świata mody i show-biznesu, a zamieszanie wokół śmierci Anny Przybylskiej i lekarza aktorki również nie umknęło jej uwadze. Na swoim Facebooku głośno skrytykowała Zadrożnego, dodając przy tym, że nie chciałaby, aby doktor opowiadał po jej śmierci o chorobie i wdawał się w szczegóły.   Gdzie są granice przyzwoitości i szacunku do osoby zmarłej i rodziny. Przepraszam, ale nie jestem w stanie tego pojąć. Nie chciałabym również by mój lekarz prowadzący pośmiertnie ujawniał szczegóły mojej choroby - pisze na swoim Facebooku Wróblewska. Myślicie, że lekarz Ani Przybylskiej miał zgodę jej rodziny na udzielenie takiego wywiadu? Zobacz: "Wyła z bólu. Chciała mieć jeszcze dzieci"  

Koncert ku pamięci Anny Przybylskiej
ONS
Newsy
Niebawem koncert upamiętniający Annę Przybylską. Wiemy, kto będzie główną gwiazdą!
Niebawem koncert upamiętniający Annę Przybylską. Wiemy, kto będzie główną gwiazdą!

Z okazji pierwszej rocznicy śmierci Anny Przybylskiej, jej mama, Krystyna Przybylska we wzruszającym oświadczeniu poinformowała m.in. o koncercie poświęconym pamięci jej córki w gdyńskim klubie Atlantic . Wiemy, kto będzie główną gwiazdą wieczoru! Koncert dedykowany pamięci Anny Przybylskiej w Gdyni Koncert  (w ramach Światowego Dnia Hospicjum i Opieki Paliatywnej) odbędzie się 11 października 2015 w gdyńskim klubie Atlantic. Cena biletu to 50 zł, a dniu koncertu - 60 złotych. Bilety można je już kupić na stronie internetowej klubu. Główną gwiazdą wieczoru będzie Ania Dąbrowska - wokalistka znana z takich hitów jak „Charlie Charlie” czy „Nigdy więcej nie tańcz ze mną”.   Zobacz także: "Jest mi bardzo smutno, że nie mogę być z Państwem" - ostatnie publiczne wystąpienie Przybylskiej   Czytaj także:   Dziś pogrzeb Anny Przybylskiej. Żegna ją ponad 5 tysięcy osób Olejnik oburzona zdjęciami grobu Przybylskiej. Skrytykowała też jej lekarza Pieńkowska i Czarnecki finansowali leczenie Przybylskiej? Zaskakujące fakty Korwin wspomina pierwsze spotkanie z Przybylską. Widziała ją też kilka miesięcy temu Jaka Ania Przybylska była prywatnie? Przyjaciółka gwiazdy zdobyła się na zwierzenia   Anna Przybylska zmarła 5 października 2014 roku   Ania Dąbrowska będzie główną gwiazdą koncertu ku pamięci Anny Przybylskiej      

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner