kadr z filmu Ciemniejsza strona Greya kadr z filmu The Lego Batman Movie Keanu Reeves w filmie John Wick bohaterowie filmu to tylko koniec świata
kadr z filmu Ciemniejsza strona Greya
Internet
1/4
kadr z filmu Ciemniejsza strona Greya
Internet

Zapraszam do przeglądu wybranych premier filmowych weekendu. O wszystkich przeczytacie w każdy czwartek na MOIM BLOGU. A zaczynamy od:

 

Ciemniejsza strona Greya [Fifty Shades Darker]

Nie ulega wątpliwości, że królem kinowego polowania w weekend poprzedzający Walentynki będzie najprzystojniejszy sadomasochista świata Christian Grey (Jamie Dornan). Po serii poczytnych książek oraz pierwszym filmie, który - mimo nieprzychylnych recenzji - okazał się bezapelacyjnym kinowym hitem, do kin trafia kolejna część gorącego romansu Greya i Anastasii Steele (Dakota Johnson). Krytycy znów będą narzekać i nie zostawią na filmie suchej nitki, a "Ciemniejsza strona Greya" i tak dobrze zarobi.

 

Więcej: Już jest! Jeszcze mocniejszy zwiastun „Ciemniejszej strony Greya’’

 

Chris i Ana po krótkim rozstaniu znów wracają do siebie (tylko dlatego, bo Anastasia jest głodna – vide zwiastun) i na nowo rozpala się między nimi dawna namiętność. Wszystko idzie ku happy endowi, gdy niespodziewanie powraca dawna miłość Christiana i zaczyna bruździć.

 

Zobacz też: ZDJĘCIA zza kulis 50 twarzy Greya!

 

Werdykt: Namiętna powtórka z rozrywki

 

Zwiastun:

 
2/4
kadr z filmu The Lego Batman Movie
Internet

LEGO® BATMAN: FILM [The Lego Batman Movie]

 

Nadchodzący weekend stoi pod znakiem sequeli. Niepisana zasada Hollywood mówi, że jeśli coś zarobiło to powinno zarabiać dalej i producenci czerpią z tej reguły garściami. Do kin powraca więc w całości ulepiony z klocków Lego film, którego bohaterem jest tym razem najważniejszy mieszkaniec Gotham – Człowiek Nietoperz! W codzienną rutynę Batmana wkradają się dwie sprawy: adoptowany młodzieniec, którego wychowaniem powinien się zająć oraz niezawodny Joker, który po raz nie wiadomo już który zagraża całemu miastu.

Podobnie jak w przypadku pierwszej części świetny zwiastun rozbudza ochotę na więcej i pozostaje mieć nadzieję na to, że będzie tylko lepiej. Komediowe podejście do historii Batmana to powiew świeżości w tym, w jaki sposób ta opowieść była już snuta na dużym ekranie. A spora garść autoparodii jeszcze nikomu nie przeszkodziła.

 

Werdykt: Batman na wesoło

 

Zwiastun:

 
3/4
Keanu Reeves w filmie John Wick
Internet

John Wick 2 [John Wick: Chapter Two]

 

Pierwsza część przygód legendarnego superzabójcy miała być kolejnym przeciętnym filmem z Keanu Reevesem w roli głównej. Największa sława matriksowego Neo dawno już przeminęła, a aktor miał na koncie kilka niezbyt udanych produkcji. Stało się inaczej, "John Wick" odniósł spektakularny sukces kasowy, a druga część serii była tylko kwestią czasu.

Nie trzeba było długo czekać. Keanu Reeves w towarzystwie nowego psa powraca i jak to John Wick – ma wszystkich efektownie pozabijać. Niby miał pozostać na emeryturze, ale wezwanie od starego druha nie pozostaje bez odpowiedzi. Wick wyrusza do Włoch, by w pojedynkę rozprawić się z groźną, podziemną organizacją. Groźną nie dla Wicka, który z pewnością znów będzie górą.

 

Werdykt: Efektowna rozpierducha

 

Zwiastun:

 

4/4
bohaterowie filmu to tylko koniec świata
Internet

To tylko koniec świata [Juste la fin du monde]

 

Kanadyjski reżyser Xavier Dolan mimo młodego wieku (zaledwie 27 lat!) ma na swoim koncie już kilka wielokrotnie nagradzanych filmów i rosnącą rzeszę fanów na całym świecie. Jego najnowsza produkcja, w której zebrał całą śmietankę największych francuskich gwiazd – Gaspard Ulliel, Vincent Cassel, Marion Cotillard, Léa Seydoux – na ostatnim festiwalu w Cannes zgarnęła nagrodę Grand Prix i to wydaje się być wystarczającą rekomendacją do odwiedzenia kina.

Tak jak główny bohater filmu odwiedza rodzinne miasteczko, w którym nie był od lat. Dla najbliższych ma złą wiadomość - umiera.

 

Werdykt: Xavier Dolan©

 

Zwiastun: