Arkadiusz Jakubik w filmie Wołyń Emily Blunt w filmie Dziewczyna z pociągu Eva Green w filmie Osobliwy dom Pani Peregrine
Arkadiusz Jakubik w filmie Wołyń
Internet
1/3
Arkadiusz Jakubik w filmie Wołyń
Internet

Zapraszam do przeglądu wybranych premier filmowych weekendu. O wszystkich przeczytacie w każdy piątek na MOIM BLOGU. A zaczynamy od:

 

Wołyń

 

Trwa dobra passa polskiego kina. Po zeszłotygodniowej premierze najlepszego polskiego filmu na festiwalu filmowym w Gdyni – "Ostatnia rodzina" – czas na długo oczekiwany film Wojciecha Smarzowskiego "Wołyń". Podejmujący trudną tematykę rzezi wołyńskiej bez dwóch zdań Wami wstrząśnie i wybierając się do kina pamiętajcie o tym, że kilku scen ciężko będzie Wam się pozbyć z głowy.

"Wołyń" to mocne i bezkompromisowe kino, które jednak trzeba zobaczyć, bo mówi o rzeczach, o których należy pamiętać i przestrzega przed ich powtórzeniem. Moją recenzję filmu znajdziecie TUTAJ.

Bohaterka "Wołynia", Polka Zosia (Michalina Łabacz), podkochuje się w ukraińskim chłopcu. Mieszkają na Wołyniu, gdzie obie narodowości żyją obok siebie. Jest rok 1939, a życie ma dla Zosi przykrą niespodziankę. Rodzice zgadzają się wydać ją za mąż za bogatego gospodarza ziemskiego (Arkadiusz Jakubik), wdowca z dwójką dzieci. Ślubu nie da się uniknąć, jak i zbliżającej się wojny. Wojny, która rozbudzi w Ukraińcach żądzę polskiej krwi.

 

Werdykt: Koniecznie

 

Zwiastun:

 

2/3
Emily Blunt w filmie Dziewczyna z pociągu
Internet

Dziewczyna z pociągu [The Girl on the Train]

 

Nie należę do osób, które zachwyciła książka Pauli Hawkins pod tym samym tytułem, ale nie zmienia to faktu, że okazała się ona jednym z największych bestsellerów ostatnich miesięcy, którym zachwycił się nawet sam Stephen King. Jak zawsze w takich przypadkach, prawa do ekranizacji książki kupili filmowcy i nie czekając na nic chwycili za kamerę. Skompletowali ciekawą obsadę i złapali się za bary z materiałem na niezły filmowy dreszczowiec. Mroczna tajemnica, skomplikowane powiązania między bohaterami, erotyczna fascynacja i rosnące napięcie. Jeśli nie znacie książki, to z pewnością warto rozważyć seans, który powinien dostarczyć solidnej porcji emocji.

W sprawę zaginionej kobiety Megan Hipwell (Haley Bennett) – skojarzenia z podobnym hitem "Zaginiona dziewczyna" jak najbardziej na miejscu – zostaje wplątana pasażerka podmiejskiego pociągu Rachel (Emily Blunt). Codziennie pokonuje ona trasę w pobliżu miejsca, w którym zaginęła Megan i widzi dużo więcej niż przeciętny pasażer wagonu.

 

Werdykt: Solidny thriller kryminalny

 

Zwiastun:

 
3/3
Eva Green w filmie Osobliwy dom Pani Peregrine
Internet

Osobliwy dom Pani Peregrine [Miss Peregrine’s Home For Peculiar Children]

 

Nowoczesna bajka w reżyserii specjalisty od takich historii: Tima Burtona ("Sok z żuka", pierwsze Batmany, "Charlie i fabryka czekolady"). Jej bohaterem niejaki Jake, który odkrywa istnienie równoległego świata zamieszkałego przez dzieci obdarzone specjalnymi umiejętnościami. Wszystkie one mieszkają w tytułowym domu prowadzonym przez Panią Peregrine (Eva Green). Nie wszystko jest jednak takie ładne i kolorowe, a bohaterom wkrótce zacznie zagrażać wielkie niebezpieczeństwo.

Trudno do końca powiedzieć, do kogo skierowany jest nowy film Burtona. Dla małych dzieci wydaje się zbyt straszny, dla dorosłych zbyt infantylny... Tim Burton udowodnił, że w takich klimatach czuje się najlepiej i może warto mu zaufać, ja jednak pozostanę sceptyczny. Jedno jest pewne, jaki by ten film nie był, na pewno dzięki wyobraźni jego reżysera oraz autora książek, na podstawie których powstał – Ransoma Riggsa – w kinie czeka nas przynajmniej kilka scen, na które sami byśmy nigdy nie wpadli :).

 

Werdykt: Zalecam ostrożność

 

Zwiastun:

 

Więcej na temat premiera