Party Stories
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Sanah
Paulina Sykut-Jeżyna w Sopocie
Doda z mężem Emilem Stępniem
Robert Gonera
East News
Newsy

Pogrzeb Pawła Królikowskiego. Robert Gonera przyszedł pożegnać aktora - mało kto wie, że to on miał zagrać Kusego w serialu "Ranczo"

Pogrzeb Pawła Królikowskiego. Robert Gonera przyszedł pożegnać aktora - mało kto wie, że to on miał zagrać Kusego w serialu "Ranczo"

Pogrzeb Pawła Królikowskiego pełen był wzruszających momentów - szczególnie wzruszające były przemówienia jego dzieci: Antka (Antek w poruszających słowach żegna tatę: "Dziękuję w imieniu twoich małych Królików") i Julii (Pogrzeb Pawła Królikowskiego. Przemówienie jego córki Julii chwyta za serce). Na pogrzebie pojawiło się wiele polskich gwiazd, które znały się prywatnie i zawodowo z Pawłem Królikowskim - wśród nich aktor znany m.in. z serialu "M jak miłość" Robert Gonera (51 l.). Co ciekawe, początkowo Kusego miał zagrać właśnie on - nie Paweł Królikowski! Gonera jednak zrezygnował w ostatniej chwili - podaje kultura.gazeta.pl.

Podczas mszy "Czytanie z Księgi Mądrości" odczytała przyjaciółka zmarłego aktora, Joanna Kurowska, a drugie czytanie wygłosił właśnie Robert Gonera.

Zobacz także: To dla nich najtrudniejszy dzień w życiu... Dzieci żegnają ukochanego ojca, Pawła Królikowskiego

Robert Gonera pojawił się na pogrzebie Pawła Królikowskiego.

Robert Gonera na pogrzebie Pawła Królikowskiego
EastNews

Na pogrzebie Pawła Królikowskiego pojawiło się wiele polskich gwiazd, które znały prywatnie aktora, m.in. Anna Mucha.

Anna Mucha na pogrzebie Pawła Królikowskiego
East News

Paweł Królikowski przyjaźnił się również z Piotrem Gąsowskim. Panowie znali się m.in. z "Twoja Twarz Brzmi Znajomo".

Piotr Gąsowski na pogrzebie Pawła Królikowskiego
East News

Msza żałobna rozpoczęła się o godzinie 11:00 w kościele seminaryjnym pw. Wniebowzięcia N.M.P i św. Józefa Oblubieńca na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Uroczystość odprawia kardynał Kazimierz Nycz.

Paweł Królikowski został pośmiertnie odznaczony przez prezydenta RP Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Odznaczenie trafiło w ręce jego żony.

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Julia Królikowska i Antek Królikowski na pogrzebie Pawła Królikowskiego
EastNews
Newsy
Pogrzeb Pawła Królikowskiego. Przemówienie jego córki Julii chwyta za serce
Pogrzeb Pawła Królikowskiego. Przemówienie jego córki Julii chwyta za serce

Na pogrzebie Pawła Królikowskiego pojawiło się wiele gwiazd, z którymi aktor się przyjaźnił czy znał zawodowo. Nie zabrakło też jego przyjaciół, fanów oraz oczywiście - najważniejszych ludzi w jego życiu - jego rodziny. Żona Pawła Królikowskiego oraz jego pięcioro dzieci: Antoni, Jan, Marcelina, Ksawery i Julia. I to właśnie 21-letnia Julia wygłosiła jedno z najbardziej wzruszających przemówień na pogrzebie: Dziękujemy ci tato za świat pojęć, który tworzyłeś razem z nami , w którym każdy był sobą i czuł się najważniejszy - mówiła córka Julia Królikowska. Przemówienie Julii było bardzo poetyckie: Świat, w którym rządziły fantazja i uśmiech, który pachniał czereśniami i poziomkami, brzmiał dźwiękiem gitary, a czasem dźwiękiem starego silnika. Smakował, jak mocno gazowana woda, niedzielny obiad, a wyglądał, jak wieczór w drewnianym domku pod lasem - dodała Julia. Tutaj możecie posłuchać całego przemówienia: To było jedno z najbardziej wzruszających przemówień na pogrzebie. Na ostatnim pożegnaniu Pawła Królikowskiego głos zabrał również Antek Królikowski ( Antek w poruszających słowach żegna tatę: "Dziękuję w imieniu twoich małych Królików" ). Zobacz także:  Pogrzeb Pawła Królikowskiego: rodzina i przyjaciele uczestniczą w ostatnim pożegnaniu aktora [zdjęcia] Na pogrzebie Pawła Królikowskiego pojawiła się jego najbliższa rodzina, w tym żona Małgorzata Ostrowska-Królikowska i syn Antoni Królikowski. Na pogrzebie pojawili się również jego przyjaciele, w tym Piotr Gąsowski, z którym Paweł Królikowski znał się m.in. z "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Paweł...

Pogrzeb Pawła Królikowskiego
Newsy
Pogrzeb Pawła Królikowskiego. Piękny gest jego przyjaciółki, zamiast kwiatów przyniosła...
Pogrzeb Pawła Królikowskiego. Piękny gest jego przyjaciółki, zamiast kwiatów przyniosła...

Za nami bardzo wzruszający dzień - to w czwartek 5 marca odbył się pogrzeb Pawła Królikowskiego - ulubionego aktora Polaków, znanego m.in. z roli Kusego w serialu "Ranczo". Msza żałobna odbyła się w kościele seminaryjnym pod wezwaniem Wniebowzięcia N.M.P. i św. Józefa Oblubieńca na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. W uroczystościach pogrzebowych wzięło udział wielu przyjaciół Królikowskiego, wielu znajomych z pracy i oczywiście wszyscy członkowie rodziny, w tym jego żona Małgorzata Ostrowska-Królikowska i ich pięcioro dzieci . Zobacz także:  Pogrzeb Pawła Królikowskiego: rodzina i przyjaciele uczestniczą w ostatnim pożegnaniu aktora [zdjęcia] Na pogrzebie pojawiła się również Magdalena Schejbal, aktorka która znała się z Pawłem Królikowskim. Rodzina prosiła, by nie przynosić kwiatów na pogrzeb, a zamiast nich wpłacić pieniądze na leczenie Kamila Ziółkowskiego. Na nekrologu znalazł się numer konta i nazwa Fundacji, na które można przelewać pieniądze. Magdalena Schejbal postanowiła dostosować się do tej prośby, a w zamian przyniosła coś naprawdę wyjątkowego... Zobacz także:  Pogrzeb Pawła Królikowskiego. Przemówienie jego córki Julii chwyta za serce Magdalena Schejbal i jej piękny gest na pogrzebie Pawła Królikowskiego Magdalena Schejbal postanowiła zamiast kwiatów przynieść biały kosz z truskawkami. Na wstążce napisane było "Truskawkowe studio, dziękujemy!" To nawiązanie do programu o tej samej nazwie - "Truskawkowe studio", w której występowała właśnie Magdalena Schejbal. To właśnie w tym programie młodziutka aktorka poznała Królikowskiego, który był pomysłodawcą programu, scenarzystą i reżyserem oraz autorem tekstów wszystkich piosenek....

Katarzyna Skrzynecka i Paweł Królikowski
EastNews
Newsy
Po pogrzebie Pawła Królikowskiego Katarzyna Skrzynecka zabrała głos: "Nie tak mieliśmy witać tę wiosnę, Króliku..."
Po pogrzebie Pawła Królikowskiego Katarzyna Skrzynecka zabrała głos: "Nie tak mieliśmy witać tę wiosnę, Króliku..."

Katarzyna Skrzynecka, wieloletnia przyjaciółka - prywatnie i zawodowo - Pawła Królikowskiego , zjawiła się na pogrzebie swojego przyjaciela. Skrzynecka i Królikowski znali się m.in. z programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" ( również Piotr Gąsowski się z nimi przyjaźnił ), gdzie byli jurorami. Katarzyna Skrzynecka po pogrzebie postanowiła zabrać głos, udostępniła na Instagramie zdjęcie Królikowskiego i napisała kilka wzruszających słów: To smutny dzień...  pomimo słońca. Dziś pożegnaliśmy Przyjaciela. Nie tak mieliśmy witać tę wiosnę, Króliku... - napisała Katarzyna Skrzynecka na Instagramie. To bardzo trudny moment dla Katarzyny Skrzyneckiej - przyjaźniła się z Pawłem Królikowskim. Na pogrzebie aktora zjawili się jego fani, przyjaciele, znajomi z pracy i oczywiście rodzina, w tym jego żona Małgorzata Ostrowska-Królikowska i pięcioro dzieci  Antoni, Jan, Marcelina, Ksawery i Julia. Zobacz także:  Paweł Królikowski zagrał w tych filmach i serialach. Przypominamy, jak zaczęła się jego kariera Katarzyna Skrzynecka udostępniła dodatkowo zdjęcie Pawła Królikowskiego.         Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez Katarzyna Skrzynecka (@katarzyna_skrzynecka) Mar 5, 2020 o 7:54 PST Zobacz także:  Paweł Królikowski nie żyje. Był kochającym ojcem piątki dzieci i troskliwym mężem To był bardzo trudny dzień dla najbliższych Pawła Królikowskiego, w tym dla jego przyjaciół. Katarzyna Skrzynecka znała się z Pawłem Królikowskim m.in. z programu...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner