Michael Fassbender w filmie Assassin's Creed bohaterowie filmu Sing Piotr Stramowski w objęciach nie Katarzyny Warnke Kasia Smutniak w filmie Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie
Michael Fassbender w filmie Assassin's Creed
Internet
1/4
Michael Fassbender w filmie Assassin's Creed
Internet

Witam w nowym roku i nie przedłużając zapraszam do przeglądu wybranych premier filmowych weekendu. O wszystkich przeczytacie w każdy czwartek na MOIM BLOGU. A zaczynamy od:

 

Assassin's Creed (2016)

 

Nie było chyba jeszcze w historii kina ekranizacji gry komputerowej, która zakończyłaby się sukcesem. Owszem, było kilka dość udanych filmów, które dobrze się oglądało, ale produkcje spod tego znaku nie zbliżają się nawet do sukcesów ekranizacji komiksów. I wiele wskazuje na to, że "Assassin's Creed" nic nie zmieni w tym stanie rzeczy. Pierwsze recenzje filmu są słabe i raczej nie ma co marnować pieniędzy na bilet. Rok się dopiero zaczął, myślę, że przyniesie jeszcze kilka lepszych produkcji ze skakaniem po dachach.

Niejaki Callum Lynch (Michael Fassbender) dzięki możliwości nowoczesnej techniki uzyskuje możliwość przeżycia przygód swojego przodka, znanego asasyna Aguilara. Szybko wkręca się w przygodę i rusza do walki z templariuszami, a widz zastanawia się: co stało na przeszkodzie, żeby zrobić film o Aguilarze bez tej futurystycznej otoczki? Ja nie wiem.

 

Werdykt: Nie warto

 

Zwiastun:

 
2/4
bohaterowie filmu Sing
Internet

Sing (2016)

 

Animowane zwierzaki śpiewają znane przeboje głosami Ewy Farnej, Honoraty Skarbek, Dawida Kwiatkowskiego czy Małgorzaty Walewskiej? Co tu może pójść nie tak? No może jedynie zawiedzeni mogą być widzowie chcący usłyszeć Matthewa McConaugheya, Reese Witherspoon czy Scarlett Johansson występujących w oryginalnej wersji językowej...

Źle się dzieje w teatrze niejakiego miśka Bustera Moona. Aby uratować go przed katastrofą finansową, właściciel postanawia zorganizować konkurs wokalny. Pomysł cieszy się dużym powodzeniem. Co z tego wyniknie?

 

Werdykt: Wyniknie sympatyczna i rozśpiewana animacja

 

Zwiastun:

 

3/4
Piotr Stramowski w objęciach nie Katarzyny Warnke
Internet

Po prostu przyjaźń (2016)

 

Początek roku to zwykle sygnał do pojawiania się w kinach jednej polskiej komedii za drugą. W tym roku sygnał do kinowej ofensywy daje film "Po prostu przyjaźń", który niespecjalnie wysila się z zawiązaniem fabuły. Oto wielowątkowa historia o współczesnych Polakach. I już. Każdemu ze znanych aktorów w obsadzie wedle potrzeby pojawienia się na ekranie... Nie wygląda na to, aby w kinie czekało coś więcej niż parada znanych twarzy.

A ich lista jest rzeczywiście imponująca: Agnieszka Więdłocha, Magdalena Różczka, Maciej Zakościelny, Piotr Stramowski, Bartłomiej Topa, Marcin Perchuć, Katarzyna Dąbrowska, Sonia Bohosiewicz i Krzysztof Stelmaszyk. Poczekałbym na to, co przyniesie ciąg dalszy tego roku w polskiej komedii romantycznej.

 

Werdykt: Przeciętna komedia

 

Zwiastun:

 

4/4
Kasia Smutniak w filmie Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie
Internet

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie [Perfetti sconosciuti]

 

Film włoskiego reżysera Paola Genovesa ma coś, czego zdaje się nie mieć "Po prostu przyjaźń" – pomysł. Prosty, ale skuteczny. Oto grupa przyjaciół w trakcie kolacji decyduje się zagrać w pewną grę. Każdy z uczestników kolacji kładzie na stole swój telefon i od tego czasu każda wiadomość, mail itp., które na niego przyjdą zostaną odczytane całej reszcie. Szybko okazuje się, że każdy ma więcej tajemnic niż myślał...

Po "Sing" to właśnie "Dobrze się kłamie..." (kto wymyślał tytuł?) wydaje się być drugą propozycją weekendu, którą warto rozważyć. Dodatkową atrakcją udział Polki – Kasi Smutniak.

 

Werdykt: Włoski hit z pomysłem

 

Zwiastun: