Robert Gonera
East News

Pogrzeb Pawła Królikowskiego. Robert Gonera przyszedł pożegnać aktora - mało kto wie, że to on miał zagrać Kusego w serialu "Ranczo"

Robert Gonera
East News

Pogrzeb Pawła Królikowskiego pełen był wzruszających momentów - szczególnie wzruszające były przemówienia jego dzieci: Antka (Antek w poruszających słowach żegna tatę: "Dziękuję w imieniu twoich małych Królików") i Julii (Pogrzeb Pawła Królikowskiego. Przemówienie jego córki Julii chwyta za serce). Na pogrzebie pojawiło się wiele polskich gwiazd, które znały się prywatnie i zawodowo z Pawłem Królikowskim - wśród nich aktor znany m.in. z serialu "M jak miłość" Robert Gonera (51 l.). Co ciekawe, początkowo Kusego miał zagrać właśnie on - nie Paweł Królikowski! Gonera jednak zrezygnował w ostatniej chwili - podaje kultura.gazeta.pl.

Podczas mszy "Czytanie z Księgi Mądrości" odczytała przyjaciółka zmarłego aktora, Joanna Kurowska, a drugie czytanie wygłosił właśnie Robert Gonera.

Zobacz także: To dla nich najtrudniejszy dzień w życiu... Dzieci żegnają ukochanego ojca, Pawła Królikowskiego

Robert Gonera pojawił się na pogrzebie Pawła Królikowskiego.

Robert Gonera na pogrzebie Pawła Królikowskiego
EastNews

Na pogrzebie Pawła Królikowskiego pojawiło się wiele polskich gwiazd, które znały prywatnie aktora, m.in. Anna Mucha.

Anna Mucha na pogrzebie Pawła Królikowskiego
East News

Paweł Królikowski przyjaźnił się również z Piotrem Gąsowskim. Panowie znali się m.in. z "Twoja Twarz Brzmi Znajomo".

Piotr Gąsowski na pogrzebie Pawła Królikowskiego
East News

Msza żałobna rozpoczęła się o godzinie 11:00 w kościele seminaryjnym pw. Wniebowzięcia N.M.P i św. Józefa Oblubieńca na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Uroczystość odprawia kardynał Kazimierz Nycz.

Paweł Królikowski został pośmiertnie odznaczony przez prezydenta RP Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Odznaczenie trafiło w ręce jego żony.

 

Przeładuj

Tak wygląda grób Pawła Królikowskiego rok po śmierci. Rodzina jest bezsilna. Chcą postawić mu pomnik, ale jest problem

zobacz 00:43