Robert Lewandowski w niebieskiej koszuli
Newsy

Robert Lewandowski opowiada o swoich trudnych początkach jako młodego piłkarza. "Nazywali mnie Bobkiem" WIDEO

Robert Lewandowski opowiada o swoich trudnych początkach jako młodego piłkarza. "Nazywali mnie Bobkiem" WIDEO

Robert Lewandowski jest wielkim piłkarzem uwielbianym na całym świecie. A jakie były jego początki? Wcale nie usłane różami. Trenował na piachu, często mył się w zimnej wodzie po treningu zimą, a że był wątłej postawy, to przezwisko też miał niewybredne: "Bobek"! Co jeszcze o swoich początkach jako piłkarza powiedział Lewandowski w wywiadzie?

Ja trenowałem na piachu, nazywaliśmy je kartoflisko. Czasem w zimę jak się grało, to robiło się błoto, a w lecie, gdy było za gorąco to mega się kurzyło. Teraz to się zmieniło, jest sztuczna murawa i są szatnie, a u nas były baraki. W zimie nie było ogrzewania, ciepłej wody, a trzeba było się wykąpać. A z drugiej strony będąc młodym chłopakiem najważniejsze jest by mieć piłkę przy nodze i strzelić bramkę - powiedział Robert oglądając jak po latach wygląda jego boisko z dzieciństwa.

Nie zawsze Robert Lewandowski był taki grzeczny. Gdy był młody, wpadł z kolegami na pomysł, żeby obrzucić radiowóz jogurtem i owocami. Ale sam też zmagał się z przezwiskiem, jakie nadano mu w drużynie: "Bobek".

To, że byłem najmłodszy, najchudszy, to ktoś mi to tłumaczył, że Robert to jest Bob, więc nazwali mnie Bobek - powiedział Lewandowski w wywiadzie.

Teraz ten Bobek to wielki Bob :). Polecamy obejrzeć cały wywiad zrealizowany dla Huawei. Robert Lewandowski jest w nim uroczy, gdy wspomina swoje początki.

Wideo z Robertem Lewandowskim

 

 

Zobacz także: Robert Lewandowski z żoną wypoczywali przed Euro w swoim domu na Mazurach! ZDJĘCIA

 

Robert Lewandowski był wzruszony i zadowolony wspominając stare dobre czasy.

Robert Lewandowski w sportowej kurtce

 

Robert Lewandowski podczas wywiadu.

Robert Lewandowski się śmieje

Robert Lewandowski w camelowym płaszczu na zgrupowaniu kadry
Newsy
Robert Lewandowski był dyskryminowany w Niemczech? Czy Anię Lewandowską też gorzej traktowano?
Robert Lewandowski był dyskryminowany w Niemczech? Czy Anię Lewandowską też gorzej traktowano?

Robert Lewandowski w najnowszym wywiadzie szczerze opowiedział o tym, czy jak był traktowany w Niemczech jako polski piłkarz. Lewandowski jest obecnie uznawany za jednego z najlepszych piłkarzy w historii polskiego futbolu, który odnosi sukcesy także na arenie międzynarodowej. Dzięki ciężkiej pracy i determinacji, dzisiaj jego nazwisko jest stawiane w czołówce najlepszych sportowców świata! Ale w rozmowie z Romanem Kołtoniem zdradził, że jego życie w Niemczech nie zawsze wygląda tak pięknie, jak mogłoby się wydawać.  Zobacz także:  To tu Robert i Anna Lewandowscy spędzają święta! Zobacz ich posiadłość na Mazurach Czy Roberta Lewandowskiego dyskryminowano w Niemczech? W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, na kanale Youtube "Prawda Futbolu", pojawił się wywiad Romana Kołtonia z Robertem Lewandowskim. Jak wiadomo polski napastnik od wielu lat żyje w Niemczech i z pewnością przyzwyczaił się już do różnic kulturowych. Jednak początki były trudne. Przez negatywne stereotypy o Polakach, piłkarz niejednokrotnie na swojej drodze napotykał przeszkody.  Stereotypy i historie, jakie na nasz temat krążyły – były na wyrost moim zdaniem – ale teraz ich nie słychać. […] Zdaje sobie sprawę, ile pracy to kosztowało, nie tylko mnie, ale wielu innych piłkarzy grających w Niemczech. Na swojej drodze spotykałem sporo przeszkód. Osobiście doświadczałem tego, że jak chłopak z Polski, to zawsze było jakieś „ale” – powiedział Robert Lewandowski. Dzięki sukcesowi Roberta Lewandowskiego znacznie zmieniła się opinia Niemców, na temat Polaków. Jak przyznaje nasz zawodnik, pracujący w Niemczech Polacy również zauważyli różnicę. - Spotykam Polaków, którzy podchodzą i opowiadają krótkie historie z pracy, jak...

Robert Lewandowski, Anna Lewandowska
Instagram
Newsy
Jakim ojcem będzie Robert Lewandowski? "Najlepszym! A tak naprawdę..." Co powiedział w wywiadzie?
Bardzo szczerze o oczekiwaniu na dziecko

Robert Lewandowski nie kryje dumy z faktu, że zostanie ojcem. Dziecko piłkarza i jego żony przyjdzie na świat wiosną 2017 roku. Anna Lewandowska urodzi prawdopodobnie w kwietniu.  A Robert Lewandowski  w najnowszym wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" opowiedział o swoim wielkim szczęściu. Piłkarz zdradził, że z momentem ogłoszenia informacji o ciąży czekali do momentu, gdy minie wszelkie zagrożenie. Wyznał też, jakim planuje być ojcem.   Zobacz też:  To były pierwsze takie święta Lewandowskich! Zobacz, jak świętowali przyszli rodzice ZDJĘCIA   Robert Lewandowski zostanie ojcem Ta radość jest na pewno bardzo, bardzo duża - powiedział piłkarz w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego". To zawsze było moje marzenie, że jak będzie taka okazja, to ja chciałabym poinformować o tym osobiście, bo nie chciałbym, żeby ktoś gdzieś coś napisał i później by trzeba było to potwierdzić albo nie. Sam wybrał czas, by to powiedzieć. Ciężko było to trzymać dłużej w tajemnicy. Stwierdziłem też, że ten najcięższy, ten moment zagrożenia minął, jeśli chodzi o ciążę, więc to był czas chyba optymalny. I tak, jak powiedziałem, duma jest duża  - tłumaczył Lewandowski. Dziennikarze "Przeglądu Sportowego" zapytali Roberta Lewandowskiego również o to, jakim będzie ojcem. Jego odpowiedź była bardzo konkretna. ;) Najlepszym! - odpowiedział piłkarz. A tak naprawdę, to sam jeszcze nie zadałem sobie tego pytania, więc ciężko mi na nie odpowiedzieć. Wartości są bardzo ważne. I to chyba jest normalne, że te wartości chyba każdy człowiek musi poznać i ich się nauczyć. Bo trzeba wszystko doceniać, nawet te małe rzeczy. To jak ja funkcjonuję, jak myślę to automatycznie będę chciał to przekazać dziecku - mówił Lewandowski w rozmowie z "PS". Piłkarz w jednym z wcześniejszych wywiadów zdradził,...

Robert Lewandowski z żoną i córkami
Instagram
Newsy
Robert Lewandowski opowiedział o drugiej córce... Czy za imieniem Laura kryje się jakaś tajemnica?
Robert Lewandowski opowiedział o drugiej córce... Czy za imieniem Laura kryje się jakaś tajemnica?

Robert Lewandowski  w najnowszym wywiadzie opowiedział, jak się czuje w roli podwójnego taty! Piłkarz po raz pierwszy zdradził również, czy za imieniem jego drugiej córki kryje się jakaś tajemnica? Dlaczego Ania i Robert Lewandowscy dla drugiej pociechy wybrali imię Laura? Sprawdźcie, co w rozmowie z mediami powiedział jeden z najlepszych polskich sportowców!  Robert Lewandowski o drugiej córce Drugie dziecko Anny i Roberta Lewandowskich przyszło na świat dokładnie 6 maja br. Para przez całą ciążę trenerki nie zdradzała, jakiej płci będzie ich maleństwo. Dopiero po porodzie dumny tata napisał na Instagramie, że ma drugą córkę. Robert Lewandowski pod pierwszych zdjęciem z dziewczynką zdradził, że otrzymała piękne imię Laura. Teraz w najnowszym wywiadzie dziennikarz zapytał piłkarza, jaka tajemnica kryje się za imieniem jego drugiej córki. Co powiedział "Lewy"? Zaskoczę cię, nie ma historii. To imię po prostu nam się podobało. Chodziło nam od dawna po głowie -  zdradził w wywiadzie dla sportowefakty.wp.pl. Robert Lewandowski po raz pierwszy opowiedział również, jak się czuje w roli podwójnego taty! Bardzo dobrze. Wiadomo, początki dla taty są na pewno o wiele mniej absorbujące niż dla mamy. Tego kontaktu tata ma mniej, ale na pewno z każdym tygodniem będzie się to zmieniało. Wtedy dla ojców jest inaczej, pojawia się większy kontakt, reakcje. W pierwszych tygodniach maluch głównie je i śpi, to mama jest wtedy najbliżej - Robert Lewandowski zdradził w wywiadzie dla WP Sportowe Fakty. Przypominamy, że kilka dni po narodzinach małej Laury Robert Lewandowski musiał wyjechać z domu, żeby przed rozpoczęciem Bundeligi przejść obowiązkową kwarantannę. Na szczęście dziś "Lewy" znów jest ze swoją żoną i...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner